Навигация
Реклама
Реклама

/ Статті / Timeseller

Власник костромського ювелірного центру «Аметист» Андрій Смирнов зумів перемогти обставини і традиційний весняно-літній спад продажів Власник костромського ювелірного центру «Аметист» Андрій Смирнов зумів перемогти обставини і традиційний весняно-літній спад продажів. Ліками стала годинна виставка

Підприємець Андрій Смирнов зайнявся годинниковим бізнесом зовсім недавно: в 2007-му році він включив годинник в асортимент що належить йому найбільшого в Костромі ювелірного центру «Аметист». Нова товарна група показувала хороші результати, засмучувала тільки спад в весняно-літній період. Підкоритися волі обставин було не зовсім в характері Андрія, який на той час, крім торгівлі, вже володів великим ювелірним виробництвом (більше 150 працівників) і ще кількома бізнесами. Додатковим поштовхом для пошуку рішення виявився криза: в 2009-му стало зрозуміло, що під лежачий камінь вода не потече, і залученням клієнтів потрібно займатися серйозно. І якось раз, краєм ока дивлячись репортаж про виставку в Базелі, Андрій подумав: а що якщо організувати годинну виставку в Костромі?

І якось раз, краєм ока дивлячись репортаж про виставку в Базелі, Андрій подумав: а що якщо організувати годинну виставку в Костромі

На перший погляд, думка була абсолютно божевільною: ну яка годинна виставка в не багатому місті з населенням всього 300 000 осіб, розташованому в чотирьох годинах їзди від Москви? Однак Смирнов відчував величезний потенціал ідеї. Виставка повинна була стати PR -поводом, який би змусив зайвий раз зазирнути в «Аметист» і місцеву еліту, і звичайних людей. «Дуже важливою є просвітницька роль виставки, - каже він, - На жаль, кругозір покупців вельми обмежений. Але якщо людині показати, наскільки цікавим товаром є годинник, найчастіше він загоряється бажанням придбати ту чи іншу модель ». До всього іншого, масштабне і грамотно організований захід допомогло б спозиционировать «Аметист» як однозначного лідера годинного ринку Костроми. Реалізація проекту була відкладена на 2010-й рік.

Baselworld на розігріві

В кінці зими Смирнов об'їхав з пропозицією взяти участь у заході всіх своїх постачальників, а також деякі компанії, з якими «Аметист» в той час ще не співпрацював. Багато з них відразу ж повірили в ідею, тим більше що вона не вимагала від дистриб'юторів будь-яких серйозних інвестицій. На час проведення виставки оптовики максимально розширювали представлені колекції, деякі поставили фірмове обладнання та висловили бажання брати участь у рекламній програмі. Компанії «Оптім», «Арт Мода», Oris, Swatch Group Rus, SWM Distribution, TBN Time прислали своїх представників на церемонію відкриття. В результаті в квітні в «Аметист» було представлено 40 марок годин.

На частку «Аметист» випадала вся робота по залученню відвідувачів. Виставка була запланована на період з 1 по 30 квітня. «На перший погляд терміни здаються дивними. Але ми хотіли забезпечити максимальні продажі в найважчому місяці - квітні. До того ж пройшла в кінці березня виставка в Базелі активно висвітлюється в федеральних ЗМІ, і наш захід стає для костромичей як би логічним продовженням головного годинного шоу світу »- розповідає Андрій.

Ідея спрацювала. Після того, як головні телеканали і газети «розігріли» покупців репортажами з Baselworld, в справу вступили місцеві ЗМІ. Смирнов постарався задіяти всі можливі канали реклами, починаючи з газет і телеканалів і закінчуючи SMS -рассилкой по VIP-персон і активізацією особистих зв'язків. Партнерами заходу стали LPI, «Білайн» і «Совкомбанк», яким було надано під час виставки безвідсоткові кредити покупцям центру, в «Аметист» виступала перша скрипка муніципального симфонічного оркестру Костроми Наталія Нефедова. Активне просування принесло запланований результат: за словами приїхали на відкриття московських партнерів, вони були шоковані тим, що в «Аметист» зібралося все керівництво міста та області (включаючи мера і віце-губернатора) і практично всі керівники найбільших компаній.

До речі, дистриб'ютори приїхали в гості не просто так. Кожному з них була надана можливість провести презентацію своєї марки. Для місцевої еліти ці презентації стали не менш важливим приводом відвідати виставку, ніж власне годинник - хто може розповісти про годинник більше, ніж люди, які безпосередньо працюють з маркою і які щойно повернулися з Базеля?

На час виставки в «Аметист» вдалося зібрати небачений раніше набір марок і моделей. Вибір був величезний не лише за мірками Костроми: мабуть, навіть жоден московський магазин не може похвалитися таким асортиментом. Тому з перших же днів крім традиційної реклами почало працювати «сарафанне радіо», і від відвідувачів не було відбою. Сюди приїжджали люди навіть із сусідніх Ярославля, Череповця, Іванова - як з'ясувалося, не всі відомі люди хочуть «світитися» покупками у себе вдома. Через ажіотаж виставку було вирішено продовжити ще на 10 днів, до кінця травневих свят, і в цілому її відвідали понад 22 000 чоловік - майже кожен десятий дорослий житель міста.

безпрограшна захід

Унікальний захід повністю виправдало надії, які покладав на нього «Аметист». Ювелірному центру вдалося розворушити покупців, змусити їх звернути увагу на годинник. Продажі багатьох марок в рази перевершили звичайний рівень, причому активно йшли в тому числі найбільш дорогі моделі. Особливо приємно, що приріст продажів був забезпечений без надання додаткових знижок. Високий інтерес до покупок зберігався практично до кінця літа. «Наші зусилля і витрати повністю виправдалися, - говорить Смирнов, - до того ж крім продажів ми отримали колосальну популярність в Костромі і навколишніх містах».

Не менш корисною виявилася виставка і для дистриб'юторів. Хтось із них отримав додаткові продажу, хтось протестував ринок і зміг познайомити костромичей зі своєю маркою. А це означає, що через якийсь час побували на виставці клієнти прийдуть за покупками якщо не в «Аметист», то в який-небудь з московських салонів. Особливо приємним для оптовиків було те, що участь в акції не зажадало від них будь-яких витрат: їм було досить просто забезпечити салон хорошою колекцією.

Уважно проаналізувавши минулорічний досвід, Смирнов збирається в цьому квітні повторити захід. Але в цьому році все повинно стати ще цікавіше. Розшириться набір марок: в Костромі будуть вперше представлені більше десятка брендів, серед яких є і фешн-годинник, і престижні швейцарські бренди. Удвічі зросте охоплення ЗМІ, що дозволить залучити ще більшу кількість покупців. На рекламу заплановано понад півтора мільйона рублів - цифра колосальна за масштабами відносно невеликого обласного центру. А за підсумками виставки «Аметист» випустить власний журнал, в якому будуть зібрані розповіді про всі представлені бренди. Андрій вже домовився про поширення видання з найбільш відомими ресторанами, фітнес-і медичними центрами, клубами і магазинами.

На сьогоднішній день досвід «Аметист» виглядає абсолютно унікальним на російському годинному ринку. Оригінальна ідея дозволила ювелірно-годинному центру залучити покупців в найскладніший сезон і гарантувати собі стійкі продажу протягом літа. Дуже задоволені залишилися і партнери: практично всі постачальники, які брали участь у минулій виставці, вже підтвердили своє бажання співпрацювати в цьому році. Ну а сам Андрій Смирнов сповнений нових планів: «годинник - дуже специфічний товар, і наші покупці тільки починають відкривати для себе цей захоплюючий світ. Потрібно допомогти їм в цьому, і тоді ми отримаємо колосальний доробок на майбутнє ».

Основні параметри проекту

  • Рекламний бюджет: 1 500 000 рублів
  • Задіяні ЗМІ: 2 телеканалу, 3 радіостанції, 6 друкованих видань, перетяжки, 12 щитів
  • Відвідуваність: 22 000 чоловік
  • Приріст продажів: 96%
  • Продажі марок, які були відсутні в асортименті центру раніше: більше 80 екземплярів 8-ми марок

Портал професіоналів годинного бізнесу TimeSeller.ru
при передруці активне посилання обов'язкове

І якось раз, краєм ока дивлячись репортаж про виставку в Базелі, Андрій подумав: а що якщо організувати годинну виставку в Костромі?
На перший погляд, думка була абсолютно божевільною: ну яка годинна виставка в не багатому місті з населенням всього 300 000 осіб, розташованому в чотирьох годинах їзди від Москви?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.