Навигация
Реклама
Реклама

ЗОЛОТО СО ДНА МОРСЬКОГО

У загальній світовому видобутку золота його частка, що отримується з розсипів, становить близько 50%. При цьому золото, що витягають із прибережно-морських розсипів, давало нашій країні від 8,4% (1976-1980 рр.) До 4,3% (1986-1990 рр.). І якщо в XIX столітті в Росії вдавалося отримувати від розсипів 1% золота, то сьогодні - до 10%, тому деякі родовища переробляють тепер вдруге.

У 1993 році на кількох науково-дослідних судах проводився спеціальний відбір проб в акваторії північно-західного шельфу Чорного моря, що забезпечував повне уловлювання золотих частинок, включаючи пилоподібні.

Золото було виявлено в більшості проб, а на ділянці палеолімана річки Дніпро середнє його зміст склало близько 0,436 г / т. Таким чином, можна говорити про існування Азово-Чорноморської золоторассип ної провінції, яка охоплює шельф і прилеглу сушу. Розміри зерен витягується там золота досягають 0,5 мм, а форма різноманітна. серед них, мабуть, є як частинки, винесені річками, так і самородні золотинки.

Міграція і накопичення тонкого і пилоподібного золота притаманні водним басейнам в будь-геологічний час. При дослідженнях в Антарктиді були виявлені донні опади льодово-морського і айсбергового походження у вигляді мулів і осадових порід з великим вмістом уламкового матеріалу. У кожній пробі виявлено золото розміром до 0,11 мм, причому золотини - зовсім інші, ніж у Чорному морі: дендрітового, пластинчасті, веретеноподібні. По всій видимості, їх переносили крижини з близьких джерел зносу.

Зустрінуті золотинки і в північній частині Аргентинської улоговини - в опадах з глибини 3450 м. Можна припустити, що утворилися вони при виверженні гідротермодінаміческіх джерел.

Дослідження показують, що концентрація золота в донних опадах подекуди перевищує так звану мінімально промислову (для континентальних розсипів) і вони, отже представляють в перспективі інтерес. Для їх освоєння не потрібно ні відчуження дефіцитних територій, ні знесення будівель, ні спорудження доріг, ні відновлення порушених ландшафтів. Не потрібні також ніякі шахтні роботи. Є підстави вважати, що вивчення морського тонкого золота може мати цілком практичне значення.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.