Навигация
Реклама
Реклама

"Ясенна посмішка": способи корекції (1)

  1. Диференціальний діагноз і усунення надмірної візуалізації ясна верхньої щелепи Статті, присвячені...
  2. Коротка або гіперактивна верхня губа

Диференціальний діагноз і усунення надмірної візуалізації ясна верхньої щелепи

Статті, присвячені надлишкової візуалізації ясна верхньої щелепи (часто званої "ясенний посмішкою"), в останні роки все частіше зустрічаються в стоматологічних виданнях. Така підвищена увага до цієї проблеми ґрунтується на професійному прагненні задовольнити естетичні та функціональні потреби пацієнта. Приблизно у 7% чоловіків і 14% жінок є надлишкова візуалізація ясна при посмішці. Надлишкова візуалізація ясна є скоріше описовим терміном, ніж діагнозом, який передбачає обов'язкове проведення специфічного лікування. Оскільки дане стан поліетіологічно, то для нього звичайним є поєднання кількох факторів. Таким чином, необхідно проведення диференціального діагнозу. В даній статті наведені опис диференціального діагнозу надлишкової візуалізації ясна, а також рекомендації її корекції.

діагноз

Для постановки правильного діагнозу лікаря необхідні знання в області естетики особи. Основним параметром оцінки є висота лицьового овалу. При розслабленому стані мімічної мускулатури висота середньої частини обличчя повинна дорівнювати висоті нижньої частини (рис. 1). Анатомічними орієнтирами середній частині є глабелли (glabella), найбільш виступає точка лобової кістки між надбрівними дугами, і нижня точка носової перегородки. Нижня частина вимірюється від нижньої точки носової перегородки до найнижчої точки м'яких тканин нижньої щелепи, тобто нижнього краю підборіддя.

Мал
Мал. 1. Висота середньої третини особи, яка вимірюється від перенісся до нижнього краю носової перегородки повинна дорівнювати висоті нижньої третини особи, яка вимірюється від нижнього краю носової перегородки до нижнього краю підборіддя.

Після проведення оцінки висоти особи необхідно визначити довжину верхньої губи. При вимірюванні в розслабленому стані лицьових м'язів від нижньої точки носової перегородки до нижнього краю губи середня довжина верхньої губи у молодих жінок і чоловіків дорівнює 20-22 мм і 22-24 мм відповідно. У спокійному стані лицьових м'язів у молодих жінок зазвичай візуалізується 3-4 мм центральних різців верхньої щелепи (рис. 2), той же показник у чоловіків того ж віку на 2 мм менше. З віком відзначається тенденція до подовження верхньої губи.

Тому верхні різці візуалізуються менше, а нижні різці стають більш "відкритими" в спокійному стані мускулатури особи. Коли пацієнт широко посміхається, верхня губа повинна переміщатися до лінії зубо-ясенного з'єднання центральних і латеральних різців верхньої щелепи (рис. 3). При оголенні більше 1,5-2 мм ясна виникає несприятливий естетичний ефект. При широкій посмішці ріжучий край зубів верхньої щелепи має йти паралельно вигину нижньої губи і злегка стикатися з нею, але не бути нею закритим (рис. 3). У разі коли ріжучий край при посмішці не стикається з нижньою губою, результатом є негативний естетичний ефект. В останню чергу при проведенні клінічного аналізу оцінюють довжину коронок центральних різців верхньої щелепи, яка зазвичай дорівнює 10-11 мм. Використовуючи отримані дані можна визначити причину виникнення надмірної візуалізації ясна у кожного конкретного пацієнта.

Рис 2 & 3: На даний момент не існує методів стоматологічної корекції короткою або гіперактивної верхньої губи
Рис 2 & 3: На даний момент не існує методів стоматологічної корекції короткою або гіперактивної верхньої губи

Коротка або гіперактивна верхня губа

Якщо у пацієнта з надлишковою візуалізацією ясна верхньої щелепи коротка верхня губа (у порівнянні з нормою) (рис. 4 і 5), то саме це, швидше за все, і буде причиною виникнення естетичних диспропорцій. Якщо довжина овалу обличчя, ясна, губ і центральних різців відповідає нормі, то у пацієнта з надлишковою візуалізацією ясенний тканини ймовірною причиною виникнення даного стану буде гіперактивність верхньої губи. У молодих жінок при спокійному стані лицьових м'язів зазвичай візуалізується 3-4 мм центральних різців верхньої щелепи, а при широкій посмішці коронка зубів довжиною 10-11 мм видна повністю. Відповідно, верхня губа зазвичай повинна підніматися на 6-8 мм при переході від розслабленого стану м'язів обличчя до широкій посмішці. Однак, у пацієнта з гіперактивною верхньою губою ці параметри можуть бути вище в 1,5-2 рази. На даний момент не існує методів стоматологічної корекції короткою або гіперактивної верхньої губи, проте, можливе застосування пластичної хірургії. Тим не менш, важливо поставити цей діагноз при плануванні відновного лікування зубів фронтальної групи. Пацієнт повинен бути поінформований про те, що лікування може не тільки не скорегувати, але навіть погіршити надлишкову візуалізацію ясна.

Рис 4 & 5: Коротка верхня губа може послужити причиною виникнення естетичних диспропорцій
Рис 4 & 5: Коротка верхня губа може послужити причиною виникнення естетичних диспропорцій

--------
"Ясенна посмішка": способи корекції (2)
"Ясенна посмішка": способи корекції (3)

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.