Навигация
Реклама
Реклама

Сама питуща країна в світі 2017-2018, рейтинг питущих країн | Рейтинг питущих країн світу 2017, сама питуща країна світу | Ті, що п'ють країни, нація п'ють алкоголю | Вживання алкоголю на душу населення 2017 | ЛАЙФСПІКЕР - 2018

 1. 10 Австралія
 2. 9 Німеччина
 3. 8 Італія
 4. 7 Франція
 5. 6 Великобританія
 6. 5 Південна Корея
 7. 4 Росія і Польща
 8. 3 Латвія
 9. 2 Білорусія
 10. 1 Литва
 11. Заходи застосовуються для боротьби з пияцтвом

Зміст статті

Навесні 2017 року був представлений звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в якому названі 10 найбільш питущих країн світу в 2017-2018 році. Слід зауважити, що хоча порядок країн в рейтингу і змінюється з року в рік, традиційні лідери списку - це республіки колишнього Радянського Союзу, а також розвинені країни Західної Європи, в той час як найменше п'ють в мусульманських країнах світу, що цілком природно, враховуючи ставлення ісламу до алкоголю, тобто його повне неприйняття. До речі, більшість населення світу (більше 60%) взагалі не п'є, а середній світовий показник споживання складає близько 6,2 літра чистого алкоголю в рік. Крім того, наголошується, що приблизно 16% від загального числа тих, хто п'є - це люди, які, як кажуть, систематично зловживають випивкою, по суті будучи алкоголіками.

Список був представлений представником ВООЗ Гауденом Галі і виглядає він наступним чином:

10 Австралія

10 Австралія

Відкриває десятку країн світу, де п'ють найбільше Австралія. Так званий, австралійський спосіб життя нерозривно пов'язаний з вживанням пива. Саме на цей пінний напій, а ще на вино, і припадає левова частка вживання спиртних напоїв в країні. Найбільшою проблемою в Австралії є надмірне вживання алкоголю австралійськими аборигенами, для яких пияцтво і алкоголізм стали звичайним явищем. Тому держава приймає досить жорсткі заходи по боротьбі з цією проблемою. Так в Північній Території, де якраз і проживає найбільша кількість корінного населення Австралії, практикується метод примусового лікування від алкоголізму.

9 Німеччина

9 Німеччина

Не доводиться сумніватися, що таким високим місцем у рейтингу найбільш питущих держав 2017-2018 Німеччина зобов'язана вживання пива. До того ж в країні досить лояльно ставляться не тільки до розпивання пива (пиво і вино можна пити з 16 років), а й до вживання міцних алкогольних напоїв (дозволяється після 18 років). У країні можна пити і перебуваючи за кермом, але наявність етанолу в крові не повинен перевищувати норму в 0,3 проміле. Крім того, існує прецедент, коли суд в одному з німецьких міст дозволив розпивати спиртні напої на вулицях, аргументуючи своє рішення тим, що заборона обмежує права громадян і влади повинні боротися не з алкоголем в громадських місцях, а з безпосередніми порушниками громадського порядку. Що правда, таких в країні зовсім небагато.

8 Італія

8 Італія

Не відстає від своєї сусідки Франції та Італія, де налічується велика кількість традиційних алкогольних напоїв, багато з яких відомі на весь світ. Італійські вина і вермути по праву вважаються одними з кращих на планеті й не дивно, що і самі італійці люблять провести вечір за склянкою, наприклад, доброго к'янті.

7 Франція

7 Франція

Жителі країни, де виноградники займають 58 мільйонів гектарів, що за площею дорівнює двом Бельгії, не можуть не скористатися результатами своєї праці, адже Франція один з найбільших виробників вина і винопродукти в світі. Традиції вживання алкогольних напоїв в країні, таких як сухе вино, шампанське або коньяк, мають вікові корені, тому французи регулярно потрапляють в рейтинги найбільш питущих країн світу.

6 Великобританія

6 Великобританія

Алкоголь давно став частиною повсякденного життя країни і судячи з усього, самих британців це не особливо хвилює. Всесвітньо відомі паби і ресторани Великобританії рідко коли бувають порожніми, а що найчастіше з'являється на столах їх відвідувачів? Хоча Великобританія - це батьківщина багатьох всесвітньо відомих алкогольних напоїв, серед яких віскі і джин, найбільше в країні п'ють пиво, включаючи і споконвічно англійська напій - ель. Чи не особливо переслідуються любителі випити в країні і за законом. Так, в Англії і Уельсі вживання алкоголю в публічних місцях не заборонено формально. Крім того, британські водії, як і їхні колеги в більшості західних європейських країн, можуть собі дозволити вживання алкогольних напоїв будучи, що йдеться, за кермом. Правда, в строго обмежених розмірах.

5 Південна Корея

5 Південна Корея

Не тільки європейські держави, потрапили в Топ-10 країн за споживанням алкоголю. Південна Корея посіла п'яте місце в рейтингу і стала найбільш питущою країною в Азії. Слід зауважити, що корейці вживають алкоголь традиційно багато і серед найпопулярніших серед них алкогольних напоїв - Сочжу або рисова горілка. Також корейці люблять рисове або фруктове вино і місцеве пиво. При тому, що в Кореї п'ють дуже багато (серед місцевого населення вважається звичайною справою закінчити робочий день в одному з питущих закладів) і на вулицях міст можна часто зустріти підпилих людей, в тому числі і п'яних підлітків, поводяться корейці більш і менш пристойно, навіть перебуваючи під впливом великої кількості алкоголю.

4 Росія і Польща

4 Росія і Польща

Обидві ці країни споживають близько 12 літрів чистого алкоголю в рік, з розрахунку на одну людину. Те, що Росія не потрапила до трійки призерів, вже можна назвати досягненням для країни, де вживання міцних алкогольних напоїв є національною традицією. Але факт залишається фактом, і ось уже три роки, як в країні намітилася тенденція на зниження споживання населенням алкогольних напоїв, чого не скажеш про Польщу, яка, навпаки, піднімається в подібних рейтингах за останні роки. Слід зауважити, що поляки - великі любителі всіляких вечірок і в міру того, як зростає купівельна спроможність населення, що, звичайно ж, добре, збільшується і рівень вживання алкогольних напоїв, що вже не так добре.

Як видно з офіційної оцінки від компанії, активно насаджується зарубіжними новинними агентствами і фільмами інформація про те, що Росія - сама питуща країна в світі, на перевірку виявляється сильно перебільшеною.

3 Латвія

3 Латвія

Ще одна прибалтійська країна опинилася в трійці лідерів рейтингу. При цьому бачити її так високо в списку досить незвично, адже латвійці які раніше не відзначалися в особливому зловживанні алкоголем. Проте 13 літрів чистого спирту - саме такий показник з розрахунку на душу населення Латвії призводить ВООЗ. В країні приймаються деякі заходи, покликані знизити споживання алкогольних напоїв. Зокрема, ще в 2014 році була заборонена реклама алкоголю, але до відчутного зниження рівня споживання це не привело. При цьому, дані ще одного дослідження показують такі неприємні факти: жителі Латвії витрачають на випивку в два рази більше коштів (близько 100 євро в рік), ніж на відвідування культурних заходів.

2 Білорусія

2 Білорусія

15 літрів чистого спирту на душу населення дозволили Білорусії впевнено посісти друге місце в списку найбільш питущих країн світу 2017-2018 року. Потрібно зауважити, що країна і географічно знаходиться по сусідству з лідером, Литвою, а значить і алкогольні традиції в цих країнах дуже схожі між собою. В державі розроблена спеціальна програма щодо попередження та подолання пияцтва, розрахована на період до 2020 року. Її мета - знизити споживання алкогольних напоїв до 8 літрів чистого спирту з розрахунку на одну людину, так як, згідно все тієї ж Всесвітньої організації здоров'я, більш високий рівень споживання веде до загальної деградації суспільства і негативно впливає на майбутні покоління.

1 Литва

1 Литва

«Найбільший п'яниця в Європі, а також сама питуща країна в світі», саме так висловився вище згаданий чиновник по відношенню до цього маленького прибалтійським державі, де за підрахунками ВООЗ щорічно випивають 16 літрів чистого алкоголю. Ця новина просто шокувала жителів Литви і тутешній парламент негайно схвалив ряд змін до законодавства, які покликані зменшити споживання алкоголю серед населення країни. Так, з 2018 року купувати алкогольні напої зможуть лише особи, які досягли 20-ти річного віку. Крім того, в країні буде повністю заборонена реклама алкоголю і введені тимчасові обмеження щодо продажу алкогольних напоїв, як в будні, так і у святкові дні.

Рейтинг найбільш питущих країн світу 2017-2018 року розрахований за методикою Всесвітньої організації здоров'я, яка спирається на систематичні соціологічні та медичні дослідження і оновлюється один раз в декілька років. Така увага ВООЗ до проблеми викликано тим, що саме вживання алкогольних напоїв є третім в світі провідним фактором ризику смертельно небезпечних захворювань і це незважаючи на те, що алкоголь вживає менше половини населення планети.

Заходи застосовуються для боротьби з пияцтвом

За даними все тієї ж всесвітньої організації здоров'я, найбільш ефективними заходами для вирішення проблем з надмірним вживанням алкоголю, є:

 • Обмеження доступу до алкоголю, в тому числі неповнолітніх
 • Заборона на рекламу алкогольних напоїв
 • Цінова політика держави

Не варто забувати і про пропаганду здорового способу життя та створення умов для активного проведення часу, що виключає вживання алкогольних напоїв. У країнах Західної Європи застосування таких заходів призводить до зниження вживання алкоголю, навіть в таких країнах, де випивка стала справжньою національною традицією. Так, випити склянку вина в Іспанії, Португалії, Італії чи Франції для апетиту завжди вважалося буденною справою, то ж саме можна сказати і про келих пива для німця.

У Східній Європі, а особливо в країнах СНД ситуація в плані заходів, що вживаються йде трохи гірше і те, що в представленому списку не знайшлося місця, наприклад, Молдові та Україні, зовсім не означає, що в цих країнах з вживанням алкоголю все нормально. Крім того, велике значення має не тільки те скільки пити, а й те як пити і що пити. Якісний алкоголь, який в своїй більшості, і вживається в розвинених країнах, не призводить до таких тяжких наслідків і змін у психіці людини, які бувають після вживання різних сурогатів, розпиванням яких особливо грішать в країнах колишнього Радянського Союзу.

Найбільш питущі країни світу 2017-2018 року

4.6 (92%) 10 votes

Поділитися статтею


Всесвітньо відомі паби і ресторани Великобританії рідко коли бувають порожніми, а що найчастіше з'являється на столах їх відвідувачів?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.