Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: В Японії пояснили, чому "ядерних самураїв" на АЕС в Фукусімі оточили таємницею

АЕС "Фукусіма-1", 25 березня 2011 року
АЕС "Фукусіма-1", 24 березня 2011 року
АЕС "Фукусіма-1", 23 березня 2011 року
АЕС "Фукусіма-1", 24 березня 2011 року

Звістка про те, що троє ліквідаторів наслідків аварії на японській АЕС "Фукусіма-1" піддалися опроміненню , В 10 тисяч разів перевищує допустимий рівень, знову привернуло увагу світу до цієї групи безіменних героїв, нікому не відомих навіть зовні, оскільки їх обличчя сховані під захисними масками. Зібрати про них відомості намагаються ЗМІ, однак поки вдається дізнатися небагато.

Така таємничість може пояснюватися традиціями і особливостями культури Японії, де колектив важливіше індивідуума, а хвалити когось прийнято тільки за роботу, успішно виконану до кінця, інформує Reuters, посилаючись на професора соціології з університету поблизу Токіо.

Японський професор також припустив, що інформацію про ліквідаторів не оприлюднюють через сумнівну роль енергетичної компанії TEPCO - оператора аварійної станції. Він пояснив, що останнім часом зростає невдоволення - багато хто вважає, що вона багато в чому винна в критичній ситуації на "Фукусімі-1". З огляду на, що на пошкоджених реакторах зараз працюють в основному співробітники TEPCO або пов'язаних з нею компаній, надавати їм почесті було б недоречним.

- Прем'єр Японії: ситуація на станції непередбачувана. Зона евакуації розширена
- Морська вода замість порятунку реакторів може принести нові руйнування
- В Японії новий землетрус магнітудою 6,2

Ліквідаторів в ЗМІ і блогах до сих пір називають "50 фукусімцев" - по числу осіб, які були відправлені на аварійну АЕС спочатку. Але тепер група значно збільшилася - в її складі на даний момент вже більше 700 чоловік, повідомляє агентство. Воно, однак, уточнює, що це число включає всіх, хто працює в зоні евакуації навколо станції, а не тільки тих, хто безпосередньо веде роботи поблизу реакторів.

А після того, як днями ЗМІ оприлюднили перші ФОТО зсередини зруйнованих енергоблоків, де панують темрява і радіація, цих відважних людей, що працюють з повною свідомістю смертельної небезпеки їх місії, стали шанобливо називати "ядерними самураями".

Їх рідні, які також не бачать їх з самого землетрусу 11 березня, задовольняються лише рідкісними вісточками. Один з ліквідаторів, за словами його дружини, порівняв те, що відбувається на станції з війною. Він також коротко повідомив, що отримав невелику дозу опромінення. Близько іноді залишають записи в блогах, з яких, втім, не можна почерпнути ніяких відомостей про героїв. Там лише пишуть, що пишаються ними і бажають їх якнайшвидшого повернення.

Японська влада незадоволені недбалим ставленням TEPCO до захисту ліквідаторів

Тим часом Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії стурбувався повідомленням про які отримали опіки радіації ліквідаторів і доручив TEPCO докласти додаткових зусиль щодо забезпечення безпеки своїх співробітників. Згідно із заявою представника агентства Хідехіко Нісіями, воно засудило компанію-оператора за те, що цим заходи не були прийняті раніше, і це призвело до поранення людей, передає РІА Новини" .

У свою чергу генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано заявив, що компанії TEPCO доручено "поліпшити управління персоналом з метою запобігання подібних інцидентів у майбутньому". Едано також закликав провести розслідування і з'ясувати, "яким чином робочі могли отримати високу дозу радіації".

У п'ятницю японське атомне агентство сповістило, що "все 180 осіб, які беруть участь в аварійних і відновлювальних роботах на АЕС" Фукусіма-1 ", проходять постійний моніторинг на рівень радіації і одержувані дози опромінення, щоб виключити можливість серйозної небезпеки для здоров'я", передає ІТАР- ТАСС.

У відповіді агентства на запит одного з японських депутатів йдеться, що найбільша доза опромінення, отримана учасником робіт, склала 198 мілізіверт - це приблизно відповідає двом річним нормам для працівників АЕС. Однак у зв'язку з нинішньою ситуацією на "Фукусімі-1" Міністерство охорони здоров'я і праці Японії після консультацій з фахівцями змогло збільшити допустимий поріг до 250 мілізіверт на рік.

До теперішнього моменту дозу понад 100 мілізіверт отримали 17 осіб, а два співробітника TEPCO отримали опіки ступень від бета-випромінювання і направлені на лікування в Інститут радіаційної медицини, що знаходиться в місті Тіба.

Прем'єр Японії: ситуація на станції непередбачувана. Зона евакуації розширена

Тим часом прем'єр Японії Наото Кан визнав в п'ятницю, що ситуація на аварійній АЕС в Фукусімі залишається непередбачуваною, повідомляє "Інтерфакс" , Посилаючись на місцеві ЗМІ. "Ми прагнемо до того, щоб положення не погіршилося, і нам потрібно бути надзвичайно пильними", - сказав глава уряду на прес-конференції в Токіо в п'ятницю.

Він також запевнив, що влада розуміє всю серйозність нинішнього стану у зв'язку з аварією на станції і не приховують інформацію про неї від світової спільноти. "Інформація надходить в усі посольства, проводяться прес-конференції англійською мовою", - пояснив він у відповідь на запитання одного з репортерів.

Знову назвавши те, що відбувається "найгіршою кризою за всю післявоєнну історію Японії", Наото Кан заявив, що для його подолання "потрібно єдність всього народу". Він особливо відзначив "злагоджені зусилля компанії-оператора, сил самооборони, поліції, пожежних з Токіо і Осаки" і висловив усім "глибоку подяку за самовіддану працю".

"Я особливо турбуюся про потрапили в лікарню", - сказав він, маючи на увазі двох отримали радіаційні опіки ліквідаторів. Прем'єр підкреслив, що в справі керівництва ліквідацією наслідків аварії влади "цілком спираються на думку фахівців".

У п'ятницю було також оголошено, що "зона відчуження" навколо станції рішенням уряду розширена з 20 до 30 кілометрів. Населенню рекомендовано покинути цей район, при цьому не виключено проведення обов'язкової евакуації.

"Ми не виключаємо, що виходячи з радіаційної обстановки в майбутньому може бути віддано розпорядження про обов'язкову евакуацію", - заявив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано. Обов'язкова зона відчуження в 20 км була встановлена ​​12 березня - на наступний день після землетрусу і цунамі.

Морська вода замість порятунку може принести нові руйнування

До положенню на японській АЕС як і раніше прикута увага західної преси. Так, в статті, опублікованій в газеті Die Welt , Повідомляється, що морська вода, якою охолоджують паливні стрижні пошкоджених реакторів, висихаючи, покриває їх соляною кіркою.

Коли насоси вийшли з ладу, і охолодження стрижнів реакторів припинилося, морська вода була єдиним засобом, яке могло запобігти їх розплавлення. Однак, як заявив Річард Лейх, колишній глава відділу з безпеки реакторів американського концерну General Electric, відкладення морської солі на паливних стрижнях може блокувати процес їх охолодження.

Інший експерт, Антоніо Уртадо, директор Інституту енергетики Технічного університету Дрездена, не бачить великої небезпеки в утворилася кірці, але попереджає, що морська вода "дуже агресивна" і може пошкодити насоси і вентилі, йдеться в матеріалі, представленому на сайті InoPressa .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.