Навигация
Реклама
Реклама

Вибираємо сорту кизилу

  1. Сорт кизилу Володимирський
  2. Сорт кизилу Видубецький
  3. Сорт кизилу Євгена
  4. Сорт кизилу Кораловий Марка
  5. Сорт кизилу Ніжний
  6. Сорт кизилу Лук'янівський
  7. Сорт кизилу Світлячок
  8. Сорт кизилу Елегантний

Кизил (дерен, Шайтанова ягода, «полуничне дерево») - теплолюбна плодова рослина-довгожитель. Прекрасно себе почуває в субтропіках і областях з помірним кліматом: Південна Африка, Південна і Східна Європа, Крим, Кавказ, Китай. Добре прижився кизил і в наших широтах - при правильному догляді дає багатий урожай терпко-солодких ягід. Розповімо про найпопулярніші сорти рослини.

Кизил вирощують не тільки заради ягід, але і в декоративних цілях - чагарник прекрасно піддається формуванню і може стати прикрасою вашого саду. Плодові сорти розрізняються за розміром, кольором і, звичайно ж, смак ягід. Є ранні, середньо- і пізньостиглі сорти.

Сорт кизилу Володимирський

Урожайний сорт з блискучими, темно-червоними великими ягодами (середня вага однієї ягідки - більше 8 г). Форма ягід - овальна, трохи сплюснута, м'ясиста м'якоть, смак - кисло-солодкий. Плоди дозрівають в кінці серпня, міцно тримаються на гілках, тому не обсипаються. Врожайність 25-річного рослини - до 60 кг на рік. Ягоди дуже смачні як в свіжому вигляді, так і після кулінарної обробки.

Сорт кизилу Видубецький

У цього сорту кизилу великі ягоди (близько 6 г), грушоподібної форми, блискучі, густого темно-червоного кольору. Шкірочка тонка, ніжна, м'якоть солодка, з легкою кислинкою і яскраво вираженим кизиловим ароматом. Дозріває ближче до осені, дає стабільний урожай - 50-55 кг з дорослого куща. Плоди вживають в свіжому і переробленому вигляді.

Сорт кизилу Євгена

Один з врожайних сортів кизилу з плодами правильної овальної форми. Шкірка у них тонка, але щільна. При повному дозріванні ягоди стають темним, майже чорними, а ось м'якоть - червона, з ніжним солодко-кислим смаком. В середньому ягода важить 5-6 г, плоди дозрівають в кінці серпня - початку вересня. З одного 15-річного дерева можна зібрати до 50 кг ароматних ягід. Плоди достигають дружно, не обсипаються з гілок, а якщо зібрали трохи раніше - не біда: вони добре дозріють в лежанні. У холодильнику зберігають свіжість до місяця. Надзвичайно смачні і в свіжому вигляді, і заморожені, і після теплової обробки.

Сорт кизилу Кораловий Марка

Сорт середньостиглий - «знімати пробу» можна в 20-х числах серпня. Плоди округлої форми, рожевого, з помаранчевим відтінком кольору - нагадують аличу. Ягодка важить в середньому 5-6 м Коли плоди повністю дозрівають, стають прозорими, м'якоть у цього сорту - рожева. На смак - солодкі, з м'яким присмаком, як у черешні, але трохи кислі. Деревце дає стабільний урожай - до 40 кг. Плоди універсальні: смачні в свіжому вигляді, соках, варення, десертах.

Сорт кизилу Ніжний

Середньоранній сорт дає плоди сонячного кольору, форма у них, як і у сорту Лук'янівський - темно-зелена. Ніжна солодка м'якоть, у повністю стиглих плодів навіть кісточка просвічується. Середня вага ягоди - до 5 г. Урожайність 15-річного рослини - 40 кг. Як правило, плоди вживають в свіжому вигляді, сирих джемах, желе.

Сорт кизилу Лук'янівський

Висока рослина з акуратною округлої кроною. Плоди витягнуті, схожі на пляшку, соковитого темно-червоного кольору, які в період повного дозрівання стають практично чорними. В середньому плід важить 5-6 г. Плоди м'ясисті, соковиті, м'якоть щільна з характерним ароматом кизилу. Ягоди збирають у третій декаді серпня. Можна зібрати до 70 кг з 25-річного дерева.

Сорт кизилу Світлячок

Великоплідний сорт, вага ягоди - 6-7 г. Плоди овальні, трохи витягнуті, схожі на пляшку. Зрілі ягоди червоно-чорні, м'якоть у них також темна, м'ясиста, на смак - солодко-кисла, з густим кизиловим ароматом. Дерево плодоносить щороку (період дозрівання - серпень - вересень), але тільки досягнувши зрілості, дає рясний урожай - з 15-річного рослини збирають 50-60 кг ягід. Вони смачні самі по собі, а також після кулінарної обробки, прекрасно переносять заморозку і не втрачають своїх смакових якостей.

Сорт кизилу Елегантний

Ранній сорт - на початку серпня дерево прикрашають вишнево-чорні витончені, пляшкової форми плоди. Плоди не обсипаються, а висять і подвяливаются на дереві до заморозків. Середня вага ягоди - 5 г. М'якоть - ніжна, темно-червона. Рослина невисока (до 2 метрів) з широкою, негустий кроною. Урожай з 10-річного дерева - 40-45 кг.

Читайте: Як виростити і доглядати за кизилом

Приєднуйтесь до нашої групи в Facebook

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.