Навигация
Реклама
Реклама

Будинки майбутнього - корабельний контейнер

  1. Дощова вода не тільки для прання
  2. Проект «Чеський острівної будинок»

«Чеський острівної будинок - 2016», Фото: DominiqueB3, CC BY-SA 4 «Чеський острівної будинок - 2016», Фото: DominiqueB3, CC BY-SA 4.0 International Даніел Брида, 27-річний студент Чеського технічного університету (ČVUT), який є найстарішим державним технічним вузом світу, вибрав корабельний контейнер не тільки з огляду на його цінової доступності. Він хотів, щоб житло з нульовим споживанням електрики і води (воду і електрику мешканці отримують з поновлюваних джерел), було пересувним, до того ж його приваблювала можливість забезпечити довговічність конструкції за рахунок хорошої ізоляції.

«Тим, хто має справу з дерев'яними будівлями, доводиться витрачати чималі суми на ущільнювачий, ущільнювальні стрічки і герметик, щоб забезпечити надійну ізоляцію, що компенсує розширення щілин. Контейнер ж, якщо ви тільки його самі не зашкодить і подбаєте про гарну ізоляції вікон, сам по собі 100% герметичний »,

- каже Даніел Брида.

З будівництвом свого будинку студент впорався сам, допомагали йому тільки його подруга і батько.

«Я не знайшов нікого, хто скористався б aналогічним контейнером для тієї ж мети і утеплив б його зовні. Можливо, що інших людей, які вирішили піти тим самим шляхом і зробити будинок з контейнера, мотивує виключно ціна, і у них просто немає знань, необхідних для використання цього способу. Я, однак, думаю, що такий тип конструкції переважніше утеплювати із зовнішнього боку, а не зсередини. Будинок настільки специфічний і вимагає до себе детального підходу, що я також сумніваюся в тому, що мені вдалося б знайти кого-небудь, хто міг би зробити цю роботу замість мене ».

Дощова вода не тільки для прання

Даніел Брида, Фото: Петро Колош, Чеське радіо   Після здачі будинку в експлуатацію він буде виключно енергоефективним (енергетично економним) Даніел Брида, Фото: Петро Колош, Чеське радіо Після здачі будинку в експлуатацію він буде виключно енергоефективним (енергетично економним). На даний момент витрати на будматеріали, використані для побудови, складають близько півмільйона крон (приблизно 18500 євро). Інтер'єр будинку поки не обладнаний. Згідно з умовами конкурсу, острівної будинок може забезпечуватися водою з криниці, проте можна пристосувати його для використання води зі струмка або озера. Збереження дощової води, як і повторне водопостачання, є цілком очевидним. Стічна вода фільтрується і після очищення повертається в природу. Виробництво електрики забезпечується завдяки солярної енергетиці (в деяких випадках також вітроенергетики або геотермальної енергетики).

Власник одного з енергетично економних будинків, побудованого, однак, з цілком традиційних матеріалів, архітектор Ярослав Тахеці не хотів покладатися на фотовольтаїку. Він сумнівався, чи принесуть інвестиції в неї дивіденди.

«За електрику за весь зимовий сезон ми платимо в цілому в межах 700 -1800 крон (від 26 до 67 євро). Якби в наше житло були вбудовані фотоелектричні панелі, що виробляють необхідну енергію, він також міг би вважатися майже острівним будинком ».

Проект «Чеський острівної будинок»

Фото: офіційний фейсбук проекту «Чеський острівної будинок»   Павло Подруга, засновник проекту Český ostrovní dům, вірить, що тренд на економне і (не обов'язково тимчасове) житло набирає обертів Фото: офіційний фейсбук проекту «Чеський острівної будинок» Павло Подруга, засновник проекту Český ostrovní dům, вірить, що тренд на економне і (не обов'язково тимчасове) житло набирає обертів.

«Ми заснували наш проект півтора року з метою відкрити дискусію на тему перспективних і життєздатних технологій. Міркуємо про те, як зберегти звичний стандарт життя за допомогою нових технологій з використанням досвіду щадного відношення до природи ».

Проекти інших переможців конкурсу, з якими можна ознайомитися на пересувній виставці, будуть реалізовуватися неподалік від найбільшого чеського водосховища Липно в 2018 році. У цій мальовничій області побудують два невеликих острівних будинку. Після цього засновники конкурсу планують зведення споруди, використання якої допоможе проілюструвати принцип так званої об'єднаної економіки.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.