Навигация
Реклама
Реклама

Мандрівка зі смаком. В'єтнам. Крокодили, страуси і собаки у вашій тарілці

Кулінарний критик Олена Мікульчик, колумніст Holiday.by, подорожує по В'єтнаму і передає всім читачам своє «смачного». По-в'єтнамських це буде «Чи не хочете собачатини?» Або «У нас сьогодні відмінний крокодил!». Всім, хто зараз вибирає тур до В'єтнаму, читати обов'язково, щоб потім не говорили, що не знали.

Якщо подивитися на карту, то В'єтнам виглядає як буква S, витягнута така буква. Це я до того, що на півдні країни дуже навіть тепло, рай для туристів. Курортне місто Фантьет дарує гостям тепле море, піщані пляжі, різноманітну їжу, в тому числі дуже екзотичну.

Вирушаємо в найближчий ресторан за незвичайними стравами. Сьогодні дегустуємо м'ясо крокодила і страуса.

Отже, крокодил.

Отже, крокодил

М'ясо крокодила у В'єтнамі - далеко не рідкість. Фото: publy.ru

М'ясо за смаком схоже на яловичину, тільки більш жорстке. Перед приготуванням його добре відбили і засмажили на грилі. Подали з гострим соусом і салатом.

Страус.

Страус

М'ясо страуса нежирне і містить мало холестерину. Фото: supersadovod.ru

А ось страус більше схожий на телятину. Той же гострий соус і салат.

Особливого захоплення ці страви не викликали. Але «галочку» поставила, що пробувала. Хоча якщо приготувати яловичину в якомусь місцевому соусі і зі специфічними спеціями, я не визначу, що ні крокодил. Сподіваюся, не збрехали: господар навчався в СРСР, навіщо йому «своїх» обманювати? Тим більше я збираюся до нього навідатися на суп з черепахи. Ось вона тут плаває в акваріумі. Чи не здогадується, що кулінарний критик вже націлився на її нутро.

Чи не здогадується, що кулінарний критик вже націлився на її нутро

Черепаховий суп має приємний трав'яний смак. Фото: igorvinogradov.livejournal.com

Хоча щось мене мучать дивні сумніви. А може все таки це був не крокодил? На грилі в іншому ресторані він виглядає якось інакше, ніж на моїй тарілці. Крокодил це був чи ні, ось в чому питання? Та й господар першого ресторану відмовляється показати, як виглядає крокодил до приготування, хоча на початку обіцяв. Ось вам розвага - знайдіть відмінність: крокодил на тарілці і крокодил на рожні. Це одне і теж тварина або різні? Що порадите: сходити на дегустацію крокодила в інше місце або повірити на слово господареві першого ресторану?

М'ясо крокодила виробить специфічний аромат при смаженні. Фото: lolgirl.ru

PS Тут, на півдні В'єтнаму, я почула версію, чому в'єтнамці вживають м'ясо собак. Отже, в самий розквіт комунізму у В'єтнамі існувало правило, за яким люди, у яких були корови або свині, не могли так просто вбити свою тварину і з'їсти, а зобов'язані були здати м'ясо державі і за це отримати спеціальні талони. Але отримати належне за цим талонами м'ясо могли тільки в місті в спеціальних магазинах. Багато жили в селах, поки доїжджали до міста, одні масла і залишалися. А є що? Винахідливі в'єтнамці стали їсти собак, та так звикли, що не можуть до сих пір зупинитися: на 90 млн населення припадає 5 млн з'їдених собак в рік.

Ось така історія. Як то кажуть, за що купила - за те й продаю.

А ще кажуть, що півдні собачатина дешевше свинини. От і зрозумій цих в'єтнамців, чому на півночі дорожче, а на півдні дешевше?

За сім вклоняюся до наступної в'єтнамської історії. Подорожуйте зі смаком! Ваша Олена Мікульчик.

Тури до В'єтнаму на Holiday.by

Попередні випуски кулінарних щоденників Олени Мікульчик з В'єтнаму

Авторська колонка Олени Мікульчик про білоруській кухні на Holiday.by

По-в'єтнамських це буде «Чи не хочете собачатини?
Сподіваюся, не збрехали: господар навчався в СРСР, навіщо йому «своїх» обманювати?
А може все таки це був не крокодил?
Крокодил це був чи ні, ось в чому питання?
Це одне і теж тварина або різні?
Що порадите: сходити на дегустацію крокодила в інше місце або повірити на слово господареві першого ресторану?
А є що?
От і зрозумій цих в'єтнамців, чому на півночі дорожче, а на півдні дешевше?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.