Навигация
Реклама
Реклама

UNIT Factory - нестандартна школа для навчання IT-фахівців

  1. Ситуація на кадровому ринку в сфері ІТ
  2. З «басейну» - в Школу
  3. Гроші не головне
  4. Як потрапити в UNIT Factory

Схоже, що революція в освіті, про яку давно вже кажуть , Добралася і до України - в Києві анонсували відкриття навчального закладу UNIT Factory (Ukrainian National IT Factory) з незвичайною методикою навчання. Тут немає вчителів, оцінок, лекцій і конспектів, і в цій школі мають намір готувати висококласних IT-фахівців.

Factory (Ukrainian National IT Factory)

Ситуація на кадровому ринку в сфері ІТ

За кількістю розробників Україна сьогодні знаходиться серед лідерів (зокрема, посідає перше місце у Східній Європі). Однак країна поступово втрачає позиції: якщо в 2013 році частка України в сфері аутсорс-програмування серед країн Східної Європи перевищувала 40%, то в 2015-му вона знизилася до 31%. Крім того, близько 5% програмістів щорічно залишає Україну. Згідно зі статистикою, 59% українських програмістів працюють в аутсорсингу, 28,5% працюють в IT-компаніях, які створюють власний продукт.

Традиційна освіта не встигає за бурхливим зростанням ринку, а короткострокові курси не вирішують проблему. В результаті дефіцит кваліфікованих кадрів веде до втрати позицій України в світі ІТ. UNIT Factory (Ukrainian National IT Factory) покликана стати новим навчальним закладом, який готує кваліфікованих ІТ-фахівців за стандартами унікальною французької Школи 42. Від інших навчальних закладів воно відрізняється, по-перше, тим, що навчання тут безкоштовно. По-друге, при відборі не враховуються академічні критерії (дипломи, оцінки). Студенти зараховуються до Школи на основі своїх здібностей і мотивації.

З «басейну» - в Школу

Потрапити в Школу можна через так званий «басейн» - випробувальний період навчання тривалістю один місяць. Учні, які успішно пройшли «басейн», в подальшому зараховуються в UNIT Factory. Основне завдання «басейну» - відібрати для навчання найздібніших і мотивованих. Крім того, студенти за цей місяць зможуть усвідомити, наскільки для них підходить і предмет програмування, і навчання в UNIT Factory.

Освітній процес в UNIT Factory побудований за принципом командної роботи над проектами. Програма заснована на Гейміфікація - підходах, характерних для комп'ютерних рольових ігор. Придбання знань і здача проектів супроводжуються «прокачуванням» навичок, отриманням нових рівнів і досвіду. Навчальний матеріал в електронному вигляді зберігається у внутрішній мережі UNIT Factory, а освоїти його допомагають один одному самі учні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Валерія Заболотна: «Ми робимо все, щоб прищепити студентам любов до їх спеціальності, щоб бажання розвиватися в обраній професії ніколи не згасло»

Творці UNIT Factory кажуть, що їх підхід відрізняється про звичайні курсів програмування. За словами Валерії Заболотної, керівника освітніх програм K.Fund, в UNIT Factory немає вчителів, розкладу уроків, конспектів і традиційних оцінок. Навчання проходить у форматі детального студіювання матеріалу і подальшої роботи над проектом з використанням отриманих знань - такий підхід допомагає освоювати матеріал набагато ефективніше.

Випускники UNIT Factory по закінченню зможуть працювати в компаніях в якості менеджера IТ-проектів, архітектора програмного забезпечення або мереж; адміністратором мережі, веб-розробником або розробником мобільних додатків. Тут також готують фахівців з ІТ-безпеки і розробників відеоігор.

Гроші не головне

Навчання в школі UNIT Factory безкоштовне, а сам проект неприбутковий: фінансується на гроші Фонду Василя Хмельницького K.Fund спільно з французькою Школою 42 і реалізується за підтримки громадської організації «Освіторія». Єдина особливість - будь-який студент, безкоштовно отримавши освіту в Школі, повинен у подальшій попрацювати в Україні на протязі не менше 3 років.

Платити за навчання не треба, але обмеження є - це вік. Згідно зі стандартами Школи 42, вступити до навчального закладу можуть молоді люди у віці від 18 до 30 років, що пройшли вступне тестування. Реєстрація кандидатів відбувається в онлайн-режимі; а ось сам процес навчання не проходить віддалено. Всі студенти повинні фізично бути присутнім в UNIT Factory, так як основна частина навчального процесу - це командна робота.

Як потрапити в UNIT Factory

Підготовка йде до 3 років; але вже після перших 12 місяців навчання студент може вибрати підвищення свого професійного рівня або перехід на роботу в компанію. Випускники отримають сертифікат про закінчення.

Онлайн-реєстрація кандидатів стартує в квітні 2016 року у сайті unit.ua . За підсумками онлайн-тесту до 900 абітурієнтів отримають можливість пройти одномісячна випробувальний період навчання в UNIT Factory. Навчання стартує в листопаді 2016 року - число студентів складе близько 300 осіб.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.