Навигация
Реклама
Реклама

Фермери біля АЕС Фукусіма-1 вперше за п'ять років почали поставки молока

Хироаки Хіруто з чиновником на своїй молочній фермі 24 січня 2017 Хироаки Хіруто з чиновником на своїй молочній фермі 24 січня 2017. Фото: Takuya Isayama

Фермери з містечка нарах в префектурі Фукусіма, розташованого поблизу АЕС Фукусіма-1, вперше з моменту аварії на атомній станції в 2011 році відновили поставки молока.

Про це повідомила місцева влада, передає ТАСС.

Перші 400 літрів молока, отримані від 18 корів, вирушили на ринки країни з району АЕС вперше за більш ніж п'ять років.

"Ми змогли відновити роботу ферми за допомогою багатьох людей. Я хочу відплатити їм тим, що будуть робити гарне молоко", - призвело агентство Кіодо слова власника ферми Хироаки Хірути.

Сільськогосподарська продукція з цієї ферми в 2016 році пройшла ретельну державну перевірку. Щотижня з травня по грудень 2016 року в молоці заміряли рівень радіоактивного цезію, і в ньому жодного разу не було зафіксовано перевищення встановленої владою норми в 50 беккерелів на кілограм. Показники були навіть нижче мінімального рівня, який може зафіксувати вимірювальна техніка.

Незважаючи на відновлення поставок з ферми в нарах, обмеження і раніше в силі для восьми інших районів, товари з яких було заборонено постачати на ринки в березні 2011 року після аварії на АЕС Фукусіма-1. Разом з тим в січні безпечними для вживання були визнані і морепродукти, виловлені біля узбережжя префектури. Незважаючи на деякі послаблення з боку ЄС, зараз 12 країн світу, включаючи США і Південну Корею, все ще зберігають підвищені вимоги до продовольства з Японії.

В даний час уряд Японії продовжує роботи по дезактивації ґрунту і різних об'єктів в районі розташування аварійної атомної станції, проте вони ще далекі від завершення. До березня 2016 року у них вже було витрачено близько $ 19,5 млрд, а на подальші роботи, за прогнозом влади, буде потрібно ще близько $ 17 млрд. В той же час виникає й інша проблема - куди складати мішки із зрізаною грунтом і радіоактивним сміттям. У березні минулого року, коли виповнилося п'ять років з моменту катастрофи, чорними, зеленими і синіми мішками були завалені багато пустирі в районі нарах і навіть узбіччя фукусімським ділянки швидкісного шосе Дзебан, що веде з Токіо в Сендай.

аварія на АЕС Фукусіма-1 сталася після землетрусу магнітудою 9,0 на північному сході Японії 11 березня 2011 г. Після підземними поштовхами на узбережжі прийшла 14-метрова хвиля цунамі, яка затопила чотири з шести реакторів атомної станції і вивела з ладу систему їх охолодження, що призвело до серії вибухів водню, розплавлення активної зони. На першому і третьому блоках було пошкоджено дах. Аварія стала найбільшою за останні 25 років після катастрофи на Чорнобильській атомній станції. Відбулися витоки радіації в атмосферу і морську воду. Великі території зазнали забруднення радіоактивними речовинами: з району розташування атомної станції були евакуйовані десятки тисяч чоловік. Повна ліквідація наслідків, включаючи демонтаж реакторів АЕС Фукусіма-1, займе близько 40 років.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.