Навигация
Реклама
Реклама

Самостійні прогулянки по Монсеррат: путівник по основній території монастиря

 1. Комплекс монастиря Монсеррат
 2. Площа Хреста
 3. Площа абата Оливи
 4. Коротка прогулянка навколо монастиря. Оглядовий майданчик Mirador dels Apòstols і площа Апостолів

Бенедиктинський монастир Монсеррат (Монтсеррат), розташований на висоті 720 метрів над рівнем моря на священній горі Каталонії, - це важливий духовний центр з багатою історією і унікальне за своєю красою місце, оточене фантастичним нерукотворним ландшафтом. Дика природа, релігія і пам'ятники культури зливаються тут в єдине ціле.

Монсеррат (Монтсеррат),

Щоб краще познайомитися з природою Монсеррат, ми радимо прогулятися по одному з численних пішохідних маршрутів, прокладених в околицях абатства (дуже цікавий, наприклад, Шлях молитов Rosari Monumental , Що веде до каплиці Святої Печери , Santa Cova). Це кращий спосіб відчути красу цих місць і побачити справжній Монсеррат. Але не будемо забувати і про центральну частину монастиря, яка представляє інтерес не тільки з історичної та релігійної, але і з архітектурної точки зору. У цій замітці ми зробимо екскурсію по монастирю Монсеррат і розповімо про основні визначні пам'ятки центральної частини комплексу: найцікавіших пам'ятках, скульптурах і інших творах мистецтва. Про архітектуру і внутрішньому оздобленні базиліки Монсеррат читайте в окремої замітці .

Комплекс монастиря Монсеррат

Якщо поглянути на монастирський комплекс Монсеррат в цілому, можна помітити, що він має неправильну форму, що пов'язано з нерівним рельєфом гори, на якій стоїть абатство, а також з непростою історією святилища, яке будувалося і перебудовувалася в різні епохи (докладно історія монастиря описана в окремій статті з ілюстраціями ).

Дивлячись на що розташувалися біля підніжжя могутніх гір монастирські будівлі, дивуєшся майстерності архітекторів, які зуміли звести цей вражаючий архітектурний ансамбль на такій висоті і в настільки важкодоступному місці.

Дивлячись на що розташувалися біля підніжжя могутніх гір монастирські будівлі, дивуєшся майстерності архітекторів, які зуміли звести цей вражаючий архітектурний ансамбль на такій висоті і в настільки важкодоступному місці

З архітектурної точки зору монастир являє собою кілька великих будівель, велика частина яких датується XIX-XX ст. До їх числа відносяться: базиліка , Різні монастирські будівлі, будівля співочої школи «Есколанія», а також споруди для туристів і паломників, в тому числі музей, магазини, готелі і ресторани, а також станції канатної дороги , фунікулерів і кремальєри (Зубчастої залізниці). Розташування всіх цих об'єктів на території монастиря Монсеррат можна подивитися на докладному плані центральній частині абатства .

Розташування всіх цих об'єктів на території монастиря Монсеррат можна подивитися на  докладному плані центральній частині абатства

Особливу художню цінність серед усіх будівель в центральній частині Монсеррат представляє монастирська базиліка - серце абатства. Саме тут проходять богослужіння і виступи хору хлопчиків з співочої школи «Есколанія». Крім того, в базиліці зберігається головна святиня Монсеррат - образ Чорної Діви , Здавна привертає натовпи паломників і простих туристів. Базиліка цікава і своїм пишним інтер'єром, про який ми поговоримо в окремої замітці .

Площа Хреста

Ми почнемо нашу самостійну екскурсію по монастирю Монсеррат на площі Хреста (Plaça de la Creu), розташованої зовні стін абатства, біля верхньої станції кремальєри (зубчастої залізниці). Площа знаходиться на висоті 706 метрів над рівнем моря і названа на честь хреста, який був в 1962 році встановлено в її лівій частині ( джерело фото ).

Хрест є роботою знаменитого каталонського скульптора Жузеп Марії Жузеп Марія Субіракс (Josep M. Subirachs) (р. 1927) і присвячений святому Михайлу, який, поряд з Дівою Марією, є покровителем гори Монсеррат. На хресті викарбувано на різних мовах значення імені архангела Михайла ( «Хто як Бог?»). Взагалі Жузеп Марія Субіракс досить багато і плідно працював в Монсеррате, і деякі його твори ми ще побачимо під час нашої самостійної прогулянки по Монсеррат.

Праворуч від нас знаходиться пункт туристичної інформації Монсеррат .

У цьому офісі можна взяти безкоштовні карти і отримати відповіді на ваші запитання.

Площа абата Оливи

Проходимо тепер далі, залишаючи інформаційний пункт по праву руку, а станцію кремальєри по ліву, і потрапляємо на площу абата Оливи (Plaça Abat Oliba). Площа оточена трьома великими будинками XIX-XX ст., Призначеними для розміщення паломників. Серед них виділяється комплекс апартаментів Cel·les Abat Marcet. Незважаючи на свою назву, ці «келії» представляють собою сучасні, повністю обладнані апартаменти. Всього тут може розміститися до 260 осіб. У середні століття на цьому місці знаходилося куди більш скромне притулок для пілігримів. На перших поверхах цього і двох інших будівель розташовуються магазини, сувенірні лавки, банк, поліцейський відділок і інші служби.

Головною визначною пам'яткою площі є розташований кілька в глибині пам'ятник засновнику монастиря Монсеррат - абата Оливі. Абат Олива (Оліб) (Oliva / Oliba) (971-1046) був найбільшою фігурою каталонського бенедіктінства, абатом багатьох монастирів, єпископом Віка, великим ученим, поетом і письменником. Детальну історію заснування монастиря Монсеррат абатом Оливою можна прочитати тут .

Детальну історію заснування монастиря Монсеррат абатом Оливою можна  прочитати тут

Бронзова скульптура абата була встановлена ​​на площі в 1992 році. Виконана в сучасному стилі худорлява фігура є роботою каталонського скульптора Мануеля Кузакса (Manuel Cusachs) (р. 1933). Олива представлений сидячим на стільці, на спинці якого зображені дзвіниці монастирів Ріполь і Сен-Мішель-де-Кюша, абатом яких він також був. У лівій руці абат тримає план першої романської церкви Монсеррат, а правою за традицією бенедиктинців вітає всіх паломників і гостей монастиря ( джерело фото ).

У лівій руці абат тримає план першої романської церкви Монсеррат, а правою за традицією бенедиктинців вітає всіх паломників і гостей монастиря (  джерело фото  )

На площі ростуть прекрасні тиси, а також столітні кедри, привезені з ліванських гір ченцем Монсеррат - відомим дослідником біблійного Сходу на ім'я Бонавентура Убак (Bonaventura Ubach i Medir) (1879-1960). Тут, в тіні дерев, уже в середні століття відпочивали паломники, перш ніж відправитися безпосередньо в святая святих монастиря. Відпочити тут можна і сьогодні, присівши на одну з лавок або відвідавши місцевий бар або магазинчик.

Площа Діви Марії

Головною площею монастиря Монсеррат є примикає до базиліці площа Діви Марії (Plaça Santa Maria). Від площі абата Оливи сюди веде піднімається в гору вулиця, що веде початок від головного входу в монастир - красивого порталу, розташованого навпроти пам'ятника абата і прикрашеного скульптурним гербом Монсеррат.

Від площі абата Оливи сюди веде піднімається в гору вулиця, що веде початок від головного входу в монастир - красивого порталу, розташованого навпроти пам'ятника абата і прикрашеного скульптурним гербом Монсеррат

Герб датується 1 565 роком, а стіна, в центрі якої знаходиться портал, є ділянкою старовинною монастирською стіни ( джерело фото ).

Герб датується 1 565 роком, а стіна, в центрі якої знаходиться портал, є ділянкою старовинною монастирською стіни (  джерело фото  )

Що йде в гору дорога носить назву Pujada de Nostra Senyora, тобто «Підйом Богоматері», і засаджена магноліями.

Що йде в гору дорога носить назву Pujada de Nostra Senyora, тобто «Підйом Богоматері», і засаджена магноліями

На півдорозі до площі Діви Марії в ніші лівої стіни можна помітити скульптуру святого Георгія, виконану в характерному стилі вже знайомим нам каталонським скульптором Жузеп Жузеп Марія Субіракс в 1986 році. Жузеп Марія Субіракс зобразив покровителя Каталонії в образі лицаря зі щитом і мечем. Його особа і корпус зроблені у вигляді поглиблення - мають увігнуту поверхню, тоді як руки і решта фігури представляють собою більш традиційний опуклий рельєф. Багато туристів зупиняються на цьому місці, звертаючи увагу на те, що лицар дивиться на вас, з якого б кута ви до нього ні підійшли. До того ж, важко не помітити схожості в образі цієї фігури і скульптур Жузеп Марія Субіракс на фасаді храму Саграда-Прізвище. Це відзначають навіть ті, хто погано знайомий з творчістю цього каталонського майстра ( джерело фото ).

Це відзначають навіть ті, хто погано знайомий з творчістю цього каталонського майстра (  джерело фото  )

Подолавши кілька залишилися метрів досить пологого підйому, ми потрапляємо в самий центр монастиря. Площа Діви Марії вражає простором і захоплюючими краєвидами.

Площа Діви Марії вражає простором і захоплюючими краєвидами

Площа була спроектована в 1929 році знаменитим каталонським архітектором Жузеп Пуч-і-Кадафалка (Puig y Cadafalch) (1867-1956). Вона знаходиться на висоті 720 метрів над рівнем моря і являє собою велику еспланаду, як ніби виростає прямо з гір і складається з трьох розташованих каскадом рівнів.

Вона знаходиться на висоті 720 метрів над рівнем моря і являє собою велику еспланаду, як ніби виростає прямо з гір і складається з трьох розташованих каскадом рівнів

Перебуваючи на цій площі, ми можемо найбільш повно оцінити архітектурний ансамбль Монсеррат. Якщо стояти обличчям до фасаду монастиря, то по ліву руку ми побачимо рудувате будівля готелю Abat Cisneros, побудоване ще в 1563 році, а згодом модернізоване. З самого початку своєї історії будівля призначалася для розміщення паломників. Тут, в самому серці монастиря, віруючі (і прості туристи) донині можуть зупинитися на нічліг і досхочу помилуватися чудовими видами гори Монсеррат і долини річки Льобрегат. Сьогодні це цілком сучасний готель з безкоштовним Wi-Fi та іншими зручностями.

Сьогодні це цілком сучасний готель з безкоштовним Wi-Fi та іншими зручностями

Перед будівлею готелю знаходиться невеликий садок, в центрі якого стоїть гарний готичний хрест XV століття.

Перед будівлею готелю знаходиться невеликий садок, в центрі якого стоїть гарний готичний хрест XV століття

На цій площі по неділях і святкових днях часто влаштовуються фольклорні уявлення, наприклад виступи виконавців традиційної каталонської Сардалі і будівельників людських замків «Кастельс», ходи велетнів і т.п. У цих заходах по закінченні богослужіння в базиліці беруть участь багато паломників. Розташовані в ряд ліхтарі, як стверджується, встановлені за кількістю ченців, які загинули при захисті монастиря від наполеонівської армії. Втім, в офіційному путівнику по Монсеррат про це навіть не згадується.

Втім, в офіційному путівнику по Монсеррат про це навіть не згадується

Повернемося тепер в сторону головного фасаду монастиря. Перший камінь цього нового фасаду був закладений в 1942 році, а завершилося будівництво в 1968 році. Фасад споруджений з полірованого Монсерратська гірського каменю (зверніть увагу на характерну структуру конгломерату) за проектом каталонського архітектора Франсеска Фольгера-і-Грассі (Francesc Folguera i Grassi) (1891-1960), який допомагав Антоніо Гауді при будівництві храму Саграда-Прізвище.

Фасад споруджений з полірованого Монсерратська гірського каменю (зверніть увагу на характерну структуру конгломерату) за проектом каталонського архітектора Франсеска Фольгера-і-Грассі (Francesc Folguera i Grassi) (1891-1960), який допомагав Антоніо Гауді при будівництві храму Саграда-Прізвище

У верхній частині фасаду можна прочитати латинський напис Urbs Jerusalem Beata Dicta Pacis Visio ( «Блаженний град Єрусалим, названий баченням світу»), яка нагадує віруючим про царство Боже, Небесному Єрусалимі. Три великі верхні аркади фасаду прикрашені барельєфами роботи скульптора Жуана Ребуля (Joan Rebull) (1899-1981). Сцена з лівого боку присвячена покровителю Європи, родоначальнику західного чернечого руху і автору «Статуту св. Бенедикта »святому Бенедикту. Центральна композиція зображує проголошення догмату про Вознесіння Діви Марії папою Пієм XII, а барельєф з правого боку - св. Георгія в оточенні монахів Монсеррат, трагічно загиблих під час Громадянської війни в Іспанії (1936-1939).

Георгія в оточенні монахів Монсеррат, трагічно загиблих під час Громадянської війни в Іспанії (1936-1939)

Серія скульптур в нішах арочної галереї, що обгороджує площа Діви Марії з правого боку, присвячена святим - засновникам різних релігійних інститутів, які на протязі історії були пов'язані з Монсеррат. Цей архітектурний ансамбль є творінням великої кількості скульпторів, серед яких Клуаді Ріус (Claudi Rius), Франсеск Жувентенья (Francesc Juventeny) і Енрік Монжо (Enric Monjo). Роботи були подаровані монастирю в 1949-1953 рр. З цієї галереї, або «балкона», що є свого роду оглядовим майданчиком, в ясну погоду відкривається чудовий вид на долину річки Льобрегат, що петляє серед безлічі міст і сіл в околицях Барселони, на гірський масив Сьєрра-Літораль з горою Тибидабо і телевежею Кольсерола.

З цієї галереї, або «балкона», що є свого роду оглядовим майданчиком, в ясну погоду відкривається чудовий вид на долину річки Льобрегат, що петляє серед безлічі міст і сіл в околицях Барселони, на гірський масив Сьєрра-Літораль з горою Тибидабо і телевежею Кольсерола

монастирський клуатр

З лівого боку головного фасаду монастиря знаходиться красива двох'ярусна галерея - невеликий готичний клуатр.

Цей витончений клуатр був побудований в 1476 році на кошти абата Джуліано делла Ровере, що згодом став Папою Юлієм II. Ровере був абатом-Коммендаторе монастиря Монсеррат в 1472-1482 рр., Хоча ніколи тут не жив і віддавав розпорядження з Риму. Будівництвом монастирського клуатра керували барселонські архітектори Жуаме Альфонсо (Jaume Alfonso) і Пераса Бассет (Peras Basset). Від оригінального готичного клуатра вціліло лише кілька фрагментів (в основному західне і північне крило), інше було зруйновано наполеонівськими військами. Клуатр був реконструйований в 1955 році.

Клуатр складається з двох рівнів. Нижній рівень складений з стрілчастих арок, які покояться на тонких колонах, що мають в перетині хрестоподібну форму. Деякі капітелі прикрашені рослинними орнаментами, рельєфними зображеннями людей, тварин і химерних істот. У місцях перетину арок розташовані скульптурні портрети ряду видатних представників каталонського дворянства тієї епохи. На капітелях зберігся скульптурний герб абата Джуліано делла Ровере (із зображенням дуба), а також підтримуваний ангелами герб самого монастиря Монсеррат (із зображенням гори).

Верхній поверх клуатра відноситься до XV-XVI ст. і має меншу висоту і більш просту форму арок. У садку перед клуатра висаджені дерева, символіка яких традиційно пов'язується з Дівою Марією. Це пальма як символ краси, олива як символ миру і родючості, кипарис як символ молитви і тиші і лав як символ слави.

Прохід до внутрішнього двору базиліки

Проходячи через одну з п'яти нижніх арок головного фасаду монастиря, провідних до внутрішнього двору монастирського храму, потрапляємо в красиву галерею (портик) з рядом цікавих скульптур. З лівого боку можна побачити фігуру святого Бенедикта (1962), яку виконав з кованого заліза багатогранний каталонський художник і скульптор Доменек Фіта (Domènec Fita i Molat) (р. 1927).

Дана скульптура стоїть біля дверей в приміщення, де живуть монахи. Двері обрамляє кам'яний фриз (1960), присвячений історії заснування монастиря Монсеррат абатом Оливою (1025), а також легендою про набуття образу Діви Монсерратська в гірській печері в 880 році. Фриз є роботою скульптора Енріка Монжо (Enric Monjo). Туристи у внутрішні приміщення монастиря не допускаються, так як це порушило б замкнутий уклад чернечого життя. Але варто згадати, що за цими дверима, зокрема, знаходиться цінна бібліотека Монсеррат, відкрита тільки для великих вчених (і тільки чоловічої статі).

З протилежного боку портика можна побачити два ренесансних надгробки XVI століття, неаполітанської роботи. Справа в глибині знаходиться гробниця каталонського дворянина адмірала Берната II Віламарі (Bernat II de Vilamarí), який перебував на службі у короля Арагону і короля Неаполя і помер в 1512 році.

Адмірал був похований в базиліці монастиря Монсеррат, і для його останків був створений цей чудовий мармуровий мавзолей з багатим скульптурним декором.

Другий мавзолей служить місцем упокоєння лицаря Жуана (Хуана) Арагонского, 2-го графа Рібагорса (Joan II de Ribagorça / Joan II d'Aragó) (1457-1528), який був незаконнонародженим онуком короля Арагону Хуана II, воєначальником і членом ордена госпітальєрів. Ренесансний саркофаг, в якому поховали графа, був зруйнований під час навали на Монсеррат наполеонівських військ і згодом відновлений.

Два бічних проходу, що з'єднують цей «вестибюль» безпосередньо з галереями внутрішнього двору базиліки, прикрашені яскравими фресками, що зображають відомих історичних діячів XVI століття, які пов'язані з історією монастиря. На одній фресці ми бачимо відвідують Монсеррат Католицьких королів, Фердинанда і Ізабеллу (в 1493 році саме через їх втручання монастир втратив автономію). Інша фреска зображує візит в монастир Монсеррат іспанського полководця Хуана Австрійського (незаконнонародженого сина Карла V, який був онуком Фердинанда й Ізабелли). Автор цих фресок в стилі наївного мистецтва - каталонський художник і скульптор Франсеск Форнельс-Пла (Francesc Fornells-Pla) (1921-1999). Фрески датуються 1 957 роком.

З правого боку крайнього правого проходу, навпаки фрески із зображенням Хуана Австрійського, знаходиться романський портал другої половини XII століття - все, що вціліло від старовинної монастирської церкви, побудованої в обмін давньої каплиці Богоматері в XI столітті, невдовзі після заснування монастиря. Цей портал, поряд з вищеописаним готичним клуатра і ренесансним надгробками, є єдиним нагадуванням про середньовічному Монсеррате, безповоротно втраченим через нашестя наполеонівських військ в 1811-1812 рр. ( джерело фото ).

Портал знаходиться не на своєму первісному місці (перед готичним клуатра). Він був перенесений для кращого збереження в портик перед атріумом базиліки під час реставрації 1920-х років, що проводилася під керівництвом Жузеп Пуч-і-Кадафалка.

Портал складається з п'яти напівкруглих архивольтов. Колись він мав у своєму розпорядженні багатим декором, однак значна частина скульптур сильно постраждала від часу, і конкретні образи часом вже не помітні. Одна з фігурних капітелей колон присвячена історії про створення людини і гріхопадіння Адама і Єви, інші капітелі оповідають про прямих наслідки вчиненого гріха і зображують негативні і навіть зловісні образи (змій, драконів, левів). У центрі тимпана раніше розташовувався образ Богоматері.

Сама романська церква - не дивлячись на те що вже в XVI столітті в Монсеррате була побудована нова базиліка , Куди і була перенесена статуя Чорної Діви, - залишалася діючим храмом до середини XVIII століття, коли була зруйнована за рішенням абата Аржеріка (Argeric). На наступній фотографії кінця XIX століття ми бачимо зруйнований монастир і примикає до клуатру романський портал.

Точних ілюстрацій тієї старовинної романської церкви не збереглося (за винятком знаменитої мініатюри з Llibre Vermell de Montserrat ), Хоча деякі документальні опису є.

Якщо пройти у внутрішній двір не через згадані бічні проходи, а через центральну арку, то по обидва боки ми побачимо скульптури св. Йосипа і св. Іоанна Хрестителя, які створив в 1952 році відомий каталонський скульптор Жузеп Клара (Josep Clarà) (1878-1958).

Внутрішній дворик базиліки (атріум)

З центральної арки (або двох бічних арок) вестибюля можна потрапити вже безпосередньо до внутрішнього двору базиліки, іменований також атріумом, або клуатра абата Аржеріка (claustre / atri de l'abat Argerich). Атріум датується XVIII століттям, проте був істотно перебудований в середині XX століття. Він являє собою відкритий простір без даху.

Він являє собою відкритий простір без даху

З трьох сторін двір оточений арочної галереєю зі скульптурами і візерунками в техніці сграфіто, а з четвертого боку його замикає чудовий фасад базиліки.

З трьох сторін двір оточений арочної галереєю зі скульптурами і візерунками в техніці сграфіто, а з четвертого боку його замикає чудовий фасад базиліки

Малюнки на стінах галереї виконані в стилі сграфіто. Вони були створені в 1952-1956 рр. за ескізами художників Жузеп Обіольса (Josep Obiols) (1894-1967) і Беніто Мартінеса (P. Benito Martínez) (1918-1988). Оскільки Монсеррат є святилищем, місцем поклоніння, а монастирська церква носить статус малої базиліки (присвоєний їй татом Львом XIII в 1881 р), то і ці настінні зображення присвячені відповідним темам.

Оскільки Монсеррат є святилищем, місцем поклоніння, а  монастирська церква  носить статус малої базиліки (присвоєний їй татом Львом XIII в 1881 р), то і ці настінні зображення присвячені відповідним темам

Так, композиції з правого боку зображують найважливіші базиліки і святилища християнського світу (серед них, наприклад, собор в Сантьяго-де-Компостела), а зображення з лівого боку розповідають коротку історію монастиря Монсеррат.

Так, композиції з правого боку зображують найважливіші базиліки і святилища християнського світу (серед них, наприклад, собор в Сантьяго-де-Компостела), а зображення з лівого боку розповідають коротку історію монастиря Монсеррат

Оглядаючи внутрішній двір, по праву руку від центральної арки, через яку ми пройшли, можна побачити баптистерій (1958) з красивим порталом (1902) роботи швейцарського скульптора Шарля Колле (Charles Collet) (1902-1983). Верхня частина порталу представляє Церкву, яка дарує людині таїнство хрещення та інші таїнства, осіняють його життя і відкривають шлях до Спасіння.

Верхня частина порталу представляє Церкву, яка дарує людині таїнство хрещення та інші таїнства, осіняють його життя і відкривають шлях до Спасіння

Інтер'єр баптистерія прикрашений мозаїкою Сантьяго Падроса (Santiago Padrós) (1918-1971) і малюнком Жузеп Віла-Арруфата (Josep Vila-Arrufat) (1894-1989), що зображує хрещення Христа.

Інтер'єр баптистерія прикрашений мозаїкою Сантьяго Падроса (Santiago Padrós) (1918-1971) і малюнком Жузеп Віла-Арруфата (Josep Vila-Arrufat) (1894-1989), що зображує хрещення Христа

Поруч з баптистерием встановлена скульптура святого Ігнатія де Лойоли роботи каталонського скульптора Рафаеля Соланіка (Rafael Solanic) (1895-1990). Латинський текст на прикріпленою поруч кам'яній плиті 1603 року нагадує нам про те, що 25 березня 1522 року Ігнатій Лойола відвідав Монсеррат і провів ніч перед образом Чорної Діви.

Латинський текст на прикріпленою поруч кам'яній плиті 1603 року нагадує нам про те, що 25 березня 1522 року Ігнатій Лойола відвідав Монсеррат і провів ніч перед образом Чорної Діви

В галереях, що оточують внутрішній двір, встановлений цілий ряд скульптур, що зображують важливих історичних діячів різних епох - королів і святих, так чи інакше пов'язаних з монастирем Монсеррат. Серед цих персонажів: Григорій Великий, король Арагона Хуан I, святий Антоній Марія Кларет, імператор Карл V, святий Пій X. Всі ці пам'ятники були створені в 1954-1957 рр. каталонськими скульпторами: Рафаелем Соланіком, Фредеріком Маресьєв і Ф. Бассас.

Бассас

Встеляли внутрішній двір красива бруківка з білого і чорного мармуру була створена в 1952 році художником Беніто Мартінеса за зразком спроектованої Мікеланджело площі Капітолію в Римі. Центральну частину бруківки прикрашають зображення морських тварин, обведені кругової латинським написом на тему хрещення. З цієї точки особливо добре виглядає величний фасад монастірської базілікі .

З цієї точки особливо добре виглядає величний фасад  монастірської базілікі

Якщо подивитися на мереживну бруківку внутрішнього двору базиліки, то в центрі ми побачимо викладену з чорного мармуру окружність з латинським написом. Раніше на цьому місці знаходився вівтар вищезгаданої романської церкви з статуєю Чорної Діви , Яка сьогодні зберігається в нинішньої базиліці . Серед деяких туристів існує прикмета: вважається, що потрібно встати з закритими очима і піднятими до нього руками в цей «коло сили» в центрі внутрішнього двору базиліки, оскільки сюди сходить позитивна енергія.

Монастирська базиліка ( «собор Монсеррат»): архітектура і інтер'єр

Серцем Монсеррат є монастирська церква - базиліка, яку іноді також називають «собором Монсеррат». З 1881 року монастирська церква носить статус малої базиліки. Храм був побудований в XVI столітті і реконструйований в кінці XIX століття. У 1901 році з'явився новий фасад базиліки . Зайшовши всередину церкви через центральний вхід, можна помилуватися її чудовим оздобленням, який був створений на рубежі XIX-XX ст. поруч каталонських художників, скульпторів і архітекторів, у тому числі видатних представників каталонського модернізму, включаючи знаменитого Антоніо Гауді.

поруч каталонських художників, скульпторів і архітекторів, у тому числі видатних представників каталонського модернізму, включаючи знаменитого Антоніо Гауді

Детальний опис архітектури та інтер'єру церкви монастиря Монсеррат, а також численні фотографії базиліки можна знайти в замітці « Базиліка монастиря Монсеррат: архітектура і інтер'єр церкви ».

Коротка прогулянка навколо монастиря. Оглядовий майданчик Mirador dels Apòstols і площа Апостолів

Вийдемо тепер з базиліки і прогуляємося трохи по зовнішньої території монастиря. Ми повертаємося на площу Хреста і, згортаючи направо, виходимо на проспект Passeig de l'Escolania, названий на честь розташованого поруч з неороманського апсидою (1876-1885) базиліки будівлі музичної школи «Есколанія» при монастирі Монсеррат (і апсида, і будівля школи видно на наступній фотографії).

Довгий проспект проходить під навісом, буквально нависаючи над прірвою, і служить чудовою оглядовим майданчиком, з якого відкривається вид на такі цікаві пам'ятки Монсеррат, як каплиця Святої Печери і каплиця Святого Михайла, а також сам комплекс монастирських будівель.

Крім того, саме на цьому проспекті розташовується традиційний ринок (торгові ряди), на якому виробники з навколишніх сіл продають козячий сир, мед та інші типові продукти цього гірського краю, які туристи охоче купують як сувеніри (докладніше про цей ринок і сувенірах з Монсеррат можна прочитати тут ).

Якщо пройти трохи вперед, то в кінці вулиці ми побачимо будинок, побудований в 1975 році за проектом батька Пере Бускетса (Pere Busquets) (1925-2007). У цій будівлі знаходиться ресторан, кафе, а також зручна обідня зона зі столами і стільцями, де можна з'їсти взяту з собою їжу.

Сама будівля називається Mirador dels Apòstols (тобто «Оглядовий майданчик Апостолів»), і це не випадково: крім ресторанних закладів, тут є верхня тераса, піднявшись на яку, можна побачити класичний панорамний краєвид Монсеррат.

З цього майданчика відкривається чудовий вид на весь монастирський комплекс з базилікою, школою «Есколанія» і готелями для паломників, за якими височить знаменитий пік Gorra Frígia ( «Фригийский ковпак») (1152 м) і сусідні вершини Magdelenes. Ці піки видно на наступній фотографії, поряд з будівлею «Есколаніі» і апсидою монастирської базиліки.

Крім того, з цього оглядового майданчика на терасі проглядається каплиця Святого Михайла і однойменний хрест, розташований на краю прямовисної скелі. Нижче ви можете побачити невелику стежку, що петляє навколо гори і веде до каплиці Святої Печери.

Поруч з терасою знаходиться невелика площа Апостолів (Plaça dels Apòstols), оточена напівкруглої арочної галереєю. Ця галерея раніше перебувала на третьому поверсі центральної апсиди монастирської базиліки . У 1992 році, під час реставраційних робіт в базиліці, галерея була перенесена сюди. Сама площа названа на честь каплиці Апостолів, побудованої на цьому місці в XVI столітті і зруйнованої трьома століттями потому ( джерело фото ).

Трохи нижче, біля скелі, розташований майданчик з пам'ятником Раймунд Луллію (він же Рамон Серхіо Люль) (бл. 1235-1315). Раймунд був каталонським середньовічним містиком, філософом, алхіміком, поетом і місіонером, автором різних трактатів; народився і помер на острові Майорка.

Присвячений Луллію монумент створив в 1976 році відомий каталонський скульптор Жузеп Марія Субіракс (р.1927), неодноразово згадуваний вище. Пам'ятник, іменований «Сходами пізнання» (L'Escala de l'Enteniment), складається з 8 ступенів: Камінь, Вогонь, Рослини, Тварини, Людина, Небо, Ангел і, нарешті, Бог. Композиція нагадує про розроблену Луллій концепції «сходи для сходження і сходження», по якій людський розум може перейти від найпростіших сутностей до найвищих.

План монастиря Монсеррат (Монтсеррат) з визначними пам'ятками

Пропонуємо вашій увазі подібний план центральної території монастиря Монсеррат, на якому російською мовою позначені основні споруди, площі, пам'ятники та інші пам'ятки монастиря. Зокрема, на плані вказано розташування базиліки, школи «Есколанія», музею, станцій фунікулерів та канатної дороги.

Зокрема, на плані вказано розташування базиліки, школи «Есколанія», музею, станцій фунікулерів та канатної дороги

Крім цього плану, на нашому сайті ви можете скачати ще одну детальну карту монастиря Монсеррат. На цьому плані присутні позначення російською мовою основних туристичних визначних пам'яток на території Монсеррат, в тому числі монастирської базиліки з образом Чорної Діви Монсерратська , Музею Монсеррат, станцій фунікулерів , канатної дороги и зубчастої залізниці (кремальєрі) , А також Оглядовий майданчиків, інформаційних пунктів, магазинів, ресторанів и гостиниц.

На цьому плані присутні позначення російською мовою основних туристичних визначних пам'яток на території Монсеррат, в тому числі монастирської базиліки з образом  Чорної Діви Монсерратська  , Музею Монсеррат, станцій  фунікулерів  ,  канатної дороги  и  зубчастої залізниці (кремальєрі)  , А також Оглядовий майданчиків, інформаційних пунктів, магазинів, ресторанів и гостиниц

Кроме того, на плане Монсеррат вказані напрямки основних пішохідніх стібок в околицях монастиря (маршрути в сторону Святий Печери , Каплиці Святого Іоанна, Оглядовий майданчика Фра Гарі, вершини Сант-Жерони и ін). Таку карту ви також можете отримати в пункті туристичної інформації при вході в монастир. Такоже в цьом офісі можна взяти більш детальну карту маршрутів по місцевості вокруг монастиря. Інші карти пішохідніх маршрутів по Монсеррат можна скачати на нашому сайті тут .

♦♦♦♦♦♦♦

Див. Також інші матеріали з нашого детального путівника по Монсеррат (Монтсеррат) з фотографіями:

- Історія монастиря Монсеррат

- Чорна Діва Монсерратська (Моренета)

- Як самостійно дістатися до монастиря Монсеррат

- Поїздка в Монсеррат: Практичні поради та інформація для туристов

- Базиліка монастиря Монсеррат ( «Монсерратська собор»): архітектура и інтер'єр церкви

- Маршрути самостійніх пішохідніх прогулянок по Монсеррат: Свята Печера и Шлях молитов

♦♦♦♦♦♦♦

Вікорістані джерела:

1. Монастир Монсеррат, стаття у Вікіпедії

2. Монастирі Каталонії: Монсеррат

3. Офіційний сайт абатства Монсеррат

4. Офіційний путівник по Монсеррат

5. Поїздка в монастир Монсеррат: описи та фотографії

6. Бенедиктинський монастир Монсеррат в каталонській енциклопедії

7. Віртуальна екскурсія по монастирю Монсеррат

8. Путівник по Монсеррат

9. Готичний клуатр Монсеррат

10. Звіт про екскурсію в Монсеррат

11. Монсеррат: короткий опис і фотографії

12. Романський портал втраченої церкви Монсеррат

«Хто як Бог?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.