Навигация
Реклама
Реклама

білий лелека

Реклама

Ця шляхетна птах з давніх часів шанується у східних слов'ян, вона вважається вісникам процвітання, благополуччя, багатства і народження нового потомства. Раніше бездітні пари спеціально залучали до своїх домівок цих птахів, для цього вони кріпили до даху колесо від воза, в надії, що це колесо стане основою будівництва майбутнього гнізда. Пари, які не мають дітей, сподівалися, що з появою на даху лелек в їхньому будинку з'являться довгоочікувані діти.

Господарі будинку ретельно оберігали гнізда лелек, вважалося, що якщо розорити гніздо цих птахів, згорить будинок. Можливо, це все забобони, але зоолог Альфред Брем в XIX столітті зауважив, що лелеки ретельно вибирають місце для будівництва гнізда. Перш ніж побудувати гніздо на даху, вони довго спостерігають за людьми і з'ясовують, чи не загрожує їм небезпека.

Білі лелеки гніздяться і в Європі і в Азії. Середовищем існування білих лелек є заболочені луги з жарким або помірним кліматом. На зиму птахи відлітають до Індії та Африки. Примітно, що білі лелеки направляються в теплі країни двома шляхами. Лелеки із Західної Європи пролітають над Гібралтарською протокою, перелітають пустелю Сахару і зупиняються в середній частині Африки. А пернаті з Азії та Східної Європи пролітають над Ізраїлем і Малою Азією і розташовуються між Південним Суданом і ПАР.

Політ білих лелек проходить на величезній висоті, оскільки вони пристосувалися використовувати в свою користь аеродинамічні потоки, тим самим зберігаючи сили. Переліт проходить в денні години, а вночі лелеки відпочивають. Над морями білі лелеки намагаються не пролітати.

Реклама

Передрук статей і фотографій дозволяється тільки з гіперпосиланням на сайт:
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.