Навигация
Реклама
Реклама

Нова Зеландія очима російського мандрівника. Частина 4-а і остання

  1. МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ДВОХ океанів
  2. Кауров
  3. KawaKawa
  4. Окленд
  5. РУССКИЕ В НОВІЙ ЗЕЛАНДІЇ
  6. Окленд - Москва
  7. Замість висновку

Нова Зеландія очима російського мандрівника. частина 3 Нова Зеландія очима російського мандрівника

БІЛИЙ ОСТРІВ

Одна з найбільш вражаючих екскурсій, яку ми зробили з виїздом з Роторуа, - відвідування острова White Island (175 NZD), що знаходиться в Тихому океані в 50 кілометрах на схід від Бухти Достатку.

Це острів-вулкан, причому діючий Ходу на нашому теплоході півтори години. За навігатора визначили швидкість - 32 км на годину, що цілком непогано для такого судна.

Відкрив цей острів незабутній Джеймс Кук, однак на острів він не висаджувався. Побачивши густий білий дим, Кук подумав, що там проживає войовниче плем'я дикунів і, знаючи їх людожерські нахили, від відвідування острова відмовився. Однак назва острова було дано саме Куком через білого диму - Білий острів (White Island).

Кука з'їли в інший час і в іншому місці, а білий дим над островом на ділі є білою парою, що виходить з кратера вулкана. Кратер величезний. По ньому нас водили години півтори, всім надягли каски, дали респіратори, щоб було легше дихати в місцях найбільш активних виділень сірководню, і ми стали все схожі на шахтарів або гірських інженерів. Вулкан знаходиться в першій стадії активності (всього п'ять), Коли він переходить в другу, то туристів возитимуть на острів перестають.

Т. е. Він живе своїм життям: у кратері, а діаметром він метрів 400, десь пашить і блокують рідка, як каша, вулканічна бруд, десь тече гаряча, а то і кипляча, вода, але найбільш вражаюче - це викиди під диким тиском і з таким же гуркотом того самого білого пара. Ось тут вже і потрібен респіратор. Скелі самих різних кольорів і відтінків. Є в кратері і гаряче зелене озеро. Та й земля під ногами теж гаряча. В літературі все це порівнюють з місячним пейзажем.
Звичайно, це просто якась алегорія, акцент на те, що нічого подібного не можна побачити ніде в іншому місці Землі. І з цим, думаю, можна охоче погодитися. За вулканом ведеться постійний моніторинг. Кругом датчики, які вимірюють хімічний склад вихідних газів, температуру, рівень коливань грунту, сейсмодатчики. Раз на місяць на острів приїжджає група вчених, які проводять аналіз стану вулкана.

На березі знаходиться зруйнований виверженням в 1914 році невеликою заводик, на якому вироблялася сірка. При цьому загинули всі 14 робітників. Залишилося частина якихось механізмів, проіржавілих і жовтих від сірки.

Після закінчення екскурсії моторкою все ми були доставлені на корабель, з якого прямо пірнали в Тихий океан, і це було здорово. Залишається додати, що по дорозі в Whakatane зустріли двох морських котиків, навколо яких зробили два кола, а вони нам славно позували.

Фото 1 Вулканічна газова атака

Фото 2 Зруйнований виверженням завод з виробництва сірки

Фото 3 Вид з кратера на Тихий океан

Фото 4 Мандрівник

Фото 5 Дзвінок в Єкатеринбург з кратера острова-вулкана в Південній частині Тихого океану

Фото 6 Група фотографів на Білому острові

Фото 7 Відплиття

НОВА ЗЕЛАНДІЯ

Сонце встало на сході
І сказало сонце раптом:
Я хочу йти на Північ,
Не хочу йти на Південь.
Сонце навряд чи винувато,
Що не так воно йде -
Я в Зеландії, хлопці
Тут же все навпаки.

Тут озера, річки, раки,
Пташка Ківі тут живе.
Роторуа, Таранаки
І привітний народ.
Пахне сірководнем,
Дуже багато тут корів.
Ми з привітним народом
Разом ходимо без штанів.

Сонце лупить по загривку
Серед новозеландських вод.
І мене, як Бурку Сівка,
Заганяв екскурсовод.
Не страшні тепер ні скелі,
Ні печери, ні вулкан.
Я за цим добрим малим
Прусь покірно, як баран.
Не страшні тепер ні скелі,
Ні льодовик, ні водоспад.
Він хоч і добрий малий,
Все одно пристойний гад.

Капітана Джеймса Кука
З'їли багато років назад
Але людей, говорить наука,
Люди більше не їдять.
Маорійци на концерті
Співали нам, довбали твіст.
До речі, вірте чи не вірте,
Але потім пропав турист.

Я ж живий, і це славно!
Все мені в кайф від цих місць.
З'їли групою двох баранів
І зняли Південний Хрест.
Нічого тут не схоже
Ні на що. І я тащусь.
Але в Москву, хлопці все ж
Я, напевно, повернуся.

1 березня 2010 р

Тут дійсно все навпаки: і вода в раковині закручується проти годинникової стрілки - перевіряли, і сонце йде через північ, і тепліше на півночі, а не на півдні, і зірки на небі інші. І конфігурація країни, як Італія, т. Е. У вигляді чобота, але теж навпаки - халявою вниз. Але найголовніше «з навпаки» те, що в Москві зараз зима, Москву завалило снігом, а тут справжнє літо і з усієї одягу, що ми привезли з собою, в ході тільки шорти і майки.

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ДВОХ океанів

3 березня ми знову на колесах. Але вже не на своїх. О 9 ранку нас підбирає екскурсійний автобус. Ми їдемо на саму північну точку острова Північний - Cape Reinga - 220 км.

Водій нашого автобуса, він же екскурсовод - маорі, товстий, з сиплим голосом, в якому відчуваються нотки господаря. Бурмоче в мікрофон, як середньоазіатський акин - що бачу, то співаю: це міст через таку-то річку, це коні, це вівці, це ремонт дороги. Намагається жартувати, але жарти його плоскі, як Mirror lake (Дзеркальне озеро) на Південному острові.

Проте, деяку інформацію я від нього почерпнув, за що йому спасибі. Наприклад, на півночі Нової Зеландії загальний надій молока становить 26 тисяч літрів в день. Дерева, завдяки унікальним природним умовам, ростуть в Новій Зеландії в два рази швидше, ніж в Канаді і Росії.

Якщо у нас сосна росте до стану ділової деревини, т. Е. До моменту, коли її можна рубати, сорок років, то в Новій Зеландії цей термін всього сімнадцять років. Уздовж доріг ми неодноразово бачили лісозаготівлі, чистку ділянок і нові посадки. Продаж лісу - це ще одна і чимала стаття доходів Нової Зеландії. До речі, ліс продають необробленим. В основному в Японію.

Місце зустрічі двох океанів, а точніше оглядовий майданчик з маяком, з якої цю зустріч можна спостерігати, ми зафіксували по навігатору: S 34 25 '596 »(південна широта) і E 172 40' 600» (східна довгота). Ось здавалося б, Яка зустріч, яке злиття? Адже це не річка, що впадає в море, це два океани. Зрештою, згідно фізиці це ж сполучені посудини, і хіба можна побачити якусь лінію злиття? Але ж ні, можна!

Фото 8 Лінія зустрічі двох океанів

Фото 9 На найпівнічнішій точці Н. Зеландії

Фото 10 Маяк в руках

Фото 11 Маяк

І ми це побачили і, природно, відобразили. Зелені хвилі Індійського океану бурхливо накочуються на лілові хвилі Тихого, в результаті чого виходить чітка лінія з пінних білих «баранчиків», що йде на північ до горизонту. Крім маяка на майданчику встановлена ​​стела з покажчиками напрямків і відстаней до деяких пунктів Землі: до Лондона, Сіднея, Ванкувера, Токіо, Лос-Анджелеса, до екватора, Південного полюса, найпівденнішої точки Нової Зеландії. Як Ви думаєте, чи є до Москви?

Фото 12 Покажчики

Фото 13 Океанський простір. хвилі

Все, що лежить на північ від міста Окленда - це півострів з такою ж назвою. Східне узбережжя півострова, т. Е. З боку Тихого океану - нескінченні пляжі з білим піском. Із заходу, там, де півострів омивається Тасмановим морем, піщані пляжі, але вже з жовтого піску. Протяжність їх, страшно навіть сказати - 90 миль (90-miles Beach). Це приблизно 120 кілометрів.

Їхали ми на автобусі кілометрів шістдесят прямо з цього пляжу. Робити це можна тільки під час відливу. Пісок гладкий, рівненька і дуже щільний. Нескінченний пісок, нескінченне море з зрідка стирчать з води рифовими скелями. Красотища. Щоб описати це словами, треба бути Гоголем. У мене ж на цей випадок був хороший фотоапарат.

Фото 14 90-мильний пляж на Тасмановому море

Фото 15 Тасманово море. прапор Чегет

Фото 16. Відплив. Дорога по пляжу

Фто 17 Тасманово море.

Перед тим, як вискочити на узбережжі, ми потішилися катанням по піщаних дюнах. Для цього у водія в багажнику були пластикові дошки, злегка загнуті попереду, щоб вони не заривалися в пісок. Лягаєш на цю дошку, як в скелетоні, на живіт, головою вперед. Управляти можна ногами, торкаючись піску. Швидкість цілком пристойна.

Народ з двох автобусів зустрічає скочуються «досочніков» гучними криками і оплесками. Шкода, не було там підйомника, а то б з'їхав ще пару раз. Підніматися ж на своїх двох вгору по піску - серце, здавалося, вискочить з грудей. І так як ми все-таки гірськолижники і тепер уже і досочніков, але аж ніяк не альпіністи, то повторювати подвиг зі сходженням не стали.

Фото 18 Катання по піску

Фото 19 Бордер

Кауров

На зворотному шляху з Bay of Islands ми заїхали в заповідну зону - ліс каурі. Каурі - дерева чисто новозеландські. Вони настільки незвичайні і величні, що заслуговують окремої глави.


Фото 20 Каурі - найбільші в світі дерева

Згідно Вікіпедії "Новозеландське-каурі, або Агатіс південний (лат. Agathis australis) - вид дерев з роду Агатіс сімейства араукарієвих (лат. Araucariaceae). Є найбільшим в Новій Зеландії видом дерев. Це один з найдавніших видів хвойних дерев, що пережив динозаврів і зустрічався вже під час юрського періоду (приблизно 150 мільйонів років тому). Батьківщиною новозеландського каурі є північний край Північного острова Нової Зеландії.

Фото 21 Властельн лісу

Новозеландський каурі - вічнозелене дерево, зазвичай не вище 30 - 50 м і обхватом стовбура до 16 метрів. Найбільше дерево з власним ім'ям Тане Махутов ( «Бог лісу» або «Володар лісу») висотою 51,5 метрів і обхватом стовбура 13,8 метрів, вік якого оцінюється приблизно в 1500-2500 років і вважається найстарішим деревом у світі. Обсяг стовбура - 244 куб. метра, а загальний обсяг - 517 кубів!

Всі ці цифри я не тільки прочитав у Вікіпедії, але і побачив жовтим по зеленому на табличці безпосередньо поруч з Тане Махутов.

Друге відоме каурі - Те Матуа Нгахере (Te Matua Ngahere) - Батько лісу. Те Матуа Нгахере має висоту разом з кроною 29,9 м. Висота стовбура від землі до перших гілок 10,21 м. Обсяг стовбура 208,1 м³. Вік дерева більше 2000 років. Обхват стовбура 16,41 м - найбільший обхват серед каурі. [/ I] Ось уявіть. Мій зріст 1.85. Розмах рук від кінчиків пальців - 2 метри.

Якщо вісім чоловік, таких, як я, встануть в коло, торкаючись один одного кінчиками пальців, то це приблизно та буде товщина Те Матуа Нгахере. Не побачив би сам - не повірив би! А вам що залишається, дорогі читачі (якщо ви, звичайно, дочитали до цього місця, бо я щось розійшовся ...)? Як казав незабутній Михайло Самуельович Паніковський: «Ні, Шура, ви їдьте до Києва і запитайте ..." Так що або прийміть на віру, або їдьте в Нову Зеландію і подивіться все самі.

Хвоя каурі мало нагадує голки звичних нам хвойних, скоріше це шкірясті, овальні листочки оливи або омели. Кора дуже красива, гладка, з плямами відлущить бляшок.

Ліси каурі безжально вирубувалися протягом двохсот років, т. До дерева ці - ідеальний будівельний матеріал. Товщина стовбура внизу і вгорі майже однакова, так що при обробленні мінімум відходів. Та й сама деревина вважається цінним. Вона тверда, вона не гниє, їй не страшна волога, після обробки дуже красива. Вся аристократична меблі в Англії зроблена з каурі. Зараз вирубка суворо заборонена. Все що продаються з каурі сувеніри (дуже дорогі) зроблені із залишків дерев і їх коренів, розкопаних на місцях колишніх лісозаготівель.

Фото 22 Пень каурі

Фото 23 Сходи всередині стовбура

Фото 24 Сувеніри з каурі

РИБАЛКА В ТИХОМУ ОКЕАНІ

Зауважу відразу, я - не рибалка. Я не кручу лунки в нашому дачному замерзлому озері, влітку не сиджу з вудкою на Десні, але «якщо мене в тихому місці притулити до теплої стінки, то ..." Тобто в компанії, коли все організовано і не треба думати що на що насаджувати, як натягувати, заводити і витягувати, коли потім виходить вуха, а не рибний суп (відмінність у наявності відповідного напою), я ще дуже навіть можу і навіть отримую від цього задоволення.
Мені довелося брати участь в лові пеляді в Ангарі, муксуна з- під льоду моря Лаптєвих, сазана і змій-голови в Сир-Дар'ї, каспійської оселедця в Ахтубе, але ловити рибу з рибальської шхуни на "потилиці земної кулі" в Тихому океані - ніколи.
Шхуна на ділі виявилася невеликою катером без жодних вітрил, господар якої і капітан, і боцман, і моторист і т. Д. На кормі штук вісім спінінгів і таз з скумбрією, яку рибалка різав на шматки і спритно насаджував нам на гачки в якості наживки. На катері є ехолот і перш ніж почати ловлю, ми після виходу в океан покружили в пошуках зграї снеппер, яку і вирішили злегка прорідити.

В океані шторм вирує:
Веселяться всі, танцюють.
Хоровод медузи водять.
Ну, а в цьому хороводі
Кружляють: камбала, макрель,
Снеппер, окунь і форель!

Марина Янушкевич

Червоний снеппер насправді і є окунь, але не простий, а рифовий. Мій брат Толя, не розлучався ні на хвилину з айфоном, тут же витягує з інтернету:

"Червоний снеппер або рифовий окунь (Red snapper) - риба, що належить до великого сімейства рифових окунів, що мешкають в тропічних водах світового океану. Це цінна порода риб для промислового і спортивного рибальства і в ряді країн є основним об'єктом видобутку.

Найбільш широко снеппер представлені в водах Тихого океану, де зустрічаються близько п'ятдесяти видів цієї красивої і сильної риби. Деякі види снеппер досягають в довжину одного метра і важать до 35 кг. Є відомості також про затримання рифових окунів вагою в 50кг, але такі екземпляри - велика рідкість ".

Додам, що кожен рік в березні, в різних місцях Північного Острова проходять змагання з ловлі снеппер. Що стосується зазначених вище розмірів, то підтвердити цю інформацію нам не вдалося. Спіймані нами снеппер були по 30-35 сантиметрів. При цьому у рибалки на дерев'яному столі були мірні зарубки і кожен раз чергову спійману рибу він перевіряв на розмір. Якщо менше дозволеного (для кожного виду свій розмір), тут же викидав в океан, вимовляючи при цьому: "Baby fish!".

В черговий раз щастить Світлані - тягне щось велике. І дійсно, красива велика рибина. Це Кингфиш (Kingfish) - королівська риба, а й вона під загальне "...... твою мать!" Летить за борт, так як довжини в ній 73 сантиметри, а треба не менше 75-ти. Ніякі вмовляння, що, мовляв, якщо риба витягне губи вперед, то вона буде довшим на ці самі два сантиметри, не допомагають. Насправді після повернення в порт можлива перевірка (у них теж є рибнагляд!) І за подібні порушення рибалка може позбутися ліцензії. А воно йому треба?

Фото 25 Russo turisto


Фото 26 снеппер можна їсти сирим, якщо ...

Фото 27 Рибалка Ліда якось в березні

Фото 28 І Анатолій якось в березні ....

Фото 29 Улов

У порту вся спіймана нами риба зусиллями рибалки і прийшла йому на допомогу дружини перетворилася кілограм в сім філе. Ви б бачили, як це спритно у них виходило. Косий надріз довгим гострим ножем близько зябер, потім швидкий рух уздовж хребта до хвоста - і одна боковина снеппер у рибалки, Повторення з іншого боку - і друга там же.

Вона таким же невловимим рухом відокремлює шкіру і все непотрібне летить за борт. Втім, до води нічого не долітає, так як ціла зграя (це якось точніше, ніж зграя) чайок і величезних бакланів з диким криком перехоплюють рибні останки на льоту.

Додам, що вечеря в цей день у нас був чудовий, але на відміну від чайок, не безкоштовний. Вісім чоловік по 130 NZD, це буде 1040 NZD. Коротше, кілограм снеппер нам обійшовся в 150 новозеландських доларів. Але якщо розділити цю цифру на купу задоволення і адреналіну, то виходить цілком стерпно!

KawaKawa

У Новій Зеландії дуже багато повторюваних назв: KawaKawa, MataMata, KeriKeri ...

Відразу згадується анекдот радянських часів:

- Ти куди?

- У Баден-Баден. А ти?

- ... В Гомель-Гомель.
До містечка KawaKawa ми заскочили спеціально, щоб подивитися на творіння відомого австрійського архітектора, дизайнера і філософа Фрідріха Хундертвассера (1928 - 2000).
Найвідоміше будівлю Хундертвассера знаходиться у Відні і носить його ім'я. Будинки, побудовані за його проектами, прикрашають Австрію і Німеччину, США та Ізраїль, Японію і Нову Зеландію. Хундертвассера привертала також робота над дизайном монет, поштових марок, державних прапорів. У нього був і проект прапора для Нової Зеландії з зображенням равлика з будиночком на спині.

Фото 30 Будинок Хундертвассера у Відні

Фото 30 Будинок Хундертвассера у Відні

Фото 31 Будинок Хундертвассера в Дармштадті

З Вікіпедії: "Свою архітектурну концепцію він виклав у декількох маніфестах і втілив у безлічі проектів. Його Ідеальний Дім - це безпечна затишна нора, яку зверху покриває трава, але нора з безліччю вікон-очей. У Новій Зеландії він побудував такий будинок, де дах переходить з боків в пагорб. На ній росте трава, яку іноді приходять пощипати барани ".

У тій же концепції побудований (1999 рік) і громадський туалет в КавеКаве - на даху росте трава. В будові немає жодного гострого кута, в обробці використана кераміка, пляшкове скло. У містечках типу КавиКави, де архітектури, в загальному то, немає - суцільно невиразні "коробки", таке творіння відразу виділяється із загального фону і привертає увагу туристів. Тим більше, що цей проект Хундертвассера має ще й прикладне значення.

Фото 32, 33, 34 Туалет Хундертвассера в КаваКава

У цей день ми ще заскочили похлюпатися в термальних ваннах з поетичною назвою NGAVHA. Вхід - 4 NZD і плескатися, скільки хочеш. Але ось в чому справа - не в кожну ванну можна увійти через дуже високу температуру. Для декорації вони, чи що? Вода в кожній свого кольору - молочна, зелена, чорна ... Кожна призначена для лікування певних недуг.

Фото 35 Термальні ванни NGAVHA

Фото 36 Ну до чого ж добре!

Окленд

Фото 37 Окленд - (англ. Auckland, маорі Tāmaki-makau-rau - 36 ° 51'00 "ю. Ш. 174 ° 47'00" в. Д.) Найбільше місто Нової Зеландії з населенням близько 1,3 мільйона чоловік , що становить більше чверті всього населення країни.

маорійські період

Маорі почали селитися в цих місцях практично відразу після свого прибуття в Нову Зеландію близько 800 років тому. Зручні бухти і родючі землі робили цю місцевість вкрай привабливою. Практично на всіх вулканах і височинах були побудовані укріплені поселення - па (Pa). У момент свого піку, чисельність маорі в цьому регіоні сягала 20 000. Однак до моменту появи тут перших європейців чисельність маорі значно знизилася в результаті постійних міжплемінних воєн і міграцій. Тому перші англійські поселенці знайшли ці місця щодо малозаселених.

Європейське освоєння Нової Зеландії

1888 рік. Капітан Джеймс Кук відвідав ці місця під час свого плавання до берегів Нової Зеландії в 1769, і хоча він не помітив бухти Уаітемата, він, тим не менш, залишив після себе кілька назв. Острови Літтл-Барріер і Грейт-Барріер носять назви, дані їм великим мореплавцем. У 1820 Самуель Марсден (Samuel Marsden) став першим європейцем, який обстежив затоку Хаураки. Перше постійне поселення європейців з'явилося тут в 1833 році в районі Уаркуорт (Warkworth), де була влаштована лісопильня. Через деякий час сюди прибули перші місіонери.

Поворотною точкою в історії міста можна вважати 1840 рік. В цьому році був підписаний договір Вайтанги, і незабаром після цього капітан Вільям Хобсон (William Hobson), згодом перший губернатор Нової Зеландії, був запрошений місцевими вождями заснувати в цих місцях столицю нової колонії. Хобсон заснував нове поселення на південному березі бухти Уаітемата, яке згодом стало тимчасовою столицею нової колонії.

Церемонія закладання першого каменя відбулася 1 вересня 1840 року. Хобсон назвав нове поселення на честь Джорджа Едена (George Aden), першого Графа Оклендського, свого друга і безпосереднього начальника, який був у той час губернатором Індії і всіх східних колоній Великобританії. Королева Великобританії схвалила цю назву 26 листопада 1842 року.

Незважаючи на недовгу історію європейського освоєння Нової Зеландії, перший музей в країні було створено вже в 1852 році. Ним став існуючий і донині один з найбільших музеїв країни Оклендський військово-історичний музей [135] (Auckland War Memorial Museum), в якому ми побували.

ДІТИ КАПІТАНА ГРАНТА

Коли ми перетинали 37-у паралель, згадалися "Діти капітана Гранта" Жюля Верна - адже саме на цій паралелі зазнала аварії яхта "Британія" під командуванням відважного капітана. Вже після повернення додому почитав витяги з роману з описом Нової Зеландії. Важко повірити, що Жюль Верн ні разу не був в Новій Зеландії - настільки соковито, точно і барвисто описані ті місця, в яких ми побували! Зауважте ще, що за часів письменника не було ні Вікіпедії, ні Інтернету, ні фотографії.

Так як роман написаний в 1868 році, то зовсім не дивно, що багато місця в ньому віддано опису звичаїв маорі і їх канібалістскіх нахилів. Жюль Верн зустрічався з мореплавцями і мандрівниками і дуже добре вивчив історію найнебезпечніших експедицій європейців до Нової Зеландії і те, чим вони закінчувалися. А втім, хто мені заважає викласти витяги з самого знаменитого роману Жюля Верна прямо тут, в цій статті? Хто захоче, прочитає. Виділяю курсивом.

»Місіс, - звернувся Паганель до Елен, - я повторюю те, що вже неодноразово говорив, а саме: новозеландці - народ мужній. Поступившись одного разу домаганням Англії, вони незабаром почали захищати п'ядь за п'яддю кожен клаптик рідної землі. Маорійські племена організовані подібно древнім кланам Шотландії. Це кілька знатних родів, які беззастережно підкоряються мудрому вождю.

Чоловіки Нової Зеландії - люди горді і хоробрі. Одні з них - високого зросту, з гладкими довгим волоссям, схожі на мальтійців або багдадських євреїв, належать до вищої раси, а інші - менше зростанням, кремезні, ті схожі на мулатів. Але і ті і інші міцні, горді, войовничі ».

«Перелік мореплавців, які загинули мученицькою смертю, дуже великий. Першими в цьому кривавому переліку канібалізму можна назвати п'ять матросів Авеля Тасмана, убитих і з'їдених тубільцями. Та ж доля спіткала капітана Туклея і всіх матросів його шлюпки. Так само були з'їдені новозеландцями п'ять рибалок судна «Сідней-Ков», захоплених в східній частині протоки Фово. Слід перерахувати ще чотирьох матросів шхуни «Брати», з'їдених в гавані Моліні, багатьох солдатів із загону генерала Гейтса, трьох дезертирів з судна «Матильда» ...

«Новозеландці і понині віроломні й ласі на людське м'ясо. У цьому при всьому своєму пристрасть до Нової Зеландії переконався і Кук під час своєї другої подорожі в 1773 році. Шлюпка одного з кораблів "авантюра", послана 17 грудня капітаном Фюрно на новозеландський берег за травою, до повернення. На шлюпці знаходився мічман і дев'ять матросів.

Стурбований капітан Фюрно послав на розшуки лейтенанта Бюрнея. Той, висадившись на берег, наткнувся на жахливу картину канібалізму і варварства, про яку, за його словами, "не можна говорити без здригання: кругом, на піску, валялися голови, нутрощі, легкі наших товаришів, і тут же собаки гризли недоїдки".

Щоб закінчити цей кривавий перелік, слід згадати про напад в 1815 році на судно "Брати" і загибель в 1820 році від руки тих же новозеландців всієї команди судна "Бойд" (до капітана включно). Нарешті, 1 березня 1829 року вождь Енараро розграбував англійська бриг "Гаус", що прийшов з Сіднея. При цьому орда людожерів вбила багатьох матросів і трупи їх засмажила і з'їла ».

Жюль Верн «Діти капітана Гранта»

Фото 38 Оклендський музей

Фото 39 Зал військової слави Оклендского музею

Сьогодні Окленд входить в десятку кращих міст світу в сенсі комфортного проживання для людей. Він, безумовно, гарний! Місто лежить на вузькому перешийку Північного Острова, який розділяє Тихий океан і Тасманово море. І кругом вітрила, вітрила ... Раз в два роки тут проводиться престижна міжнародна регата на Кубок Америки, що привертає увагу глядачів зі всіх кінців світу.

Фото 40 Окленд. центр

Фото 41 На вулицях Окленда

Фото 41 На вулицях Окленда

Фото 42 Телевежа. Джампінг.

Фото 43 Оклендський порт

Оклендського ОКЕАНАРИУМ

Оклендського ОКЕАНАРИУМ

Фото 44 Океанаріум «Підводний Мир Келлі Тарлтон», який ми відвідали (30 NZD), - одна з головних визначних пам'яток міста. Хвилі затоки б'ються в товсті вікна океанаріуму, а всередині ми на стрічковому транспортері проїжджали через унікальний підводний тунель - за склом гігантські скати, мурени, акули.

Хвилі затоки б'ються в товсті вікна океанаріуму, а всередині ми на стрічковому транспортері проїжджали через унікальний підводний тунель - за склом гігантські скати, мурени, акули

Фото 45 Океанаріум. щелепа акули

... Бачили ми і годування восьминога. Є тут і павільйон «Зустріч з Антарктикою».

Сідаєш у вагончик з великими шибками, який в'їжджає в павільйон, а там, прямо за склом штук сорок-п'ятдесят пінгвінів - потішні! І б'ються, і спілкуються між собою, і крадуть один у одного, і купаються ... Плавають - швидко, а ходять смішно і повільно. Коли з відром риби до них зайшов співробітник, так вони його дзьобами нетерпляче шарпали за штани і вимагали скоріше їжі.

Фото 46 Океанаріум. пінгвіни

Фото 47, 48 Кольори підводного світу

РУССКИЕ В НОВІЙ ЗЕЛАНДІЇ

У Новій Зеландії проживає понад 10 тисяч росіян. Більшість - саме в Окленді. Є і в Веллінгтоні, є в Крайстчерчі. Фахівці відзначають кілька хвиль російської еміграції. Перші російські з'явилися в країні в середині XIX століття. Але про скільки-небудь значно еміграції мови тоді не йшло. Першою хвилею можна назвати еміграцію після революції, другий - після закінчення Другої світової війни, третьої на початку 90-х, після розпаду Радянського Союзу.

Власне, це були не хвилі еміграції саме в Нову Зеландію, Це були хвилі еміграції з Росії, які докотилися навіть до «потилиці Земної кулі». Я вже не знаю, яка з перерахованих хвиль забрала в Нову Зеландію народу більше, але зустрічатися нам довелося, як ви розумієте, з співвітчизниками з хвилі останньої.

Еміграція еміграцією, а чи є все-таки в Новій Зеландії російська діаспора?

«Діаспора - стійка сукупність людей єдиного етнічного або національного походження, що живе за межами своєї історичної батьківщини і має соціальні інститути для підтримки і розвитку своєї спільності».

Це визначення словника і, згідно з його, російська діаспора в країні, як мені здається, є. Тут видаються дві газети російською, є російське радіо, діють кілька російських громадських організацій (культосвіт, соціалка, допомога новеньким), Русский клуб, російський інтернет-портал «Нова Зеландія», відеопрокат, російська дискотека.

В Окленді є навіть клуб авторської пісні, який називається «Самий Південний!», В якому періодично проходять концерти, як авторів-виконавців самого клубу, так і заїжджих бардів з Росії і не тільки. Виступали тут і знаменитий Олександр Городницький, і брати Мищуки. І сайт клубу чудовий http://aucklandbardclub.ning.com/.

А веде його справжній ентузіаст і знавець авторської пісні Микола Вахрушев, на запрошення якого з подачі Анатолія Чернишова у мене і відбувся концерт перед російської Оклендської публікою. Леонід Сергєєв, коли я ділився з ним враженнями про свою подорож і про концерт, зауважив, що емігранти в усіх країнах - публіка специфічна і виступати перед ними - ох, як не просто. Леоніду досвіду не позичати і я з ним цілком згоден.

Як мені здається, не дивлячись на те, що люди, з якими мені довелося поспілкуватися в перерві, шкодують лише про одне - що не виїхали з Росії раніше, приходять вони на такі концерти з бажанням послухати пісні, які знали і любили ще до еміграції. Це і треба враховувати при складанні програми, а не тільки співати свої пісні.

Тому повне взаєморозуміння з залом було досягнуто тільки в другому відділенні. А потім була і третя - неформальне, що закінчилося ближче до півночі. І своїх пісень попел, і Слави Шадріна і Міші Калінкіна, і Валери Бокова, і хором з народом Візбора, Окуджаву, Кукіна ... До речі, гуляючи по Окленду, побачив в російській магазині на Квінстріт афішу свого концерту поруч з афішею Валерії.

Фото 49 Афіша концерту

Окленд - Москва

Наступний день був днем ​​нашого відльоту, а тому перша половина дня була витрачена на покупку сувенірів. Назад ми спеціально взяли квитки з тим розрахунком, щоб пролетіти на найбільшому в світі пасажирському лайнері А-380. Класний літак! Бере він від 650 до 800 чоловік в залежності від модифікації. Два поверхи.

Фото 50 А-380 - найбільший пасажирський літак у світі


На другому є навіть окремі каюти, але це дуже дорого. У Сіднеї ми поміняли австралійців, які відпочивали в Новій Зеландії, на австралійців, що летять в Європу, і без посадки через 14 годин приземлилися в Дубаї. І було це вже 8 березня. А потім ще один кидок і ось в якості подарунка своїм блондинкам до свята я вже в Москві.

Замість висновку

А тепер буквально кілька рядків про країну і подорожі для тих, хто не захоче читати статтю повністю.

З урахуванням часу на переліт наше подорож тривала 24 дні. Скорочувати - нерозумно! Любителям природи, екзотики і екстриму важко знайти країну, більш прийнятну для такої подорожі. Для друзів-гірськолижників: є там місця для класного катання, але повірте, родзинка Нової Зеландії абсолютно в іншому - читайте статтю.

Найкомфортніше час для подорожі - лютий - березень. З одягу - шорти, майки, з взуття - плетінки, босоніжки. Десь знадобляться джинси, вітровка, светр, кросівки. Увечері по набережній Окленда можна прогулятися і в білих штанях. А капелюх купите прямо тут. З кусючих - комарі (рідко) і бджоли (не кусали). Змій і хижаків в країні немає в принципі.

Сонце світить, гріє і палить, а тому захисний крем бажаний, особливо на воді.

Переліт туди назад нам обійшовся в 53 000 рублів. Коли у них зима, то квитки можна купити значно дешевше. Тривалість шляху від зльоту в Москві, до посадки в Новій Зеландії - 29 годин. Приблизно стільки ж назад.

Екскурсії та розваги - 450 - 550 євро.

Віза до Нової Зеландії для громадян СНД - 55 євро. Обов'язкова і транзитна австралійська, т. К. Без посадки в Австралії ви не доберетесь. Транзитна віза видається при наявності новозеландської безкоштовно.

Сумарні витрати - 3 800 - 4 200 євро (це з перельотом, екскурсіями, з їжею і вином, переміщенням в часі і в просторі, проживанням в готелях і мотелях, недорогими сувенірами і капелюхом з кенгуру).

Всі розрахунки в країні в новозеландських доларах. Обмін євро або доларів США краще робити там, на місці.

І вчіть англійську. З мовою в країні значно комфортніше і цікавіше.

А за переліт на «потилицю земної кулі» ми заробили в авіакомпанії «Емірейтс» по 19 033 миль і обов'язково використовуємо їх, щоб на наступний рік опинитися в ще якомусь екзотичному куточку планети.

А поїхали з нами?

З побажаннями Пані Удачі,
Ваш Володимир Городзейскій

PS З 200 фотографій в чотирьох частинах статті близько 180 - авторські.

Решта фотографііразмещени з люб'язної згоди Василя Остапчука, Івана Воскобойникова, Анатолія Чернишова та Дмитра Сисоєва, за що автор їм щиро вдячний!

Ось здавалося б, Яка зустріч, яке злиття?
Зрештою, згідно фізиці це ж сполучені посудини, і хіба можна побачити якусь лінію злиття?
Як Ви думаєте, чи є до Москви?
А вам що залишається, дорогі читачі (якщо ви, звичайно, дочитали до цього місця, бо я щось розійшовся ...)?
А воно йому треба?
А ти?
Для декорації вони, чи що?
А втім, хто мені заважає викласти витяги з самого знаменитого роману Жюля Верна прямо тут, в цій статті?
Еміграція еміграцією, а чи є все-таки в Новій Зеландії російська діаспора?
А поїхали з нами?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.