Навигация
Реклама
Реклама

Лефкара

  1. Побут і мистецтво
  2. Вирушаємо в подорож в Лефкару
  3. Історія та архітектура
  4. Народна творчість на Кіпрі
  5. унікальні святині

// = get_field ( "population_of_the_villages")?> // = get_field ( "area_of_the_villages")?>

Побут і мистецтво

Напередодні вихідних приходить хороша ідея - а не зробити чи подорож в гірське село Кіпру Лефкара?

Мені давно відомо, що знайомство з Кіпром не вважатиметься повним без відвідування цього місця. І зовсім не тому, що Лефкара - у списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, і не тому що це центр робіт по ручній вишивці і срібних справ майстрів.

Безумовно, це все цікаво, але головне полягає в тому, що, потрапивши сюди, можна побачити, як з глибини століть складалися життя і побут жителів острова. Прогулявшись по вуличках села, нескладно перенестися в минуле, вловити неповторну атмосферу, що будить інтерес до творчості. Сюди здорово приїжджати, щоб змінити обстановку!

Вирушаємо в подорож в Лефкару // = get_field ( population_of_the_villages)

Знайти Лефкару не складно. їдемо з Лімассола в бік Ларнаки . Проїхавши близько 30 км, біля супермаркету «Альфамега» з'їжджає з хайвею і їдемо в гори ще близько 11 км, орієнтуючись по дорожніх знаках.

Це видовище заворожує! Справа перед нами, як на долоні, розкинулася гірське село Лефкара з кам'яними будиночками і червоними черепичними дахами.

Слідуючи за вказівниками, спускаємося в центр села, минаючи її адміністративну частину - невеликий супермаркет, пожежну станцію, пару банків, муніципалітет. З паркуванням ніяких проблем: багато вільних місць, зрозумілі покажчики. Тут відчувається щира турбота про гостей.

Історія та архітектура

Кажуть, історія Лефкару починається в XII столітті. У перекладі з грецької Лефкара означає «Білі гори». Таку назву село отримала завдяки вапняковим і кремнієвим породам цієї місцевості, які використовуються в обробці будинків.

Насичений бордовий, зелений і синій кольори дерев'яних віконниць і дверей з кованими петлями-кріпленнями і старими замками чудово гармонують з сонячним кольором природного каменю.

Будинки Лефкару - це окрема тема Будинки Лефкару - це окрема тема. Детально вивчивши її, можна уявити, як розвивалося будівництво в Лефкару багато століть назад. Частина будинків збереглася з часів Османської (Оттоманського) правління.

Будинки з довгими балконами і магазинчиками на першому поверсі побудовані англійцями. Сьогодні ці будівлі реставрують, вдихаючи в них нове життя.

Одним з таких будівель, побудованих ще в початку минулого століття, є сімейне кафе Tasies.

Довгі роки будівля пустувала, але в 2010 році нові власники відреставрували його, повністю зберігши інтер'єр і обстановку, які дозволяють оцінити, як жили на Кіпрі англійські родини. Тут є чудовий музичний салон, камінний зал, бібліотека з раритетними книгами з мистецтва.

У самому кафе можна підкріпитися кіпрськими традиційними стравами. Вибирайте самі прості: суп з квасолі або Тавас - шматочки баранини, томління в глиняних горщиках. Підкуповує не тільки смак страв, але люб'язність і гостинність господарів кафе. Вони турбуються, чи не занадто гарячий чай, радять, що подивитися в Лефкару, і навіть готові допомогти розділити на шматочки м'ясні кульки.

Гуляючи по брукованих світлим каменем вуличками, усипаним строкатими острівцями квіткових оранжерей внутрішніх двориків, ковтаєш прохолоду - 650 м над рівнем моря дають про себе знати.

Багато провулки Лефкару настільки вузькі, що, крокуючи по ним, можна з легкістю стосуватися стін стоять один навпроти одного будівель. Деякі гості подорожують по селу на велосипедах. А що? Це дуже зручно!

Народна творчість на Кіпрі

Іноді, йдучи по вулиці, несподівано опиняєшся на приватному сільському дворику.

Відкриті двері і вікна двоповерхових будиночків виглядають як вітрини, на яких красуються справжні витвори народного кіпрського мистецтва - знаменита вишивка, що отримала назву «Лефкарітіка» .

Оточені мальовничими інтер'єрами з розшитими мереживними серветками, фіранками, скатертинами і покривалами, місцеві жителі зайняті роботою. Вони створюють нові візерунки на бавовняних, лляних та шовкових тканинах. Дехто готовий запросити нежданих подорожніх в будинок.

Приймаючи запрошення, потрібно врахувати, що неодмінно доведеться купити що-небудь у господаря. Рекомендую трохи поторгуватися.

Показуючи свої роботи, кожен майстер обов'язково розповість про візит в Лефкару великого Леонардо да Вінчі в XV столітті. Один з візерунків неодмінно носить ім'я геніального майстра.

Класичні зразки кіпрської вишивки багато туристів вже бачили в інших країнах Класичні зразки кіпрської вишивки багато туристів вже бачили в інших країнах. Греки живуть в різних куточках світу, а мистецтво вишивати майстрині передають із покоління в покоління.

Безсумнівно одне: лефкарійскіе мережива створюються саме на Кіпрі, а не в Китаї, як думають деякі. І доказом тому є умільці, які створюють мереживні композиції на очах у перехожих. Для багатьох літніх людей це єдине джерело доходів.

Плетінням мережива займаються і багато чоловіків Лефкару. Але це вже мережива зі срібла, виконані найчастіше в техніці філігрань.

Одна з майстерень знаходиться біля кафе Tasies, там часто можна застати за роботою майстра Павлоса Павлусем. Він завжди люб'язно розповідає про своє ремесло, показує форми, за якими створює прикраси. Павлос володіє сімейною справою, отриманим у спадок. Стаж майстра перевищує 40 років.

Зараз Павлос виконує замовлення одного з місцевих храмів, створюючи інкрустовану коштовним камінням срібну копію діадеми Божої Матері. Робота важлива і відповідальна. Звичайна ж повсякденна робота майстра полягає в виготовленні копій ювелірних виробів, оригінали яких зберігаються в музеях візантійського мистецтва.

На перший погляд може здатися, що туристам пропонують одні й ті ж прикраси, але варто придивитися і ви побачите відмінні деталі і елементи, що роблять кожну річ унікальною.

унікальні святині

Лефкара здатна задовольнити очікування будь-якого мандрівника. Цікаво відвідати тут не тільки музей народних промислів, а й храм Чесного Хреста з особливою краси іконостасом.

Тут зберігається частка Животворящого Хреста Господнього. Святиня прикрашена срібним окладом з позолотою (робота місцевих майстрів початку XIV століття).

Словом, виберіть час і відкрийте для себе Лефкару, вирівняйте приємний відпочинок з пізнавальною і насиченою новими враженнями поїздкою.

Gt; // = get_field ( "area_of_the_villages")?
А що?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.