Навигация
Реклама
Реклама

Останній герой - зсередини

У листопаді 2001 року на каналі ОРТ стартував перший випуск «Останнього героя» - незвичайного телешоу, в якому група відважних і сміливих людей, долаючи всілякі випробування, намагалася вижити на безлюдному острові. Єдиного переможця чекав значний приз - три мільйони рублів. Ну хто ж з дитячих років не уявляв себе на місці Робінзона Крузо? Гра, першим ведучим якої став Сергій Бодров, захопила телеглядачів настільки, що бажають брати участь в нових сезонах було хоч відбавляй, а рейтинг передачі зашкалював.
Вперше аналогічну програму запустили в Англії в 1992-му. Поступово реаліті-шоу «Залишитися в живих» в умовах дикої природи перейняли 43 країни світу. У Росії воно протрималося шість сезонів. У 2002 році в команду робинзонов потрапила мінчанка Ксенія Волкова, дуже миловидна аспірантка НДІ мікробіології і завзята мандрівниця. Додому вона повернулася з завидними призами - джипом і путівкою на карнавал в Ріо-де-Жанейро.
А в 2003 році ми спостерігали за поведінкою і пригодами на острові актрис Олени Проклова, Тетяни Догілєвою і співака Володимира Преснякова, який показав себе з найкращих людських сторін і став переможцем.
Після Сергія Бодрова провідними змагань на виживання були ще Дмитирий Пєвцов і Олександр Домогаров, пам'ятаєте? Восени 2008 року відбувся завершальний сезон гри «Останній герой», фінал якої телеглядачі побачили в березні 2009-го. На цей раз шоу вела Ксенія Собчак. У Білорусі особливо ревно стежили за подіями на острові Бокас дель Торо в Карибському морі, де і відбувалися зйомки, оскільки в команді «Останнього героя» виявився хлопець з Гродно. За інформацією, що просочилася тоді інформації, він теж дійшов до фіналу і міг претендувати на приз.
***
Зйомки в далекій Панамі завершилися в жовтні, гродненський «герой» Андрій Резник вже встиг повернутися додому і знову сів за кермо величезної фури з причепом, на якій доставляв вантажі до Москви і назад. Інтерв'ю роздавати він не поспішав - за умовами контракту ще два роки після виходу в ефір учасники передачі не має права розкривати її секрети. Гаразд, тоді я вирішила почати зі знайомства з його братом, який теж побував на Панамі в десанті родичів, за сценарієм відвідували мешканців незаселеного острова. Оскільки Сергій був там недовго і секретів вивідав не так багато, то погодився дещо розповісти.
- Летіли до Панами 14 годин, з посадкою в Амстердамі, - згадував Сергій. - Вийшли з літака - душно, спекотно, як в сауні. Щоночі лив дощ. Якщо промокнеш до нитки - дуже холодно. У гостинець привіз братові те, що він просив, - насіння і кави. Умови їх життя і випробування не здалися мені такими вже жорсткими і страшними, як це виглядає зараз на екрані. У вільний від зйомок час нам, родичам робинзонов, вдалося купуватися, позагоряти, познайомитися зі столицею Панами. Морське піщане дно там настільки прогрівається сонцем, що вода внизу тепліше, ніж зверху. І така солона, що навіть очі щипає. Для мене це була дуже екзотична поїздка, раніше доводилося бувати з сім'єю тільки на Балтиці і Чорному морі. Хоча виросли ми з Андрієм теж в теплому, сонячному Ташкенті. А в Гродно, на батьківщину мами, сім'я перебралася, коли нам було по чотирнадцять ...
- А хто ще у вашій родині відрізняється готовністю до ризику, екстриму?
- Я б навіть сказав, до авантюризму. Це наша сімейна риса. Батько в молодості був моряком, потім з одним їздив в Тюмень на газові розробки, в Ташкенті працював будівельником. Я займаюся підприємництвом, теж ризику вистачає.
Народилися брати в один день, вони двійнята, зовні - зовсім різні. За визнанням родичів, відрізняються і характери: Сергій спокійний, статечний, Андрій гарячий і заводний, але обидва сором'язливі і скромні. До відходу в армію брати були нерозлучні, разом вчилися в електротехнічному училище, потім Андрій служив в Барановичах, а Сергій у Гродно. Але енергетичне поле у ​​них, мабуть, загальне - коли у Андрія щось не ладиться, у Сергія настрій гірше нікуди ...
Тепло розповів про Андрія і його участь у проекті батько Євген Олександрович, щосили намагалися не наговорити зайвого:
- Випробування на цей раз були складніші, ніж в попередні роки. Жили на підніжному кормі. Син гарпуном ловив рибу, рвали з пальм банани, кокоси. Все було в дивину. На 20 учасників - 150 чоловік обслуговуючого персоналу. ОРТ і до нас приїжджало, записували звукове лист. Ксенія Собчак синові сподобалася, що не боягузлива, по болоту разом з ними пробиралася. Андрій подружився з Вікою Лопирьова - «міс Росія», Евеліною Бльоданс, Михайлом Грушевським. Тиждень потім в Москві вони відзначали повернення зі зйомок. Додому Андрій приїхав чорний, як негр. Я і не впізнав його! Плечі обпалені, шкіра обідрана. Але всім задоволений. Привіз нам маску панамську і прапор.
***
А днів десять тому, коли «Останній герой» вже щосили йшов на екрані, а до фіналу було ще далеко, я зустрілася з Андрієм. Хто виграв і відхопив приз в три мільйони, говорити було рано, хоча одноплемінники таємним голосуванням вже вибрали переможця і цей хвилюючий момент вже відзнято.
В кафе за чашкою кави Андрій розповів мені про те, як потрапив в телевізійний проект:
- Чекаючи рейсу в Москві, читав «Комсомолку», побачив оголошення про кастинг в проект «Останній герой» - а я давно хотів туди потрапити - переборов лінь, нерішучість і помчав на інший кінець Москви, на Дмитрівку, в «зоряний будинок», де знімалася «Фабрика зірок». Народу зібралося - тьма! Ми переходили з кабінету в кабінет: спочатку до психолога, потім співбесіду з репортерами. Я так зрозумів, що серед маси людей вони підшукували певні типажі. Потім кожного з усіх боків знімали чотири кінокамери - оцінювали фотогенічність. На завершення заповнив детальну анкету десь з 30 пунктів. А через тиждень, коли я був уже в Гродно, подзвонили з Москви, запросили приїхати.
Тоді і зняли відеоролик про те, що я буду робити з виграшем, якщо стану переможцем. Його показували в першій серії. Недовго думаючи, я сказав, що куплю нову машину.
- Для роботи або для особистого використання?
- Для перевезення вантажів.
- Андрію, наскільки те, що ми бачимо на екрані, - зрежисований спектакль?
- Та ніякого вистави! Все відбувається насправді, ми не знімаємось час від часу, не відпочиваємо в готельних номерах, а постійно живемо на острові, але - в оточенні дуже великої кількості людей з кінокамерами. Неподалік від нашої стоянки, за кущами - їх технічний табір.
- У операторів, які постійно поруч, можна було попросити сірники, сіль?
- Це заборонено правилами гри, і оператори з нами не спілкувалися, тільки режисери. Вдень знімали великими камерами, кожна кілограмів п'ятнадцять важить, в спеку по болотах і хащах лазити з нею важко, тому всі оператори - чоловіки. А вночі вони брали в руки маленькі стрингери. Припиняли знімати, тільки коли ми спали, а так весь час хтось сидів в кущах ...
- Острів був дійсно безлюдний?
- Ні, далеко видно було будиночки місцевих жителів, жив на острові і його охоронець, в основному він стежить за тим, щоб не полювали на черепах. Вони величезні, живуть в море, але іноді вибираються на пісок. За вбивство черепахи там по закону можна заробити 35 років в'язниці ...
- Що в грі вас розчарувало?
- Коли несподівано для всіх на самому початку випали з гри троє здорових мужиків - Джигурда, Єрофєєв і Половцев, - я був в шоці. Як казав потім Таїр Мамедов: «Двометрові лоби спасували перед тим, з чим впоралися слабкі жінки ...»
- Недруги після гри з'явилися?
- Лише одна людина з усієї команди мені став байдужий, і немає бажання з ним спілкуватися. Він не розумів, що це гра, а не сенс життя.
- А з ким було легко?
- З Ярославом Лазарєвим, Володею Лисенко, Вікою Лопирьова, Таїров, Мішею Грушевським. Він з усім своїм репертуаром нас ознайомив, співав - шкода, гітари не було ... Олексій Поліхун - студент, великий інтелектуал, напам'ять читав нам вірші, класичну літературу, переказував фільми - причому все це в особах, як артист.
- Хто в першу чергу вилітав з проекту?
- Ті, хто не міг вписатися в компанію, був марний або прагнув керувати. Кому сподобається, якщо їм командують? Ну а коли нас залишилося чоловік десять, в хід пішли вже інші аргументи і розрахунки. Кожен хотів виграти і усунути сильного суперника.
- Завдяки чому вам вдалося протриматися так довго?
- Просто потрібен був в племені, в основному по господарству, а й на змаганнях теж. Робив що міг, і радів, що потрапив в таку супер гру. Спочатку ми жили дуже дружно, а на останньому етапі почалися інтриги, прийшов час індивідуальної боротьби. Траплялося, що організатори проекту навмисне запускали дезінформацію, щоб загострити наші стосунки.
- Яке враження справила на вас Ксенія Собчак?
- Мені здалося, що вона дуже хороший і вихована людина, причому ніякої ненормативної лексики ми від неї не чули ...
- Ви не відчуваєте докорів сумління через якогось свого вчинку на острові?
- Я міг врятувати на раді Корнелію Манго, але я не думав, що Таїр проголосує проти неї. У підсумку ми обидва проголосували «проти». Ось про це шкодую ...
- Що було найнеприємнішим за сорок днів життя на острові?
- Мабуть, блішки, які водилися в піску. Вони живуть один день, але розмножуються миттєво і тисячами. Маленькі, як чорні точки, але кусаються боляче. Потім це місце опухає, а через день починається сверблячка. Все сверблять, до крові шкіру роздирають ... Давали нам репеленти, але вони мало допомагали ...
- До лікарів звертатися траплялося?
- Лікар раз в тиждень нас оглядав, був присутній на змаганнях, ми щодня приймали профілактичні таблетки від малярії. Найсерйозніший нещасний випадок - коли у Юлі Ковальчук зрізало трубою подушечку вказівного пальця. Вона, бідна, тоді свідомість втратила, але їхати з острова не захотіла. Один з операторів настав на ската - вони на мілководді в пісок зариваються - і шипом проткнув ногу ...
- Зубні щітки, паста, мило у вас були?
- Ні, обходилися без мила, зуби чистили пальцем і в основному золою від багаття, тюбик пасти був тільки в однієї дівчини, яка залишила його в якості дорогої речі. З дозволу провідною кожен вибрав для себе одну річ понад те, що передбачала гра. Я залишив грати для смаження м'яса на вогні. Питну воду носили з джерела, а замість душа - море, благо воно було просто гарячим. Після холодних злив ми в ньому відігрівалися.
- Черв'яків і інші гидоти є доводилося?
- Сенс одного випробування в тому й полягав. Правда, стіл був сервірований не тільки різними дрібними тваринами, але і тістечками з бутербродами - для більшого контрасту. Я вибрав великі риб'ячі очі - один проковтнув, а другий довелося розжувати ... Але терпимо було, як ніби їси сиру рибу. Людмила, яка спочатку заявляла, що з'їсть все що завгодно, навіть підійти до столу не змогла, її тут же вирвало ...
- З якої їжі ви скучили на острові?
- Найбільше хотілося хліба. Рису нам відразу видали дев'ять кілограмів, але не сказали, на скільки днів, тому ми економили ... Ще були консерви з зеленими бобами і кукурудзою. Одного разу спробували смажити кокоси - смак вийшов, як у смаженого сала. Смакота! Скатів пристосувалися маринувати в лаймі (це такий лимон, тільки зелений) і потім смажити, загорнувши в бананове листя. Загалом, не голодували, я навіть поправився на два кілограми. Будинки раніше ніколи не снідав, а тепер, після життя на острові, готую собі щільні сніданки.
- Андрій, а наречена у вас є? (Я знала, що Андрій був одружений і від першого шлюбу у нього є син).
- Є кохана дівчина, ми познайомилися задовго до проекту, зараз вона за кордоном.
- Яку якість ви вважаєте головним для супутниці життя?
- Думаю, відкритість.
- Яке у вас хобі?
- Люблю подорожувати, хоча розумію, що це дороге задоволення. Хотів би об'їхати весь світ, але побував поки тільки в Криму, Прибалтиці, Болгарії, Швейцарії і ось в Панамі.
- А що ви привезли сина з Бокас-дель-Торо?
- Привіз білі корали, які знайшов на березі, мачете, свою бандану, амулет і карту, по якій ми орієнтувалися на острові.
У момент нашої розмови Андрію було 32 роки, а його синові десять.
Що було потім? Знаю, що Андрій мав намір змінити професію і що незабаром одружився на дівчині з Гродно на ім'я Сніжана.

А переможцем «Останнього героя» сезону 2008 - 2009 року стало Володимир Лисенко, директор готелю в Москві.
Фото автора.


рецензії

Доброго дня, Тетяно! Цікаво було читати і написано цілком пристойно. Я вже і забув про це "Останньому герої", Ви нагадали, спасибі! Удачі вам! Василь.
Василь Храмцов 05.02.2018 21:39 Заявити про порушення Ну хто ж з дитячих років не уявляв себе на місці Робінзона Крузо?
Після Сергія Бодрова провідними змагань на виживання були ще Дмитирий Пєвцов і Олександр Домогаров, пам'ятаєте?
А хто ще у вашій родині відрізняється готовністю до ризику, екстриму?
Для роботи або для особистого використання?
Андрію, наскільки те, що ми бачимо на екрані, - зрежисований спектакль?
У операторів, які постійно поруч, можна було попросити сірники, сіль?
Острів був дійсно безлюдний?
Що в грі вас розчарувало?
А з ким було легко?
Хто в першу чергу вилітав з проекту?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.