Навигация
Реклама
Реклама

Як вибрати вино: поради дилетанта. Частина друга

  1. Біле вино
  2. рожеві вина

Перша частина статті Як вибрати вино: поради дилетанта

У попередній частині моїх рекомендацій йшлося про те, як вибрати червоне вино. У сьогоднішньому випуску поговоримо про те, як вибрати

Біле вино

Хоча білі вина в загальному випадку цінуються трохи нижче червоних (ймовірно тому, що багаторічне зберігання в пляшці дозволяє розкрити їх потенціал в меншій мірі, ніж у випадку з кращими червоними винами), їх діапазон і різноманітність, мабуть, навіть ширше. Думаю, це обумовлено тим, що білий виноград менш вимогливий до клімату - він росте як в південних широтах нарівні з червоним, так і в північних, там, де червоний вже не приживається. Колір вина, правда, далеко не завжди залежить від кольору винограду - сік забарвлюється від тривалого контакту з виноградної шкіркою, і якщо його виключити, можна зробити біле вино і з червоного винограду. В цілому ж географія білого вина обширнішим, ніж у його червоного побратима.

В цілому ж географія білого вина обширнішим, ніж у його червоного побратима

Географія

На півночі географія білих вин починається на Рейні, по обидва береги якого - в Німеччині і в Ельзасі - вирощують рислінг, ванер, гевюрцтрамінер, піно блан і інші сорти винограду, з яких потім виробляють великі білі вина. Тутешнє сухе вино - злегка кислувате, не надто міцне, в Німеччині більш нехитре і прямолінійний; солодкі вина при правильному підборі відмінно поєднуються як з десертами, так і з закусками і основними стравами.

Вина Франції та Італії - це безумовна класика серед білих вин. У першому випадку особливо виділю вино Шаблі (сорт винограду - шардоне, але звичайне шардоне і поруч не валялося), а в другому - піно гріджіо і чудові легкі, дуже Пітко і майже прозорі вина з ароматом свіжого луки. Португалія - ​​НЕ винна наддержава, але саме тут виробляють «зелене вино», схоже на біле, але більш «живе», ароматне і злегка ігристе.

Далі на південь білі вина стають міцнішими, напористими, грубими і агресивними - не в останню чергу через більш жаркого клімату, завдяки якому виноград встигає накопичити більше цукру, що переходить потім в спирт.

Про поєднанні зі стравами

Важливий нюанс - температура подачі: якщо червоні вина повинні бути кімнатної температури (в цьому випадку мається на увазі 16-18 градусів, так що якщо у вас вдома +26, це не найкраща температура для зберігання і подачі вина), то білі зазвичай подаються охолодженими . Ступінь охолодження залежить від конкретного вина, так що тут краще читати етикетку і експериментувати.

У випадку з білим вином використовується той же принцип взаємного доповнення смаків вина і страв, що і з червоним. Так, риба з більш насиченим смаком, начебто лосося або форелі , Поєднується з рислінгом, а до морепродуктів ідеально підійде більш делікатне Шаблі. Втім, не варто думати, що біле вино - це обов'язково риба або морські мешканці: біле м'ясо - свинина , курка , Кролик - немислимі в поєднанні з червоним, до них більше підійде пляшка білого вина, і тут спекотний чилійський або південноафриканський характер може виявитися дуже до речі.

Ще один приклад зовсім рибного блюда, яке немислиме з червоним вином - качина (або гусяча) печінку, вона ж фуа Гра . До такої печінки ідеально підходять сотерн, солодкі угорці або гевюрцтрамінер. Страви азіатської кухні, до речі, абсолютно несподівано поєднуються з тим же гевюрцтрамінер.

морська і річкова риба , Як правило, найкраще проявляє себе в компанії французьких чи італійських білих вин. В інших випадках орієнтуйтеся за географічним походженням рецепта - до різотто з рибою і морепродуктами доречно подати італійське вино, а до паелье іспанське. Нарешті, ні в якому разі не будемо забувати про овочі: всілякі закуски з баклажанів , помідорів , перців - і, зрозуміло, овочеві салати ! - вимагають саме білого вина для того, щоб відтінити і підкреслити свій ніжний смак.

В кінці трохи додам про

рожеві вина

В першу чергу рожеві вина - це родзинка французького Провансу; шикарне троянді роблять в Бургундії, а ось рожеві вина Нового світу подобаються мені набагато менше - надто вже злими вони виходять, ні від якої делікатності не залишається і сліду. По суті, на свій смак, характером і аромату рожеві вина дуже близькі до білих і гастрономічне супровід до них має бути таким же - риба, біле м'ясо, овочі, словом, легкі у всіх сенсах страви.

Якщо є якісь питання або зауваження, я готовий відповісти і взяти до відома - пишіть в коментарі. А я тим часом відкоркую пляшечку білого ...

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.