Навигация
Реклама
Реклама

Како да се подготвува пастрмка во печката? LiveInternet Talk

Цитат за порака Галче Како да се подготвува пастрмка во печката?

Многу од нас слушнале и барем еднаш ја пробале пастрмката. Оваа прекрасна лосос риба има вкусни вкусови, како и многу корисни својства. Во процесот на готвење, како и повеќето производи, рибите губат некои од овие корисни својства. Затоа, изборот на готвење е многу важен за зачувување на вредните својства на производите. Најчестиот метод на готвење - печење риба во рерната. Многу од нас слушнале и барем еднаш ја пробале пастрмката
Како да се готви пастрмката во рерната може да се одлучи врз основа на неговата големина: големи парчиња и мала целина. Целата риба е целосно завиткана во голем плик на фолија за печење, а малите парчиња се завиткани одделно.

Пастрмката е прилично скапа риба, често станува главно јадење на празната маса. Нежното рибино месо е натопено со арома на зачини, во која се пече и маринира. Вкусот на рибите добро се усогласува со арома на ѓумбир, лимон и портокал, бело вино, кисела павлака и крем. Попрска пастрмка со лисја од рузмарин или мајчина душичка, рибата ќе има вкусна арома. Сите овие производи се одлична маринова за пастрмка, нејзиното месо е заситено со мекиот вкус на маринадата и станува уште вкусно и по-тендерско. При готвење риба, експерименти со зачини секогаш се добредојдени , само треба да му верувате на вашиот вкус.

Мастите ретко се користат за готвење пастрмка, бидејќи месото од пастрмка содржи многу маснотии. За готвење, најдобро е да се користат свежи, не замрзнати риби, со што се гарантира најдобриот вкус на месото.

Рецепт за целата пастрмка печена во крем сос.

Пастрмката со тежина до 1,5 кг се исчистени од скали и висцера, нанесуваат со сол и црн пипер, а потоа се шират во сад за печење. Риби во форма на истурете две чаши крем, кои додаваат сецкан магдонос, маточина од лимон, нане и ловоров лист. Рерната се загрева до 180 степени и ја става рибата во неа. Печени такви риби за околу 30 минути. Варено риба уредно се шири на претходно загреана чинија, а останатиот сос се вари во текот на огнот и се одделува посебно во сад.

Рецепт кисела пастрмка.

Еден ден пред готвење пастрмка, маринада е направена од половина литар кефир, две супени лажици кисела павлака и мала количина на зачини и сол. Во маринадата, можете да додадете сецкан лук, кромид прстени, ловоров лист. Ставете ја рибата во маринадата за вечер. Пред печењето, пастрмката е спакувана во фолија и се пече околу 35 минути. Служат подготвени риби е најдобро со ориз или зеленчук, и од пијалаци ќе биде добро во комбинација со бели вино пастрмка.

Рецепт за пастрмка во свој сок.

Исчистете ја рибата и темелно измијте. Исцедете ја рибата со хартиена крпа. Сол и ја пиперка пастрмка, решетки со зачини и посипете со сок од лимон. Посипете го фолиото со растително масло, така што ништо не се придржува до тоа, ставете слој од исечен компир претходно варен на половина варен, и стави риба на компирот и се прелива со мајонез. Ставете ги прстите на кромидот врз рибите. Цврсто поврзете ги рабовите на фолијата така што соковите не истекуваат. Печете во загреана рерна околу 35 минути. Готвење риба служи со печени компири. Во прилог на компири, можете да користите и друг зеленчук, како што се моркови, домати, слатки пиперки.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.