Навигация
Реклама
Реклама

Акт звірки взаєморозрахунків

Акт звірки взаєморозрахунків - це бухгалтерський документ, що відображає дані про звірення результатів бухгалтерських проводок за розрахунками двох організацій за звітний період. З огляду на те, що законодавчою базою не встановлено офіційної форми документа, кожна організація має право розробити бланк самостійно і ввести в дію наказом по підприємству.

Обробкою даних і внесенням отриманих відомостей в акт звірки займаються фахівці бухгалтерії. Документ повинен бути складений не менш ніж у двох примірниках, з підписами всіх відповідальних осіб (головного бухгалтера, керівника), і завірений печаткою. Один акт звірки підшивається в поточну звітність підприємства, другий - відправляється контрагенту. Результати бухгалтерського звірення, проведеного ініціатором перевірки, повинні повністю відповідати даним другої сторони. В іншому випадку в кінці акту в обов'язковому порядку фіксуються виявлені невідповідності або розбіжності.

В іншому випадку в кінці акту в обов'язковому порядку фіксуються виявлені невідповідності або розбіжності

Зразок акту звірки взаєморозрахунків

З метою контролю узгодження і підписання документа, в його тексті має бути чітко визначено період, протягом якого контрагент зобов'язаний передати повністю оформлений акт, а також обумовлені терміни погашення боргу, якщо такий є. Ця ж інформація повинна бути прописана в основному договорі, в розділі фінансових розрахунків. При розгляді претензійних справ саме ці відомості суд бере до уваги.

Слід враховувати, що на підставі даних акту звірки розрахунків термін позовної давності, який становить три роки, може бути перерваний. Підпис боржника на документі свідчить про визнання ним заборгованості, що утворилася і прийняття відповідальності за своєчасне погашення боргу.

При відсутності у сторін майнових претензій один до одного, на актах звірення даних про проведені розрахунки буде досить поставити підписи тільки головних бухгалтерів обох підприємств. Однак при вирішенні розбіжностей шляхом судового розгляду такий документ не матиме юридичної сили.

Як правило, проведення періодичних звірок застосовується при укладанні довгострокових договорів поставок товару або послуг. Доцільно використовувати практику звірення даних і по комерційним операціям за певний період.

Звірка взаєморозрахунків, відповідно до російського законодавства, не є обов'язковою фінансовою операцією. Однак для багатьох бухгалтерів такий метод контролю витрат і доходів дозволяє своєчасно виявляти невідповідності і коригувати спільну роботу.

Бланк акту звірки взаєморозрахунків скачати   (Розмір: 35,0 KiB | Завантажень: 3 189) Бланк акту звірки взаєморозрахунків скачати (Розмір: 35,0 KiB | Завантажень: 3 189)

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.