Навигация
Реклама
Реклама

Нашу молодь активно зазивають в готелі Туреччини і Болгарії

У аніматори беруть «студенток, комсомолок, красунь».

Фото: Л. Позднякова

Якщо ваші фінанси співають романси, не варто відмовлятися від мрії про літо на заморських берегах, адже сюди можна махнути на підробіток. Зараз вакансій греблю гати. Правда, в основному від турецьких і болгарських готелів. Причина проста: саме сюди найчастіше їдуть українці, а тому потреба в російськомовному персоналі тут дуже висока. Чого не скажеш про готелі Хорватії, Італії або Греції. Якщо сюди і беруть наших, то тільки тих, хто навчається в спеціалізованих навчальних закладах. Скажімо, в Київському інституті туризму або Київському технікумі готельного господарства. Є сьогодні вакансії і в єгипетські готелі, які в минулі році по попиту на українську молодь могли конкурувати з турецькими. "Але в Єгипет ми будемо відправляти, тільки після того як налагодиться турпотік. Може, до літа", - розповіли нам в рекрутингової компанії "Єврохолдинг".

Найбільше вакансій для аніматорів. Робота не пильна, але енергозатратна. Доведеться цілими днями влаштовувати конкурси-ігри для дітей, займатися фітнесом-танцями-акваеробікой з дорослими, проводити вечірні шоу-програми і навіть супроводжувати відпочиваючих в нічних клубах. Щоб займатися всім цим, багаторічний досвід і вища освіта не є обов'язковими. Головні вимоги: вік 18-30 років, середнє знання англійської, "товарний" вигляд, ніяких шкірних болячок, спортивна або танцювальна підготовка.

Влаштував за 4000 ГРН.

Знайти такий підробіток в мережі неважко. Правда, на запит "робота аніматором в Туреччині" великі "робітники" сайти поки не відкликаються. "Зараз таких вакансій немає. Думаю, будуть ближче до середини квітня", - говорить Герман Овчаренко, директор порталу Superjob.ua. Те ж нам сказала і Вікторія Котлярова, співробітниця порталу Jobs.ua.

Відгукуються на запит насамперед сайти компаній-посередників, які спеціалізуються на постачанні робочої сили в готелі. В середньому за свої послуги вони просять 4000 грн. "У цю суму входить квиток в один кінець (зворотний квиток оплатять лише аніматору, який допрацює до кінця сезону), оплата послуг з підбору місця роботи, кураторство в чужій країні. Подаєте документи, підписуєте договір - і, буває, дня через три вже можна летіти на своє робоче місце ", - пояснив нам менеджер Андрій з компанії" Єврохолдинг ".

У компанії "Студентур- Україна "Мені з ходу запропонували палаючу вакансію в новому готелі в Сіде: контракт безпосередньо з готелем на 6 міс., Зарплата - $ 400 в місяць, вартість програми - 250 євро . Нам пообіцяли по e-mail, ICQ, skype консультувати з усіх питань, прийняти документи в електронному вигляді, фотографії в форматі JPG. Оплата і укладення договору з компанією - вже на місці. Тільки після його підписання починається підбір роботодавця. Його можуть знайти і за кілька днів, і за місяць. Це залежить від сезону. Скажімо, зараз вакансій багато, а тому пошуки не затягнуться. А вже в кінці травня процес може зупинитися. Увага: перевірте, чи є у рекрутингової компанії ліцензія Мінпраці України. Також передзвоніть в готель, куди плануєте їхати: чи дійсно там є така вакансія і співпрацюють вони з такою фірмою.

ЛИШЕ ДЛЯ СВОЇХ

Вирішивши не обмежуватися в пошуку вакансій надрами інтернету, я зателефонувала до Київського університету туризму, економіки і права. "Де ви навчаєтесь?" - питанням на питання: "Чи можна через вас знайти роботу в закордонному готелі?" відповіли мені тут. Почувши, що в "Драгоманова", моя співрозмовниця дала мені від воріт поворот: "Так, ми співпрацюємо з закордонними готелями. Але ця робота - тільки для наших студентів". Втім, по "сарафанне радіо" ходить інформація, що профільні навчальні заклади все ж іноді дають добро "непрофільних" студентам і допомагають їм влаштуватися в закордонні готелі. Тому радимо, крім Київського університету туризму, звернутися ще до Київського технікуму готельного господарства, а також до Асоціації навчальних закладів України туристичного і готельного профілю. Якщо тут вам відмовлять в вакансії, поцікавтеся, з якими представниками готелів вони співпрацюють.

"Представники готелів, звичайно, більше люблять працювати з групами студентів спеціалізованих вищих навчальних закладів, але іноді вони роблять винятки для тих, хто їх зацікавить, - розповідає Марина Бабій, випускниця Інституту туризму, яка працювала в 2006 і 2007 роках в грецьких готелях. - Наприклад, представники Grecotel, знаю, точно брали декількох хлопців з неспеціалізованих вузів ".

ПЕРШИЙ КЛАС ДЛЯ АНИМАТОРА


Трудяги. Робочий день аніматора може закінчуватися о 24.00

Зрозуміло, що хлопці, які зацікавили представників роботодавця, чимось виділялися із загальної маси. А для цього мало приємної зовнішності. Вашою конкурентною перевагою може стати сертифікат про закінчення школи аніматорів. Правда, пошуковик видав нам всього одну таку школу в Києві. І заняття тут вже йдуть 2 місяці. Для тих, хто запізнився є шанс пройти інтенсив-програму: 3 дня по 5 годин, які почнуться на цьому тижні. "Цього буде достатньо, щоб ми видали сертифікат, - розповіла мені керівниця школи. - З ним на руках ви вже можете влаштовуватися в готелі, з якими ми співпрацюємо. За контакти роботодавців нам не треба платити. Ця послуга входить у вартість навчання в нашій школі (900 грн. за 3 дні) ".

НА работа с дикунів

Багато ризикують найматися на роботу взагалі без посередників. Уродженець Київщини Ігор Кияниця, твердо вирішивши пробитися до Червоного моря, півтора року відстежував пропозиції по роботі в єгипетських інтернет-газетах (можна знайти англійською), поки знайшов місце веб-дизайнера. "Тут все оголошення реальні, - розповідає він. - Відправив резюме, дали завдання, співбесіду провели в скайпі - і привіт, Шарм-ель-Шейх!".

ЗАРОБІТКИ

Найменше платять у болгарських готелях. "Тут аніматорам пропонують в середньому 250 доларів на місяць", - розповіли нам в школі аніматорів. У єгипетських готелях розцінки стартують з 300 доларів, в турецьких - з 400. Більш щедро платять в європейських готелях. Так, в грецьких зарплати стартують від 500 євро. "Плюс приблизно таку ж суму можна заробити на чайових, - розповідає Марина Бабій. - Адже завжди у клієнтів є особливі побажання. Комусь треба допомогти щось привезти, кому-то - щось підказати. Сума чайових безпосередньо залежить від вашої особистої активності ". За словами Анни Гордієнко з Вінниці, яка відпрацювала в єгипетському і турецькому готелях вже два сезони і планує третій, зарплата тут з року в рік однакова. "Дивилася пропозиції: зарплата точно така ж, як в минулому році", - говорить вона.

"ПІСЛЯ ТУРЕЧЧИНІ НІЧОГО НЕ СТРАШНО"


Девіз аніматора. Без гумору - нікуди!

Робоча віза на курортах Туреччини та Єгипту в дійсності - напівміф. Її оформлення коштує занадто дорого для роботодавця - близько $ 500. В обох країнах строго заборонено працювати нелегально, але на практиці безліч наших співвітчизників купують звичайну туристичну візу. "Робочу візу відкривають одиницям - якщо вони унікальні співробітники, а решта працюють без проблем по туристичним - хто ж захоче, щоб її вартість декілька місяців вираховували із зарплати? - розповідає Анна Гордієнко з Вінниці, яка відпрацювала в єгипетському і турецькому готелях вже два сезони і планує третій. - Крім того, робоча віза прив'яже до одного готелю-роботодавцю і змінити робоче місце не зможеш. А адже багато, освоївшись, доглядають більш кваліфіковану і краще оплачувану роботу: в салонах краси, магази ах, дайвінг-центрах, адміністрації, наприклад ".

Бувалі новачкам, які зібралися заробити влітку, радять не спокушатися щодо житла. Набраний на швидку руку персонал готелів можуть поселити не в обіцяних 2-місних номерах, а в стафф-хаусі, розташованому далеко від готелю, де живуть по 3-4 людини в кімнаті. "Життя в стафф-хаусі не цукор. Прибирати і міняти рушники вам ніхто не буде, - згадує роботу в Туреччині на перших порах Галина Бевзь, ресепшіоністка однієї з турецьких" п'ятірок ". - Дам рада: уточнюйте обов'язково, як далеко будете жити від готелю, інакше всі ваші перерви будуть витрачені на дорогу від готелю до будинку ".

"Професійна анімація завжди -" жесть ", але єгиптяни ганяють наших все ж менше, ніж турки. Хто пройшов анімацію в Туреччині, тому вже нічого в житті не страшно: виклавши по-чорному, до пізньої ночі на дискотеці з гостями, потім ще пару годин репетиція завтрашньої програми, вихідний - і той неповний, у вечірньому шоу беруть участь всі. Спиш 2-3 години на добу, навіть денні перерви не рятують. Я після турецьких "канікул" схудла на 7 кг ", - згадує Гордієнко. Втім, все залежить від роботодавця. "Нічого поганого про свою роботу в грецьких готелях не можу згадати, - каже Марина Бабій. - Робочий день у нас був 8 годин, 2 вихідних в тиждень, 3-разове харчування".

Тетяна Когут

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Quot;Де ви навчаєтесь?
Quot; - питанням на питання: "Чи можна через вас знайти роботу в закордонному готелі?
Quot;Робочу візу відкривають одиницям - якщо вони унікальні співробітники, а решта працюють без проблем по туристичним - хто ж захоче, щоб її вартість декілька місяців вираховували із зарплати?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.