Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Вибух в атомному центрі у Франції: є жертви і загроза викиду радіації

Вибух реактора стався в понеділок на атомній електростанції "Маркуль" у департаменті Гар на півдні Франції, повідомляє французький телеканал "Франс 3 - Лангедок-Руссільон"
Поки є дані про одного загиблого і трьох поранених в результаті НП
За свідченням рятувальників, що працюють на місці події, існує небезпека викиду радіації, передає "Інтерфакс". Інші подробиці НП поки не повідомляються. Обставини події уточнюються

Вибух стався в понеділок на атомному комплексі "Маркуль" у департаменті Гар на півдні Франції, повідомляє французький телеканал France3 Languedoc-Roussillon .

В результаті вибуху і пожежі на заводі з переробки ядерних відходів в Маркулов загинула одна людина, поранені четверо, один з яких знаходиться в украй важкому стані, передає РІА Новини" . У приміщенні, де сталася надзвичайна подія, можуть перебувати робочі.

Інформація про можливу радіоактивну загрозу у зв'язку з даними ПП надходить суперечлива. За свідченням рятувальників, що працюють на місці події, існує небезпека викиду радіації, повідомляє "Інтерфакс" .

У той же час в Комісаріаті з атомної енергії (CEA) Франції оголосили, що витоку радіації в результаті НП на заводі в Маркулов не зафіксовано. "На даний момент ніяких зовнішніх викидів не було", - сказав представник CEA журналістам.

Французька влада також заявляють, що не мають інформації про те, що вибух на заводі в Маркулов може становити небезпеку для населення і не збираються проводити евакуацію в районі об'єкта ядерної промисловості.

"Судячи з усього, такої небезпеки немає", - заявив міністр енергетики Ерік Бессон місцевим журналістам в понеділок. Він підкреслив, що, "за наявною у мене інформацією, мова йде про промислову аварії, а не про інцидент, пов'язаний з ядерною енергетикою", передає "Інтерфакс" .

У свою чергу в міністерстві внутрішніх справ Франції оголосили, що влада не буде проводити евакуацію в районі НП. Чи не планується також поміщати в карантин співробітників самого підприємства.

"Витоку радіації - ні всередині об'єкта, ні в навколишнє середовище - не відбулося", - йдеться в комюніке МВС. Постраждалі в результаті НП чотири співробітники "опромінення на отримали". Пожежа, що спалахнула після вибуху в печі з переробки слаборадіоактивних матеріалів, було оперативно локалізовано. "Подія вичерпано", - заявили в Управлінні ядерної безпеки Франції.

Як повідомляє телеканал TF1 , Вибух стався в печі з переплавки слаборадіоактивних металевих відходів.

інформаційний сайт 20 minutes.fr , Що розповідає про те, що відбувається в режимі реального часу, уточнює, що будівля, де знаходиться піч, не зруйноване вибухом. Загиблий перебував безпосередньо поруч з піччю. Тяжко поранений отримав серйозні опіки. Загроза радіоактивного витоку на місці аварії слабка.

Один із співробітників центру розповів сайту, що сам не бачив і не чув вибуху, але в тій будівлі працював його товариш, з яким він зв'язався по телефону. Той розповів, що тривога спрацювала тільки близько 13 годин, тоді як ЗМІ повідомляють, що вибух був о 11:45. За його словами, там під замком виявилися кілька людей, і вони чекають допомоги, щоб вибратися.

Міжнародне агентство з атомної енергії запросило у Франції роз'яснень з приводу того, що сталося. Причини інциденту з'ясовуються. На місце вирушила міністр екології Франції Наталі Костюшко-Морізо.

Представники компанії-оператора заводу в Маркулов Électricité de France (EDF) намагаються мінімізувати масштаби аварії і поспішає повідомити, що мова йде про "промисловому інцидент", а не про ядерне.

Противники атомної промисловості у Франції мають намір домагатися від влади максимально прозорого звіту по події в Маркулов. У всякому разі цього зажадала представник французьких "зелених" Сесіль Дюфло.

Маркуль (Marcoule) - один з центрів атомної промисловості Франції. АЕС розташована в департаменті Гар на півдні країни, в долині річки Рони. АЕС управляється CEA і компанією Areva. Франція знаходиться на другому місці в списку світових лідерів з виробництва ядерної електроенергії (439,73 млрд кВт.год / рік). Майже в два рази її в цьому випереджають США.

Промисловий об'єкт належить французькому ядерному гігантові Areva, на його території знаходиться кілька заглушених ядерних реакторів. Єдиний функціонуючий водо-водяний реактор використовується для виробництва тритію, відзначає ІТАР-ТАРС. Водозабір для охолодження реактора здійснювався з річки Рони.

Нагадаємо, землетрус і цунамі 11 березня в Японії, що зруйнували АЕС "Фукусіма-1" і стали причиною найважчої ядерної аварії з часів Чорнобиля, привели до антиядерні афтершоків в Європі. Німеччина першою оголосила, що збирається повністю відмовитися від використання АЕС до 2022 року.

Другий європейською країною, яка сказала "ні" ядерній енергетиці, стала Італія. Причому Італія незадовго до цього уклала з Францією технологічне і промислове угоду про повернення до ядерної енергетики.

Що стосується Франції, то, незважаючи на її 58 реакторів і проекти створення АЕС нового покоління, після японської "Фукусіми" та німецького рішення значна частина французів висловлюється за перегляд атомної політики. А французькі "зелені" вже включили питання про атом в свою передвиборну кампанію на 2012 рік, відзначали європейські ЗМІ.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.