Навигация
Реклама
Реклама

Дикуни ПО ПІВДЕННОЇ АМЕРИЦІ

Uvik 31 жовтня 2011, 18:15

Звіт про подорожі в Каракас, Венесуела , Куско, Перу , Мачу-Пікчу, Перу , Ікітос, Перу , Наска, Перу

  • 1230
  • Подобається! 41

    «Дикунів» ПО ПІВДЕННОЇ АМЕРИЦІ (фото в моїх альбомах: В перуанських Андах, В верхів'ях Амазонки, Загублене місто інків, Водоспади Венесуели) У Південній Америці мріяв побувати давно, і ось, в листопаді минулого року зібравшись компанією сем ...

  • 734
  • 24 коментаря
  • У обране

(Фото в моїх альбомах: В перуанських Андах, В верхів'ях Амазонки, Загублене місто інків, Водоспади Венесуели)

У Південній Америці мріяв побувати давно, і ось, в листопаді минулого року зібравшись компанією сім чоловік, практично дикунами, вирушаємо в Перу.
Після 53 годин польотів і нескінченних пересадок, приземляємося, нарешті, в столиці Перу - Лімі. Цілий день витрачаємо, щоб прийти в себе, орендувати два джипи, трохи подивитися Ліму. Місто величезний, близько 6 млн. Жителів, а будівель вище 3-5 поверхів дуже мало. Сейсмонебезпечних зона. Живуть біднуватий. Багато будинків виглядають більш-менш доглянутими лише з фасаду. Трохи за кут і жахливі брудні, облуплені стіни.
Рано вранці вантажимо речі в машини і виїжджаємо з Ліми на південь по Панамериканське шосе. Це знамените шосе простяглося від Анкоріджа (Аляска) до самого Мису Горн через всю Америку. Тут, в Перу, це не широка, але хороша автострада, місцями незвичного, майже чорного кольору з яскравою жовтою розміткою,

за нашими мірками майже порожня. Мчимо по ній вздовж узбережжя Тихого океану,

поспішаючи завидна дістатися до знаменитої на весь світ Наски.
НАСК - пустеля в міжгірській западині, лінії і малюнки якої вражають весь світ своїми розмірами.

З землі їх практично не розгледіти, тому орендуємо літачок і близько 40 хвилин літаємо над пустелею.

Величезні дивовижні малюнки тварин - Павук, Колібрі, Кондор, Мавпа і інші,

а так же геометрично правильні, ідеально прямі лінії до 7 км довжиною, і вирівняні майданчики, дуже нагадують злітно-посадочні смуги сучасних аеродромів.

За найскромнішими підрахунками археологів, ним 2 000 років, за найсміливішими - 40 000. Тільки тут розуміємо, що знатимуть з чуток і побачити - речі абсолютно різні. Дуже цікаво, як же все це зроблено? Пустеля Наска - заповідник, обгороджений колючим дротом, вхід за яку карається моторошними штрафами. Туди ніяк не можна, але хіба це може нас зупинити! Порушуючи заборони, в сутінках на пару хвилин вибігаємо за «колючку» і бачимо лінії поблизу, чіпаємо їх. Сама пустеля складена з дуже темного піску, злежалого до стану пісковика - слідів не залишається, та й зіпхнути тут грунт ногою або рукою дуже важко.

Лінії представляють собою канавки сантиметрів 30-40 шириною і 15-20 глибиною. Ці канавки розкривають такий же злежаний пісок, але вже світлого кольору. От і все. Як, ким і для чого вони зроблені - не знає ніхто, але нам вже цікаво як вони взагалі збереглися всі ці тисячі років. Сусідня з цієї майданчик вся просто порізана слідами водних потоків, а тут - наче їх і не було ніколи. Незрозуміло, як таке могло статися?
Починаєш замислюватися хто ми? Що робимо в цьому Світі?
Уже в темряві, влаштувалися на нічліг в одному з отельчиков на березі ТИХОГО ОКЕАНУ.

Вранці купаємося (швидше за поринаємо) в дуже холодній воді, градусів, напевно, 12-13. Але, хіба можна побувати тут і не викупатися?

До середини дня продовжуємо рух вздовж океану, потім звертаємо з панамериканського шосе на запал і починаємо підйом в гори. Години через чотири опиняємося на Андському нагір'я, на висоті 4 000 метрів над рівнем моря. Через різкий підйом важкувато дихати, часом паморочиться голова. Трохи спускаємося в долину і ночуємо в селищі на висоті близько 3 450 м. Тут, за сніданком вперше жуємо ЛИСТЬЯ КОКИ. Спочатку я думав, що це жарт, потім переконався, що тут це прийнято скрізь. Сама по собі кока, хоч і служить основою для виробництва кокаїну, вважається тут не наркотиком, а лише тонізуючим засобом. На всім Андському нагір'я у всіх готелях, в кафе - скрізь тарілочки з безкоштовними листям коки. Жують все. Є навіть цукерки з кокой!
Рухаємося уздовж дивовижно красивого каньйону Колка,

який глибше знаменитого Гранд Каньйону в США.

Сюди доходять рідкісні екскурсійні автобуси і на майданчиках, зручних для огляду, місцеві жінки влаштували невеликі ринки,

де виготовляють і тут же продають туристам різні пончо, шапочки, хустки, сумочки, пояса і т.п. в традиційно яскравих індіанських кольорах.
На узбіччях дороги цілі зарості величезних, в три людські зрости, кактусів.

Піднімаємося все вище і вище. Недалеко від дороги пасуться лами і альпако. Нарешті піднялися на перевал. Висота 4 910 м.

Тут відкриватися вид на п'ять вулканів, але через похмурої погоди не бачимо майже нічого. Задихаючись через відсутність акліматизації, складаємо все ж кам'яну пірамідку - тур, щоб догодити місцевих гірських духів. Спускаємося нижче, дихається легше. Вже на під'їзді до міста Арекіпа фотографуємо пасуться біля дороги дивно граціозних тварин, схожих на антилоп з красивою назвою «Вікунья».
Арекіпа, друге за величиною місто Перу,

не справляє на нас особливого враження і, трохи поблукавши по ньому, ночуємо і знову піднімаємося в гори, на цей раз в містечко Пуно, до берегів знаменитого озера Тітікака.
Величезне озеро, размерамі165 х 60 км, з дзеркалом води на висоті 3 850 м в сотнях кілометрів від Тихого океану

знамените тим, що вода в ньому за складом морська, як і фауна і флора. Вважається, що це шматочок світового океану, захоплений і піднятий сюди під час освіти Андских гір. На березі озера величезна мегалітичних споруда - морський за розмірами порт, але це вже на іншому березі, в Болівії. Ми ж прогулюється на катері, спочатку на острів Текіла,

потім, вже в сутінках, на один з плавучих штучних очеретяних островів. Колись на таких островах місцеве населення рятувалося від іспанських конкістадорів. Тут досить сиро, «грунт» ледь помітно колишеться, немає ніяких зручностей, але є наскільки хатин, так само сплетених з очерету, в яких, при бажанні можна заночувати. З подивом оглядаємо сплетені з тростини човна. Точна копія їх - знаменита «РА-2». Хейєрдал виготовив свого часу свій човен з папірусу після того, як саме тут навчився цього.

На наступний день приїжджаємо до столиці імперії інків - Куско.
Колись Бог Сонця опустив з небес на березі озера Тітікака своїх Сина і Дочка, дав їм в руки палицю і вказав напрямок, в якому їм слід було йти. Там, де земля проковтне встромлений в неї посох, їм слід було заснувати столицю імперії інків. Земля проковтнула посох тут, в Куско, а на цьому місці забив фонтан, з якого жителі столиці довгий час брали питну воду. Потім фонтан перетворився в колодязь, який до цих пір місцеві жителі називають «неприкритий пуп Землі».

Навколо цього колодязя свого часу інки побудували храм Бога Сонця, який потім зруйнували іспанські конкістадори. Але, зруйнували не цілком, а залишили в підставі стару мегалітичну кладку і, вже на ній, спорудили новий католицький храм Санто Домінго, залишивши, при цьому, недоторканим той самий колодязь. Ми побували там і своїми очима побачили «неприкритий пуп Землі».

Інки, як свідчать перекази, були високими і світловолосими. Сьогодні зустріти інків неможливо. Всі вони зникли невідомо куди. На зміну їм прийшли сьогоднішні жителі Перу - народ кечуа. Люди кремезні, чорняві, що говорять на своїй мові. Кечуа навідріз відмовляються від спорідненості з інками, як і від участі в будівництві безлічі мегалітичних споруд в Андах. Ще одна загадка історії цивілізації інків.
Проїхавши близько 150 км від Куско на автомобілях, залишаємо їх і пересідаємо на поїзд, щоб дістатися до загубленого міста інків - Мачу Пікчу. Близько другої години їдемо по вузькому гірській ущелині, уздовж бурхливої ​​річки Урубамба. Вже затемна прибуваємо в маленьке селище, де ночуємо в невеликому готелі з усіма зручностями всього за 4 долари на добу. Це ще й зі сніданком! О 5.30 ранку починаємо підйом на автобусі по вузькому гірському серпантину, до Мачу Пікчу.

Мачу Пікчу вважається одним з семи чудес світу. На вершині гори нашим очам відкривається ціле місто. Чи не руїни, а саме місто! Великі і не дуже будинки стоять стрункими рядами, утворюючи кілька вулиць. На найвищому місці - храм Бога Сонця (пам'ятаєте, Інки - діти Бога Сонця!) З величезними кам'яними сонячним годинником. Все це обрамляють ряди штучних терас, що використовувалися колись для землеробства.

Будівлі збереглися майже ідеально, за винятком дахів, які робилися, мабуть, з гілок і листя рослин. Для кладки стін використані добре оброблені кам'яні блоки, часом величезні, до 150 тонн вагою, та ще з породи, яка зустрічається лише в 200 км звідси.

Як і навіщо все це доставлялося сюди, як оброблялося? Будувалося все це близько 3 000 років тому, зовсім без сполучних матеріалів, але стіни міцні і рівні досі!
Знизу, з долини річки, місто побачити неможливо. Хто жив тут і для чого він був побудований - загадка. Може, мав ритуальне значення, може, тут були постійні жителі? При розкопках поховань тут знайдено 172 скелета, з яких 156 жіночі. Може, інки ховали тут від загарбників своїх «дочок Сонця»? Серед археологів є думка, що місто взагалі міг був побудований навіть в доінкськи епоху!
Прогулялися по вузенькій стежці (часом важко розійтися двом) над 400 метрової прірвою до штучного містку з двох кволих бревнишек.

Це «Інка бридж». Завдяки такій споруді один воїн міг скинути ці колоди вниз і з цибулею і стрілами захищати все місто від загарбників.
Пихкаючи, піднімаємося на сусідню вершину Вайна Пікчу.

Звідси красивий вид на загублене місто і на навколишні гори. Вони все в жмутах білого туману.

Величезна кількість туристів, напевно, не менше 3 000 чоловік щодня буває на Мачу Пікчу. Дикі лами, які живуть тут, вже стали майже ручними, із задоволенням фотографуються і приймають від туристів подачки.

У другій половині дня, вдосталь нагулявшись, переситівшісь враженнями і неабияк статут, довго просто мовчки сидимо на землі, милуючись панорамою загубленого міста, намагаючись вигнати з голови всі думки і відчути енергетику цього унікального місця.

Після довгої, виснажливої ​​і досить небезпечною дороги,

знову опиняємося в Лімі, здаємо взяті напрокат машини і ледь встигаємо на літак в Ікітос - місто у верхів'ях річки Амазонки.


На околиці Ікітос бачимо ціле селище вихідців з джунглів. Живуть вони бідно, в основному, в плавучих (на плотах) фанерних будиночках, які піднімаються або опускаються разом зі змінами рівня води в річці.

Крім електрики, підведеної на стовпах, що стоять «по коліно» у воді, зручностей ніяких, але самі вони вважають це життя незмірно кращою, порівняно з життям в джунглях.
Вантажимося на човник і по Амазонці вирушаємо в лодж - готель серед джунглів. До приїзду сюди, представляв верхів'я Амазонки у вигляді безлічі вузьких проток з суцільно заросли непролазними джунглями берегами. Насправді - це величезна ріка, метрів 500 шириною по якій постійно снують моторки, катери, кораблики, човники, джонки, пироги і т.п. На берегах якісь будиночки, намети, вігвами рибалок. Загалом, кипить бурхливе життя, і Велика Річка дає можливість прогодуватися величезній кількості людей.

У лодже,

куди прибуваємо через годину швидкої їзди, відразу поринаємо в незвичний світ джунглів. Це і яскраво-зелені фарби лісу з незвичайними величезними квітами,

і небачені плоди на деревах, і різнокольорові величезні папуги, анітрохи не бояться туристів, що дозволяють пригостити їх манго і підставляють голови, щоб їх почухали «за вушком»,

і крики невідомих птахів, і жахливе квакання місцевих жаб.
Хочеться скупатися. Звичайно, піраньї лякають, але місцеві стверджують, що якщо на тілі немає кровоточивих ран, то купатися безпечно. Озирнувшись і не виявивши на собі подряпин, спочатку несміливо, потім все сміливіше, купаємося в каламутній воді Амазонки.

Їдемо на екскурсію до місцевих жителів, де нам дають потримати в руках і позніматися зі справжньою анакондою, метра 4,5 довжиною.

Фотографуємо лінивця, дійсно ліниво пересувається по невисокому дереву, беремо його в руки, гладимо. У нього дуже добродушне, усміхнене обличчя.

Перш за все, із задоволенням спілкуємося з крихітної мавпочкою, а потім вже не можемо відв'язатися від неї.

На вузенькій протоці з човна ловимо піраній на шматочки сирого м'яса. Щоб залучити їх, треба раз у раз кінцем вудки сильно бити по воді, зображуючи поранену тварину. Наловили сім штук - всім по одній. Потім нам їх засмажили. Карасики, як карасики - нічого особливого.
Пройшлися пару годин по справжніх джунглях,

похитав на ліанах, побували в гостях у місцевих індіанців. Напевно, це колишні людожери, але сьогодні промишляють туристичним бізнесом. Охочі - потанцювали з напіводягненими тубілка,

все постріляли з довжелезною бамбукової трубки дротиками з пір'ям,

добре, хоч не отруєними. Купили у них луки зі стрілами, «духові« рушниці »і намиста. Колись конкістадори давали тубільцям намиста в обмін на золото; Зараз туристи викуповують намиста назад, сплачуючи вільно конвертовану, тобто забезпечену золотом, валюту.

Такий ось «круговорот бус в природі».
Вночі, в темряві йдемо по джунглях, і, в світлі ліхтариків, розглядаємо великих, з долоню, волохатих отруйних павуків,

сидять на деревах. Наш провідник мачете вбиває досить велику, близько 1,5 змію. Каже - на всякий випадок, отруйна, мовляв, і, розсовуючи їй палицею рот, показує нам два гострих зуба, сантиметра по три завдовжки. У повній темряві на довгій пирозі з низько сидять, майже у кромки води бортами, їдемо по вузенькій протоці дивитися кайманів. Зірок не видно, небо закривають гілки дерев, що ростуть по берегах. Всі дружно вимикаємо ліхтарики і ойкаємо, милуючись відкрилася картиною - уздовж обох берегів протоки, густо, через 2-3 сантиметри сидять світлячки і берега висвічуються чіткими звивистими ланцюжками крапок, що світяться. Тікає вдалину доріжка з фосфоресціюючими контурами в повній чорноті ночі.
Вражень уже дуже багато, але, по дорозі додому, вчотирьох затримуємося в Венесуелі.
Столиця - величезне сучасне місто Каракас - один з найбільш кримінальних міст світу.

Нас попереджають, що якщо пограбують, краще віддати все, тому, що молодь може, не замислюючись, ткнути ножем.

Окраїна Каракаса. жебраки квартали

Тут ще, як раз, передвиборна агітація Чавеса - кругом натовпу молоді, оглушлива музика, танці, в загальному, вакханалія. Попутно з'ясовуємо, що літр бензину тут коштує всього 2 американських центи. Десять разів уточнюємо, чи правильно ми зрозуміли? Правильно! Віва Чавес !!!
Летимо в лагуну Канайма, (зверніть увагу якою авіакомпанією - напис на борту літака),

де нас чекають дивовижно красиві водоспади в обрамленні зелених джунглів.

Пливемо до них на моторці, милуємося,

а під одним з них, напевно, найкрасивішим, попередньо роздягнувшись, проходимо наскрізь по вузькій ущелині.

Гуркіт, бризки. Цікаво дивитися на світ крізь падаючу стіну води. Вмудряємося трохи познімати. Потім купаємося в теплій чистій воді поблизу водоспаду.
На наступний день на крихітному одномоторному літаку, в якому ледь уміщається вчотирьох, летимо до найвищого в світі водоспаду - АНХЕЛЬ. Це не самий повноводний, але, зате, найвищий водоспад світу. Обриваючись з його вершини, струмінь води вільно, без уступів, падає з висоти аж 1000 метрів!

Виліт довго не давали - погана погода. Пропонують навіть повернути гроші, тому, що можемо нічого не побачити, але ми вирішуємо летіти. Навряд чи повернемося сюди ще, тому нехай все буде так, як буде. Нарешті, злітаємо і трясемося близько 25 хвилин крізь клапті туману під низько нависають хмарами.

Незабаром підлітаємо до водоспаду і переконуємося, що летіли не дарма. Звичайно, немає сонця, немає яскравих фарб, але водоспад видно весь і видовище того варте! Лоскоче нерви і те, що летимо зовсім поруч з кілометрової прямовисною стіною, з вершини якої зривається вода. Перехоплює подих!

Програма, яку намічали до поїздки, виконана повністю, і через півтори доби, неабияк вимоталися, повертаємося додому з 3 000 фотографій і 6 годинами відзнятих відеокасет.

Ура! Ми побували в екзотичній Південній Америці!

Дуже цікаво, як же все це зроблено?
Незрозуміло, як таке могло статися?
Починаєш замислюватися хто ми?
Що робимо в цьому Світі?
13. Але, хіба можна побувати тут і не викупатися?
Як і навіщо все це доставлялося сюди, як оброблялося?
Може, мав ритуальне значення, може, тут були постійні жителі?
Може, інки ховали тут від загарбників своїх «дочок Сонця»?
Десять разів уточнюємо, чи правильно ми зрозуміли?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.