Навигация
Реклама
Реклама

Чеський гранат. Поради покупцеві.

Автор: Таня Переглядів: 146 647

На цей раз нелегка доля мандрівника занесла нас у Прагу , А бути в Празі і не спробувати «вепріево коліно» під пиво і не придбати знамениті турновскіе гранати - це гроші на вітер. І так, празькі гранати, а якщо точніше - піропи. Знавці і старожили Чехії попереджали, що останнім часом в Празі розплодилося багато підробок, імітацій і гранатів з Китаю, Монголії та Південної Африки.

На вулицях старої Праги гранатові магазинчики зустрічаються через кожні 10 метрів. Колір від рудих до чорних. Нам потрібні були саме турновскіе і ми вирушили в магазин «CeletnaCrystal», що в старій Празі. Відразу обмовлюся, що це не фірмовий магазин, який торгує безпосередньо від фабрики в Турново. Турновскіх магазинів в самій Празі всього два і розташовані вони один на Старо място, вул. Dlouha 28 і другий на вул. Panska 1. На фасаді цих магазинів є напис «Granat». Турнов - місто на півночі Чехії, єдине місце в світі, де зустрічається червоний гранат. Ще в XVII в. У Турнові виникли перші скляні заводи, а з XVI століття тут запрацював ряд гранувальних майстерень, які обробляли і шліфували місцеві і привізні дорогоцінні камені. Найвищого розквіту це виробництво досягло в XVIII і XIX ст, коли дорогоцінними каменями торгували у всьому світі. Традиція виготовлення прикрас, особливо з граната, збереглася в Турнові і до наших днів.

Традиція виготовлення прикрас, особливо з граната, збереглася в Турнові і до наших днів

Якщо стати обличчям до ратушним годинах, то магазин «CeletnaCrystal» буде якраз праворуч від вас метрах в двохстах по ліву сторону однойменної вулиці. У чому плюс покупки каменів у великому державному магазині? Ну, по-перше, така-сяка, а гарантія, що продадуть саме гранат, а не імітатор. По-друге, нам без проблем оформили «такс-фрі» і ми навіть на кордоні отримали гроші. І по-третє у нас була дисконтна карта саме в цей магазин і ми сподівалися на знижки. Забігаючи вперед, скажу, що з урахуванням «такс-фрі» та знижок комплект нам обійшовся на 28 євро дешевше від початкової ціни.

Ціни на чеські гранати.

Сережки і колечко, що внизу на фото, були куплені в результаті за 128 євро. Є і дешевше, але це вже сувенір, а не прикраса. Вобщем, ціни на які стоять вироби починаються від 150 євро і до безкінечності. На мій погляд гранати в золоті виглядають не надто ефектно. Все-таки в сріблі якось благородніше.

Існує шість різновидів граната на підставі їх хімічного складу. Це піроп, альмандин, спессартин, гроссуляр, уваровит і андрадит. А саме слово гранат має кілька версій походження. Наприклад, від грецького Pyropos, pyr - вогонь, ops - око, від латинського Carbunculus - вугіллячко, granatus - зернистий, по-англійськи Bohemian garnet, по-німецьки böhmisches Granat, на древнечешского мовою згідно Кларет zrnakoč. Мені ж здається, що свою назву гранат отримав від схожості з фруктом.

За легендами вважається, що гранат веселить серце, надає бадьорість і оптимізм. Вагітним жінкам гранат забезпечує благополучні та легкі пологи, дає життєві сили і енергію новонародженому. Гранат в середні віки носили і чоловіки, так як астрологи стверджували, що цей камінь охороняє від ран, забезпечує володарю добре відношення друзів, відводить небезпеку, оберігає від зрад і позбавляє від чорних думок. Людям ледачим, млявим і слабким носити гранат не рекомендується. Гранат називають захисником від потойбічних злих сил і від земних ворогів. Він є джерелом величезної енергії. У боротьбі з труднощами гранат живить свого власника силою і енергією. А ще гранат дарують як символ великої і чистої любові.

Структура граната: магнезійний Mg3 AI2 [SiO4]. Отже, перевірити справжність граната можна наступним чином. Так як до складу піропу входить метал, то перевіряємо так:

наливаємо в тарілочку води, кладемо шматочок пінопласту в воду, а на нього виріб з граната і підносимо до нього магніт. Справжній гранат потягнеться до магніту. Оправа, а це срібло або золото, як відомо магнітом не притягується. Розпізнати можна і за блиском. У граната він м'якший - скляний, іноді смолистий. Забарвлення у гранатів виділяється рівномірністю.

Продукція, що в Чехії гранати, якщо вони великі, то це або африканські дешеві камені, або монгольські і в магазинчиках цього не приховують. У природі гранат зустрічається жовтого, червоного, помаранчевого і навіть зеленого кольорів. Такі камені знаходять тільки в одному місці, на Уралі. На Мадагаскарі були знайдені гранати синього кольору, які становлять особливу цінність. Справжній чеський гранат розміром не більше 8 мм. Головна відмінність граната турновского, це наявність клейма G або G1. Як не дивно, продавщиця «CeletnaCrystal» про це навіть і не чула. Говорила вона по-російськи досить-таки непогано, досить делікатно відповідала на всі наші запитання, але про клеймі категорично нічого не знала. Однак на прикрасах, які ми купили, вищезгадане клеймо було. Нам навіть видали сертифікат якості, що підтверджує приналежність виробів до фабрики м Турнов.

Про все це можна прочитати на російській сторінці сайту «Гранат Турнов» http://www.granat.eu/ru/

В Празі є музей гранат. Знаходиться за адресою: вул. Панська, будинок 6. Неодмінно сходіть і ви будете все знати про гранатах. Працює музей щодня c 10.00 до 20.00. без вихідних. Вхід 80 крон.Наші знайомі, які відвідали музей, розповідають, що кожному туристу в музеї дарують маленький гранатики.

Сам магазин «CeletnaCrystal» має три поверхи. Сходи на другий і третій поверхи знаходиться в глибині залу, тому багато її чомусь не помічають. Пояснивши продавщиці першого поверху, що ми хочемо, вона відразу направила нас на третій поверх. Там же і «такс-фрі» оформляють. У магазині представлені вироби з гранатом в оправі з золота, білого срібла і срібла червленого. Кожен зможе вибрати прикрасу собі до душі.

Кожен зможе вибрати прикрасу собі до душі

Вироби з чеського граната. Сережки і перстень

Комплект перстень і сережки

А ось такий набір прикрас з чеського граната (сережки і кулончик),

стоять 148 євро.

Додати коментар

У чому плюс покупки каменів у великому державному магазині?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.