Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Винищувачі британських ВПС вилітали на перехоплення російського літака над Чорним морем

Винищувачі британських ВПС вилітали на перехоплення російського літака над Чорним морем
За даними британського військового відомства, російський військовий літак Бе-12 летів з Криму в південно-західному напрямку над акваторією Чорного моря

Винищувачі Typhoon ( "Тайфун") Королівських ВПС Великобританії були підняті в повітря з румунської бази "Михайло Когелнічану" через наближення російського протичовнового літака-амфібії Бе-12 до повітряного простору НАТО над Чорним морем, повідомляє в п'ятницю офіційний сайт Міноборони Великобританії.

"Винищувачі Typhoon королівських ВПС перегородили шлях до повітряного простору НАТО російському патрульному літаку морської авіації", - йдеться в прес-релізі.

Інцидент стався ще 23 серпня. За даними британського військового відомства, російський військовий літак Бе-12 летів з Криму в південно-західному напрямку над акваторією Чорного моря, повідомляє "Інтерфакс" .

За словами пілота "Тайфуни" з 1-ї ескадрильї 135-го експедиційного авіакрила, який знаходився на чергуванні в режимі негайної бойової готовності, британські винищувачі злетіли "у відповідь на те, що російський Бе-12 здійснював маневри над Чорним морем".

"Наша прихильність НАТО і європейської безпеки непохитна, - сказав у зв'язку з інцидентом міністр оборони Сполученого Королівства Гевін Вільямсон, якого цитує ТАСС. - Будь то в небі над Чорним морем і над Балтикою або на суші в Естонії, наші дії шлють чітке послання: ми готові колективно відповідати на будь-який акт агресії, і ми підтримуємо наших східноєвропейських союзників в стримуванні будь-яких загроз, з якими вони стикаються ".

Міністерство оборони Великобританії відзначає, що вже "вдруге за тиждень літаки Королівських ВПС, що знаходяться на місії повітряного патрулювання НАТО, були підняті, щоб протидіяти ведучому себе провокаційно російського літака і надати підтримку Румунії і союзникам НАТО".

У середу повідомлялося, що два винищувачі Typhoon Королівських ВПС Великобританії вилітали з бази "Михайло Когелнічану" для супроводу двох російських багатоцільових винищувачів Су-30 над Чорним морем.

Минулого тижня "Тайфуни" піднімалися на супровід шести російських бомбардувальників Су-24, що летіли поблизу повітряного простору НАТО.

13 серпня, як повідомляли британські ВВС, над акваторією Чорного моря були перехоплені відразу шість російських бомбардувальників Су-24. Однак в Міноборони РФ цю інформацію спростували, про що повідомляло агентство ТАСС.

За даними російського відомства, 13 серпня чотири літаки морської авіації Чорноморського флоту, серед яких не було жодного бомбардувальника Су-24, виконували планові навчальні польоти над акваторією Чорного моря. "Після виконання польотного завдання в заданому районі повітряного простору російськими літаками на видаленні більше 30 км було виявлено військовий літак однієї з країн НАТО", - сказали в Міноборони РФ.

"Даний літак не здійснював ніяких маневрів, не відхилявся від маршруту і не наближався до російських літаків, що слідував зворотним курсом на аеродром базування", - уточнили в міністерстві.

Польоти літаків морської авіації Чорноморського флоту Росії виконуються в строгій відповідності з міжнародними правилами використання повітряного простору, не порушуючи кордонів інших держав, додали в МО РФ.

Додамо, чотири британські винищувачі прибули на румунську авіабазу "Михайло Когелнічану" в квітні 2018 року. У завдання "Тайфунів" входить патрулювання повітряного простору на східному фланзі НАТО.

Також в районі Балтійського моря в минулому місяці винищувачі НАТО п'ять разів супроводжували російські військові літаки. Для цього використовувалися чергували на литовській авіабазі Зокняй винищувачі ВПС Португалії та Іспанії. Вони супроводжували російські літаки Іл-20 і Ан-26, для чого піднімалися в повітря 16, 17 і 20 липня. Причому 16 і 20 числа такі польоти відбувалися двічі, пише "Сегодня" .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.