Навигация
Реклама
Реклама

Чорне море

  1. кліматичні особливості
  2. мешканці моря


До басейну Атлантичного океану відносять Чорне море. Це внутрішнє море, по акваторії якого проходить умовна лінія, що розділяє Малу Азіею з Європою. Протока Босфор об'єднує його води з Мармуровим морем, а Керченську протоку - з Азовським. З Середземним і Егейським морями воно повідомляється через протоку Дарданелли. У північній частині Чорного моря знаходиться Кримський півострів. На півдні водний простір звужується завдяки Анатолійського виступу. Мінімальна відстань в 270 км спостерігається між мисами Керемпе (Анатолія) і Сарич (Крим). Побачити все протоки і виступи допоможе карта Чорного моря.

кліматичні особливості

На Чорне море впливає континентальний клімат. Але південні кримські береги і райони Чорноморського узбережжя Кавказу знаходяться під впливом середземноморського м'якого клімату, так як вони захищені горами від північних вітрів. Субтропічний вологий клімат спостерігається на південний схід від Туапсе. Атлантичний океан також впливає на кліматичні умови в районі Чорного моря. Над ним утворюються циклони, які приносять бурі. У районі Новоросійська, на північно-східному березі, гори невисокі. Тому північні холодні повітряні маси вільно проникають всередину континенту. Завдяки цьому, в цьому районі утворюється бору або потужний холодний вітер (норд-ост). Узбережжя Чорного моря тут схильне до негативного впливу стихії. Сильна буря взимку супроводжується значною ожеледицею і морозом. На більшій частині морської території переважає сухе і спекотне літо, волога і тепла зима. Теплі середземноморські повітряні маси приносять в чорноморський регіон південно-західні вітри.
В середині зими температура води не перевищує 13 градусів в самому жаркому місці (Мерсінскій затоку). На основних курортах (Туапсе, Анапа і Геленджик) в січні температура дорівнює 9-11 градусів. Трохи холодніше вода в Ялті. З приходом літа встановлюється спекотна погода. В Ялті влітку середня температура води дорівнює 25 градусів, трохи прохолодніше вода в Анапі, Туапсе і Геленджику. У Чорному морі середня температура в червні становить 23 градуси.

мешканці моря

Майже повна відсутність життя на глибині понад 200 м - це особливість Чорного моря. На великих глибинах живуть тільки деякі види анаеробних бактерій. Це обумовлено високим вмістом сірководню у воді. Чорне море не може похвалитися такою багатою фауною, як Середземне море. Тут відсутні морські їжаки, восьминоги, морські зірки, каракатиці, корали. Всього в цьому морі налічується близько 2500 видів тварин, тоді як в Середземному їх більш 9000. Бідність фауни пояснюється присутністю на великих глибинах сірководню, помірно холодною водою, широким діапазоном солоності.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 13.10.2014


Фотографії Чорного моря

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.