Навигация
Реклама
Реклама

На обговорення: «23 відмінності американців від російських» «БНК

Агентство БНК виносить на обговорення пост письменника і продюсера Ельвіри Барякіна, який вона опублікувала в своєму блозі в « живому Журналі ». Росія вічно бореться за свій статус в очах гіпотетичних іноземців. США за статус взагалі не бореться - їм плювати, як на них дивляться іноземці. Головне - це привести світ до нікому ідеалу.

живому Журналі

Американські дівчата навряд чи будуть вбиратися тільки для того, щоб піти в магазин.

Американці не сідають на доріжку.

Російські вимовляють довгі і хитромудрі тости. Американці обмежуються простими фразами типу «За Новий рік!» Або просто Cheers! (Щось на кшталт «За здоров'я!»).

У США не існує культу і культури анекдотів.

У США є сауни при кожному пристойному спортзалі, але немає банної культури. Американець навряд чи зрозуміє, про що йде мова, якщо йому сказати «З легким паром!» - навіть якщо йому буквально перевести цю фразу. Вітати з виходом з сауни? А навіщо?

У США фраза «How are you?» - це не питання, а вітання, на яке покладено відповідати коротко: Fine, Good або Great. У російськомовній культурі на питання «Як справи?» Відповідають по суті.

У США посміхаються незнайомцям - це знак нейтральної доброзичливості. У Росії посміхаються тільки тим, з ким встановлюється дружній контакт. Нейтралітет - це нуль емоцій на обличчі.

У США головне свято в році - Різдво. У Росії - Новий рік. В Америці ялинки викидають вже 26 грудня - до Нового року вони не відносяться.

Росіяни люблять старі радянські мультфільми, причому деякі з них мають культовий статус (наприклад, «Ну, постривай!» Або «Бременські музиканти»). У США немає такого загальнонаціонального культу ретро-мультиків.

Росіяни називають незнайомих жінок «Дівчина» - незалежно від віку. Офіціантка, касирка, медсестра та ін. - це все «дівчата». У США кажуть Miss або Ma'am (скорочення від madam).

Росіяни люблять нескінченні посиденьки за їжею, за кухонним або святковим столом. Якісне проведення часу - це їжа і серцеві розмови.

Американці вважають сигарети поганою звичкою і в масі своїй ставляться до куріння з крайнім несхваленням. У США курять маргінали і недавно приїхали іммігранти.

У США культура випивки сильно відрізняється від російської. Американці вважають за краще вина, міцний алкоголь набагато менше поширений. Американці рідко напиваються в мотлох на людях. Винятки - молодіжні вечірки з танцями до упаду, весілля, Новий рік в Лас-Вегасі і т. П.

Російське гуляння - це не тільки привід поїсти. Це обряд «Свято життя». Тому готується набагато більше, ніж треба, і на стіл виставляється все, що є в будинку хорошого. Класична американська вечірка - це купа пляшок з різними винами і всілякі закуски - оливки, сири, тарталетки і діпи (густі соуси для обмакувания чіпсів). Ідея самим готувати на велику вечірку - це щось дике для американців. Вони краще замовлять їжу в ресторані або всією компанією підуть в ресторан.

Для російських абсолютна норма - жити з батьками. У американців це зустрічається набагато рідше.

Російські вкрай підозріло ставляться до незнайомців, але якщо між вами відбувся хоча б 10-хвилинний душевна розмова і контакт налагоджений, тут вступає в силу закон російського гостинності і щедрої душі. Американці можуть роками дружити, але не запрошувати до себе додому.

У США є традиція: «Мені треба - я і вирішую проблему». Це стосується всього - чистоти перед власним будинком, лавочки в улюбленому парку, виборів мера, шкільних комітетів тощо. В Росії прийнято чекати, коли проблему вирішать влади.

США - глибоко і масово віруюча країна. Церква відіграє величезну роль в житті переважної більшості американців. Росія дотримується побутової релігії, та й то лише в найважливіші моменти (народження, весілля, похорон). Американські релігійні інститути - це мережа, на зразок інтернету. У Росії це вертикаль.

У Росії дефіцит умовно «хороших чоловіків». У США - умовно «хороших жінок». У мене таке відчуття, що доглянута жінка, добре говорить по-англійськи, моментально знайде собі бой-френда. А в Росії доглянутий і більш-менш успішний чоловік з гарантією не залишиться без подруги.

У США не прийнято вдягати одну і ту ж одяг два дні поспіль. Митися належить кожен день. У Росії це відноситься тільки до еліти і хіпстера.

У Росії велике значення надається зовнішніми ознаками багатства: фірмовим сумок, дорогих годинників, машинам, шуб, ювелірних прикрас та ін. Якщо людина, хоче, щоб його поважали, він повинен створити «вітрину». У США мільйонери в п'ятому поколінні ходять в самій звичайному одязі і їздять на самих звичайних машинах. Зовнішні ознаки статусу такі: (а) район, в якому ти живеш, (б) фізична форма.

У США є проблема расизму, але практично відсутній націоналізм. Американський расизм виглядає так: афроамериканці і латинос в масі по-визначенню вважаються менш успішними, ніж білі і азіати. Їм менше довіряють, білі і азіати не особливо хочуть жити там, де занадто великий відсоток чорних або латинос. Про це не особливо прийнято говорити, але це так. Яка у тебе конкретно національність, в Америці нікого не хвилює.

У Росії існує саме національна проблема, і вона має зовсім інший вектор - це боязнь агресії з боку заробітчан. А до представників інших рас ставлення цілком доброзичливе.

У США є почуття відповідальності за долю світу. Типу «ми повинні запобігти» або «ми не потерпимо», або «США не можуть мовчати, коли ...» Класичне месіанство, яке виросло з протестантства. Сюди ж відноситься і вічне покаяння за гріхи світу: якщо в Руанді буде геноцид, хтось із американців буде каятися, що ось - недогледіли. Все це співвідноситься з пунктом 17 (Мені треба - я і вирішую проблему).

Росії глибоко плювати на Руанду, але вона вічно бореться за свій статус в очах гіпотетичних іноземців. США за статус взагалі не бореться - їм плювати, як на них дивляться іноземці. Головне - це привести світ до нікому ідеалу. У тому, що американські ідеали правильні, ніхто не сумнівається - адже завдяки їм Америка ось уже багато десятиліть - країна «number 1».

Вітати з виходом з сауни?
А навіщо?
У США фраза «How are you?
У російськомовній культурі на питання «Як справи?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.