Навигация
Реклама
Реклама

Робота зі спорудження турецької АЕС Аккую триває

Підготовчі роботи на майданчику АЕС Аккую в Туреччині   Криза між Росією і Туреччиною триває, проте в проекті АЕС Аккую є певні зрушення, пов'язані з ліцензуванням станції Підготовчі роботи на майданчику АЕС Аккую в Туреччині

Криза між Росією і Туреччиною триває, проте в проекті АЕС Аккую є певні зрушення, пов'язані з ліцензуванням станції.

30 грудня Akkuyu Nükleer AŞ представила Турецькому агентству з атомної енергетики (TAEK) «Звіт про параметрах майданчика будівництва», який вважається важливим етапом ліцензування АЕС, передає inoСМИ.Ru за матеріалами Milliyer.com.tr.

Даний звіт - свого роду попередня умова для того, щоб TAEK розглянуло документи, які стосуються запиту на отримання будівельної ліцензії по проекту. Його підготували для підтвердження параметрів безпеки, які в подальшому візьмуть за основу при проектуванні станції, і отримання схвалення з боку TAEK.

Крім того, охолодження відносин між країнами не стало перешкодою для навчання турецьких студентів в РФ.

З'ясувалося, що тільки троє з 310 турецьких студентів, які здобувають освіту в Росії, щоб потім працювати на АЕС Аккую, припинили навчання через проблеми з візами.

За отриманими даними, всі турецькі студенти, за винятком трьох з них (через проблеми з візами), а саме - 307 чоловік, продовжують навчатися атомній енергетиці в Росії. Повідомляється, що департамент по реалізації проектів ядерної енергетики при міністерстві енергетики та природних ресурсів Туреччини, міністерство закордонних справ Туреччини, а також посольство Туреччини в Москві знаходяться в постійному контакті зі студентами та їхніми сім'ями в Туреччині. При цьому наголошується, що навчання студентів буде тривати протягом усього запланованого терміну, і з боку російського уряду немає будь-яких сигналів, які дозволили б засумніватися в цьому.

Після того, як студенти, які в рамках укладеного з Росією угоди про будівництво АЕС пройшли відбір за підсумками письмових та усних іспитів, отримають необхідне мовне і технічну освіту, вони пройдуть стажування на російських АЕС. Витрати турецьких учнів забезпечує компанія, створена в Туреччині для реалізації проекту АЕС.

У студентів, яким були надані місця для проживання в Росії, періодично є можливість приїхати до Туреччини і зустрітися зі своїми сім'ями. Всі, хто успішно завершить навчання в Росії, почнуть працювати на АЕС Аккую. Освітня програма, розрахована приблизно на сім років, включає вивчення російської мови в протягом 1,5 років і навчання за фахом протягом 5,5 років. Програму, яка реалізується в рамках угоди, підписаної між Туреччиною і Росією в 2010 році, виконують Національний дослідницький ядерний університет «МІФІ», Обнінський інститут атомної енергетики і Санкт-Петербурзький державний політехнічний університет.

У заяві про долю АЕС Аккую, який міністр енергетики і природних ресурсів Берат Албайрак (Berat Albayrak) зробив минулого місяця, зазначалося: «Турецькій Республіці не передавали жодних негативних заяв по проекту. І Росія, і виконуюча компанія продовжують працювати над проектом ».

Москва ввела економічні санкції відносно Анкари після того, як 24 листопада російський бомбардувальник Су-24, задіяний в антитерористичній операції в Сирії, був збитий турецькою авіацією.

Пізніше, глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв повідомив, що реалізація великих інвестпроектів, включаючи газопровід "Турецький потік" і АЕС Аккую, що не заморожується постановою уряду РФ, перспективи даних проектів - це справа компаній.

АЕС Аккую споруджується в Турецькій Республіці на березі Середземного моря в провінції Мерсін. Міжурядова угода РФ і Туреччини щодо співпраці в сфері будівництва та експлуатації атомної електростанції на майданчику АЕС Аккую було підписано в 2010 році. У грудні 2014 року міністерство навколишнього середовища та містобудування Туреччини схвалив звіт по ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище). 10 лютому 2015 року ця ж відомство затвердило план зонування берегової території в рамках проекту. У квітні 2015 року турецька компанія «Дженгиз Іншаат» оголошена переможцем конкурсу на виконання робіт з проектування та будівництва «під ключ» морських гідротехнічних споруд АЕС Аккую.

Станція будується за розробленим ВАТ «Атоменергопроект» проекту «АЕС-2006» покоління 3+, який включає в себе чотири реактора типу ВВЕР. Потужність кожного енергоблоку - 1200 МВт. Вартість проекту становить приблизно 20 мільярдів доларів. Станція буде виробляти близько 35 мільярдів кВт.год електроенергії. Це перший в світі проект АЕС, який реалізується за моделлю BOO ( «build-own-operate»; «строй-володій-експлуатуй»). Планується, що спорудження АЕС почнеться в 2016 році, вона почне роботу в 2020 році, а повністю буде введена в експлуатацію в 2023 році, до 100-річчя Турецької Республіки.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.