Навигация
Реклама
Реклама

Замок Ліндерхоф: опис, фото і відео

 1. Історія будівництва
 2. Архітектура і внутрішнє оздоблення
 3. сади Линдерхоф
 4. Інформація для туристів

Замок Ліндерхоф - сонячний палац біля підніжжя Альп, який примостився на самому півдні Баварії, поблизу села Обераммергау. Баварія знаменита замками і палацами, але Линдерхоф займає лідируюче місце серед інших пам'яток регіону, нарівні з Нойшванштайном і Херренкімзеє. На зразок Версаля, він вражає витонченими обрисами, прекрасним парком і безліччю водойм. Це єдиний замок Людвіга II (короля-безумця), який був завершений за його життя. В околицях Линдерхоф туристи можуть насолодитися прекрасними видами і казковим чарівністю, яке постарався перенести король зі світу власних мрій.

В околицях Линдерхоф туристи можуть насолодитися прекрасними видами і казковим чарівністю, яке постарався перенести король зі світу власних мрій

Історія будівництва

Людвіг II з дитинства відрізнявся буйною уявою і любов'ю до музики, природі і казкам. Він рано почав створювати проекти майбутніх палаців, а в більш пізньому віці прославився казковими будівлями. Багато хто впевнений, що він зовсім не був божевільним, просто його геній сильно випередив свій час. Сьогодні творіння Людвіга II дуже популярні у туристів і приносять хороший дохід скарбниці.

Линдерхоф недарма асоціюють з Версалем, саме поїздка до Французького палац спонукала баварського короля до створення аналогічного замку. Подорож здійснювалася в 1867 р, а вже в 1869 р робочі зносили мисливський будиночок Максиміліана II для нового замку. Будівництво запланували в 87 км на південь від від сучасного Мюнхена. Місце підібрали відокремлене, щоб ніщо не завадило Людвігу насолоджуватися красою околиць.

Створення проекту король доручив архітекторові Георгу Долманну. Навколо палацу розбили прекрасний парк, грот і водойми. Король ретельно стежив, щоб схожість з прототипом не було порушено і вимагав від робочих граничних зусиль. Через п'ять років завершилися будівельні роботи. Знамениті архітектори і художники приступили до внутрішнього оздоблення приміщень. Над полотнами і фресками для замку працювали Шульц, Ватер, Фрикс, Пехман, Шпіц, Квадліо і інші відомі майстри. Офіційне відкриття палацу відбулося в 1886 році, за кілька місяців до несподіваної смерті Людвіга II.

Архітектура і внутрішнє оздоблення

Чудовий замок разом з садами вражав гостей в кінці XIX століття і продовжує це робити досі. За підрахунками істориків, сума, витрачена на будівництво замку Ліндерхоф, сьогодні склала б майже 4,5 млн. Євро. Обриси замку відповідають стилю французьких палаців, для цього робочі кілька разів відвідували Францію і Версаль. Сам Людвіг II називав своє творіння «храмом сонця» за божевільну розкіш і красу. Ця споруда в стилі бароко і рококо стало справжньою гідної перлиною Баварії.

У внутрішньому оформленні палацу відчувається надмірна розкіш, не дарма її символом став павич. Скульптури павичів з мармуру і золота прикрашають інтер'єри та різні куточки саду.

Сьогодні відвідувачам відкритий доступ в десять основних залів. Вони розташовані симетрично щодо головного входу. Зали дуже багато і яскраво оформлені і відрізняються за розміром. У порядку зменшення їх можна розташувати в такий спосіб:

 • спальня короля ночі;
 • східний гобеленовий зал;
 • західний гобеленовий зал;
 • приймальня;
 • дзеркальний зал;
 • обідня зала;
 • жовтий кабінет;
 • рожевий зал;
 • ліловий зал;
 • блакитний кабінет.

спальня короля ночі;  східний гобеленовий зал;  західний гобеленовий зал;  приймальня;  дзеркальний зал;  обідня зала;  жовтий кабінет;  рожевий зал;  ліловий зал;  блакитний кабінет

Спальня короля ночі стала для нього центральним розташуванням. Вона швидше нагадує театральну сцену, а не кімнату для відпочинку. Ліжко квадратної форми, довжиною 4 м, вражає своїми розмірами. Вона оточена позолоченою балюстрадою, тому більше нагадує вівтар. Дуже цікаво виглядає штучний водоспад в спальні, він служив для прикраси і охолодження приміщення.

Як вітальні король використовував дзеркальний зал. У спеціальній ніші було обладнано зручне робоче місце, де Людвіг проводив по кілька годин за читанням. На стінах з біло-золотим оздобленням розташовувалися великі дзеркала. Вони утворювали нескінченні галереї, в які любив вдивлятися правитель.

Музичний салон або західний гобеленовий зал відрізнялися досить фривольними полотнами і витонченими меблями. У самого вікна знаходиться статуя фарфорового павича. Кожне приміщення відрізняється по стилю і колірній гамі, при цьому, весь замок сприймається як єдине ціле.

сади Линдерхоф

Палац оточений прекрасним твором садово-паркового мистецтва. Площа парку становить близько 50 га. На території відтворено альпійські і англійські сади з елементами ренесансу. У різних куточках розташовані алегоричні статуї, фонтани і басейни. Недалеко від палацу знаходиться найстаріша липа, якій вже виповнилося три століття. Завдяки цьому дереву маєток і отримало свою назву «липовий двір».

На території парку розташувалося кілька дуже цікавих прибудов. Серед них присутні споруди в східному стилі: марокканський будиночок, мавританський павільйон. Не менш цікаві мисливський будиночок та колиба Хундінга. На особливу увагу заслуговує грот Венери. Ця штучна печера висотою 10 м служила сценою для театральних постановок і опер. Вже за часів Людвіга під водою встановлювали освітлювальні прилади з кольоровими фільтрами.

Інформація для туристів

Замок Ліндерхоф працює щодня, крім різдвяних і новорічних свят, за наступним графіком:

 • 9: 00-18: 00 (квітень - середина жовтня);
 • 10: 00-16: 00 (кінець жовтня - березень).

9: 00-18: 00 (квітень - середина жовтня);  10: 00-16: 00 (кінець жовтня - березень)

Відвідувачі можуть самостійно скласти маршрут по замку, від якого буде залежати ціна квитка:

 • тільки паркові споруди (5 євро);
 • тільки палац (7,50 євро);
 • весь палацово-парковий комплекс (8,50 євро).

Для пільгових категорій громадян передбачена система знижок. Квитки можна забронювати заздалегідь на офіційному сайті замку: schlosslinderhof.de . Взимку для відвідувачів відкритий тільки палац. Зйомка в приміщеннях комплексу заборонена.

Щоб побувати в прекрасному палаці, слід спочатку дістатися до села Обераммергау на поїзді. Сама село є мальовничим курортом і славиться цікавими пам'ятками, тому екскурсію по замку варто поєднати з прогулянкою по Обераммергау. Із села до палацу регулярно курсує автобус № 9633.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.