Навигация
Реклама
Реклама

Всім любителям гострого перцю. Це варто знати

Опубликовано: 06.04.2017

Гострий перець любиться багатьом, адже він додає пікантність їжі. Але для декого гострий перець може бути забороненим. Тому варто слідкувати за своїм почуттям після вживання, щоби не зробити своєму організму такий сюрприз, від якого йому важно буде оговтатися. Розпочнемо нашу бесіду з того, що скажемо про корисні властивості гострого перцю, а потім поговоримо, як обійти всі непрості взаємини з перцем.

Перець гострий — рослина з роду пасльонових, яка відома на весь світ. Особливу увагу вона отримала завдяки своєму чилійському брату, від якого і пішла назва в інші країни. Свої пекучі властивості беруться у нього від речовини капсаїцину. Це сполука, якою рослина захищалася від шкідників, намагаючись виростити своє насіння до зрілого стану. І, як бачите, у неї це вдалося. Навіть більше, еволюція продовжується і до сьогодні, коли з’являються ще більш пекучі сорта, ніж в минулому, адже рослина продовжує покращувати свої захисні функції. Наскільки гострий перець у порівнянні? Якщо взяти чисту речовину «капсаїцин», то він має 15 мільйонів одиниць Сковілів. Сковілі — це умовна одиниця гостроти, тобто скільки води треба, щоби змити смак перцю. Перцовий балончик має приблизно 3 мільйонів одиниць Сковілів. А перець чилі має від 500 одиниць до 350 тисяч сковілей. І це кожен міліграм. Ми собі уявляємо перець чилі дуже просто, як соус чи добавку, але то, що продається в наших магазинах — це вже зменшена та прийнятна для організма доза.

Чим корисний перець гострий? Він стимулює кровообіг в судинах, підвищує відповідь організма на інфекції дихальних шляхів, а ще може ефективно спалювати жир в клітинах. З чим це пов’язано? З тим, що він прискорює процеси метаболізму в клітинах, тобто впливає на швидкість руху (обміну) речовин. Косметологія це взяла собі до уваги і створюються навіть окремі маски для волосся, які допомагають шкірі забезпечити відповідний приплив крові до волосяних капсул. Оригінальний вихід, але він працює!

Що стосується небезпеки гострого перцю, то він однозначно не підходить в тому випадку, якщо у вас є проблеми з органами травлення. Тобто, при виразках він заборонений, при проблемах з підшлунковою чи печінкою він заборонений. Також його не можна вживати при підвищенній кислотності, тому що може отримати опіки внутрішньої частини шлунки та кишечника. Однак, хтось стверджує, що за рахунок стимуляції свого організму, епізодичного вживання соусу з гострого перцю, навпаки збільшується імунітет травного тракту. Одним словом, кожен шукає свій шлях і свій підхід до організму. Але ми вас попередили.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.
rss