Навигация
Реклама
Реклама

Тури в Антарктиду

  1. Економіка Антарктиди
  2. Культура
  3. протока Лемейр

Антарктида - загадковий і таємничий ділянку нашої земної кулі. Цей континент завжди привертав до себе велику увагу тому, що він не до кінця ще досліджений, тому тури в Антарктиду залучають як туристів, так і вчених-дослідників. Антарктида - це місце, яке зачаровує своєю незайманою чистотою. Антарктида - загадковий і таємничий ділянку нашої земної кулі

Гірські вершини, вкриті снігом, сяють в променях сонця. Великі блакитні льодовики заворожуюче виблискують. Уздовж узбережжя розташовуються мільйони тюленів, пінгвінів, альбатросів.

Антарктида - це континент, який розташований на півдні Землі, середина даного континенту збігається з південним географічним поясом. Береги Антарктиди оточені водами Південного океану. Загальна протяжність континенту становить - 14 107 000 км2, з них (острова - 75 500 км2 і шельфові льодовики - 930 000 км2). Середня температура зимових місяців становить від -60 град. З до -70 град. С, а літніх - від -30 град. С до -50 град. С. На узбережжі температура становить від -8 град. З до -35 град. С, влітку 0 -5 град. С. Є більш узагальнене поняття - Антарктика, вона складається з материка Антарктиди і островів, прилеглих до нього. В Антарктиді відсутня столиця.

Згідно з конвенцією про Антарктику, яка вступила в дію 23. VI. 1961 року, що континент Антарктида не є територіальної власністю жодної держави. На континенті дозволена лише наукова діяльність. Заборонено розміщення військових об'єктів на континенті. У 1980 році Антарктида проголошена зоною без ядерної зброї, і тепер там не проходять судна-атомохода. В даний час учасниками цього договору заявлені 28 держав і десятки країн-спостерігачів.

У XIX столітті на півострові і прилеглих островах розташовувалося кілька китобійних баз. Потім вони були занедбані.

Клімат в Антарктиді суворий, тому бажаючих заселяти цю місцевість просто немає.

Клімат в Антарктиді суворий, тому бажаючих заселяти цю місцевість просто немає

Як констатує статистика, на сьогодні в Антарктиді немає постійних жителів, там розташовані десятки наукових станцій, на яких проживають від 4000 чоловік, в залежності від сезону. На станції Есперанса (розміщена в Аргентині), в 1978 році було зафіксовано народження першої людини Антарктиди - Еміліо Маркос Палма.

На континенті існує Антарктичний долар - неофіційна валюта континенту. У 1986 році громадяни США створили Антарктичний Заморський Банк. Антарктида НЕ зарахована до жодного з держав, тому не має власну офіційну валюту.

В основному між собою персонал наукових станцій спілкується англійською мовою. Широко поширені також іспанська, французька, російська мови.

На континенті на кожній науковій станції встановлені свої правила віросповідання. Тут панує повна свобода віросповідання. Переважною є християнська релігія. Головним святом континенту є - День Середини Зими (VI. 22) - який позначає закінчення першої половини довгої полярної ночі. Свято відзначається на всіх полярних станціях. Інші основні дати в полярному календарі - перший і останній дні сонячного світла, святкуються в різні дні.

У приморській смузі в основному поширені тварини і рослини. На позбавлених льоду ділянках росте мох і лишайник. Тварини Антарктиди залежать від екосистеми Південного океану. Антарктичні води дуже багаті зоопланктоном, до нього відноситься криль, він є основною їжею для багатьох видів риб, тюленів, пінгвінів, кальмарів. На континенті також живуть комахи і павукоподібні, а сухопутні ссавці відсутні. З наземних тварин переважають морські леопарди, тюлені-крабоїди, морські слони. Загін птахів являє декілька видів буревісників, поморників, полярних крячків, пінгвінів Аделі і імператорських пінгвінів.

Весь час будувалися гіпотези про існування Південної Землі. У 1739 році французька експедиція під керівництвом Буве де Лозье відкрила якусь острівну територію в південній частині вод Атлантичного океану, яку пізніше назвали острів Буве. У 1772 році французької мореплавець знайшов масивний архіпелаг в південній частині пристроїв Індійського океану, до складу якого включено всього один повноцінний острів (Кергелен) і триста дрібних. У 1768 - 1771 роках Джеймс Кук відправився на пошуки Південного материка. У Новій Зеландії він відкрив протоку між Північними і Південними островами. Потім Кук провів другу експедицію, але материк не виявив. У 1819 році англієць У. Сміт відкрив групу островів (Південні шотландські острови).

Сміт відкрив групу островів (Південні шотландські острови)

відкриття Антарктиди як материка здійснив 28.I. 1820 року Ф. Ф. Беллінсгаузен разом з російською експедицією М. П. Лазарева на двох судах пройшли вздовж Тихоокеанського узбережжя і відкрили острова. У 1911 - 1912 роках експедиції Р. Амундсена і Р. Скота досягли Південного полюса. У наступні роки було багато мореплавців і дослідників, які відкрили багато островів і привласнили їм свої імена.

Перша православна церква була побудована на острові Ватерлоо. Вона була освячена в 2004 році.

Економіка Антарктиди

В даний час не ведеться економічна діяльність на континенті. Винятки становлять ловля риби і туризм , Вони відносяться до основної господарської діяльності. Рибальство на континенті підрозділяється на три види: скумбрія крижана, криль, арктичний кликач. Комерційна діяльність на континенті не ведеться, але є і проблема - нерегульований промисел чилійського морського окуня. АНТКОМ регулює вилов морських видів риб.

В Антарктиді існують 26 аеропортів і 53 вертодрому. Якщо ви купили тур в Антарктиду, то найкраще дістатися літаком або плисти кораблем. В Антарктиді є два порти Палмер і мак-Мердо. Судна, що знаходяться в порту, підлягають інспекції.

Геологи зробили висновок, що надра Антарктиди таять у собі безліч корисних копалин - кам'яне вугілля, цінна залізна руда, знайдені сліди руд нікелю, міді, свинцю, цинку, молібдену. Також знайдено графіт, гірський кришталь, слюда. Антарктида є останнім ресурсом людства, це останнє місце, де люди зможуть вести розробку і видобуток мінеральної сировини. Антарктида - це 90% безцінного світового запасу питної води.

Культура

красою природи Антарктиди захоплюються письменники, художники, фотографи. Свої ідеї вони втілюють в художніх шедеврах. Про Антарктиді знімають масу фільмів художнього і документального плану, пишуть книги, малюють картини. В даний час дуже часто проводяться різноманітні виставки. Також модно зараз проводити віртуальні виставки. На цих виставках представлені скульптури, живопис, графіка, фотографії. Художник П. Михайлов практично два століття назад намалював Південний океан, пінгвінів, полярників і айсберги. Картина отримала широку популярність під назвою «Антарктида». Частина його робіт зберігається в Російському музеї.

Частина його робіт зберігається в Російському музеї

У свято «День Середини Зими» проводяться всілякі фестивалі, спортивні змагання за оригінальними видами спорту, театральні та музичні вистави. Різдво святкується з великим ентузіазмом, проводяться цікаві заходи.

Антарктида - останній дике місце на Землі, всі її айсберги, гірські ланцюги покриті кригою, низька температура, сильні вітри викликають деякий страх, але нехай вас не лякають капризи природи. Купуючи тур в Антарктиду, ви маєте унікальну можливість побачити безтурботні і красиві місця. Ви зможете розглядати краси природи з літака, але якщо ви вибрали морську подорож, то ви зможете проплисти на судні навколо Південного полюса, зробити поїздку-подорож на «Зодіак» (надувних човнах, знайомих за фільмами Ж.І. Кусто) і побачити життя антарктичних вод на відстані витягнутої руки. Ви зможете зробити унікальні фотографії.

Любителям спорту надаються походи на лижах або снігоходах, також пропонується дайвінг. Занурення проводиться на глибину до 39 метрів.

Якщо ви зважитеся купити тур в Антарктиду, ви зможете облетіти всю Антарктиду на авіалайнері і побачите захоплюючі панорами льодовиків, гір, айсбергів. У програмі екскурсій ви зможете відвідати бази дослідників, побачите побут, звичаї і досягнення. У таких комплексах вам запропонують відеофільми про дослідження. Також можна скористатися більярдом, бібліотекою, баром. Ви побачите концертні вечори, на які запрошують вчених з сусідніх баз. Антарктида налічує 300 клубів, всі вони самобутні і оригінальні. На базі «Амундсен - Худоба» (США) вам запропонують увійти в сауну, нагріту до 100 градусів, а потім запропонують пробігти за межами сауни, де температура -73 град. С. В наукових містечках є шахові клуби.

протока Лемейр

Це одне з найбільш відвідуваних місць круїзних суден. Тут відкривається чудовий вид на величезні крижані скелі, блискучі стіни льодовиків. Тут також велика різноманітність тваринного світу, красиві панорами плаваючих айсбергів.

На північній околиці протоки лежить пара високих і покритих снігом піків під назвою «Унас Тітса» - улюблене місце висадки туристів.

Унікальні місця, не покриті льодом - їх називають «Оазис». Сухі долини - природна загадка, де протягом двох мільйонів років не випадали опади.

Острів Завадовського - це найбільша колонія пінгвінів, що налічує більше двох мільйонів особин пінгвінів.

Райська бухта - одне з найкрасивіших місць Антарктиди. Круїзні лайнери заходять сюди, щоб поспостерігати за айсбергами.

Тури в Антарктиду - задоволення не з дешевих, пакетних турів як таких не існує. Кожен такий тур складається індивідуально. Тому на цій сторінці ви не побачите модуля пошуку турів, які Ви можете побачити на наших сторінках про інші країни. Зразок такого туру Ви можете побачити на нашій сторінці про круїзи в Антарктиду, або подивіться тур класу Люкс " Антарктида і Південна Георгія ", Залишилися тури і на Новий Рік в Антарктиді. Там же є форма замовлення турів, через яку Ви можете зробити нам запит, після чого ми з Вами зв'яжемося і обговоримо деталі Вашого майбутнього подорожі!

Дивіться відгук нашої туристки Наталії Семенової!

Також Ви можете замовити тур в Антарктиду, зателефонувавши нам за телефонами в Москві +7 (495) 640-07-48, в Санкт-Петербурзі +7 (812) 640-07-48.

Замовити тур в Антарктиду:

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.