Навигация
Реклама
Реклама

Кушадаси курорт

 1. Історія
 2. Море і сонце
 3. пам'ятки
 4. Що купити
 5. Розваги

м Кушадаси, західне узбережжя Туреччини  Егейське море, купальний сезон червень-вересень  Населення - 55 тис

 • м Кушадаси, західне узбережжя Туреччини
 • Егейське море, купальний сезон червень-вересень
 • Населення - 55 тис.чол
 • Релігія - Іслам
 • Часовий пояс - UTC + 2, влітку UTC + 3 (= Київ)
 • Телефонний код - стац. 0090-256 -... моб. + 90-256 -...
 • Відстань Київ - Кушадаси (IZMIR) - 1430 км.
 • Час перельоту -3: 15 год. (2: 10год. Stambul + 1: 05ч. ADB Izmir)
 • Прогноз погоди на наступні два тижні

Кушадаси - курортне місто на західному, Егейському узбережжі Туреччини. Він розташований в 90 км. від аеропорту Adnan Menderes (ADB) ( Ізмір ) І в 71 км. від столиці регіону р Айдин . Курорт розташований на п'ятидесятикілометрової прибережній смузі в зручній, досить закритою, бухті. Прикритий з півдня великим грецьким островом Самос і з півночі, північного сходу гірськими схилами хребта Каз цебто.
Кушадаси - один з найкрасивіших міст Туреччини, розташованих в регіоні Егейського моря. Сюди приїжджають, щоб відпочити в комфортабельних готелях, зайнятися водними і підводними видами спорту, поласувати свіжою рибою, відтягнутися на нічних дискотеках, в аквапарках і поштовхатися на базарі. Для тих, хто цікавиться історією Туреччини, археологією, пам'ятниками античної культури і просто пам'ятками, Кушадаси стане також місцем захоплюючих екскурсій і активного відпочинку. Крім традиційних турецьких подарунків і сувенірів, всі відпочиваючі відвозять звідси незабутні враження, цікаві фотографії та відмінне настроеніе- одним словом, тут є все, щоб зробити ваш відпочинок незабутнім.

Це чистенький і зелений курортне місто-порт, де всі готелі знаходяться на березі. Навіть «троячки» тут дуже пристойні, з хорошим харчуванням, при цьому вартість проживання тут нижче, ніж в Анталії. Купальний сезон тут гарантовано триває з червня по серпень, в інші місяці ставати досить прохолодно і може дути вітер.
"Російських" на Егейському узбережжі поки небагато. Це викликано по-перше тим, що переліт до Ізміра часто відбувається з пересадкою. Ви летите близько 2х годин до Стамбула , Там від двох до чотирьох годин трансфер (зазвичай безкоштовний) в інший аеропорт, і ще близько години в повітрі до Ізміра. Плюс в кінці, Вас чекає трансфер близько півтора-двох годин в комфортабельному автобусі до готелю. В результаті загальний час шляху розтягується на 6-7 годин. Підвищуючи якість обслуговування на даному напрямку, великі туроператори вже зараз налагоджують прямі авіарейси до Ізміра.
Ну а по-друге - клімат Егейського узбережжя дуже схожий з кліматом Криму, але на відміну від останнього сервіс обслуговування на кілька порядків вище і ставлення до нас "слов'янам" помітно краще, ніж на інших курортах Туреччини. В результаті, Кушадаси вибирають досвідчені туристи, які вже багато разів побували в Туреччині і прагнуть отримати повноцінний відпочинок і високий сервіс обслуговування за розумну ціну.

Історія

Кушадаси в перекладі з турецької мови означає «Пташиний острів» Кушадаси в перекладі з турецької мови означає «Пташиний острів». Символом міста є острів Гюверджін Ада, або «Голубиний острів», з'єднаний з узбережжям довгою греблею. Увага багатьох туристів приваблює старовинна фортеця, розташована на острові. Ця споруда була побудована ще в XVI столітті. Протягом усієї своєї історії острів і фортеця відігравали важливу стратегічну роль в житті міста і порту: їх завданнями були охорона берегів і запобігання нападам з боку моря.
Все місто є справжнім музеєм під відкритим небом, тут все дихає історією і величчю. За чотири тисячі років сліди свого перебування тут залишили хетти , римляни , греки , перси , візантійці , османи і лицарі-хрестоносці . У наші дні місто оточують руїни древніх будівель, які говорять про багате історичне минуле цього регіону, золоті пляжі якого були улюбленим місцем відпочинку знатних і заможних жителів античного Ефеса .

З давніх часів район відомий як культурний центр багатьох цивілізацій. Можливо, що легендарний народ лелеги жив тут ще за 3000 років до нашої ери. Пізніше з 11-го століття до н.е. тут селяться перші давньогрецькі племена, пізніше, в 9-му столітті - іонійці . Багато стародавні споруди відносяться до Іонійського періоду історії, включаючи Неополис, розташувань поблизу від міста Кушадаси, в містечку Йилан Бурун, і вважається першим античним поселенням в цьому регіоні. У цей період головним торговим центром регіону був Ефес , Що володіє власною гаванню. Кушадаси був відомий як малозначний торговий порт, який обслуговує судна, що плавають уздовж узбережжя Егейського моря. Починаючи з 7-го століття до н.е узбережжі знаходилося під владою лидийцев , Потім c 546 року до н.е. - персів , А з 334 року до н.е. все узбережжя, включаючи Анатолію , завойованих Александр Македонський .
У XVI столітті прибули сюди мореплавці з Генуї і Венеції дали місту назву Scala Nuova, що означає "Нова пристань". Саме вони заклали фундамент того міста Кушадаси, який ми можемо бачити тепер.

Море і сонце

Клімат на курортах Кушадаси типово середземноморський, з досить жарким літом і м'якою зимою Клімат на курортах Кушадаси типово середземноморський, з досить жарким літом і м'якою зимою. Найкомфортнішим часом для пляжного відпочинку вважається початок літа і "оксамитовий сезон", який триватиме з кінця серпня по середину вересня.
Пляжі в основному піщані, але у деяких готелів, затиснутих гірськими схилами в чистих відокремлених бухтах встречаються свої платформи. особливість Егейського моря в тому, що вода в ньому має блакитний колір, що викликає в організмі відчуття чистоти, захоплення і умиротворення красою.
Тепле море, прозора морська вода, ласкаве сонце і легкі бризи, що пом'якшують спеку - все це дозволяє не тільки безтурботно купатися і ніжитися на сонці. Для любителів активного відпочинку тут пропонуються численні розваги. віндсерфінг , Водні лижі, катання на катамаранах, яхтинг, риболовля, круїзи на маленьких прогулянкових шхунах і величезних океанських лайнерах - це далеко не повний список того, чим можна зайнятися на курортах Кушадаси. Численні екскурсії та піші прогулянки сподобаються тим, хто не хоче весь час проводити на березі моря.

пам'ятки

пам'ятки

Пам'ятник Ататюрку (на схемі 1)
Як і у всій Туреччині, основною визначною пам'яткою міста вважається пам'ятник першому президенту Турецької республіки Мустефе Кемаля Ататюрка . Найголовніше, що цей пам'ятник розташований на височині Касі цебто і з цього місця відкривається чудова панорама на місто, порт і море.

Старий порт (2)
Величезні прогулянкові лайнери, як чудові кити, відпочивають у його стінок в очікуванні нових веселих компаній щасливих людей, нових прекрасних круїзів і нових захоплюючих подорожей. Саме це місце отримало від греків настільки романтичну назву - Scala Nuova - "Новий порт", як раніше називався Кушадаси. Таку назву своїм виникненням зобов'язана обміління старих гаваней Ефеса і Мілета, чому генуезькі торговці в XIV столітті отримали від візантійського імператора дозвіл знайти нове місце для стоянки свого торгового флоту.

Караван-сарай (хан) (3)
Розташувався неподалік від Старого порту. Примітно, що він побудований ще в 1618 р при великого візира Окюз Мехмет-паші. У внутрішньому дворі, обсадженому бугенвіллій і пальмами, килимові лавки на першому поверсі мирно сусідять з елегантним готелем, влаштованим нагорі.

Старе місто і базар (4)
До порту примикає Калєїчи (Kaleici, «Старе місто»), де можна побродити по базару. Сувенірні, килимові та ювелірні крамниці, так само як і тутешні кафе і ресторани, орієнтовані на масового покупця. Тут ще збереглося в майже первозданному вигляді кілька провулків, і в них можна вловити дух колишньої ще генуезької Туреччини.

Вулиця Паб Лейн (Pub Lane) (5)
Зовсім турецька, а скоріше англо-американська атмосфера панує на цій вулиці. Власне, вулиця називається Барлар Сокаку (Barlar Sokak), що точніше перекладається як Bar Street, «вулиця барів». Це приблизно двохсотметровий спуск, суцільно обставлений пивними барами та дискотеками. Чутливим натурам краще долати його заткнувши вуха, оскільки кожна пивна прагне перевершити сусідню за рівнем гучності музики.

Пташиний острів (6)
Головною визначною пам'яткою міста, поза сумнівом, є замок-фортеця острова Гюверджін. Довгий час вона служила для захисту від ворожих нападів, про що свідчать вражаючі башти з бійницями. У XVI столітті її стіни стали притулком для знаменитого пірата Джека Хаир ад-Діна, якого багато хто називав просто Барбаросса, і з цієї причини фортеця досить часто називали «Піратським замком». У наш час його центральна частина перетворена в музей.
Пташиний острів (6)  Головною визначною пам'яткою міста, поза сумнівом, є замок-фортеця острова Гюверджін монастир Куршунлу
У 20 кілометрах на південь від Кушадаси, в околицях міста Давутлар розташований знаменитий монастир Куршунлу. Передбачається, що колись він був візантійської православною церквою, побудованої ще у II столітті. У стінах монастиря розташовувалися їдальня, кухня, підвал, келії ченців. На його території також знаходяться невелика каплиця і цвинтар. З висоти 600 метрів над рівнем моря, а саме на такій висоті був побудований монастир, відкривається мальовничий вид на Кушадаси, Гюзельчамли і грецький острів Самос.
Термальні джерела
Неподалік від Кушадаси розташувався один з найбільших термальних центрів Туреччини - знамениті джерела Балчова. Якщо вірити переказам, після битви з троянцями цар Агамемнон привів своїх поранених солдатів до цих гарячих джерел, багатим сіркою. За пару днів воїни повністю залікували свої рани і відновили сили, а джерела отримали назву Ванни Агамемнона . Сьогодні тут розташувався сучасний термальний комплекс, в якому можна пройти курс лікування мінеральними і грязьовими ваннами.
Води джерел Балчова викидаються на поверхню землі зі швидкістю 28 літрів в секунду, а їх температура коливається в межах +62 ... + 80 ° С. Крім сірки, води містять хлорид натрію і бікарбонат кальцію. Відвідування джерел рекомендується, насамперед, для лікування ревматизму, захворювань кишечника і шкіри, посттравматичних і післяопераційних ускладнень, порушення обміну речовин, хронічних запалень.
До послуг гостей комплексу мінеральні басейни і ванни, сауна, масаж (включаючи підводний), курс оздоровчих фізичних вправ, сеанси мікрострумової і фізіотерапії.
Печера Зевса
Поруч з входом в Національний парк півострова Ділек, приблизно в 30 кілометрах на південь від курорту Кушадаси розташована печера Зевса , Оточена оливковими деревами і яскравими квітами. Всередині печери знаходиться басейн з кришталево чистою водою, в якому, як свідчать міфи, чатсо купався давньогрецький бог грому і блискавок Зевс з найкрасивішими дівчатами сусіднього села, ховаючись від ревнивої Гери.
І, звичайно, всім відпочиваючим неодмінно запам'ятається сонячний захід - тут, в Кушадаси, він особливо гарний. Небесне світило повільно опускається в багряне від сонячних променів море, висвітлюючи безшумно ковзають по морських хвилях парусні яхти і великі пасажирські судна, спливають в загадкові морські дали. Сонце потопає в море за горизонтом, залишивши за собою лише червоні відблиски на небі, і на місто неквапливо опускається теплий турецька вечір. І це - знак того, що настав час приступати до вечірніх курортним розвагам і насолоджуватися нічним життям Туреччини.

Що купити

У Кушадасах хороший вибір красивих сувенірів. Особливою популярністю користуються дрібнички з онікса , Трубки, прикраси, модні вироби зі шкіри, килими, вироби з міді та латуні.
Фірмові магазини (Jappa, Benetton, Naf-Naf та ін.) Пропонують тут свою продукцію за цінами значно нижчими, ніж в Європі. До речі, на інших турецьких курортах купити «рідну фірму» практично нереально.
Ну а для серйозного шопінгу слід вибиратися в Ізмір. Як економного транспорту туристи зазвичай використовують місцеві маршрутки "долмуши", які можна зупинити на вимогу в будь-якій точці маршруту. Крім того, Ви завжди можете взяти таксі.

Розваги

аквапарк Adaland
Спуск зі швидкістю 60 км на годину на Rad Phantom або ж запаморочливі 52 метрові гірки Kamikaze, все це реально тільки тут - аквапарку «ADALAND. Найекстремальніші гірки, в поєднанні з тихими прогулянками сафарі-парком, а також відвідуванням - дельфін-шоу, дають повноцінне право аквапарку - бути одним з найбільших центрів водних розваг, не тільки в Туреччині, але і у всій Східній Європі.
На території аквапарку, крім водних розваг: гірок і рафтингу; є ще і родео, боулінг, пляжний волейбол, аерохокей. Так само при бажанні можна відчути гострі відчуття, від вільного без гравітаційного падіння на гірці - Sidewinter.


Караван-сарай  У місті Кушадаси є дивовижний  Караван-Сарай  , Побудований в 16 ст Караван-сарай
У місті Кушадаси є дивовижний Караван-Сарай , Побудований в 16 ст. Султаном Мехмет Пашею. У стародавні часи тут зупинялися після довгого шляху торгові каравани, які подорожують по Великому шовковому шляху від Чорного моря до середземноморських містах. Тут колись віддавалися східним задоволень іноземні купці. Караван-Сарай був відреставрований в 60 роках нашого часу. При цьому була відтворена первозданна краса споруди. В даний час багатьом туристам та й місцевим жителям надається можливість проводити тут вільний час, відпочити, насолоджуючись тропічної рослинністю внутрішнього дворика, прекрасним фонтаном з якого лунають тихо дзюркотливі звуки води, ніжні трелі птахів, запах східних приправ. Тут можна покуштувати турецьку кухню, подивитися і послухати розважальну програму, яка складається з народної музики і танців різних районів Туреччини. Кульмінацією програми, поза сумнівом є "танець живота" у виконанні турецьких красунь-танцівниць.
Із заходом сонця курортне життя міста не тільки не зупиняється, а й набирає нової сили. Нічне життя в Кушадаси, як і в будь-якому іншому курортному місті Туреччини, різноманітна і весела. Численні ресторани і бари пропонують відвідувачам великий вибір страв з риби і морепродуктів, якими багаті прибережні води. Свіжа морська риба готується за оригінальними рецептами турецької кухні, і кожен ресторан пропонує відвідувачам свої особливі фірмові страви, характерні для місцевого регіону. Для тих, хто хоче в повній мірі насолодитися особливостями турецької кухні, тут знайдеться також великий вибір страв з овочів і м'ясних страв, а алкогольні і безалкогольні напої - місцеві та інтернаціональні - вам запропонують скрізь. При цьому пам'ятайте, що місцеву горілку раки прийнято розводити водою. І не забудьте про чудовий турецьку каву, щоб потім до ранку танцювати в жвавих нічних клубах або диско-барах, які своїми яскравими вивісками заманюють відпочиваючих для розваги і веселощів.

Ну а прямо зараз, абсолютно безкоштовно, Ви можете відправитися на віртуальну екскурсію по курорту Кшадаси. Ну а прямо зараз, абсолютно безкоштовно, Ви можете відправитися на  віртуальну екскурсію  по курорту Кшадаси

Ну а прямо зараз, абсолютно безкоштовно, Ви можете відправитися на  віртуальну екскурсію  по курорту Кшадаси

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.