Навигация
Реклама
Реклама

Де зберігати гроші? | Фінансовий геній | Фінансовий геній

  1. 1. Особисті гроші.
  2. 2. Резервний фонд.
  3. 3. Заощадження.
  4. 4. Робочий капітал.

Сьогодні ми поговоримо про те, де зберігати гроші. Відразу ж хочу акцентувати увагу, що гроші люблять акуратне поводження, грамотний розподіл, облік і дбайливе зберігання. Тільки в цьому випадку їх буде достатньо і буде вистачати на все необхідне для життя. Мало того, при грамотному час транспортування та зберігання ваші гроші перетворяться в особисті фінанси : Вони почнуть перерозподілятися, обертатися і навіть створювати інші гроші.

На Фінансовому генії вже багато написано про те, як грамотно управляти особистими фінансами, і сьогодні я хочу розглянути ще одну важливу сторону цього питання: де краще зберігати гроші. У міру оповідання я буду давати посилання на інші статті сайту, де окремі питання розглянуті більш детально: перейшовши по ним ви зможете дізнатися подробиці. Отже, де зберігати гроші ...

Почну з того, що рекомендації, які я дам сьогодні, більше підійдуть для щодо стабільної економічної ситуації. У піки фінансової кризи деякі з них вже можуть бути не актуальні: там починають діяти свої, антикризові правила і закони. Будемо вважати, що такі періоди, якщо і мають місце, то тривають недовго, та й вже розглянуті окремо.

Щоб точно сказати, де зберігати гроші, в першу чергу необхідно розділити наявну у вас суму на кілька частин в залежності від того, для чого вони призначені і використовуються. Для кожної з цих частин передбачені свої правила зберігання грошей.

1. Особисті гроші.

Найпростіша і широко використовувана частина особистих фінансів - це гроші на особисті потреби або особисті гроші . Мало того, для багатьох людей і сімей це взагалі єдиний напрямок використання грошей, що абсолютно неправильно, незалежно від рівня доходу.

Як правильно зберігати гроші, призначені для оплати особистих поточних витрат? Я пропоную робити це двома способами:

1. Зберігати гроші готівкою - таким способом найкраще зберігати саму незначну частину грошей, наприклад, стільки, скільки вам необхідно для життя протягом тижня. Це одночасно і дозволить вам завжди мати під рукою суму, необхідну для поточних розрахунків, і убезпечить вас від всіляких кримінальних ситуацій, які можуть виникнути при зберіганні великих сум грошей готівкою. Та й навіть якщо ви просто втратите гроші - їх буде небагато, і не так шкода.

2. Зберігати гроші на карті - цей спосіб підійде для зберігання основної частини особистих грошей, але не занадто великих сум. Оптимально, на мій погляд, зберігати на картці гроші для особистих потреб в сумі, якої вам вистачить для оплати своїх місячних витрат.

Причому, що дуже важливо, карта, по-перше, не повинна бути кредитної, оскільки по кредитних картах завжди діють підвищені і невигідні тарифи на обслуговування. По-друге, дуже бажано зберігати гроші на карті, яка, навпаки, передбачає пільгові тарифи, зокрема, головним критерієм тут буде безкоштовне отримання готівки. Це може бути, наприклад, зарплатна картка , Карта для отримання якихось соціальних виплат або карта, видана для видачі відсотків за вкладом (можна відкрити вклад на мінімальну суму тільки заради отримання цієї карти).

2. Резервний фонд.

Наступний напрямок розподілу особистих фінансів - це резерви , Що призначаються для використання у разі виникнення форс-мажорній ситуації. У резервному фонді доцільно завжди тримати суму, рівну вашим 6-ти місячним витрат. Тобто, ця частина особистих фінансів має забезпечити вам життя протягом півроку, якщо ви раптом втратите своє джерело доходу.

Де зберігати гроші, призначені для використання в якості резервного фонду? На мій погляд, тут найкраще підійдуть два інструменти:

1. Поточні депозити, або вклади з поповненням і зняттям. Тобто, потрібно зберігати гроші в банку, але так, щоб до них завжди був вільний доступ. На цю частину грошей будуть нараховуватися відсотки, що дозволить трохи компенсувати інфляцію, і, одночасно, ви в будь-який момент зможете ними скористатися.

2. Іноземна валюта. Варіант, більш актуальний для нестабільної фінансової ситуації, в якій національна валюта сильно девальвує.

Можна також поєднувати обидва ці способи зберігання грошей для резервного фонду, тобто, відкрити для цих цілей поточний депозит у валюті.

3. Заощадження.

заощадження або накопичення призначаються для здійснення великих покупок, які людина чи сім'я не можуть оплатити зі своїх місячних доходів. Іншими словами, за допомогою створення заощаджень люди відкладають гроші, для того щоб в майбутньому купити за них те, що вони намітили. Де краще зберігати гроші, що відкладаються для здійснення великої покупки? Тут теж можна розглядати 2 варіанти:

1. Вклади в банках. Причому, в цьому випадку найбільш зручними будуть вклади з поповненням , Які не передбачають можливості зняття. Такий внесок можна відкрити на термін, при якому дата закінчення була б максимально наближена до дати здійснення планованої покупки (наприклад, до дати відпустки, якщо заощадження створюються, щоб оплатити поїздку на відпочинок), і регулярно поповнювати його, щоб зібрати необхідну суму.

2. Іноземна валюта. Знову варіант, який буде більш цікавий в періоди, коли довіра до національної валюти знижується. Однак, потрібно бути обережними: іноземна валюта не завжди тільки зростає в ціні - вона може і падати, тому зберігаючи свої заощадження в інвалюті, ви обов'язково піддаєте їх валютних ризиків. Детальніше про це можна почитати в окремій статті: У якій валюті зберігати заощадження?

4. Робочий капітал.

І, нарешті, остання і найбільш важлива категорія грошей, яка є лише у невеликої частини нашого населення. Особистий капітал - це гроші, що створюють інші гроші, і призначаються саме для цього. Інструменти для зберігання грошей в цьому випадку називають інвестиціями або інвестуванням, а людина, що має капітал, стає приватним інвестором.

Де зберігати гроші, щоб вони примножувалися і створювали пасивний дохід ? Тут відкривається найбільш широкий перелік інструментів, причому, з кожним роком зараз до них додається все більше нових. На цю тему я написав окрему велику статтю: Куди вкласти гроші? У що інвестувати?

Знову ж таки, в періоди складної економічної ситуації, загострення фінансової кризи або підвищені ризики дефолту, правила змінюються. Як саме - читайте тут: Куди вкласти гроші перед дефолтом (в кризу)?

Як ви бачите, я не рекомендую зберігати гроші вдома, оскільки це досить небезпечно, особливо, якщо мова йде про великі суми. Однак в деяких ситуаціях зберігати гроші в банку стає не менш, а може навіть і більше небезпечно - в цьому випадку вже потрібно вибирати "з двох зол менше". Якщо ви все таки вирішите зберігати гроші вдома, то слід дуже добре подбати про те, щоб вони були надійно заховані. Детальніше про це можна почитати в статті Куди сховати гроші?

На цьому все. Тепер ви знаєте, де зберігати гроші. Настійно рекомендую розподіляти їх саме таким чином - тоді у вас завжди буде порядок з особистими фінансами, і вони будуть використовуватися строго за своїм призначенням. В іншому випадку грошей "вічно не буде вистачати".

Залишайтеся з нами і підвищуйте свою фінансову грамотність! Не забудьте порекомендувати сайт Фінансовий геній своїм друзям в соціальних мережах. Чим більше серед нас буде фінансово грамотних людей, тим вище буде наш загальний рівень життя. До нової зустрічі!

Як правильно зберігати гроші, призначені для оплати особистих поточних витрат?
Де зберігати гроші, призначені для використання в якості резервного фонду?
Де краще зберігати гроші, що відкладаються для здійснення великої покупки?
У що інвестувати?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.