Навигация
Реклама
Реклама

«Академік Ломоносов» змусив плакати робочих Балтзавода

З Петербурга пішов атомний енергоблок «Академік Ломоносов». Замовлення на «плавучу АЕС» врятував одного разу Балтійський завод, і зараз його майбутнє знову під питанням. З Петербурга пішов атомний енергоблок «Академік Ломоносов»

Михайло Огнев / "Фонтанка.ру"

144-метровий енергоблок так довго стояв біля причалу Балтзавода, що, здається, вріс у нього. Насилу о 10:20 ранку його змогли відірвати від стінки п'ять буксирів. Пролунав протяжний гудок, і на очах сотень робітників, які зайняли навіть палуби недобудованих криголамів «Арктика» і «Сибір», махина вийшла в акваторію Неви.

Проект плавучої АЕС для Росії знаковий - перший в світі, перший в своєму роді. Такий рідкісний останнім часом тріумф вітчизняних технологій не на екрані, а в реальному часі. Насолоджуватися моментом представники замовника - Росатома - віддали перевагу без будівельників. Нікого зі співробітників Балтзавода на борт спеціально зафрахтованого теплохода «Москва» не взяли. Не було їх коментарів і в офіційній розсилці корпорації.

«Академік Ломоносов» змусив плакати робочих Балтзавода

Будівництво «плавучої АЕС» супроводжувалося постійними переносами строків. У 2010 році в Росенергоатому заявляли, що станція буде готова в кінці 2012 року, а її вихід в експлуатацію планується в 2013 році, потім її збиралися закінчити в 2016-м, потім перенесли на 2019 й. Будівництво йшла так довго, що на енергоблоці навіть стали наряджати ялинку на Новий рік.

А фінальну вартість представник Росенергоатому «Фонтанці» і називати не став. Відомо тільки, що на початку будівництва вона оцінювалася в 2,9 млрд рублів, а потім вже звучали цифри в 11 млрд рублів, потім 37,3 млрд рублів, а незалежні експерти повідомляли ЗМІ про 44 млрд - це майже як «Санкт-Петербург Арена »і за термінами, і з фінансів, і навіть розмаху проекту, тільки з двома ядерними реакторами.

Про Балтзавода представник Росенергоатому сказав тільки одне: «він отримав унікальний досвід», у нього були проблеми, і «замовлення став для нього порятунком». Але додав, що з судновий частиною майбутніх подібних проектів впорається будь-яка компанія. Яка - вирішить конкурс. Зараз в Росатомі розглядають участь в ньому іноземних гравців .

«Академік Ломоносов» дійсно став рятувальним кругом для Балтзавода, який з 2005 року знекровлювали структури ОПК Сергія Пугачова. Життєво важливі ділянки території продавалися стороннім компаніям, які потім здавали їх заводу в оренду. Гроші витікали, і все йшло до масових звільнень. На підприємство приїжджав Володимир Путін, новий енергоблок став тією ниточкою, за якої підприємство, вже під керівництвом ОСК, почали тягнути.

Але і в ОСК Балтзавода зараз переживає не найкращі часи . Відновилося обговорення часткової забудови території, від заводу спливають замовлення. Розглядається можливість перенесення споруди перспективного надпотужного атомного криголама «Лідер» з Балтійського заводу на Північну верф. Офіційна причина - технічна. Заводу потрібен для побудови новий сухий док за 12,5 млрд рублів, а ОСК поки цей проект не спонсорує. Крім того, другий найбільший замовлення Балтзавода - неатомний криголам «Віктор Черномирдін» - також тепер добудовується на потужностях Адміралтейських верфей, на сусідньому березі Неви.


А як чітко висловився глава ОСК Олексій Рахманов в інтерв'ю «Фонтанці», кажучи про долю Балтзавода, ключове питання для будь-якої верфі - це завантаження.

«Якщо вона є, підприємство живе, якщо немає - що називається,« зуби на полицю », завод на« ключку », - заявив він.

Так що не дивно, що робочі проводжали станцію буквально зі сльозами на очах. Прощалися зі стабільністю.

Ілля Казаков,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.