Навигация
Реклама
Реклама

Що таке Belly Dance?

"Східний танець" або "Танець живота" - це танець, провідний своє походження від народів північної Африки, Близького, Середнього Сходу та Туреччини, в якому задіяно все тіло, але основний акцент робиться на рухи стегнами.

Raks Sharqi - в перекладі з арабської означає "танець Сходу" або "східний танець", як правило це той же стиль сценічного танцю, що і "bellydance" на Заході. Самі танцівниці Сходу вважають за краще вживати саме цей термін. Даний термін придумала Бадія Масабні, "мати" сучасного белліданса, народжений в її кабаре сценічний танець, створений на основі стилю беляді з елементами класики і латини, адаптованими в арабську основу. Для вишуканого смаку відвідували кабаре аристократів і багатіїв назва танцю "беляді" звучало недостатньо елегантно: "рідний", "народний" ...

Belly Dance або Belly dancing - в перекладі з англійської на російську означає "танець живота". Це західна назва східного танцю. Точне походження терміна не відомо, можливо він стався від неправильного розуміння слова "Baladi" ( "Беладі" з арабської мови перекладається як "народний") або французької фрази "Danse du Ventre" (докладніше про це див. «Історія bellydance»). Хоча ця назва вважається неправильним, з часом воно настільки «приклеїлося», що багато хто до цих пір вважають за краще говорити «bellydance» (навіть у нас, в Росії, воно популярно). Сама фраза "Danse du Ventre" перекладається як «танець шлунка» або «танець живота».

Oriental Dance або danсe Oriental - термін, іноді використовується як синонім для Raks Sharqi і більш осяжний, що включає стилі "танцю живота", стилі з Raks Baladi. Орієнтал, в перекладі з англійської, означає "східний".

Ми говоримо про одне й те ж танці, застосовуючи різні терміни. Існує вісім великих шкіл східного танцю: Турецька, Єгипетська, Пакистанська, ботсванійська, Таїландська, Бутанської, Аденської і Йорданська, а також безліч дрібних. Залежно від географії танцю живота, розрізняють різні манери його виконання.

Східний танець включає себе класичний Raks Sharqi, Фольклор і Шоу-белліденса. Зупинимося на них докладніше.

Класичний Raks Sharqi

Це саме елегантне уявлення середньосхідна танців. У цьому стилі танцюють на всьому Середньому Сході, а особливо в Єгипті, Лівані, Сирії та Туреччини. Зазвичай Ракс Шарки інтерпретується однією танцівницею, яка часто імпровізує. Рухи тіла ізольовані і виражені. Танцівниця дуже часто на носках, постава пряма, а рухи рук гармонійні і ніколи не є безсистемними. Стиль Ракс Шарки відрізняється і технікою виконання: в залежності від країни, де він виконується.

Ліванський стиль. Рухи відрізняються від єгипетського стилю більшою експресивністю, особливо рухи стегон, більше використовуються м'язи діафрагми. Набагато більш поширена також і робота на підлозі. У Лівані віддається перевага струнким танцівницям. У танці більше виражений темперамент, а музика в середньому більш динамічна.

Турецький стиль називається «Oriental Tansi». Головна різниця в обсязі рухів. Єгипетські танцівниці рухаються на сцені стримано, контролюючи своє тіло, а турецькі ж навпаки - їх руху енфатізіровани. Цей стиль дуже енергійний і включає в себе навіть акробатичні елементи. Використовується багато роботи в партері, що в Єгипті було заборонено і з часом втратило свою популярність.

Природно, музика має великий вплив на танець. У турецькому і ліванському стилях Ракс Шарки використовуються ті ж інструменти, що і в Єгипті з однією різницею: ритм. Зазвичай використовуються два ритму: наприклад Саїді і Халіг. Музика для цього стилю не має будь-яких відмінностей від тієї, яка використовується в інших стилях. Вона може змінювати кілька разів ритм протягом однієї композиції. На відміну від турецьких і ліванських стилів, тут танцівниця працює на мелодію, а не тільки на ритм. Завжди присутній «Taksim» - музична імпровізація, зазвичай виконується як соло одного інструменту як «Oud», «Nay» або акордеон з можливим додаванням ударного інструменту. Музикант під час виконання «Taksim» віртуозно дімонстрірует свій творчий хист імпровізації, а танцівниця передає глядачеві саму сутність і емоційність композиції. Ця інтерпретація є дуже індивідуальною, її неможливо вивчити, так як вона виходить від самої особистості танцівниці. Зазвичай «Taksim» - це повільна емоційна і наповнена почуттями музика. Закінчення композиції в основному передбачає використання ударного інструменту по наростаючій і швидку кінцівку. Класична музика - це Oum Kalthoum, Warda, Abd el Halim Hafiz, Abd el Wahab і інші, хто став класикою. З аксесуарів найчастіше використовується віїл або Тарха (хустку), який танцівниця скидає і в кінці підбирає, щоб закінчити танець. Можна також використовувати сагати (цимбали).

Костюм турецьких танцівниць має багато відмінностей від єгипетських, що також впливає на враження від танцю. Спідниці турецьких «bedla» носять вище, ніж єгипетські і набагато більше використовуються бічні розрізи - таким чином ноги танцівниць видно цілком. Також набагато частіше, ніж в Єгипті використовуються туфлі на високих підборах. Класичний єгипетський костюм - ліф і пояс (Bedla), а останнім часом більшою популярністю користуються беспоясние костюми та сукні.

Класичний єгипетський костюм - ліф і пояс (Bedla), а останнім часом більшою популярністю користуються беспоясние костюми та сукні

Belly dance [Всього голосів: 6 Середній: 4.5 / 5]

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.