Навигация
Реклама
Реклама

Мюнхен - Путівник вікімандри Wikivoyage

 1. Історія [ правити ]
 2. Економіка [ правити ]
 3. мистецтво [ правити ]
 4. Якість життя [ правити ]
 5. Люди і мову [ правити ]
 6. клімат [ правити ]
 7. Літаком [ правити ]
 8. На поїзді [ правити ]
 9. Автомобілем [ правити ]
 10. На автобусі [ правити ]
 11. пам'ятки [ правити ]
 12. Вулиці і площі [ правити ]
 13. палаци [ правити ]
 14. Храмова архітектура [ правити ]
 15. Парки та сади [ правити ]
 16. музеї [ правити ]
 17. дешево [ правити ]
 18. дорого [ правити ]
 19. Пивні бари, ресторани [ правити ]
 20. дешево [ правити ]
 21. дорого [ правити ]
 22. Запобіжні заходи [ правити ]

Мюнхен знаходиться в Баварії .

Адміністративний і економічний центр федеральної землі.

Відкрити карту«Не їдьте нікуди, кажу я вам, якщо мова не йде про Мюнхені.Все інше в Німеччині - втрата часу. »-Ернест

Хемінгуей

Історія [ правити ]

1158 рік - саме перша згадка міста в документі, підписаному в Аугсбурзі. До цього часу Генріх Лев, герцог Саксонський і Баварський, побудував міст через річку Ізар поруч з поселенням ченців-бенедиктинців. Через два десятиліття у 1175 Мюнхен офіційно отримав статус міста і був обнесений стіною. У 1180 році після суду над Генріхом Левом герцогом Баварським став Оттон I Віттельсбахскій, а Мюнхен перейшов до єпископа Фрейзінгенський. Династія Віттельсбахів правила Баварією до 1918 р У 1255 році, після розділу герцогства Баварія Мюнхен став герцогською резиденцією Верхньої Баварії. В кінці XV століття місто пережило відродження готичного мистецтва: стара ратуша (Altes Rathaus) була розширена, а найбільший готичний храм Мюнхена, собор Frauenkirche, був зведений всього лише через 20 років, з початком будівництва в 1468 році.

Після возз'єднання Баварії в 1506 році Мюнхен став її столицею. На мистецтво і політику все більший і більший вплив став надавати двір, і Мюнхен став центром німецької контрреформації, а також ренесансу. У 1609 році в Мюнхені була заснована Католицька ліга. Під час Тридцятилітньої війни місто стало резиденцією курфюстов. У 1632 році його зайняв шведський король Гюстав II Адольф. Від спалаху епідемії бубонної чуми в 1634-1635 рр. померло близько третини городян.

За часів регентства баварських курфюстов Мюнхен був важливим центром бароко. У 1806 році місто стало столицею нового Баварського королівства, і в ньому розмістилися парламент і новий архієпископство Мюнхена і Фрейзінге. Через 20 років в Мюнхен був переведений університет Ландсхут. До цієї епохи відносяться багато з найбільш витончених будівель міста, побудованих при перших трьох баварських королів в першій половині XIX століття. Ці роки відзначені небувалим підйомом культури і мистецтва в Мюнхені.

Після Першої світової війни місто стало осередком політичних хвилювань. У листопаді 1918 року в переддень революції королівська сім'я втекла з міста. Після вбивства першого республіканського прем'єра Баварії в лютому 1919 року була проголошена Баварська радянська республіка, повалена 3 травня 1919 військами консерваторів. Після відновлення республіканського правління Мюнхен став осередком екстремістської політики, і чільне становище зайняв Адольф Гітлер і націонал-соціалізм. У 1923 році Гітлер і його прихильники, що зібралися в Мюнхені, влаштували Пивний путч, спробу повалення Веймарської республіки і захоплення влади. Путч провалився, Гітлер був заарештований, а нацистська партія, практично невідома ні в Мюнхені, ні за його межами, була тимчасово розігнана.

Місто знову став опорним пунктом нацистів, коли націонал-соціалісти прийшли до влади в Німеччині в 1933 році. Націонал-соціалістична робітнича партія створила перший концентраційний табір в Дахау, в 15 км на північний захід від міста. Через ту важливу роль, яку Мюнхен зіграв в підвищенні націонал-соціалізму, його називали «Столицею руху» ( "Hauptstadt der Bewegung"). Мюнхен також був базою Білої Троянди (Weiße Rose), студентського руху опору з червня 1942 року по лютий 1943 року. Ключові його учасники, включаючи Ганса і Софі Шолл, були арештовані і страчені за поширення листівок в Мюнхенському університеті. Під час Другої світової війни місто сильно постраждав від бомбардувань союзників: було зруйновано 90% історичного центру міста і 50% в цілому.

Після окупації США в 1945 році Мюнхен був повністю відновлений по ретельному планом, який зберіг довоєнну вуличну мережу. У 1957 році населення міста перевищила один мільйон жителів. У Мюнхені проходили Літні Олімпійські ігри 1972 року, під час яких кілька ізраїльських спортсменів були вбиті палестинськими терористами.

Економіка [ правити ]

Економіка Мюнхена - найпотужніша серед міст Німеччини, а рівень безробіття - найнижчий. У місті базуються шість з 30 компаній біржового індексу німецьких компаній- «блакитних фішок» DAX. Серед них автоконцерн BMW, електроенергетичний гігант Siemens, виробник чіпів Infineon, промислова газова компанія Linde, найбільша в світі страхова компанія Allianz, найбільший в світі перестрахувальник Munich Re.

В районі Мюнхена зосереджені підприємства аерокосмічної галузі, сфери біотехнологій, програмного забезпечення і послуг. Саме тут розташовуються виробник літакових двигунів MTU Aero Engines, монстр аерокосмічної і оборонної промисловості EADS, виробник термопластавтоматів Krauss-Maffei, виробник вантажних автомобілів MAN, виробник фотоапаратів і світлотехнічного обладнання Arri, електролампова компанія Osram, а також головні офіси в Німеччині і (або) в Європі багатьох зарубіжних компаній, таких як Intel, McDonald's, Microsoft, Philip Morris.

Будучи найбільшим видавничим містом Європи, Мюнхен є домом «Зюддойче цайтунг» (Süddeutsche Zeitung), однієї з найбільших і найбільш впливових щоденних газет Німеччини. У Мюнхені і в його околицях знаходяться найбільша німецька мовна мережу ARD, найбільша німецька комерційна мережа Pro7-Sat1 Media AG, видавнича група Burda.

Мюнхен - провідний центр науки і наукових досліджень з довгим списком Нобелівських лауреатів від Вільгельма Конрада Рентгена (1901) до Теодора Хеншо (2005). Саме тут працюють два університети світового класу (Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана і Мюнхенський технічний університет), ряд коледжів, головний офіс і науково-дослідні об'єкти Товариства Макса Планка і Товариство імені Фраунгофера. Центр управління польотами «Коламбуса» Європейського космічного агентства , Що здійснював управління дослідною лабораторією модуля «Коламбус» Міжнародної космічної станції, а також один з двох центрів наземного контролю супутникової системи навігації "Галілео", знаходяться в Німецькому аерокосмічному центрі (DLR) в 20 км від Мюнхена в Оберпфаффенгофене.

мистецтво [ правити ]

Мюнхенцям не подобається, коли їх місто викликає асоціації тільки з містом пива і Октоберфест, і дійсно баварські королі в XIX столітті перетворили Мюнхен до міста мистецтв і науки. Його видатне становище серед інших німецьких міст, може бути, злегка і зблякла через те, що Берлін знову став столицею Німеччини в 1990-е, але Мюнхен залишається в числі топових місць Німеччини в частині мистецтва, науки і культури.

Мюнхен відомий у всьому світі своїм зборами стародавнього, класичного і сучасного мистецтва, яке можна побачити в численних музеях по всьому місту. Найзнаменитіші музеї Мюнхена знаходяться в Kunstareal в Максфорштадте , Включаючи Alte Pinakothek (європейський живопис XIII-XVIII століть), Neue Pinakothek (європейський живопис від класицизму до «ар-нуво»), Pinakothek der Moderne (сучасне мистецтво), Museum Brandhorst (поп-арт) і Glyptothek (давньогрецька і давньоримська скульптура ).

Від епохи готики до бароко, образотворчі мистецтва були представлені в Мюнхені такими художниками як Космас Даміан Азам, Егіда Квирин Азам, Франсуа де Кювільє, Йоганн Міхаель Фішер, Еразмус Грассер, Ігнац Гюнтер, Ганс Крумпер, Ян Полак, Людвіг-Міхаель Шванталер, Йоганн Баптист Штрауб, Йоганн Баптист Циммерман. Мюнхен уже став важливим місцем для таких живописців як Ловіс Корінт, Вільгельм фон Каульбах, Вільгельм Лейбль, Франц фон Ленбах, Карл Ротман, Карл Шпіцвег, Франц фон Штук, коли в Мюнхені в 1911 році виникло об'єднання художників-експресіоністів «Синій вершник» (Der Blaue Reiter) (The Blue Rider). Місто стало домом для художників «Синього вершника» Олексія Явленского, Василя Кандинського, Пауля Клеє, Альфреда Кубіна, Август Маке, Франца Марка і Габріель Мюнтер.

Мюнхен був батьківщиною або будинком для багатьох відомих композиторів і музикантів, серед яких Орландо ді Лассо, Гюстав Малер, Вольфганг Амадей Моцарт, Карл Орф, Макс Регер, Річард Штраус, Карл Ричард Вагнер, Марія фон Вебер. З урахуванням мюнхенської бієнале, заснованої Гансом Вернером Хенце, і фестивалю A * DEvantgarde, місто як і раніше вносить свій внесок в сучасний музичний театр. У Національному театрі (Nationaltheater), де під патронажем короля Людвіга II пройшло кілька прем'єр опер Річарда Вагнера, розміщується всесвітньо відома Баварська державна опера і Баварський державний оркестр. По сусідству був відкритий сучасний «Резиденц-театр» (Residenz Theatre) в будівлі, в якому перед Другою світовою війною працював Театр Кювільє (Cuvilliés Theatre). Тут були поставлені багато опери, серед яких прем'єра опери Моцарта «Ідоменей, цар Критський» в 1781 році. Театр на Гертнерплац (Gärtnerplatz Theatre) - державний музичний театр опери, а в іншому оперному театрі, Prinzregententheater, розмістилася Баварська театральна академія. У сучасному центрі Гастейг розміщується Мюнхенський філармонійний оркестр. Третім оркестром в Мюнхені міжнародного значення є Симфонічний оркестр Баварського радіо, який в 2008 році журналом «Грамофон» (The Gramophone) був названий шостим найкращим в світі оркестром. Головною концертним майданчиком міста є Herkulessaal в колишньої міської королівської резиденції, Residenz.

У Мюнхені працювали багато відомих письменників, такі як Макс Хальбе, Пауль Хейзе, Райнер Марія Рільке і Франк Ведекинд. Безпосередньо перед Першою світовою війною спостерігався економічний і культурний розквіт міста. Мюнхен і особливо його тодішні передмістя Швабинг і Максфорштадт, стали місцем проживання багатьох художників і письменників. Нобелівський лауреат Томас Манн, який теж жив там, написав з іронією в новелі «Gladius Dei» про ту епоху: «Мюнхен сяяв». Він залишався центром культурного життя і до Веймарської епоху завдяки таким гігантам як Бертольд Брехт, Оскар Марія Граф і Ліон Фейхтвангер.

Баварська кіностудія була заснована в Гейзельгастейге, відразу за межами міста Мюнхена, в 1919 році продюсером Петером Остермайром. Альфред Хічкок зняв тут свій перший фільм, «Сад насолоди», в 1925 році. На кіностудії знімали багато відомих режисери: Макс Офюльс ( «Лола Монтес», 1954), Стенлі Кубрик ( «Стежки слави», 1957), Джон Х'юстон ( «Фрейд: Таємна пристрасть», 1960), Роберт Сьодмак ( «Справа Ніни Б. », 1960), Біллі Уайлдер (« Один, два, три », 1961), Джон Стерджес (« Велика втеча », 1963), Роберт Уайз (« Звуки музики », 1965), Мел Стюарт (« Віллі Вонка і шоколадна фабрика », 1971), Боб Фосс (« Кабаре », 1972), Інгмар Бергман (« Зміїне яйце », 1977), Роберт Олдріч (« Останній відблиск сутінків », 1977), Вольфганг Петерсен (« Ворог мій », 1985), Клод Шаброль і Вім Вендерс. У числі інших відомих кінофільмів, знятих на кіностудії: «Підводний човен» (1981), «Нескінченна історія» (1984) і «Парфумер: Історія одного вбивці» (2006).

Якість життя [ правити ]

Мюнхен міцно влаштувався в верхніх рядках рейтингів міст світу за рівнем життя. У 2010 році журнал «Monocle» навіть назвав його самим придатним для життя містом світу. Коли серед німців проводяться опитування про те, де вони найбільше хотіли б жити, Мюнхен незмінно виявляється у верхній частині списку. Близькість до Альп, деякі найкрасивіші ландшафти в Європі - не дивно, що всі мріють тут жити. Додайте до цього гарну архітектуру, особливо бароко і рококо, зелені околиці, які починаються вже за півгодини їзди по S-Bahn, чудовий міський парк, який німці називають Englischer Garten ( «Англійська сад»), два кращих університету Німеччини, швидко розвиваюча економіка з міжнародними штаб-квартирами багатьох компаній світового класу, сучасна інфраструктура та найбільша культура пиття пива на планеті - хіба з Мюнхеном може бути щось не так? Ну що ж, у можливості жити в місті, де всякий мріє опинитися, є своя ціна: Мюнхен - найдорожче місто в Німеччині. Але в цілому, його переваги роблять відвідування міста більш ніж необхідним.

Люди і мову [ правити ]

Баварія довгий час була повною протилежністю Берліна: поки протестантські прусські королі направляли всю енергію і ресурси на нарощування військової потужності, католицькі королі Баварії були більш зацікавлені в створенні центру мистецтв і науки, наслідуючи приклад міст північної Італії. При цьому навіть сьогодні Баварія займає унікальне положення серед німецьких земель з її акцентом на незалежність, наприклад, Баварія іменує себе Freistaat (вільною державою) і має власну консервативну партію, ХСС, яка жорстко відстоює інтереси Баварії в Берліні. Перетворення Баварії з сільськогосподарського товариства в найуспішнішу високотехнологічну землю Німеччини, а також домінування FC Bayern München в німецькому футболі дали ще більше підстав її жителям пишатися своєю землею, її традиціями і діалектом (причому настільки, що деякі небаварци вважають це зарозумілістю).

У жителів Мюнхена, адміністративного центру Баварії, є багато спільного з населенням решти Баварії і дійсно серед та літніх мюнхенців, і молоді знову стало модно носити традиційний баварський одяг, щонайменше, під час Октоберфесту і подібних традиційних свят пива. Однак приплив людей з решти Німеччини і з-за кордону також привів до певних відмінностей. У той час як інша Баварія є оплотом консервативного католицизму, Мюнхеном править ліберальна коаліція соціал-демократів, «зелених» та «Роза Листі» (партія захисту прав гомосексуалістів), при цьому тільки 36,2% городян належать до католицької церкви, а 13, 3% - протестанти, 0,3% - іудеї, 50,3% сповідують інші релігії, включаючи іслам, буддизм, індуїзм, або є атеїстами і агностиками.

Стереотипної групою, яка в очах багатьох німців міцно асоціюється з Мюнхеном, є «Шикер Швабінга» (Schwabing Schickeria), для якої характерна одержимість соціальним статусом, шикарними брендами, дорогими ресторанами, швидкісними авто і шампанським. Ця «Шикер» була предметом телевізійних шоу 1980-х років Kir Royal і Monaco Franze, а також кінофільму «Россіні, або Споконвічне питання: Хто з ким спав?» (Rossini - oder die mörderische Frage, wer mit wem schlief). Звичайно, далеко не всі, хто живе в Мюнхені відносяться до «Шикер». Навпаки, більшість його жителів абсолютно нормальні.

Офіційною мовою в Мюнехене, безумовно, є німецька. У зв'язку з тим, що багато жителів Мюнхена приїхали з інших регіонів Німеччини або з-за кордону, в місті в якості розмовної мови домінує «стандартний німецький». Тим не менш, деякі городяни кажуть на більш-менш вираженому баварському діалекті, значно відрізняється від того німецької мови, якому вчать у школі. Мюнхен приваблює безліч іноземних туристів, там живе велика громада ненемецкоговорящіх фахівців, що працюють в міжнародних компаніях, університетах, НДІ або в Європейському патентному бюро (EPO). Тому немає нічого дивного в тому, що в місті говорять і розуміють по-англійськи в ресторанах, кафе, пам'ятки, магазинах, а також більшість громадян. Винятком є ​​міська адміністрація Мюнхена, де, схоже, знайшли останній притулок від глобалізації не говорять по-англійськи німці.

клімат [ правити ]

Клімат Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопаді Грудень Гранична денна температура (° C) 1.1 3.5 8.4 13.3 18.0 21.4 23.8 22.9 19.4 13.6 6.5 2.3 Гранична нічна температура (° C) -5.0 -3.7 0.4 2.9 7.1 10.4 12.0 11.7 8.8 4.5 0.2 -3.5 Інтенсивність опадів (мм) 54.0 45.2 60.1 69.9 93.4 123.6 117.6 114.5 90.3 69.4 71.0 58.4

У Мюнхені континентальний клімат, на який сильний вплив робить висота, на якій знаходиться місто, і близькість до північним відрогів Альп; це означає, що рівень опадів високий, а зливи можуть починатися потужно і несподівано.

Зима триває з грудня до березня. Зими в Мюнхені холодні, але сильні дощі або снігопади взимку бувають рідко. Найхолодніший місяць - січень із середньою температурою -2,2 ° C. Взимку сніжний покрив лежить не менше двох тижнів. Літо в Мюнхені тепле і приємне, із середнім максимумом 23,8 ° C в найспекотніші місяці. Літо триває з травня по вересень.

Особливістю Мюнхена є вітер «фён» (föhn), теплий і сухий вітер, що дме вниз з Альп, який може різко піднімати температуру за кілька годин, навіть взимку, і збільшує видимість до більш ніж 100 км. Ці вітри іноді приписують хвороби від мігрені до психозу. Перше клінічне дослідження цього явища було опубліковано австрійським терапевтом Антоном Чермак (Anton Czermak) в XIX столітті. Мюнхенці часом виправдовують «фёном» свій поганий настрій, що не треба сприймати серйозно.

Літаком [ правити ]

Аеропорт Мюнхена - другий за розміром в Німеччині і другий за значимістю хаб авіакомпанії Lufthansa. За версією сайту Skytrax в 2014 і 2015 роках визнавався кращим аеропортом Європи. Рейсів по Європі менше, ніж з Франкфурта , Але теж цілком достатньо. Бувають і далекі перельоти в Америку чи Азію. Прямі рейси з Москви і Санкт-Петербурга .

1

Аеропорт Мюнхена (IATA: MUC). Аеропорт Мюнхена (IATA: MUC) Складається з двох терміналів. Більш новий термінал 2 Обслуговує рейси Люфтганзи и ее партнерів по Star Alliance, більш старий термінал 1 - всех других. Термінали знаходяться поруч один з одним, проти йти від одного до Іншого НЕ менше 10 хв. Простір между терміналамі, де находится, зокрема, станція електрички, назівається Munich Airport Center (MAC) и містіть кілька фаст-фудів, а такоже пивний ресторан Із середнімі для Мюнхена ценам. Тут же великий супермаркет Edeka (5:30 - 24:00), что працює по неділях, что для Баварії велика рідкість. Самі термінали влаштовані так само, як в будь-якому сучасному європейському аеропорту: великі відстані, багато місця, багато ресторанів і кафе, дорого.

Як дістатися: з аеропорту в місто ведуть дві лінії електрички (S-Bahn - S1 і S8). Сідайте на першу, яка підійде. До центру їхати близько 40 хв. Якщо ви плануєте не тільки доїхати до міста, але ще й пересуватися в той же день по самому Мюнхену, має сенс відразу купувати денний квиток на всю мережу, він ненабагато дорожче разового квитка з аеропорту в місто. Аеропорт стоїть осторонь від залізничної лінії, на більшість поїздів потрібно пересідати на центральному вокзалі Мюнхена. Якщо ви хочете їхати в північному напрямку, можна доїхати на місцевому автобусі (№ 635) до містечка Фрайзінг, де зупиняються регіональні поїзди в напрямку Регенсбурга , Нюрнберга, Хофа та Пассау.

Більшість лоу-костів літають в аеропорт Меммінгена , Відомий як Munich West, що, як і в інших великих німецьких містах є не більше ніж рекламним прийомом. Від Мюнхена до цього аеропорту 110 км, поїздка громадським транспортом забере не менше 2,5 год. До нього також ходять автобуси "Algäu Express" від центрального ж / д вокзалу Мюнхена.

На поїзді [ правити ]

Ж / д вокзал Мюнхена (Hauptbahnhof) зручно розташований у 5 хвилинах пішки від історичного центру міста в районі Ludwigsvorstadt-Isarvorstadt . В самому серці Мюнхена на Марієнплац (Marienplatz) знаходяться дві станції приміської електрички (S-Bahn). Ж / д вокзал непогано поєднується з добре розвиненою мережею громадського транспорту Мюнхена. В наявності на мюнхенському вокзалі є зручна для мандрівників інфраструктура, в тому числі ряд ресторанів, магазинів, туристське інформаційне бюро, ж / д квиткові каси Deutsche Bahn і туристичне бюро.

Deutsche Bahn використовує Мюнхен в якості одного з головних транспортних вузлів Німеччини і пропонує прямі регіональні та міжміські ж / д маршрути до багатьох німецьких міст. Є і ряд високошвидкісних поїздів ICE, TGV та railjet:

 • ICE 11 в Аугсбург , Ульм , Штутгарт , Маннгейм , Франкфурт , Фульда , Кассель , Геттінген , Брауншвейг , Берлін
 • ICE 25 в ( Нюрнберг ,) Вюрцбург , Фульда, Кассель, Геттінген, Ганновер , Гамбург
 • ICE 28 в Нюрнберг, ієну , Лейпциг , Берлін, Гамбург
 • ICE 31 в Нюрнберг, Вюрцбург, Франкфурт, Майнц , Кобленц , Бонн , Кельн , Дуйсбург , Ессен , Дортмунд , Оснабрюк , Бремен , Гамбург, Кіль
 • ICE 41 в Нюрнберг, Вюрцбург, Франкфурт, Кельн, Дуйсбург, Ессен
 • ICE 42 в Аугсбург, Ульм, Штутгарт, Маннгейм , Франкфурт, Кельн, Дуйсбург, Ессен, Дортмунд

Також ряд поїздів Eurocity ходять в Страсбург, Зальцбург, Інсбрук , Відень, Будапешт, Цюріх, Верону , Венецію , Мілан і інші іноземні міста.

Крім того, недорогий і дозволяє заощадити час альтернативою є нічні поїзди (CityNightLine). На них можна доїхати до Амстердама , Берліна, Будапешта, Флоренції , Гамбурга, Любляни , Парижа, Рима , Венеції, Верони, Відня і Загреба .

Ще дві з / д станції є на заході (Munich Pasing) і сході (Східний вокзал (Ostbahnhof)) Мюнхена. Обидві станції з'єднані з міським громадським транспортом і служать транспортними вузлами для регіональних і міжміських поїздів Deutsche Bahn.

Автомобілем [ правити ]

Мюнхен з'єднує з іншими містами Німеччини та Австрії розгалужена мережа німецьких автобанів (автомагістралей):

Автобан A 99 - автомагістраль навколо міста, що з'єднує різні автобани. Мюнхен в своєму розпорядженні два внутрішніми кільцевими автодорогами крім A 99: Міттлерер Ринг (Mittlerer Ring) або B 2R, та Альтштандтрінг (Altstadtring).

У години пік рух по Мюнхену може бути ускладнене. Тому, а особливо через брак паркувальних місць у центрі, буде краще залишити машину на одній з парковок P & R (див. Розділ «Транспорт») в одному з передмість Мюнхена біля станції S-Bahn і скористатися громадським транспортом в межах міста.

На автобусі [ правити ]

На кораблі [ правити ]

Система міського транспорту є однією з найбільш зручних не тільки в Европе , Але і в світі. Весь міський транспорт обслуговується компанією MVG. Міський транспорт представлений:

 • Шістьма лініями метрополітену (U-Bahn). Довжина мережі становить 103,1 км. Всього налічується 100 станцій. Всі станції оснащені ліфтами і ескалаторами.
 • Трамваєм. Всього налічується 11 денних і 4 нічних ліній, довгою 79 км з 164 зупинками. Всі трамваї є низькопідлоговими, що полегшує доступ для інвалідів.
 • 66 денними і 9 нічними автобусними маршрутами, загальною довжиною 456 км з 915 зупинками.

Квитки можна купити на будь-якій зупинці в спеціальному автоматі, або прямо в автобусі. Мінімальна вартість квитка 1,30 € (4 зупинки на автобусі або 2 на метро, ​​максимум 30 хвилин). Квиток на всю мережу на добу коштує 12 € (2015). Штраф за безквитковий проїзд становить 60 €. Також треба обов'язково компостувати квитки, інакше доведеться заплатити штраф. Автомати з продажу квитків приймають картки, купюри і монети і при необхідності дають здачу.

Також Мюнхен і його передмістя обслуговують 10 ліній приміської електрички (S-Bahn). Довжина мережі становить 442 км зі 148 зупинками. Обслуговується компанією DB Regio та координується компанією MVG.

Для пересування по місту туристу зручно скористатися додатком MVV Companion яке покаже всю інформацію по пересуванню, де о котрій вийти на який шлях перейти, скільки буде коштувати та інше.

Транспортна система Мюнхена дозволяє здійснювати поїздки, купивши один з багатьох видів квитків, один з таких квитків Bayern Ticket, "баварський квиток". Один з найбільш зручних і дешевих варіантів пересуватися по Баварії групою туристів до 5 чоловік. Перший пасажир платить € 25, кожний наступний - всього € 6.

пам'ятки [ правити ]

Мюнхен пропонує гостям міста безліч пам'яток. Тут кожен знайде собі щось до душі і не важливо, чи цікавитеся ви мистецтвом і культурою, шопінгом, високою кухнею, нічним життям, спортом або баварськими пивними. У цьому розділі наведені лише короткі відомості про деякі визначні пам'ятки, які не можна пропустити при відвідуванні Мюнхена. Більш докладні описи дивіться на сторінках окремих районів міста.

Вулиці і площі [ правити ]

12 Королівська площа.

12 Марієнплац.

12 Одеонсплац.

палаци [ правити ]

12 Палац Нимфенбург.

12 Палац Шляйсхайм.

12 Резиденція.

Храмова архітектура [ правити ]

12 Церква Святого Петра.

12 Собор св. Діви Марії (Frauenkirche). Мабуть, одна з найбільш впізнаваних церков в світі з характерними свечеобразной вежами в псевдо-мавританському стилі. Церква дуже велика і містка. Знаменита також тим, що в ній служив колишній Папа римський Бенедикт XVI.

12 Театінеркирхе. Католицька колегіальна церква Святого Каетана в Мюнхені, була придворної і одночасно орденської церквою ордена Театинці. Це перша церква, зведена в стилі італійського пізнього бароко за північну сторону Альп.

12 Азамкірхе. Одна з найкрасивіших і незвичайних церков міста, хоч і досить невелика всередині. Коли в церкві йдуть служби, основний простір закривають і оглянути церкву можна тільки крізь ґрати. На окрему увагу заслуговують скульптури і ліпнина на фасаді будівлі.

12 Монастир Святої Анни.

Парки та сади [ правити ]

1

Англійська сад (Englischer Garten) Англійська сад (Englischer Garten)  (В сад багато входів з різних сторін (В сад багато входів з різних сторін. Якщо ви йдете з центру, то недалеко метро Odeonsplatz). Вхід безкоштовний. Величезний парк в центрі Мюнхена був закладений в 1789 році Бенджаміном Томпсоном, більше відомим як один з творців термодинаміки. Румфорд в цей момент був військовим радником курфюрста Карла-Теодора. Згодом парк було розширено Рейнхардом фон Вернек і Фрідріхом Людвігом фон Скеллі. Зараз він займає площу в 370 гектар, розділену на дві частини (північну і південну) автомобільною дорогою. Основні визначні пам'ятки парку знаходяться в південній частині, а й відвідувачів там більше. Назва парку є загальною назвою і означає стиль паркового мистецтва, який відрізнявся відсутністю симетричного плану. В Англійському саду є як відкриті простори (з них часто відкриваються хороші панорами центру Мюнхена, якщо ви знайдете місце серед тих, хто засмагає і відпочиваючих на траві), так і дерева і алеї, а також річки з швидкою течією (у південній частині є штучний водоспад) і озера (найбільше - Kleinhesseloher See, з масою птахів). Помітні архітектурні споруди Англійського саду включають альтанку Моноптерос, Японський чайний будиночок і японський сад, побудовані до зимової олімпіади 1972 року в Саппоро (літня Олімпіада 1972 року проходила в Мюнхені) і 25-метрову дерев'яну Китайську вежу.

12 Німфенбургскій парк.

12 Хофгартен.

12 Олімпійський парк.

12 Пивний фестиваль «Октоберфест».

музеї [ правити ]

Художні зборів Мюнхена розподілені по кількох музеях, в основному тематично. Всі разом вони складають одне з кращих художніх зібрань світу, поряд з Парижем, Лондоном, Нью-Йорком і Вашингтоном.

12 ☆ Стара Пінакотека. 7 €. Картинна галерея старих майстрів. Автопортрет Альбрехта Дюрера та ін. По неділях вхід для всіх 1 євро.

12 Нова Пінакотека. 7 €. Живопис і скульптура кінця 19-початку 20 століття. На особливу увагу заслуговують імпресіоністи, Матісс, а також одна з п'яти картин ван Гога з серії "Соняшники". У неділю квиток для всіх відвідувачів коштує 1 євро, замість 7.

12 Пінакотека Сучасності.

12 Німецький музей.

12 Ленбах-хаус.

12 Музей BMW.

дешево [ правити ]

Середньої вартості [ правити ]

дорого [ правити ]

1 Sangeet

, Briennerst. 10 (Метро Odeonsplatz). ☎ +49 (89) 28-67-45-57. За вечерю розраховуйте на 20-25 €. Індійський ресторан, в меню як вегетеріанскіе, так і м'ясні страви. Великий вибір і гарна якість.

Пивні бари, ресторани [ правити ]

Де Зупинити [ правити ]

дешево [ правити ]

Середньої вартості [ правити ]

12 [Dead link] Leonardo Boutique Savoy Hotel Munich , Amalienstraße 25. ☎ +49 (0) 89 / 287870. від 89.10 €. Готель має в своєму розпорядженні 74 функціонально облаштованими номерами і рестораном, підносить сніданок. Таїландський ресторан, включаючи бар, знаходиться також в будівлі. 12 [Dead link] Leonardo Hotel & Residenz München , Heimgartenstraße 14 (Мюнхен). ☎ +49 (0) 89 / 62039-0. від 69 €. Тихо і тим не менш близько до центру розташований Leonardo Hotel & Residenz München на південно-східній частині центру міста Мюнхен. 12 [Dead link] Leonardo Hotel München City West , Brudermühlstraße 33 (Мюнхен). ☎ +49 (0) 89 / 72494-0. від 79 €. Сучасний дизайн, функціональне оснащення, затишна атмосфера. 12 [Dead link] Leonardo Hotel Munich City Center , Senefelderstrasse 4 (Мюнхен). ☎ +49 (0) 89 / 5515-40. від 99 €. Прямо у мюнхенського вокзалу, на тихій вуличці, гарантує Leonardo Hotel München City Center як відвідувачам міста, так і подорожуючим в ділових цілях розслаблене розміщення в спокійній атмосфері.

дорого [ правити ]

12 Bayerischer Hof. Найвідоміший, дорогий і фешенебельний готель в місті. У ньому зупиняються всесвітньо відомі зірки кіно, музиканти, спортсмени, політики. Щорічно в ньому проводиться міжнародна конференція з безпеки, на яку приїжджають багато світових лідерів. У готелі також є кілька ресторанів, які можна відвідати, не будучи гостем готелю. Ціни відповідні.

Як і у всій Німеччині, сім-карту можна купити в будь-якому продуктовому магазині або магазині електротоварів. Тариф як правило один і однаковий у всіх операторів: 9 центів за хвилину розмови на всі телефони по Німеччині, 9 центів / смс. Мобільний інтернет не швидкий і без додаткових опціонів коштує досить дорого (23 цента / Мб). За 9.90 євро / міс можна придбати опціон на 1 Гб (підключається самостійно). Зверніть увагу, після покупки сім-карти, її необхідно активувати через інтернет (інструкція додається), при цьому вказати адресу - будь-який, ця інформація ніде не перевіряється.

Wi-fi часто безкоштовний на Марієнплац в центрі міста, в аеропорту (треба логінитися кожні 30 хвилин), в кафе мережі Starbucks, McDonald's і т.п.

Запобіжні заходи [ правити ]

Мюнхен є одним з найбезпечніших мегаполісів Німеччини.

Завдяки добре розвиненою залізничної мережі, з Мюнхена щодо легко і не дуже дорого з'їздити на день без ночівлі в інші міста. Для цього потрібно купити Bayern Ticket за € 25 + € 6 на кожного наступного пасажира. Найпопулярніші напрямки включають Завдяки добре розвиненою залізничної мережі, з Мюнхена щодо легко і не дуже дорого з'їздити на день без ночівлі в інші міста Регенсбург (1,5 години в одну сторону), Аугсбург (40 хв), Пассау (Бл. 2 годин), Зальцбург (Близько півтори години, це вже Австрія, але баварський квиток діє), Фюссен , Найбільше відомий замком Нойшванштайн (дві години), Берхтесгаден (Бл. 2 годин) і Гарміш-Партенкірхен з найвищою горою Німеччина - Цугшпітце (півтори години).

 • У двох годинах їзди від міста в бік Альп знаходяться відомі замки Людвіга Баварського: Линдерхоф и Херренкімзеє
 • Також недалеко від Мюнхена знаходиться парк Legoland і аквапарк Erding
 • В місті Дахау (Близько 40 хв. На S-bahn, далі на місцевому автобусі пару хвилин, скрізь є покажчики) знаходився однойменний концентраційний табір. Його музей можливо відвідати. Вхід безкоштовна.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.