Навигация
Реклама
Реклама

Герцег Нові

 1. Історія Герцег Нові
 2. Як дістатися від аеропорту Тіват до Герцег Нові
 3. На автобусі
 4. Трансфер і таксі
 5. На орендованому автомобілі
 6. Готелі в Герцег-Нові
 7. пам'ятки
 8. Годинникова вежа
 9. Церква Архангела Михайла
 10. Краєзнавчий музей
 11. морська фортеця
 12. Канлі-Кула
 13. фортеця Шпаньола
 14. Савінський монастир
 15. Острів і фортеця Мамула
 16. фортеця Арзано
 17. монастир Жаніц
 18. пляжі
 19. Кухня і ресторани
 20. Розваги і відпочинок
 21. Що подивитися в околицях
 22. Як я економлю на готелях до 20%?

У Герцег Нові було бурхливе минуле, незважаючи на те, що це один з «молодих» міст на Адріатиці. Численні правителі залишили в його архітектурний образ свій слід. Курорт припаде до душі сім'ям з дітьми та бажаючим поправити здоров'я.

Чорногорський курорт Герцег Нові (так само Херцег-Нови, Herceg Novi) розташований біля хорватського кордону, на смузі суші між затокою і підніжжям гори Орьен. Його по праву називають «Ботанічним садом Чорногорії», тут удосталь ростуть тропічні дерева і екзотичні чагарники, навесні розцвітають мімози.

Історія Герцег Нові

Герцег Нові заснував боснійський правитель Степан Твртко I Котроманич в 1382 році. У 1482-1687 рр. місто належало туркам, потім до 1798 року - венецианцам. До 1918 року був під владою Австро-Угорщини, Росії, Франції, Чорногорії, знову Австро-Угорщини. Пізніше став частиною Югославії, а з 2006 року належить суверенної Чорногорії.

Як дістатися від аеропорту Тіват до Герцег Нові

До Герцег Нові зручно добиратися з аеропорту Тіват.

Знайти дешевий квиток на літак →

На автобусі

Від аеропорту Тіват до курорту Герцег Нові курсують автобуси різних автокомпаній. Їх розклад, маршрут, ціни на квитки, час у дорозі дивіться тут .

У декількох метрах від аеропорту Тіват проходить Адріатична траса (Ядранський пут). Якщо прямо на трасі зупинити автобус, що йде до Герцег-Нові або курорту Ігало, то на ньому ви доберетеся до поромної переправи між лепетання і Каменарі. На поромі перетнете протоку Веризі (Которська затока), а далі можна сісти на недорогий місцевий автобус. Переправа дозволить не об'їжджати Которської бухти.

Трансфер і таксі

В аеропорту можна взяти таксі, але краще скористатися послугами компанії KiwiTaxi. Замовте авто потрібного класу і місткості за фіксованою ціною на сервісі KiwiTaxi .

На орендованому автомобілі

Варіант машини в оренду - найпривабливіший. Заощадите на таксі, доберетеся з комфортом і країну подивіться. Можете їхати довкола Которської затоки або скористатись поромною переправою Каменарі -Лепетане.

Машину в оренду можна замовити тут .

Готелі в Герцег-Нові

У Герцег Нові було бурхливе минуле, незважаючи на те, що це один з «молодих» міст на Адріатиці

Герцег Нові

У місті переважають 3-4-зіркові готелі, побудовано багато апартаментів, вілл. Кращі готелі стоять біля моря, вони мають у своєму розпорядженні басейнами і окремими ділянками пляжу, пропонують номери з панорамним видом на узбережжі. Є сімейні закладу зі своїм аквапарком і дитячими клубами.

Hotel Perla ★★★★ - сімейний готель.

Casa del Mare - модний готель.

Hotel Xanadu ★★★★ - готель з розумним балансом ціни і якості.

Hunguest Hotel Sun Resort ★★★★ - великий мережевий готель на березі Герцегновская затоки.

пам'ятки

Краєзнавчий музей Краєзнавчий музей

Годинникова вежа Годинникова вежа

Церква Архангела Михайла Церква Архангела Михайла

морська фортеця морська фортеця

Канлі-Кула Канлі-Кула

фортеця Мамула фортеця Мамула

фортеця Арзано фортеця Арзано

монастир Жаніц монастир Жаніц

фортеця Шпаньола фортеця Шпаньола

Савінський монастир Савінський монастир

пляж Жаніц пляж Жаніц

пляж Мірішта пляж Мірішта

Герцег Нові - місто терас і ступенів, збудований під ухилом. Вулиці старого центру спускаються вниз до набережної-променаду.

Годинникова вежа

Сат Кула

Посеред площі Джурковіча стоїть біла гранована годинникова башта (Sat Kula), до речі, годинник досі ходять. Це Сат Кула (Сахат Кула або Тора) - вона ж є основними воротами Старого міста. Побудована вежа була в 1667 р за наказом султана Махмуда, пізніше неодноразово перебудовувалася. Сат Кула прикрашає унікальний барельєф Чорної Мадонни з обгорілого дерева.

Церква Архангела Михайла

Церква Св. Михайла

Площа Belavista (або площа Герцег Стефана) - найстаріша в місті. Тут працює питний фонтан Карача, і стоїть храм Архангела Михайла (Crkva Svetog Arhangela Mihaila) (1905 р), який був побудований в трьох стилях: візантійському, бароко і готики.

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей, фото travelmontenegro.me

Краєзнавчий музей (Zavicajni muzej), створений в 1949 році, зберігає морські та археологічні артефакти, етнографічну колекцію і збори ікон. Розташувався він у історичній будівлі XVIII в. в стилі пізнього бароко.

Поруч з ним - Ботанічний сад з колекцією рослин, квітниками і аптекарським городом. Тут же проводиться Фестиваль мімози.

морська фортеця

морська фортеця

Морська фортеця (Morska tvrđava) - фортифікаційна споруда на березі моря. Побудована вона була 1382 року Твртко Першим. Свій нинішній вигляд фортеця набула за часів Австро-Угорської імперії (XIX ст.). Сьогодні Морська фортеця - це місце проведення музичних заходів та перегляду кінофільмів під відкритим небом. Бажаючі можуть піднятися на фортечні стіни, звідки відкривається чудова панорама на Бока Которська бухту і місто.

Канлі-Кула

Кривава вежа, фото osiicks2000

Канлі-Кула (Kanli Kula) (XVII ст.) В перекладі з турецької означає «кривава вежа», насправді це фортеця. Спочатку вона виконувала захисні функції, а за часів турецького панування служила в'язницею. У 1966 році її реконструювали, перетворивши в театр з амфітеатром на даху. З оглядового майданчика Канлі-Кула відкривається вид на бухту і півострів Превлака.

фортеця Шпаньола

Фортеця Шпаньола, фото odd-bjerke

Фортеця Шпаньола (Tvrđava Španjola) знаходиться над містом на вершині пагорба, навпроти входу в затоку. До неї ведуть 1000 ступенів. Фортеця побудована турками в XV-XVI ст. на місці зруйнованої, яку зводили ще іспанці. Зовні зміцнення виглядає переконливо, але всередині майже нічого не збереглося.

Савінський монастир

Монастир Савіна, фото ivans2503

На околиці Герцег-Нові стоїть монастир Савіна (Manastir Savina), названий на честь першого сербського архієпископа. Це православна чоловіча обитель, заснована в XI столітті.

В комплекс монастиря входять: келійний корпус, два кладовища і три церкви (Велика Успенська, Мала Успенська і Святого Сави). Монастирський храм Св. Сави побудований в 1799 р

Головна святиня монастиря - чудотворна ікона Божої Матері Савінської. Так само тут зберігаються кришталевий хрест Святого Сави (XIII в.), Прикрашений рубінами, і велика ікона Миколи Чудотворця XVIII ст .; посріблена рука королеви Джелу; колекція ікон; рідкісні манускрипти. У 2005 році в монастирі прийняв хрещення Емір Кустуріца, відомий сербський кінорежисер.

Острів і фортеця Мамула

острів Мамула острів Мамула  фортеця Мамула фортеця Мамула

У Бока-Которської бухті навпроти курорту розташований острів Мамула (Ostrvo Mamula) з круглою кам'яною фортецею-в'язницею (Tvrđava Mamula) XIX століття, побудованої австрійцями.

фортеця Арзано

Фортеця Арзано на півострові Луштіца

Фортеця Арзано (Tvrđava Arza) зведена була в XIX в., В епоху австрійсько-болгарської інтервенції, на мисі Арзано півострова Луштіца. Вона охороняла вхід в Бока-Которської бухти. Тепер фортеця закрита, це приватна власність. Дійти до неї можна по суші.

До наших днів фортеці Мамула і Арзано реставрації не піддавалися.

монастир Жаніц

монастир Жаніц

У декількох сотнях метрів від фортеці Арзано на невеликому кам'яному острівці Жаніц (Ostrvo Žanjice) знаходиться середньовічний монастир Жаніц (Manastir Žanjice), присвячений Стрітення Пресвятої Богородиці. Сьогодні ця обитель належить до Чорногорської-Приморської митрополії Сербської Православної Церкви.

пляжі

Пляж в Герцег Нові

Міські пляжі Герцег Нові - бетонні платформи з рідкісними невеликими дрібногалечними ділянками. Вода чиста, бірюзова.

Площа головного Міського пляжу (Gradska plaža) - 3000 м²; там є вся інфраструктура, відкриті кафе.

Пляж Топл відзначений Блакитним прапором; поруч знаходиться яхт-клуб.

Кам'янистий пляж Савіна розташований біля готелю Perla.

Кам'янистий пляж Савіна розташований біля готелю Perla

пляж Жаніц пляж Жаніц  пляж Мірішта пляж Мірішта

Кращі пляжні зони - за межами міста. Найбільш популярні пляжі: гальковий Жаніц (колишній приватний пляж президента Югославії) і піщаний Мірішта (на півострові Луштіца).

Кращі приватні пляжі узбережжя Герцег-Нові: Кумбор, Діеновічі, Баошічі, Біела, Каменарі - невеликі і затишні, зони купання живописно обрамлені оливковими і цитрусовими гаями.

Кухня і ресторани

У місцевому ресторані

У місцевій кухні переважають морепродукти, середземноморські страви. Відмінне рибне меню в погребі Konoba Kruso. У кафе Tora на головній площі готують піцу, лазанью, пасту. Ресторан Konoba Risan спеціалізується на чорногорської кулінарії: там подають каймак, чорбу, плескавіца, пршут.

Розваги і відпочинок

На фестивалі Мімози, фото Slavica Kosić

У місті відкрито кілька дайвінг-центрів, проводяться морські екскурсії. Працюють нічні клуби; є культурний центр, який організовує концерти і заходи - JUK Herceg-Fest.

Щорічно в серпні відкривається Міжнародний фестиваль кіно Монтенегро. Покази проходять на вежі Канлі-Кула.

В кінці зими в Герцег Нові розквітає мімоза, і повітря наповнюється її пахощами. В цей час в місті проходить Фестиваль Мімози.

Що подивитися в околицях

курорт Ігало

7-кілометровий променад пов'язує Герцег Нові з сусіднім лікувальним курортом Ігало (Igalo). Там є великий пляж, лікувально-грязьовий курорт «Ігальско Блато», мінеральне джерело «Ігальске Слатине» та Інститут фізіотерапії і реабілітації ім. Мілошевича, відомі у всьому світі.

Біля півострова Луштіца є мальовничі коралові рифи і красиві підводні гроти - Печера Русалки, Місто Посейдона, Блакитна Печера. Туди можна потрапити, найнявши човен.

Туди можна потрапити, найнявши човен

Купаюся в Блакитній лагуні

Блакитна Печера (Plava špilja) - це великий грот з двома входами в прямовисній скелі. Висота склепінь приблизно 25 м. Сонячні промені проникають всередину і переломлюються в кристально чистій морській воді. Від цього в печері створюється надзвичайно насичене блакитне світіння.

Як я економлю на готелях до 20%?

Все дуже просто - шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик RoomGuru . Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Як я економлю на готелях до 20%?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.