Навигация
Реклама
Реклама

Од А до Ш. 30 начини за прослава на Нова Година: каде, како, со кого

Кетрин Ушахина   Популарната мудрост кажува како да ја прослават Новата година, па поминат
Кетрин Ушахина

Популарната мудрост кажува како да ја прослават Новата година, па поминат. Еден може да се расправа или да се согласи со ова. Но главното прашање, каде, како и со кого да се сретне со главната ноќ во годината, останува отворено.

Решивме да ви помогнеме при изборот. И во оваа статија собрани 30 начини за прослава на Нова Година.

Па, да почнеме?

И во автобусот. На новогодишната ноќ можете да изнајмите автобус, да го украсите, да направите закуски, да избирате музика и да возите низ градот цела ноќ, да ги посетувате пријателите и да ги посетувате места каде што се одржуваат фолклорни фестивали.

На новогодишната ноќ можете да изнајмите автобус, да го украсите, да направите закуски, да избирате музика и да возите низ градот цела ноќ, да ги посетувате пријателите и да ги посетувате места каде што се одржуваат фолклорни фестивали

Извор на

B anya. Хероите на познатиот филм секоја година одат во бања, зошто не го повторувате нивниот пат? Состарувањето на Нова Година во пареата е корисно не само за телото, туку и за душата. Бањата помага да се релаксира, да ја ублажи заморот и да ги остави сите лоши во изминатата година. Покрај тоа, ова е одличен начин да се загрее, да се запамети руската традиција и да се организираат невообичаени новогодишни фотосесии :)

До планинскиот гребен. Ова место е идеално за романтични природи кои се на вас со природата. Замислете: точно на полноќ стоите на врвот, погледнете наоколу и почувствувајте ја целата величина и убавина на природата. Елбрус, кавкаски планини или Килиманџаро ... Само што ќе одберете.

Градски парк. Составот на Нова Година во паркот е исто така многу романтичен и во исто време буџет. Можете да ги однесете масата за преклопување, столот, заглавеното вино во термос, шампањ, мандарини, свеќи и фенери и одете во паркот половина час пред Нова Година. Таму меѓу дрвјата и светлината на фенери ќе се чувствувате како во снег покриена бајка.

Извор на

Село На Нова Година, можете да одите во селото на вашите роднини или да изнајмите куќа (соба) од некој од локалните жители. Далеку од метежот и вревата на градот, навистина може да уживате во шармот на овој семеен одмор. Тука е меѓу полињата покриени со снег и малите куќи кои може да одиме на скии, извиткувајте снежни топки, уживајте во топла шпорет и пиете чај од самовар. Што може да биде поубаво?

Е годишно Оливие, мандарини и харинги под крзнено палто. Традиционалната Нова Година со семејството е добра опција. Можете да ги посетите вашите родители, баби и дедовци или да го соберете целиот свој дом и да имате голем семеен одмор со главната новогодишна личност - татко, облечен како Дедо Мраз.

Извор на

Yo lka Станува збор за големо градско дрво, околу кое сите фолклорни фестивали обично се концентрирани. Ќе има забава не само за возрасни, туку и за деца кои ќе бидат среќни да земат учество во натпревари и шеговит во ледениот град.

Желба Организираш ноќ на желби. Нека секој член на семејството (гостин) ја напише својата мала желба на парче хартија и ќе ви ја даде една недела пред празник. Однапред се согласувам да не мислам на нешто непрактично. На новогодишната ноќ, Дедо Мраз или друг чудесен карактер може да ги добие желбите од магичната кутија и веднаш да ги изврши. Овој празник е особено забавен за децата.

Добра ноќ пижама забава. Кој рече дека на новогодишната ноќ секој треба дефинитивно да биде на парадата. Оваа година, обидете се да се спротивставите на традициите и да организирате топла атмосфера на пижама ноќ со mulled вино, мандарини и слатки. Не заборавајте да се складирате на меки ќебиња, перници и меки мечки за вашите гости :)

И интригантните огномети се прикажуваат во Австралија. Тоа е во Сиднеј годишно домаќин на најголемиот светски огномет шоу. Небото е пенливо, бучно и обоено во сите бои на виножитото - што друго ви е потребно во Нова Година? Во празнична ноќ, жителите и гостите на градот изнајмуваат чамци и одат во пристаништето. Таму е дека најне незаборавно светлосно шоу се игра над нивните глави.

Одлично место за сите љубители на огномет!

Одлично место за сите љубители на огномет

Извор на

H orik, сиромашен Yorick, или театарски стил Нова Година. Оригиналниот начин да ја прославите Новата година е да организирате театарска продукција во вашиот дом. Започнете со обука за околу две недели. Изберете добра новогодишна или божиќна игра, подгответе сетови и костими, замолете ги сите учесници во изведбата да ги научат своите улоги и да вежбаат сè. Бидете сигурни да ги подготвите и да ги отпечатите картичките за покана за вашите гости и да ги дистрибуирате однапред. И тогаш - започнува презентацијата!

K rysh. Уште едно неверојатно романтично место. Можете да поставите маса за одмор на покривот, да декорирате сè наоколу и да имате голема забава, или можете само да одите до покривот со очила 10 минути пред Новата година и да ги поминете последните моменти од годината таму. Тоа е толку магично да се видат стотици светла што гори во прозорците во исто време, и да се разбере дека секој од нив слави празник во овој момент.

Тоа е толку магично да се видат стотици светла што гори во прозорците во исто време, и да се разбере дека секој од нив слави празник во овој момент

Извор на

L ec. Опција за оние кои не се плашат да замрзнуваат. Нова Година во шатор или во куќа во шумата не може да биде лоша. Свеж воздух, огромно ѕвездено небо и снегулки трепери над глава ...

М руда. За оние кои се замрзнати во пресрет на годишно чудо, најдобро место за прослава е морското крајбрежје. Таму меѓу палми, топол бриз и школки ќе се чувствувате навистина среќни.

H och во црвени бои. Главната боја на следната година на петел е црвена. Направете оваа боја лајтмотив на вашата празника. Нека на облека, поставување маса, подароци и декор се украсени во различни нијанси на црвено. Скарлет, морков, мареново, бургунд, тицијан, црвен, масека ... Палетата е многу разновидна. Патем, натпревари кои ќе ви помогнат да се фрлам во симфонија на бои ќе биде одлично дополнување на боите за одмор.

О карневалот! Друг начин да се имате забава Нова Година е да одите на костум или да го организирате во вашиот дом. На одмор ќе биде уште позабавно ако се обидете да измислите и да направите костим за себе.

На одмор ќе биде уште позабавно ако се обидете да измислите и да направите костим за себе

Извор на

Работа Дали некогаш сте се сретнале со Нова Година во воз? Голема прослава идеја за храбри. Часовникот за чамци под тркалата, треперењето светнува надвор од прозорците и бескрајната романса на возот. Обезбедени се нови познаници, барем со диригент. А сепак - емотивен разговор и мирисна чај со мандарини.

Рио де Жанеиро. Во Рио! Таму секоја година ја организираат најголемата новогодишна забава во светот. Повеќе од 2 милиони луѓе се облечени во бела боја на плажата Копакабана на 4 километри. Ора, огномет и огромно живо бело море со запалени запалки и мобилни екрани.

Ора, огномет и огромно живо бело море со запалени запалки и мобилни екрани

Извор на

Со ахара. Денес, Нова Година може да се најде дури и во пустината, или подобро, во караван кој ја поминува пустината Сахара! Со цел да се спроведе таква необична потфат, треба само да резервирате буџетска пустинска турнеја во Мароко (10 дена) и да изнајмите камила. Меѓу бескрајните песоци, Новата година изгледа особено неверојатно!

Извор на

Т yumen и топли извори. Вистински егзотичен во ладна зима: температурата надвор од прозорецот е -25 -30 степени, снегнува наоколу, а облаците од пареа се зголемуваат од водата. И не ја сретнувате Новата Година не во вечерен фустан, туку во костим за капење.

Имај борка. Направете вистинско чистење на новогодишната ноќ. Да, да, не бидете изненадени. Токму тоа го прават луѓето од Единбург. Фрли ги сите непотребни од куќата на новогодишната ноќ. Оваа навидум здодевна задача може да ја претвори во вистинска потрага за себе и за вашите гости. Наместете ја играта "12 несакани работи" - скријте во куќата 12 предмети што треба да се фрлат и да понудат гости, следејќи ги инструкциите поставени тука и таму, за да ги пронајдете сите. Ова е забавно!

Нека секој кој ќе ве посети, ќе донесе со себе неколку непотребни работи - да изгради необичен НГ-ела од целиот овој ѓубре, а потоа да организира фото сесија со неа. На крајот на оваа акција, можете безбедно да ги преземе сите ѓубрето во ѓубрето.

F onariki. Наредете една ноќ на кинески хартија фенери. На полноќ, излезе надвор и стартувајте ги блескавите цилиндри високо на небото. Не заборавајте да направите желба :)

Извор на

X Ruschevka . Кој рече дека дома е лошо? Не постои подобро место за да ја прославите Новата година од вашиот мал стан. Таму е најдобро да се каже збогум на тагата од минатата година и да се отворат вратите за нови радосни моменти. Оваа година ќе има многу од нив. Ние ветуваме :)

Ц гранка стаклена градина. За оние кои копнеа за лето. На новогодишната ноќ, влегувањето во такво место не е лесно, но ако навистина сакате, тогаш однапред можете да организирате проба на Новата година. Меѓу светли миризливи цвеќиња ќе почнат да веруваат во убава уште повеќе, а со тоа и да одат во стаклена градина, на пример, во попладневните часови на 31 декември е одлична идеја. Таму можете да го добиете вашиот дел од летото и полнење на бодрост, што ќе трае долго.

Големо патување до Велики Устјуг. Добра опција за семејства со деца. Новата година во посета на Дедо Мраз дефинитивно ќе биде запаметена и ќе ги израдува и децата и возрасните.

Новата година во посета на Дедо Мраз дефинитивно ќе биде запаметена и ќе ги израдува и децата и возрасните

Извор на

Паметна караоке бар. Одлично место за љубители на песни пред зори и бучни забави. Еве во пријатна компанија, повторно можете да го покажете вашиот талент и навистина да се забавувате.

Schie asteer. Ова е место каде што Новата година дефинитивно ќе биде најдобро. Секој од нас може да посети многу пати во наредната година.

B, b i, b. Прослави опции за најхрабрите и очајни :)

Ефел кула. Најромантично место за прослава на Нова Година е Елисејските Парни Елисејски со поглед на новогодишната Ајфелова кула. Илјадници огномети се издигнуваат над него во празнична ноќ. Прекрасен поглед!

Прекрасен поглед

Извор на

Ју Морист Нова Година. Добри шеги подигање на сите, особено на одмори. Неговото величество Неговото величество владее со оваа новогодишна ноќ во вашата куќа. Подгответе се шеги и шеги, сетете се на смешни приказни што се случија со вас и вашите најблиски оваа година, замолете ги децата и гостите да покажат забавни сцени, видете ги најсрдечните прашања на КВН. И тогаш ноќта се претвори во вистинска прослава на забава!

Јас разбирам. Организирајте ја новата година во јапонски стил. Јапонска кујна, кимоно, саке ... И многу ѕвона, која треба да ѕвони на полноќ. Во Јапонија, во час X, вообичаено е да се ѕвони ѕвонче 108 пати. Таму, во еден момент, сите златници на локалните храмови започнуваат со света ѕвезда. Фасцинантна акција! Обидете се да повторите :)

Обидете се да повторите :)

Извор на

Среќна Нова Година!

Покривање пост од тука .

Па, да почнеме?
Хероите на познатиот филм секоја година одат во бања, зошто не го повторувате нивниот пат?
Што може да биде поубаво?
Небото е пенливо, бучно и обоено во сите бои на виножитото - што друго ви е потребно во Нова Година?
Кој рече дека дома е лошо?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.