Навигация
Реклама
Реклама

Подорож з Голландії до Парижа

  1. Початок шляху
  2. Пятница, 7-е червня, парковка
  3. Пятница, 7-е червня, Париж, перші враження

зміст:

Дійові особи: я - Олена, мій чоловік Петрик,
старша дочка Аліса восьми років і моя мама.


Французи - це росіяни, які випадково не говорять по-російськи

До змісту

Початок шляху

Поїздка в Париж була розпланована Петриком до останньої деталі. Час було розписано по хвилинах. План був дуже хороший, і напевно, саме тому все відбулося НЕ так, як було заплановано. Для початку ми простояли в пробці в Бельгії перед Антверпеном. Відстань, яку можна було проїхати за 15 хвилин, ми долали півтори години. Коли ж ми, нарешті, вибралися з цього пекла, настав час повідомити мамі, що ми їдемо не в Кельн, як я їй говорила, а в місто її мрії (і не тільки її, як виявилося, але і більш-менш всіх російських дам за 50-60) - Париж. Це був наш сюрприз - подарунок на її день народження. Мама була зворушена до глибини душі. З'ївши наш сніданок в придорожньому ресторані, ми вирушили в подальшу подорож.

В'їхавши до Франції, спочатку не помічаєш ніякої різниці ні в чому. Швидкісна траса така ж, як і всюди, машини їдуть так само, як і в будь-якій країні. Правда, навколо поступово починають з'являтися височини, пагорби і гори краси незвичайною. Іноді створюється відчуття, що катаєшся на "американських гірках" (я, правда, особисто ніколи не каталася на них, але приблизне уявлення маю), дорога періодично просто "зривається вниз" і перед очима відкриваються приголомшливі види. Немає звичних оку полів з красунями коровами, а є неосяжний простір і висота. Тільки і встигаєш крутити головою і видавати захоплені вигуки. Заплативши 11,90 євро за проїзд по трасі до Парижа, ми були вже дуже близькі до мети.

До змісту

Пятница, 7-е червня, парковка

Нашу готель ми знайшли дуже швидко. Знаходиться вона між двома аеропортами - Сharles de Gaulle і Le Bourget, поруч з селом Gonesse. Коли я побачила (і почула) постійно злітають літаки над нашим готелем, я подумала, що спати нам три ночі просто не доведеться. Але на подив все три ночі ми спали і не чули шумів. Цьому може бути два пояснення, або літаки вночі не злітають, або ми були щовечора настільки втомленими від нескінченного ходіння, що нам було вже все одно, злітають вони чи ні. За планом Петрика ми вже півтори години, як повинні були насолоджуватися красою Лувра. Але план - це одне, а Франція - це інше. Запитавши у портьє, де знаходиться найближча станція метро, ​​ми отримали велику інформацію про те, де і як її знайти. Нам треба було поїхати в аеропорт Шарль де Голь, припаркувати машину, що, за словами француза-портьє, було справою п'яти хвилин, знайти зупинку метро, ​​точніше RER (хоча я так і не зрозуміла, чим суттєво відрізняється RER від метро) і через 15 хвилин ми будемо в Парижі. Здавалося б, все дуже просто ... Але ми були у, що нам і треба було зрозуміти в наступні півтори години.

Як я зрозуміла, система покажчиків під Парижем, та й в самому Парижі теж, зроблена жартома. Два або максимум три рази вам покажуть напрямок, і, опинившись на черговому розгалуженні доріг, ви будете чекати, що побачите черговий покажчик напрямку. Але французи, очевидно, мають іншу думку, так як покажчики просто зникають, або з'являються нові, але абсолютно не з тими назвами, яких вам би хотілося. Для початку ми близько півгодини їхали до аеропорту. За словами портьє, він знаходився в 5ти кілометрах від готелю, ми ж проїхали 30. Потім ми 9 (!) Разів об'їхали комплекс готелів в пошуках спочатку RER, а потім парковки. RER ми знайшли з 4-го кола. І, знову ж таки, тому, що на черговому перехресті потрібний напрямок просто не вказувалося. За ідеєю в Голландії, наскільки мені відомо, якщо напрямок не вказується, то треба їхати прямо. Але прямо ми їхати не могли, так як ця дорога вела, судячи з вказівником, на швидкісну трасу в Париж, так що доводилося кожного разу повертати наліво. Станцію RER виявили ми абсолютно випадково. Табличка була просто мізерний розмір. Але ми все ж таки зраділи. Уже хоча б щось. Ми почали шукати парковку. Але найближча відкрита парковка було переповнена і перебувала в півгодини ходьби від метро, ​​а криті парковки припускали наявність авіаквитка, причому виключно Air France. На дев'ятому колі (у мене вже починала крутитися голова) ми побачили невеликий простір поруч з готелем, в яке саме помістилася наша машина. Але ми, навіть не виходячи з машини, вирішили виїхати звідти, так як навколо стояли машини виключно з французькими номерними знаками, в 10 метрах стояв знак, що паркування заборонено, і машина наша була б "припаркована" просто на "зебрі", втім, як і ще дві сусідні, але сусідні машини були французькими, а нам якось не хотілося, щоб ми повернулися до порожнього місця або до "чобота" на колесі нашої машини.

На карті Парижа Петрик побачив футбольний стадіон Stade de France в районі St.Denis, який побудували до чемпіонату світу з футболу, і вирішив поїхати туди, так як наївно вважав, що там також як і в Амстерадамской Арені повно паркувального місця. Район, в якому ми опинилися, не викликав особливого довіри у мене. Багатоповерхівки, африкансько-арабська публіка ... Все занадто нагадувало Bijlmeer. Але ми так втомилися від пошуків, що вирішили знайти парковку, і сівши на метро, ​​відправитися, нарешті, в Париж, не думаючи про долю нашого "залізного коня". Стадіон і все тисячі паркувальних місць були закриті на великий амбарний замок. Зневірившись вийти з машини в найближчому майбутньому, ми вирушили на пошуки станції RER. Ну біля метро-то повинні ж бути стоянки? Може в Голландії і повинні. А в Парижі їх просто немає. Машини-то припарковані є, але, знову ж таки, з французькими номерами, а оскільки таких у нас не було в наявності, паркувати машину на газоні або прямо перед входом в метро ми не зважилися, хоч і дуже хотілося. Петрик навіть вийшов з машини, пішов до продавщиці квитків і запитав, чи можна тут паркувати машини, на що отримав категорично негативну відповідь ...

У той момент мені в голову закралася думка, винесена в заголовок цього "нарису". Думка була приблизно наступна .... "Чи варто було їхати в Париж, щоб потрапити в .... овок? Адже французи, вони ж просто росіяни, тільки по-російськи не говорять ... Бардак, бруд, розбиті дороги - десь то я це все вже бачила ... "

Все ж таки досить недалеко від станції RER, ми знайшли місце, де можна було залишити машину, хоча і там висіли листочки, на яких стояло, що паркуватися тут не можна, але стояла дата 8го червня. Оскільки було сьоме, ми зважилися вийти з машини. Навколо були суцільні будівництва і якийсь "лівого" виду народ, але бажання нарешті побачити красу Парижа пересилили побоювання за машину, і ми нарешті вирушили купувати квитки на метро.

До змісту

Пятница, 7-е червня, Париж, перші враження

Петрик, як єдиний говорить по-французьки (в школі колись дуже давно вчив), пішов спілкуватися з касиркою, а ми милувалися видом далекого Sacre-Coeur (біля підніжжя якого розкинувся Montmartre) - білий, повітряний, схожий на торт собор Петрик, як єдиний "говорить" по-французьки (в школі колись дуже давно вчив), пішов спілкуватися з касиркою, а ми милувалися видом далекого Sacre-Coeur (біля підніжжя якого розкинувся Montmartre) - білий, повітряний, схожий на торт собор . Потім, правда, з'ясувалося, що говорив Петрик з касиркою по-англійськи. А вона, очевидно, від величезного хвилювання (через англійського чи, або через чарівного Петрика) обрахувала сама себе на половину (щось близько 12ти євро, а я-то по дурості подумала, що метро в Парижі дійсно дешеве) , при цьому сказавши, що в паризькому метро ми повинні ховати гроші і документи, як можна краще, так як там дуже багато кишенькових злодіїв. Повернувши розчервонілий дівчині належні гроші, ми, пройшовши взагалі жахливі машини, видирали з рук ваш квиток і майже тут же випльовують їх назад з моторошними пихамі і шумами, ми опинилися на станції. Якщо розраховувати на те, що вже в метро-то покажчики, комп'ютери і стрілки показують те, що треба, то можна дуже швидко заблукати і поїхати в абсолютно протилежному напрямку. Що мало не сталося з нами. Взагалі паризьке метро - це страшний лабіринт брудних проходів і сходів, дверей, що відкриваються в одну сторону, і страшно гарчать автоматів, які "поїдають" і в момент видають назад (чомусь гарячими) ваші квитки. Без карти або знань в цьому метро можна запросто прірву, втім, як і на сільських дорогах навколо Парижа. Без знання французької доводиться досить складно, хоча навколо стільки туристів, що говорять по-англійськи і знають небагато більше, ніж ми самі, що допомога знайти досить просто. Номери ліній на поїздах пишуться в тризначних цифрах, хоча на картах і на пероні вказується тільки одна перша, що заплутує туристів остаточно. Так одна американська пара чекала метро лінії номер 4 щось близько години, поки ми не з'явилися на пероні. Петрик почув про що вони говорили, і покликав їх з нами в вагон, чому вони були нескінченно раді. Вони їздили "галопом по Європах", типу один день Відень, другий - Лондон, третій - Амстердам, четвертий - Париж. Ніде їм не було так складно як в Парижі. О, як же я їх розумію ...

Пересівши з RER на паризьке метро (може одне наземне, а інше підземне Пересівши з RER на паризьке метро (може одне наземне, а інше підземне?), Ми доїхали до станції Bir Hakeim, і вже через 5 хвилин стояли перед Tour Eiffel (Ейфелевою вежею). Мільйон разів бачила я листівки і фотографії цієї вежі. Але все ж таки листівка не в змозі передати масштабності, легкості і величі цієї споруди. Обійшовши її навколо, подивилась на "глиб" я остаточно зрозуміла, що я в Парижі. Правда, подивившись на іншу сторону Сени, я виявила, що я в Пітері, так як прямо навпроти вежі стоять будівлі до протилежного схожі на будівлі колишнього Кіровської райради (там ще перед ними не те Ленін, не те Кіров руку вгору тягне). Враження зовсім моторошне. Наверх вежі ми не піднімалися, тому що, по-перше, за підйом б'ються зовсім неймовірні гроші (на третій "поверх" 9,75 євро, це ж на нас чотирьох виходило 85 гульденів !!!! За "подивитися на туманний Париж"? ні вже, звільніть ...), а по-друге, коли я робила фотографії моєї мами на тлі вежі, вона помітила, що верхівка-то просто розгойдується від вітру (не такий вже він і сильний був). І це ж треба туди на ліфті дістатися, відстоявши двічі (на першому і другому "поверхах") величезну чергу хвилин в 40, не менш, а потім ще, отримавши морську хворобу, втекти звідти, так і не подивившись толком ні на що. Це задоволення не для мене, а у мами взагалі боязнь висоти. Від вежі ми пішли в сторону Ecole Militaire, по дорозі роблячи безліч фотографій творіння Ейфеля. І чим далі ми відходили від неї, тим більше я переконувалася в тому, що цілком можливо, що Ейфель був або імпотентом, або нетрадиційної сексуальної орієнтації. Чому? У його вежі злиті воєдино два начала - жіноче і чоловіче. Здалеку видно, хто виноситься вгору чоловіче начало, а поблизу, якщо заглянути "всередину", то видно жіноче. Вежа-гермафродит. Дивне враження, чи не так?

Дійшовши до Ecole Militaire я, нарешті, зрозуміла, не без допомоги мами, що ж мені не подобається навколо Дійшовши до Ecole Militaire я, нарешті, зрозуміла, не без допомоги мами, що ж мені не подобається навколо. Виявилося все дуже просто. Як це не дивно звучить, але не подобалися мені квіти, їх наявність, аранжування (точніше відсутність такої), колірна гамма. Червоні троянди виглядали штучно невідповідними, висадженими. В Амстердамі ж, та й всюди в Голландії, їх теж висаджують, але вони не виглядають "незграбно" не до місця. А в Парижі я бачила тільки жалюгідні і невмілі (на моє здивування) потуги на "озеленення району". Може це нікому і не треба, але виглядає куце. І знову виникало відчуття Пітера, коли я майже всюди бачила таблички "По газонах не ходити". Правда, незважаючи на них, всюди сиділи, ходили і грали люди. Напевно, в основній своїй масі французи ...

Від Ecole Militaire ми пішли просто по вулиці, куди очі дивляться, і майже відразу побачили вражаючої краси золотий купол. Вирішивши, що саме туди-то нам і треба, ми попрямували в сторону купола. По дорозі ми проходили повз всяких маленьких магазинчиків, ціни в яких вводили в ступор! Кілограм помідорів коштував 4 євро (за день до цього я купувала в AH (відомий супермаркет в Голландії - прим. LK) помідори за 99 центів), кілограм персиків - 6 євро, огірок - 1,59. Волосся на голові ворушитися починали від думки, скільки ж буде коштувати салатик з овочів, куплених там. Квіткові магазини вражали відсутністю різноманітності асортименту і убогістю колірної гами. Доводилося займатися аутотренінгом: "Я в Парижі і це все не важливо".

І ось перед нами відкрився вид на Hotel des Invalides І ось перед нами відкрився вид на Hotel des Invalides. Перейшовши міст через "сухий" рів, ми пройшлися по саду і подивилися на цю споруду. Наявність білого пилу по всіх усюдах створювало враження, що ми знаходимося поруч з єгипетськими пірамідами. Я, правда, там ніколи не була, але чомусь є у мене таке відчуття, що через піску пустелі і вітрів, там всюди лежить така ось пил. І тут на будівлі і статуях лежала така ось "пил століть". Дуже незвичайне враження. Може, ще й колір будівлі створює певний контраст з усім оточуючим, тому і виникає така ідея. На Boulevard des Invalides моя мама побачила собор і запитала мене, чи не це Notre-Dame (Собор Паризької Богоматері), так як виглядало схоже. Звідки мені було знати? Я запитала у Петрика, на що він просто розсміявся і сказав, що коли ми побачимо справжній Notre-Dame, питань просто не буде.

Ми вирішили, що пора б подумати про те, де ми будемо їсти, і попрямували в метро у напрямку до Латинським кварталах Ми вирішили, що пора б подумати про те, де ми будемо їсти, і попрямували в метро у напрямку до Латинським кварталах. Знову метро, ​​знову нескінченні коридори і сходи вгору і вниз, що плюються автомати, дуже неприємні застояні запахи, тонни старої чорної жуйки на підлозі і люди, люди, люди ... Треба сказати, що я дуже шукала, але за 4 дні перебування так і не знайшла елегантних, витончених та й просто красивих або, врешті-решт, усміхнених француженок. Міф ... ще один міф розтанув, як дим. У метро люди сиділи все більше стурбовані і серйозні. Ніхто нікому не посміхався. За винятком чорношкірих чоловіків, які бачили мене з Алісою, але посмішка тут же злітала з вуст, коли вони бачили, що Петрик теж начебто як з нами. Або ж, коли Аліса йшла перед Петриком, посмішка їй, а потім кисла міна йому (добре він цього не бачив, а я просто спеціально спостерігала за цими "маневрами лицьових м'язів", правда, перша звернула на це увагу моя мама). А в метро всі були якимись сірими, стурбованими і "знедоленими", прямо як в Росії. Ставало страшно від таких порівнянь ... Я постійно протягом чотирьох днів задавала собі один і той же питання: "Ну не може ж бути, що я тут тільки туристів бачу ...?" Чому і звідки тоді виникла в моїй голові (з дитинства, до речі) ідея-стереотип про те, що француженки все худі і витончені, елегантні і добре одягнені? Може, я не там шукала? Але на прийоми у вищий світ мене якось не запрошують, може, вони все там такі повітряні і "французькі"? Відповіді на питання я не знайшла досі.

Під'їхавши ближче до Латинського кварталу, але, не доїхавши до нього, ми покинули сумне паризьке метро і поринули в хвилі хитаються з роззявленим ротом (як і ми, власне) туристів. Якимись закутками з абсолютно приголомшливою архітектурою ми вибралися на набережну Вольтера. І нашим поглядам відкрився Louvre (Лувр). Втім, тоді ми ще не знали Лувр чи це, так як нашим Сусанін був Петрик, а він був не впевнений в тому, що це той самий палац. Його можна зрозуміти, так як найкрасивіших будівель навколо було хоч відбавляй. Ми почали помітно втомлюватися. І Аліса, і моя мама, та й я теж не могли дочекатися того моменту, коли можна буде просто сісти і посидіти. А Петрик нас все тягнув і тягнув кудись. Ми йшли вздовж Сени і милувалися всім підряд. Поступово я почала розуміти, чому ж ми до цих пір йдемо, а не сидимо в затишному ресторанчику, яких на нашому шляху зустрілося вже, напевно, мільйон. Через дерев почав з'являтися Собор. Саме так, з великої літери ... І, дійсно, Петрик був абсолютно правий, коли бачиш Notre-Dame, не залишається ніяких сумнівів, що це саме він. Сплутати його з чимось ще, одного разу його побачивши, як на мене, просто неможливо. Ми були сильно втомленими, але вся втома відступила на якийсь час, коли з'явилася громада Notre-Dame перед нами. Ми вирішили, що підемо в нього на наступний день, тому, помилувавшись ним здалеку, ми згорнули-таки в Латинський квартал з наміром поїсти і відпочити.

Ресторанчіків вокруг Було нескінченне число. У дверях кожного з них стояв зазівала и намагався в буквальному СЕНСІ затягнуті черговий туриста-жертву в свой ресторан. Смороду нахвалювалі свои страви и ціни, говорили, як у них в ресторані все чудово, и что Іншого такого просто не найти у всій Франции. Ті, что смороду все говорили по-англійські, чи не дівували, но по-російські ... Проходячи Повз грецького ресторану, моя мама Щось мені сказала, назіваючі моє имя. У зазівалі були "гострі" вуха, ВІН тут же покликала мене, чому я просто підскочіла на місці, Віскочьи на вулицю, Схопи мене за руку и почав розповідаті, Який чудовий у него ресторан, и что если ми підемо до него Їсти, то ВІН нам безкоштовно відасть коктейль або просто напій. Відмовляті відразу и безповоротно я просто не вмію, тому мені довелося Йому пообіцяті, что ми обов'язково прійдемо до него, только спочатку ще погуляємо. Метрів за десять переді мною стояв Петрик, також "спійманий мережі" іншого зазивали іншого грецького ресторанчика і теж пообіцяв повернутися ... І метрах в 20-ти ми-таки були остаточно заловлени до французького ресторанчик, що, власне, ми і шукали. Бути в Парижі і є нефранцузького кухню не входило в наші плани. Знову забігаючи вперед скажу, що плани будуються, щоб їх руйнувати. Але про це потім. Ми сиділи на критій терасі ресторанчика, яка була побудована у дворі житлового будинку. При бажанні можна було дивитися у вікна парижан, розглядати розвішані для сушіння в вікні білизна або заглядати в чиюсь вітальню. Хтось мені казав, що в Латинському кварталі можна дуже дешево поїсти. Цілком можливо, якщо знати де і не пити нічого, крім звичайної води. Мене вразила ціна на напої. На все - одна - 4 євро. Не важливо що - кока-кола, мінеральна вода або сік, каву або чай, молоко або какао. У наступні дні була така ж картина. На будь-які прохолодні напої в кожному ресторані або кафе одна ціна, яка варіювалася від 3,5 до 6-ти євро. Поїли ми цілком пристойно, ось тільки дешево це можна було назвати ну з дуже великою натяжкою. Дуже мені сподобалася напис на дверях туалету в цьому ресторанчику. Оскільки там на весь ресторан всього два туалети, на дверях висіла табличка: "Time limit for using toilet - 5 minutes". Сусідній ресторан був грецьким. Всім, напевно, відома грецька традиція бити тарілку, якщо ти поїв і тобі сподобалася їжа. Так ось поки ми сиділи і поїдали наш обід, в сусідньому ресторанчику майже нескінченно били тарілки. Мені теж так захотілося з усього маху розбити тарілку, і я вмовила Петрика, що на наступний день ми підемо в один з тих грецьких ресторанів, в які нас так активно заманювали. Ось тільки я "забула" одну дуже важливу деталь - їжа повинна сподобатися ...

Поївши і поглянувши на годинник, ми вирішили, що пора повертатися в готель, так як машина стоїть в "незрозумілому" районі, та й пізно ввечері їздити в паризькому метро не радять. Всю дорогу назад моя мама переживала за нашого "залізного коня", і боялася, що ось ми зараз туди приїдемо, а машини-то і немає, викрали, розібрали на запчастини і так далі. Під час пересадки на Gare du Nord на лінію RER нам довелося знову зіткнутися з принадами "покажчики-таблички - комп'ютери по-французьки". Стояли ми на платформі, під'їхало два потяги. На комп'ютерному табло стояло, що наш поїзд приїде на праву сторону, а він насправді був на лівій, що і виявилося, але тільки після того, як потрібний нам потяг поїхав. Довелося нам сидіти на смердючої платформі в оточенні контингенту з Bijlmeer (чорний квартал в Амстердамі - прим. LK) ще півгодини в очікуванні наступного потяга. Приїхавши на St.Denis, ми виявили, до повного нашого задоволення, що машина наша стоїть на місці, правда, одна-однісінька, але не розібрана на частини, це порадувало. Коли ми вже сиділи в машині, у мене виникла ідея подивитися на нічний Париж з машини. Ходити-то ми були вже не в змозі, а сидячи машині, витріщатися по сторонам не складно. Петрик мене попередив, що водити машину в Парижі рівносильно самогубству, так як на дорогах там панує просто "Wild West". Я вирішила, що він перебільшує, і сказала, що мені все одно, що я просто хочу подивитися нічний Париж ...

У цю поїздку по нічних вулицях я побачила ще більше підтвердження думки, винесеною в заголовок. Французи за кермом - це щось. Складалося таке враження, що для них не писані правила дорожнього руху, розмітка на дороги нанесена виключно для краси, а світлофори - це просто ліхтарні стовпи з кольоровими лампочками. Їхали вони, як і коли їм хотілося, і якщо їм треба було раптом повалити наліво з крайнього правого "ряду", то вони це просто робили. Хоча про що це я? Рядів там теж не існує. Все маневрують, як можуть між один одним, а якщо ти, не дай Бог, зупиняєшся на червоне світло, то рвати з місця треба ще до того, як загориться зелений, так як інакше можна просто оглухнути від клаксонів хору машин, що стоять ззаду. Машини все подряпані і побиті, з відірваними бамперами, поточним бензином і ненормальними водіями. Шукати щось конкретне, перебуваючи в потоці машин, просто неможливо, та й небезпечно для життя. Треба просто їхати в потоці і сподіватися, що вони не їдуть в протилежному напрямку від твоєї мети. На подив нам щастило, і за годину або півтора нашої "скачки" ми побачили всю красу Парижа "в одному флаконі". Спочатку це була приголомшливо освітлена Ейфелева вежа, потім Лувр, Пантеон, Монмартр, а під кінець Єлисейські поля, причому з об'їздом Тріумфальної арки і Place de la Concorde. Цілком можливо, що якби я не крутила головою на всі боки, а стежила за маневрами машин, то я б отримала нервове потрясіння і ні за що не погодилася б на такий експеримент ніколи в житті. Але, на щастя, нічний Париж був настільки гарний, що я помічала дорожні катаклізми тільки краєм ока, що і вам раджу, якщо ви раптом вирішите на подібну екскурсію посеред ночі в п'ятницю. Єлисейськими полями ми їхали о пів на дванадцяту ночі, і вони представляли собою приблизно те ж саме, що і голландська траса А1 в годину пік. Складалося враження, що весь Париж зірвався з місця і вирішив покататися на машинах серед ночі. У всіх численних барах, кафе і ресторанах вирувало життя, була величезна кількість народу, навіть у ресторані "Москва", на який ми випадково натрапили поруч з Монмартром, стоячи перед черговим світлофором і вислуховуючи нетерплячі клаксони співучасників дорожнього руху. Близько першої години ночі ми повернулися в готель абсолютно втомленими, абсолютно "без ніг", але все ж нескінченно задоволеними. День вдаючись. Вражень море, ось тільки у мене в голові як настирливий комар крутилася все та ж думка: "Чому ж все тут мені так нагадує Росію ...?"

Олена Пінкст, [email protected] .

Коментувати можут "Подорож з Голландії до Парижа (частина 1)"

Ну біля метро-то повинні ж бути стоянки?
?овок?
Може одне наземне, а інше підземне?
За "подивитися на туманний Париж"?
Чому?
Дивне враження, чи не так?
Звідки мені було знати?
Чому і звідки тоді виникла в моїй голові (з дитинства, до речі) ідея-стереотип про те, що француженки все худі і витончені, елегантні і добре одягнені?
Може, я не там шукала?
Але на прийоми у вищий світ мене якось не запрошують, може, вони все там такі повітряні і "французькі"?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.