Навигация
Реклама
Реклама

5 найбільших загублених міст - Блог OneTwoTrip

 1. 5 найбільших загублених міст Вони ваблять дослідників і притягують шукачів пригод. Відчути себе...
 2. Петра
 3. Сьюдад-Пердіда
 4. Вогняний місто
 5. Мачу Пікчу
 6. 5 найбільших загублених міст
 7. Ангкор
 8. Петра
 9. Сьюдад-Пердіда
 10. Вогняний місто
 11. Мачу Пікчу
 12. 5 найбільших загублених міст
 13. Ангкор
 14. Петра
 15. Сьюдад-Пердіда
 16. Вогняний місто
 17. Мачу Пікчу

5 найбільших загублених міст

Вони ваблять дослідників і притягують шукачів пригод. Відчути себе Індіаною Джонсом може будь-хто. Виберіть загублене місто на смак і вирушайте його досліджувати.
Найбільш вражаючі втрачені, але знову знайдені міста, легко доступні. Не обов'язково прорубуватися крізь сельву і ховатися від войовничих дикунів, підкорювати гірські перевали і перепливати бурхливі річки, як це робили відважні першовідкривачі. Досить купити квиток на літак. Великі загадки чекають своїх дослідників в декількох годинах льоту. Всього через день шляху, з перервами на сон та їжу, можна доторкнутися до стін, побудованих цивілізаціями, про які до сих пір мало що відомо. Проблема лише одна - з якого міста почати пізнавати таємниці давнини.

Ангкор

У глухих джунглях Камбоджі загубився красиве і загадкове місто Ангкор. Його активно будували в IX-XII століттях, але через три сторіччя з нез'ясованих причин залишилося мало чорнил. Колись це був величезний населений пункт розміром з сучасну Москву. Можна уявити, як був вражений французький мандрівником Анрі Муо, який знайшов його в глухих джунглях в 1860 році.

Після довгих років реставрації вдалося привести в порядок тільки самий центр, де храми стоять відносно близько один до одного. Краще за всіх виглядає найбільший і красивий індуїстський комплекс XII століття - Ангкор Ват ( Angkor Wat ), Що входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він відреставрований майже повністю. Тут зберігся не тільки зовнішній декор, але і понад тисячу квадратних метрів барельєфів, різьблення по каменю на стінах і стелях. Прекрасні краєвиди відкриваються на Ангкор Ват на світанку і заході, коли храм відбивається в розбитих перед ним ставках з квітучими лотосами (Ставок Рефлектінг).

Є малий і великий кола огляду стародавнього міста. Якщо центр Ангкору можна обійти пішки, то в подорож по великому колу краще вирушати на велосипеді. Ще багато будівель загублене в джунглях і чекають, коли до них дійдуть руки дослідників. Однак туристам краще не заглиблюватися в ліс без провідника.
У Ангкоре завжди дуже жарко, але про незручності забуваєш відразу ж, як бачиш першу ж споруду. Витончені лінії і пропорції, міцне коріння дерев, що обвивають стародавні стіни. Таким постає перед туристами храм та Пром . У деяких місцях дерева з корінням спеціально не стали прибирати, щоб дати відчути ту силу, з якою джунглі поглинали стародавнє місто, а також масштаб робіт з розчищення і реставрації. Вийшло настільки живописно, що Та Пром вибрали майданчиком для зйомок голлівудського блокбастера «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць» з Анджеліною Джолі в головній ролі.

Петра

Загублений древнє місто ( Petra ), Заснований в XVIII столітті до н.е. в червоній йорданської пустелі, теж надихнув голлівудських режисерів. У Петра розгортається дія одного з епізодів заключної частини фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід». Зйомки велися у самого мальовничого місця - Скарбниці. Вона несподівано вражає погляд головних героїв фільму, вирулює через чергового вигину каньйону Сик.
Скарбниця, як інші храми і гробниці, вирубані в червоній м'якій породі великої тектонічного розлому. Вся Петра захована усередині одного гігантського каменю, розваленого на частини через землетруси. Розкопки ведуться більше століття, але вивчена лише мала частина території величезного стародавнього міста. Колись тут жило 30 тисяч чоловік, а система водопостачання мала 200 накопичувальних резервуарів і теракотовий трубопровід, який збирав воду з джерел в десятках кілометрів навколо. Містом правили по черзі ідумеї, набатеи, римляни, візантійці і араби - все будували в своєму стилі.

Петра завжди притягувала любителів небезпечних пригод. Першовідкривачем загубленого міста для західного світу став швейцарський сходознавець і мандрівник Ян Людвіг Буркхарт. Він подорожував під виглядом арабського купця і Петра мало не коштувала йому життя. Місцеві бедуїни збиралися зарізати його, коли побачили, що він робить замальовки храмів. Однак Яну Людвігу все-таки вдалося викрутитися з цієї ситуації і потім описати знайдений ним місто в книзі «Подорож до Сирії та Святу землю».

До сих пір Петра - арена романтичних і небезпечних пригод. З цим місцем пов'язаний таємний ритуал посвяти, який практикувався в ізраїльському спецназі майже 40 років. Треба було потайки перетнути кордон з ворожою Йорданією, дістатися до Петри і повернутися назад непоміченим. Першим це зробив в 1953 році Меїр Хар-Ціон із загону 101 зі своєю подругою Рахель Савораі. Потім в Ізраїлі склали пісню «Червона скеля», присвячену цій зухвалої вилазці. Але коли на відчайдухів стали ставити засідки, в результаті чого за кілька років загинули, за деякими даними, 12 ізраїльтянин, цю ризикову традицію і пісню про неї заборонили законодавчо.

Сьюдад-Пердіда

Сьюдад-Пердіда ( Ciudad Perdida , Colombia ) З іспанської перекладається як «загублене місто». Він захований в глухих колумбійських джунглях в горах Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта. Це місто було засновано за 8 століть до Різдва Христового індіанцями Тайрона і спорожнів після іспанської колонізації, а виявили його зовсім недавно - в 1975 році. На ринку в місті Санта-Марта почали масово з'являтися загадкові артефакти. Влада запідозрила недобре, притиснули видобувачів і дізналися про знахідку в горах. На той час руїни сильно постраждали від чорних копачів, які шукали там золото і археологічні цінності, але тепер місто відновлюється, знову ж таки, силами місцевого населення.

Індіанці вже давно таємно відвідували Сьюдад-Пердіда в ритуальних цілях, але не поспішали повідомляти про це. Щоб потрапити в місто, потрібно пройти 44 кілометри по джунглях, форсуючи тропічні річки і круті підйоми. Завершується подорож підкоренням древньої сходи в 1200 ступенів.
Колумбійська армія патрулює загублене місто і піший трек, охороняючи відвідувачів і археологів. Вночі солдати приєднуються до туристичних таборах, а днем ​​допомагають переправлятися мандрівникам через річку.

Однак Сьюдад-Пердіда варто того, щоб долати труднощі і наражатися на небезпеку. Місто до кінця не вивчений і повний сюрпризів. Він покритий розгалуженою мережею доріг, мостами, каналами, сходами і 169 мальовничими терасами. Щасливі туристи, що туди потрапляють, купаються в водоспадах, живуть на високих терасах, пробираються по мощення стежках крізь незаймані джунглі і спостерігають, як вечірній туман огортає древні площі.
Подолати складний піший трек по горах, зарослим непрохідними джунглями, і потрапити в маловивчений загублене місто - це справжня пригода гідне Індіани Джонса. Сьюдад-Пердіда залишилося одним з небагатьох місць на планеті, де таке ще можливо.

Вогняний місто

Думаєте, що Земля вивчена вздовж і впоперек, тому стати першовідкривачем загубленого міста неможливо? Виявляється, є ще незаймані стародавні столиці. Нещодавно на кордоні Мексики і Белізу імовірно був знайдений найбільший місто майя. Він знаходиться в важкодоступних джунглях, куди ще тільки належить дістатися дослідникам і археологам.
Місто Каак-Чі (Вогняна пащу) знайшов Вільям Гадурі - 15 річний школяр з Квебека. Він зіставляв супутникові знімки із зірковими картами. 117 міст майя збіглося з розташуванням зірок. Причому найяскравіші світила припадали на великі поселення. Вільям обчислив місце, де міг би перебувати загублене місто, і звернувся з цією інформацією до лікаря Арману Ларока з університету Нью-Брансвік. Вчений взявся за аналіз супутникових знімків місцевості і підтвердив, що на місці, вказаному Вільямом, може бути величезний стародавнє місто з центральною пірамідою в 86 метрів і ще кількома десятками будівель. Поки що все знаходиться в стадії вивчення, але недалекий той день, коли перші шукачі пригод відкриють нове чудо світу. Серед них цілком можете бути і ви!

Мачу Пікчу

Для тих, хто не готовий продиратися крізь дикі джунглі, але все-таки хоче долучитися до таємниць загублених міст, є маса альтернатив. Одне з найбільш вражаючих стародавніх поселень Південної Америки - Мачу-Пікчу в Перу . Це місто значно молодше Сьюдад-Пердіда (він побудований інками в XV столітті), але є легкодоступним (туди прокладена залізниця) і видовищний. Ефектне поселення нависає над долиною в горах, на висоті двох з половиною кілометрів.
Мачу Пікчу ( на карті ) Був знову відкритий американським професором Хайрамом Бингемом, що послужило прототипом Індіани Джонса, в 1911 році. Хайрам вважався запеклим дослідником і мандрівником, відважним альпіністом. Він добирався в важкодоступні куточки Анд: повторив шлях Болівара з Венесуели в Колумбію; перевалив через гори, подорожуючи з Буенос-Айреса в Ліму; ізлазив околиці Куско в пошуках инкских пам'ятників і Мачу-Пікчу, не раз ризикуючи життям. Як виявилося, не дарма старався. Він все-таки зміг знайти загублене місто, до якого так і не дісталися конкістадори.

Види з Мачу-Пікчу на навколишні гори відкриваються вражаючі. Сам місто зберігає багато таємниць і загадок. Вчені так і не з'ясували, як індіанцям вдалося з такою точністю підігнати один до одного величезні гранітні блоки деяких храмів, що між ними не пролазить навіть лезо ножа. Призначення багатьох будівель міста теж залишається загадкою, як і планування вулиць, які часто закінчуються тупиком або виходом на терасу над урвищем. Нарешті, незрозуміло, з яких причин місто було покинуть жителями в XVI столітті.

Доторкнутися до цих таємниць може будь-хто. У свій час кількість відвідувачів Мачу-Пікчу намагалися обмежити, але потім відмовилися від цієї ідеї. Так що вирушайте швидше в дорогу, поки залізницю до найближчого до Мачу-Пікчу міста Агуас-Кальентес знову чи не розмило дощами, як в 2010 році. Тоді знамените чудо світу закрилося для туристів на кілька місяців, протягом яких йшов ремонт залізничного полотна.

5 найбільших загублених міст

Вони ваблять дослідників і притягують шукачів пригод. Відчути себе Індіаною Джонсом може будь-хто. Виберіть загублене місто на смак і вирушайте його досліджувати.
Найбільш вражаючі втрачені, але знову знайдені міста, легко доступні. Не обов'язково прорубуватися крізь сельву і ховатися від войовничих дикунів, підкорювати гірські перевали і перепливати бурхливі річки, як це робили відважні першовідкривачі. Досить купити квиток на літак. Великі загадки чекають своїх дослідників в декількох годинах льоту. Всього через день шляху, з перервами на сон та їжу, можна доторкнутися до стін, побудованих цивілізаціями, про які до сих пір мало що відомо. Проблема лише одна - з якого міста почати пізнавати таємниці давнини.

Ангкор

У глухих джунглях Камбоджі загубився красиве і загадкове місто Ангкор. Його активно будували в IX-XII століттях, але через три сторіччя з нез'ясованих причин залишилося мало чорнил. Колись це був величезний населений пункт розміром з сучасну Москву. Можна уявити, як був вражений французький мандрівником Анрі Муо, який знайшов його в глухих джунглях в 1860 році.

Після довгих років реставрації вдалося привести в порядок тільки самий центр, де храми стоять відносно близько один до одного. Краще за всіх виглядає найбільший і красивий індуїстський комплекс XII століття - Ангкор Ват ( Angkor Wat ), Що входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він відреставрований майже повністю. Тут зберігся не тільки зовнішній декор, але і понад тисячу квадратних метрів барельєфів, різьблення по каменю на стінах і стелях. Прекрасні краєвиди відкриваються на Ангкор Ват на світанку і заході, коли храм відбивається в розбитих перед ним ставках з квітучими лотосами (Ставок Рефлектінг).

Є малий і великий кола огляду стародавнього міста. Якщо центр Ангкору можна обійти пішки, то в подорож по великому колу краще вирушати на велосипеді. Ще багато будівель загублене в джунглях і чекають, коли до них дійдуть руки дослідників. Однак туристам краще не заглиблюватися в ліс без провідника.
У Ангкоре завжди дуже жарко, але про незручності забуваєш відразу ж, як бачиш першу ж споруду. Витончені лінії і пропорції, міцне коріння дерев, що обвивають стародавні стіни. Таким постає перед туристами храм та Пром . У деяких місцях дерева з корінням спеціально не стали прибирати, щоб дати відчути ту силу, з якою джунглі поглинали стародавнє місто, а також масштаб робіт з розчищення і реставрації. Вийшло настільки живописно, що Та Пром вибрали майданчиком для зйомок голлівудського блокбастера «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць» з Анджеліною Джолі в головній ролі.

Петра

Загублений древнє місто ( Petra ), Заснований в XVIII столітті до н.е. в червоній йорданської пустелі, теж надихнув голлівудських режисерів. У Петра розгортається дія одного з епізодів заключної частини фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід». Зйомки велися у самого мальовничого місця - Скарбниці. Вона несподівано вражає погляд головних героїв фільму, вирулює через чергового вигину каньйону Сик.
Скарбниця, як інші храми і гробниці, вирубані в червоній м'якій породі великої тектонічного розлому. Вся Петра захована усередині одного гігантського каменю, розваленого на частини через землетруси. Розкопки ведуться більше століття, але вивчена лише мала частина території величезного стародавнього міста. Колись тут жило 30 тисяч чоловік, а система водопостачання мала 200 накопичувальних резервуарів і теракотовий трубопровід, який збирав воду з джерел в десятках кілометрів навколо. Містом правили по черзі ідумеї, набатеи, римляни, візантійці і араби - все будували в своєму стилі.

Петра завжди притягувала любителів небезпечних пригод. Першовідкривачем загубленого міста для західного світу став швейцарський сходознавець і мандрівник Ян Людвіг Буркхарт. Він подорожував під виглядом арабського купця і Петра мало не коштувала йому життя. Місцеві бедуїни збиралися зарізати його, коли побачили, що він робить замальовки храмів. Однак Яну Людвігу все-таки вдалося викрутитися з цієї ситуації і потім описати знайдений ним місто в книзі «Подорож до Сирії та Святу землю».

До сих пір Петра - арена романтичних і небезпечних пригод. З цим місцем пов'язаний таємний ритуал посвяти, який практикувався в ізраїльському спецназі майже 40 років. Треба було потайки перетнути кордон з ворожою Йорданією, дістатися до Петри і повернутися назад непоміченим. Першим це зробив в 1953 році Меїр Хар-Ціон із загону 101 зі своєю подругою Рахель Савораі. Потім в Ізраїлі склали пісню «Червона скеля», присвячену цій зухвалої вилазці. Але коли на відчайдухів стали ставити засідки, в результаті чого за кілька років загинули, за деякими даними, 12 ізраїльтянин, цю ризикову традицію і пісню про неї заборонили законодавчо.

Сьюдад-Пердіда

Сьюдад-Пердіда ( Ciudad Perdida , Colombia ) З іспанської перекладається як «загублене місто». Він захований в глухих колумбійських джунглях в горах Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта. Це місто було засновано за 8 століть до Різдва Христового індіанцями Тайрона і спорожнів після іспанської колонізації, а виявили його зовсім недавно - в 1975 році. На ринку в місті Санта-Марта почали масово з'являтися загадкові артефакти. Влада запідозрила недобре, притиснули видобувачів і дізналися про знахідку в горах. На той час руїни сильно постраждали від чорних копачів, які шукали там золото і археологічні цінності, але тепер місто відновлюється, знову ж таки, силами місцевого населення.

Індіанці вже давно таємно відвідували Сьюдад-Пердіда в ритуальних цілях, але не поспішали повідомляти про це. Щоб потрапити в місто, потрібно пройти 44 кілометри по джунглях, форсуючи тропічні річки і круті підйоми. Завершується подорож підкоренням древньої сходи в 1200 ступенів.
Колумбійська армія патрулює загублене місто і піший трек, охороняючи відвідувачів і археологів. Вночі солдати приєднуються до туристичних таборах, а днем ​​допомагають переправлятися мандрівникам через річку.

Однак Сьюдад-Пердіда варто того, щоб долати труднощі і наражатися на небезпеку. Місто до кінця не вивчений і повний сюрпризів. Він покритий розгалуженою мережею доріг, мостами, каналами, сходами і 169 мальовничими терасами. Щасливі туристи, що туди потрапляють, купаються в водоспадах, живуть на високих терасах, пробираються по мощення стежках крізь незаймані джунглі і спостерігають, як вечірній туман огортає древні площі.
Подолати складний піший трек по горах, зарослим непрохідними джунглями, і потрапити в маловивчений загублене місто - це справжня пригода гідне Індіани Джонса. Сьюдад-Пердіда залишилося одним з небагатьох місць на планеті, де таке ще можливо.

Вогняний місто

Думаєте, що Земля вивчена вздовж і впоперек, тому стати першовідкривачем загубленого міста неможливо? Виявляється, є ще незаймані стародавні столиці. Нещодавно на кордоні Мексики і Белізу імовірно був знайдений найбільший місто майя. Він знаходиться в важкодоступних джунглях, куди ще тільки належить дістатися дослідникам і археологам.
Місто Каак-Чі (Вогняна пащу) знайшов Вільям Гадурі - 15 річний школяр з Квебека. Він зіставляв супутникові знімки із зірковими картами. 117 міст майя збіглося з розташуванням зірок. Причому найяскравіші світила припадали на великі поселення. Вільям обчислив місце, де міг би перебувати загублене місто, і звернувся з цією інформацією до лікаря Арману Ларока з університету Нью-Брансвік. Вчений взявся за аналіз супутникових знімків місцевості і підтвердив, що на місці, вказаному Вільямом, може бути величезний стародавнє місто з центральною пірамідою в 86 метрів і ще кількома десятками будівель. Поки що все знаходиться в стадії вивчення, але недалекий той день, коли перші шукачі пригод відкриють нове чудо світу. Серед них цілком можете бути і ви!

Мачу Пікчу

Для тих, хто не готовий продиратися крізь дикі джунглі, але все-таки хоче долучитися до таємниць загублених міст, є маса альтернатив. Одне з найбільш вражаючих стародавніх поселень Південної Америки - Мачу-Пікчу в Перу . Це місто значно молодше Сьюдад-Пердіда (він побудований інками в XV столітті), але є легкодоступним (туди прокладена залізниця) і видовищний. Ефектне поселення нависає над долиною в горах, на висоті двох з половиною кілометрів.
Мачу Пікчу ( на карті ) Був знову відкритий американським професором Хайрамом Бингемом, що послужило прототипом Індіани Джонса, в 1911 році. Хайрам вважався запеклим дослідником і мандрівником, відважним альпіністом. Він добирався в важкодоступні куточки Анд: повторив шлях Болівара з Венесуели в Колумбію; перевалив через гори, подорожуючи з Буенос-Айреса в Ліму; ізлазив околиці Куско в пошуках инкских пам'ятників і Мачу-Пікчу, не раз ризикуючи життям. Як виявилося, не дарма старався. Він все-таки зміг знайти загублене місто, до якого так і не дісталися конкістадори.

Види з Мачу-Пікчу на навколишні гори відкриваються вражаючі. Сам місто зберігає багато таємниць і загадок. Вчені так і не з'ясували, як індіанцям вдалося з такою точністю підігнати один до одного величезні гранітні блоки деяких храмів, що між ними не пролазить навіть лезо ножа. Призначення багатьох будівель міста теж залишається загадкою, як і планування вулиць, які часто закінчуються тупиком або виходом на терасу над урвищем. Нарешті, незрозуміло, з яких причин місто було покинуть жителями в XVI столітті.

Доторкнутися до цих таємниць може будь-хто. У свій час кількість відвідувачів Мачу-Пікчу намагалися обмежити, але потім відмовилися від цієї ідеї. Так що вирушайте швидше в дорогу, поки залізницю до найближчого до Мачу-Пікчу міста Агуас-Кальентес знову чи не розмило дощами, як в 2010 році. Тоді знамените чудо світу закрилося для туристів на кілька місяців, протягом яких йшов ремонт залізничного полотна.

5 найбільших загублених міст

Вони ваблять дослідників і притягують шукачів пригод. Відчути себе Індіаною Джонсом може будь-хто. Виберіть загублене місто на смак і вирушайте його досліджувати.
Найбільш вражаючі втрачені, але знову знайдені міста, легко доступні. Не обов'язково прорубуватися крізь сельву і ховатися від войовничих дикунів, підкорювати гірські перевали і перепливати бурхливі річки, як це робили відважні першовідкривачі. Досить купити квиток на літак. Великі загадки чекають своїх дослідників в декількох годинах льоту. Всього через день шляху, з перервами на сон та їжу, можна доторкнутися до стін, побудованих цивілізаціями, про які до сих пір мало що відомо. Проблема лише одна - з якого міста почати пізнавати таємниці давнини.

Ангкор

У глухих джунглях Камбоджі загубився красиве і загадкове місто Ангкор. Його активно будували в IX-XII століттях, але через три сторіччя з нез'ясованих причин залишилося мало чорнил. Колись це був величезний населений пункт розміром з сучасну Москву. Можна уявити, як був вражений французький мандрівником Анрі Муо, який знайшов його в глухих джунглях в 1860 році.

Після довгих років реставрації вдалося привести в порядок тільки самий центр, де храми стоять відносно близько один до одного. Краще за всіх виглядає найбільший і красивий індуїстський комплекс XII століття - Ангкор Ват ( Angkor Wat ), Що входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він відреставрований майже повністю. Тут зберігся не тільки зовнішній декор, але і понад тисячу квадратних метрів барельєфів, різьблення по каменю на стінах і стелях. Прекрасні краєвиди відкриваються на Ангкор Ват на світанку і заході, коли храм відбивається в розбитих перед ним ставках з квітучими лотосами (Ставок Рефлектінг).

Є малий і великий кола огляду стародавнього міста. Якщо центр Ангкору можна обійти пішки, то в подорож по великому колу краще вирушати на велосипеді. Ще багато будівель загублене в джунглях і чекають, коли до них дійдуть руки дослідників. Однак туристам краще не заглиблюватися в ліс без провідника.
У Ангкоре завжди дуже жарко, але про незручності забуваєш відразу ж, як бачиш першу ж споруду. Витончені лінії і пропорції, міцне коріння дерев, що обвивають стародавні стіни. Таким постає перед туристами храм та Пром . У деяких місцях дерева з корінням спеціально не стали прибирати, щоб дати відчути ту силу, з якою джунглі поглинали стародавнє місто, а також масштаб робіт з розчищення і реставрації. Вийшло настільки живописно, що Та Пром вибрали майданчиком для зйомок голлівудського блокбастера «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць» з Анджеліною Джолі в головній ролі.

Петра

Загублений древнє місто ( Petra ), Заснований в XVIII столітті до н.е. в червоній йорданської пустелі, теж надихнув голлівудських режисерів. У Петра розгортається дія одного з епізодів заключної частини фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід». Зйомки велися у самого мальовничого місця - Скарбниці. Вона несподівано вражає погляд головних героїв фільму, вирулює через чергового вигину каньйону Сик.
Скарбниця, як інші храми і гробниці, вирубані в червоній м'якій породі великої тектонічного розлому. Вся Петра захована усередині одного гігантського каменю, розваленого на частини через землетруси. Розкопки ведуться більше століття, але вивчена лише мала частина території величезного стародавнього міста. Колись тут жило 30 тисяч чоловік, а система водопостачання мала 200 накопичувальних резервуарів і теракотовий трубопровід, який збирав воду з джерел в десятках кілометрів навколо. Містом правили по черзі ідумеї, набатеи, римляни, візантійці і араби - все будували в своєму стилі.

Петра завжди притягувала любителів небезпечних пригод. Першовідкривачем загубленого міста для західного світу став швейцарський сходознавець і мандрівник Ян Людвіг Буркхарт. Він подорожував під виглядом арабського купця і Петра мало не коштувала йому життя. Місцеві бедуїни збиралися зарізати його, коли побачили, що він робить замальовки храмів. Однак Яну Людвігу все-таки вдалося викрутитися з цієї ситуації і потім описати знайдений ним місто в книзі «Подорож до Сирії та Святу землю».

До сих пір Петра - арена романтичних і небезпечних пригод. З цим місцем пов'язаний таємний ритуал посвяти, який практикувався в ізраїльському спецназі майже 40 років. Треба було потайки перетнути кордон з ворожою Йорданією, дістатися до Петри і повернутися назад непоміченим. Першим це зробив в 1953 році Меїр Хар-Ціон із загону 101 зі своєю подругою Рахель Савораі. Потім в Ізраїлі склали пісню «Червона скеля», присвячену цій зухвалої вилазці. Але коли на відчайдухів стали ставити засідки, в результаті чого за кілька років загинули, за деякими даними, 12 ізраїльтянин, цю ризикову традицію і пісню про неї заборонили законодавчо.

Сьюдад-Пердіда

Сьюдад-Пердіда ( Ciudad Perdida , Colombia ) З іспанської перекладається як «загублене місто». Він захований в глухих колумбійських джунглях в горах Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта. Це місто було засновано за 8 століть до Різдва Христового індіанцями Тайрона і спорожнів після іспанської колонізації, а виявили його зовсім недавно - в 1975 році. На ринку в місті Санта-Марта почали масово з'являтися загадкові артефакти. Влада запідозрила недобре, притиснули видобувачів і дізналися про знахідку в горах. На той час руїни сильно постраждали від чорних копачів, які шукали там золото і археологічні цінності, але тепер місто відновлюється, знову ж таки, силами місцевого населення.

Індіанці вже давно таємно відвідували Сьюдад-Пердіда в ритуальних цілях, але не поспішали повідомляти про це. Щоб потрапити в місто, потрібно пройти 44 кілометри по джунглях, форсуючи тропічні річки і круті підйоми. Завершується подорож підкоренням древньої сходи в 1200 ступенів.
Колумбійська армія патрулює загублене місто і піший трек, охороняючи відвідувачів і археологів. Вночі солдати приєднуються до туристичних таборах, а днем ​​допомагають переправлятися мандрівникам через річку.

Однак Сьюдад-Пердіда варто того, щоб долати труднощі і наражатися на небезпеку. Місто до кінця не вивчений і повний сюрпризів. Він покритий розгалуженою мережею доріг, мостами, каналами, сходами і 169 мальовничими терасами. Щасливі туристи, що туди потрапляють, купаються в водоспадах, живуть на високих терасах, пробираються по мощення стежках крізь незаймані джунглі і спостерігають, як вечірній туман огортає древні площі.
Подолати складний піший трек по горах, зарослим непрохідними джунглями, і потрапити в маловивчений загублене місто - це справжня пригода гідне Індіани Джонса. Сьюдад-Пердіда залишилося одним з небагатьох місць на планеті, де таке ще можливо.

Вогняний місто

Думаєте, що Земля вивчена вздовж і впоперек, тому стати першовідкривачем загубленого міста неможливо? Виявляється, є ще незаймані стародавні столиці. Нещодавно на кордоні Мексики і Белізу імовірно був знайдений найбільший місто майя. Він знаходиться в важкодоступних джунглях, куди ще тільки належить дістатися дослідникам і археологам.
Місто Каак-Чі (Вогняна пащу) знайшов Вільям Гадурі - 15 річний школяр з Квебека. Він зіставляв супутникові знімки із зірковими картами. 117 міст майя збіглося з розташуванням зірок. Причому найяскравіші світила припадали на великі поселення. Вільям обчислив місце, де міг би перебувати загублене місто, і звернувся з цією інформацією до лікаря Арману Ларока з університету Нью-Брансвік. Вчений взявся за аналіз супутникових знімків місцевості і підтвердив, що на місці, вказаному Вільямом, може бути величезний стародавнє місто з центральною пірамідою в 86 метрів і ще кількома десятками будівель. Поки що все знаходиться в стадії вивчення, але недалекий той день, коли перші шукачі пригод відкриють нове чудо світу. Серед них цілком можете бути і ви!

Мачу Пікчу

Для тих, хто не готовий продиратися крізь дикі джунглі, але все-таки хоче долучитися до таємниць загублених міст, є маса альтернатив. Одне з найбільш вражаючих стародавніх поселень Південної Америки - Мачу-Пікчу в Перу . Це місто значно молодше Сьюдад-Пердіда (він побудований інками в XV столітті), але є легкодоступним (туди прокладена залізниця) і видовищний. Ефектне поселення нависає над долиною в горах, на висоті двох з половиною кілометрів.
Мачу Пікчу ( на карті ) Був знову відкритий американським професором Хайрамом Бингемом, що послужило прототипом Індіани Джонса, в 1911 році. Хайрам вважався запеклим дослідником і мандрівником, відважним альпіністом. Він добирався в важкодоступні куточки Анд: повторив шлях Болівара з Венесуели в Колумбію; перевалив через гори, подорожуючи з Буенос-Айреса в Ліму; ізлазив околиці Куско в пошуках инкских пам'ятників і Мачу-Пікчу, не раз ризикуючи життям. Як виявилося, не дарма старався. Він все-таки зміг знайти загублене місто, до якого так і не дісталися конкістадори.

Види з Мачу-Пікчу на навколишні гори відкриваються вражаючі. Сам місто зберігає багато таємниць і загадок. Вчені так і не з'ясували, як індіанцям вдалося з такою точністю підігнати один до одного величезні гранітні блоки деяких храмів, що між ними не пролазить навіть лезо ножа. Призначення багатьох будівель міста теж залишається загадкою, як і планування вулиць, які часто закінчуються тупиком або виходом на терасу над урвищем. Нарешті, незрозуміло, з яких причин місто було покинуть жителями в XVI столітті.

Доторкнутися до цих таємниць може будь-хто. У свій час кількість відвідувачів Мачу-Пікчу намагалися обмежити, але потім відмовилися від цієї ідеї. Так що вирушайте швидше в дорогу, поки залізницю до найближчого до Мачу-Пікчу міста Агуас-Кальентес знову чи не розмило дощами, як в 2010 році. Тоді знамените чудо світу закрилося для туристів на кілька місяців, протягом яких йшов ремонт залізничного полотна.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.