Навигация
Реклама
Реклама

Історія Дмитра Корчевського і академії "Шаг"

  1. Комп'ютерний вуз мрії на території ПТУ
  2. Перші закордонні філії
  3. Директора-емігранти, які втекли від війни
  4. Східний форпост і середньоазіатську гостинність
  5. «У конкурентів немає шансів»
  6. Серед партнерів трапляються уперті і шахраї
  7. «Допоміжний» бізнес
  8. Переучують ветеринарів і фокусників

Філія української комп'ютерної академії КРОК в Азербайджані відкривав президент країни Ільхам Алієв, а філія в США очолює співробітник центрального офісу Microsoft. Всього у крокує 49 освітніх центрів в 17 країнах: від Швейцарії та Словаччини до Грузії і Камбоджі. В інтерв'ю MC Today засновник академії Дмитро Корчевський розповів про віддалені філіях, що запам'яталися студентах і допоміжному бізнесі.

Комп'ютерний вуз мрії на території ПТУ

Дмитро Корчевський створив такий освітній центр, в якому він сам хотів би вчитися. У старших класах він захопився програмуванням і надійшов туди, де готували програмістів - на механіко-математичний факультет Одеського держуніверситету.

Уже на перших курсах Дмитро зрозумів, що практичних навичок йому не дають. Він став займатися обслуговуванням компаній: писав складські програми, налаштовував техніку. Набравшись досвіду, давав приватні уроки програмування. Поєднував роботу спочатку з парами на стаціонарі, потім з аспірантурою.

Через три роки після закінчення університету, в 1999 році, Корчевський відкрив першу філію кроку - в 50 квадратних метрах на території ПТУ.

Інвесторів у нього ніколи не було. В першу філію Дмитро вклав близько $ 1000, які заробив програмуванням. Подальший розвиток мережі відбувалося за власний кошт, які приносили працюють центри.

Перші закордонні філії

Філія української комп'ютерної академії   КРОК   в Азербайджані відкривав президент країни Ільхам Алієв, а філія в США очолює співробітник центрального офісу Microsoft

Засновник кроку Дмитро Корчевський

Десять років по тому у академії було вже більше десяти філій в Україні. Тоді ж трапилася нагода відкрити перший закордонний освітній центр.

Під час подорожі до Праги Корчевський зустрів випускника кроку, який перебрався до чеської столиці і працював в компанії Siemens. Саме він і запропонував відкрити філію в Празі і став його першим директором.

«Коли 12 раз вийшло, важко втриматися від спокуси масштабувати бізнес за кордон», - говорить засновник кроку.

До того моменту відкриття філії вже було налагодженим процесом. Новоспеченому директору передали інструкції з завданнями на кожен день, навчальні матеріали, маркетингові заготовки і близько 20 внутрішніх програм. Залишалося перевести все на чеський і діяти за планом.

Під час відкриття першого закордонного філії Дмитро раз десять прилітав на підмогу. Зараз освітні центри можуть відкриватися без його участі.

Директора-емігранти, які втекли від війни

Якщо механізм створення філії скрізь однаковий, то історії появи кроку в різних країнах відрізняються. В одних випадках перебували партнери, в інших на нове місце відправлялися перевірені люди.

У Ріо-де-Жанейро КРОК відкрили чоловік і дружина, колишні директори донецького і луганського філій. Коли почалися військові дії на сході, подружжя, у яких є діти, вирішили виїхати з країни. На останньому поїзді вони дісталися до Одеси, де тоді перебував центральний офіс академії.

«Це компетентні люди, і ми стали думати, де б застосувати їх таланти, - згадує Корчевський. - Вирішили, що вони поїдуть відкривати філію в Ріо - ми давно збиралися в Бразилію ».

- Вирішили, що вони поїдуть відкривати філію в Ріо - ми давно збиралися в Бразилію »

Заняття в філії кроку в Ріо-де-Жанейро

Подружжя залишили дітей в сім'ї Дмитра і вирушили в Південну Америку. На становлення бізнесу пішло півтора року. «Коли все запрацювало, гроші пішли, вони забрали дітей, і тепер всією сім'єю живуть в Ріо», - говорить він.

Східний форпост і середньоазіатську гостинність

Найсхідніший освітній центр кроку - філія в Камбоджі. «Мене завжди цікавила Південно-Східна Азія, але треба було з чогось стартувати, розібратися, як там працювати. Камбоджа була ближче хоча б тому, що я там був », - з посмішкою говорить Дмитро.

Команда провела аналіз ринку і з'ясувала, що попит на IT-фахівців в країні величезний, але їх ніхто не готує. Плацдарм був вільний, залишалося знайти директора. Корчевський кинув клич по знайомим. Люди, які хотіли переїхати в Камбоджу і шукали, чим би там зайнятися, знайшлися в Ризі.

Рижани стали партнерами Дмитра і поїхали в Пномпень. На місці з'ясувалося, що бідна країна Камбоджа набагато дорожче, ніж Україна. Відкриття філії обійшлося приблизно в 150 тисяч доларів.

Відкриття філії обійшлося приблизно в 150 тисяч доларів

Вручення дипломів випускникам кроку в Пномпені (Камбоджа)

А ось найтепліший прийом комп'ютерної академії надали в Баку. Там КРОК з'явився на запрошення уряду Азербайджану.

«Вони вийшли на нас, запропонували відкрити філію і гарантували підтримку», - розповідає Корчевський.

Слова не розійшлися з ділом: кроці виділили обладнане приміщення в центрі Баку. Філія відкривав президент країни Ільхам Алієв.

«У конкурентів немає шансів»

За словами Дмитра, практично скрізь, де з'являється КРОК, він стає комп'ютерним навчальним центром №1. Головна конкурентна перевага академії - розміри мережі, які дозволяють мінімізувати витрати окремих філій.

«Ми можемо дозволити собі те, що більшість конкурентів ніколи не зможе: створювати за великі гроші авторські методики, платити за розробку сайту, за системи автоматизації навчального процесу та маркетингові стратегії», - перераховує Корчевський.

Навіть в США, де з утворенням повний порядок, філія української академії процвітає. STEP в Сіетлі відкрив колишній викладач кроку Олександр Монастирський, який займає високий пост в корпорації Microsoft. Це сталося кілька років тому, а зараз філія вже шукає приміщення побільше.

Засновник мережі переживав хіба що перед виходом на білоруський ринок, де безкоштовну вищу освіту і є багато навчальних центрів при IT-компаніях.

Відкриття філії в Баку за участю президента Азербайджану Ільхама Алієва (праворуч)

"Що ви думаєте? Через два роки ми стали №1 у сфері та дитячого, і дорослого комп'ютерної освіти, - каже Дмитро. - Деякі білоруси вважають, що академія ШАГ - їх власна ».

Викладачів шукають в тих містах, де відкривають філії. Але бувають винятки. В Астані і Баку заняття спочатку вели українці - фахівців потрібного рівня там не знайшли. А в Камбоджі весь викладацький склад до сих пір - іноземці.

Серед партнерів трапляються уперті і шахраї

Корчевський довгий час відкривав філії сам. Але коли їх число перевалило за 15, він зрозумів, що при подальшому масштабування обійтися без партнерів не вийде.

Найчастіше Дмитру не щастило в Росії. У Казані, де філія відкрили колишній випускник запорізької філії кроку і його дружина, нормальна робота тривала всього півроку. Потім подружжя через зраду розлучилися і поділили бізнес, і філія дістався дружині. «Вона почала робити все по-своєму, зламала всі процеси», - згадує Корчевський.

Спроби напоумити співвласницю ні до чого не привели, і Дмитро вийшов з бізнесу. Казанський філія незабаром закрився.

Партнери з Краснодара, Тули, Липецька теж йшли на обман. «Ми відкривали філії, виводили бізнес на прибуток, а потім вони вели клієнтську базу і крали методики», - ділиться засновник кроку.

А ось у Вільнюсі Корчевський зіткнувся з шахрайством. Місцевий партнер найняв директора, який, як виявилося, крав гроші. Він не виплачував зарплати і не платив оренду та при цьому підробляв документи. Вільнюський партнер довгий час не прислухався до Дмитра, який підозрював недобре.

«В результаті ми отримали філія в мінусах. Партнер розвів руками, мовляв, я нічого не знав, грошей у мене немає, - розповідає Корчевський. - Я не міг дозволити іміджу академії постраждати, тому виплатив борги. Філія ми закрили ».

Приблизно півроку тому в кроці розробили програмний продукт, який, за словами Дмитра, дозволяє йому мінімізувати людський фактор в роботі.

«Ця система принесла вже десятки тисяч доларів. Я в десятки разів зменшив ризики, значно збільшив ефективність і спростив процес інтеграції нових співробітників в компанію », - хвалиться засновник академії.

«Допоміжний» бізнес

Розширення філіальної мережі дало побічний ефект - поява у Корчевського «допоміжного» бізнесу, і не одного. За його словами, коли постійно розвиваєшся, рано чи пізно з'явиться бізнес, який буде обслуговувати розвиток. У разі засновника кроку це готель в Києві, деревообробний завод під Житомиром і будівельна компанія в Празі.

«Коли до тебе постійно приїжджають люди з інших країн, ти розумієш, що викидати гроші на готель - це безглузді витрати, і починаєш думати про свою готелі», - пояснює Корчевський.

Окремо стоїть клініка естетичної медицини в Одесі, де вирішують вікові проблеми. Дмитро відкрив її разом з дружиною Анастасією. «Хочеться, щоб дружина завжди залишалася красивою», - пояснює він сімейні мотиви.

Корчевський називає освіту самим непростим і нерентабельним всіх своїх бізнесів, але - улюбленим.

«Те, що люди переночували в готелі і заплатили, - це просто бізнес, а КРОК - це сенс життя».

Переучують ветеринарів і фокусників

В академію часто приходять люди з вищою освітою, які виявилися не потрібні ринку. 70% студентів осягають комп'ютерні науки з нуля. Але навіть ті, хто навчався на айтішной спеціальностях, максимум через два тижні починають дізнаватися нове, стверджує Корчевський.

За крок проходили перекваліфікацію представники найрізноманітніших професій: від ветеринара до асистента фокусника. Команді запам'яталася історія луганського водія, який постійно проїжджав повз зупинку, яка називалася «Академія ШАГ». Одного разу він з інтересу зайшов і залишився вчитися. Після випуску екс-водій зробив кар'єру в Луганську, а потім перебрався до Москви, де відкрив студію відеодизайну.

У списку компаній, в яких працюють випускники академії, є Microsoft, IBM, Amazon і eBay. Історії успіху студентів зібрали на окремому сайті .

Середній вік українського студента кроку - 24 роки. Формально в академію беруть до 55. Корчевський аргументує: у людей старше швидкість засвоєння матеріалу значно нижче, і вони гальмують групу. Але якщо людина буде наполягати, його протестують і, цілком ймовірно, візьмуть.

«У Миколаєві у нас навчалася сімейна пара - їм було 85 і 86 років, - розповідає Дмитро. - Вони прийшли до нас, щоб їм було про що поговорити з онуками ».

Особлива гордість творця - мала комп'ютерна академія. Дітям КРОК повертає тягу до знань, яку відбивають у застарілих школах, стверджує Корчевський.

Він наводить як приклад себе: в школі йому не пощастило з учителями історії, хімії та музики. Інтерес до цих предметів пропав. Тільки через 20 років після випуску Дмитро, кандидат фізико-математичних і доктор педагогічних наук, захопився історією і вирішив навчитися грати на скрипці, і його від цього «пре».

Тільки через 20 років після випуску Дмитро, кандидат фізико-математичних і доктор педагогічних наук, захопився історією і вирішив навчитися грати на скрипці, і його від цього «пре»

Заняття у львівській філії кроку

Засновник академії не має наміру зупинятися. «Мені подобається розширювати вплив кроку, подобається, що мої ідеї накладають відбиток вже навіть не на окремих людей, а на цілі країни», - зізнається Корчевський.

***

Сподобався текст? Тут ми розповідаємо, що думаємо про матеріали і ділимося особистими історіями: сторінки редакторів віри Черниш і Тимура Ворони в Facebook.

Підписатися на Telegram-канал

Сподобався текст?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.