Навигация
Реклама
Реклама

У теплих печерах Антарктиди знайшли сліди невідомих раніше тварин і рослин

Нове відкриття.

Фото: Joel Bensing

Дослідники продовжують вивчати Антарктиду, яка зберігає чимало таємниць. Тут були виявлені зразки найдавнішого льоду віком 2,7 мільйона років. Крім того, вивчення антарктичних озер допомогло розкрити секрет походження вірусів, повідомляє Polar Biology .

Фото: Michael S. Becker

Нове відкриття зробила команда з Австралійського національного університету. Її дослідження показало, що під льодовиками Антарктиди в теплих печерах можуть мешкати рослини і тварини. Робота велася на самому південному острові планети - острові Росса. На ньому розташовується діючий вулкан (теж найпівденніший на Землі) під назвою Еребус. А поблизу цього вулкана під дією пара утворилися великі печерні системи.

За словами провідного автора роботи Керідвен Фрейзер, аналіз зразків грунту, узятих в цьому регіоні, показав наявність слідів ДНК водоростей, мохів і безхребетних (членистоногих, нематод, малощетінкових черв'яків). Сліди їхньої присутності знайдені як на підлідних, так і на відкритих ділянках.

"Усередині печер буває дійсно тепло - до 25 градусів за Цельсієм. Ви можете носити футболку там, і вам буде досить комфортно. Поруч з печерними" ротами "багато світла, і частина його просочується вглиб деяких печер, чому верхній шар льоду в них стає зовсім тонким ", - розповідає Фрейзер.

Відео: Youtube

Велика частина ДНК, виявлена ​​її командою, належить рослинам і тваринам, які раніше знаходили і в інших частинах Антарктиди. Однак кілька фрагментів ДНК ученим виявилися не знайомі: їх просто не вдалося ідентифікувати. Фахівці вважають, що ця ДНК може належати раніше невідомим тваринам і рослинам. Тепер вся увага дослідників буде зосереджено на пошуку самих носіїв ДНК.

Така перспектива здається цілком реальною, оскільки раніше в антарктичних вулканічних печерах були знайдені різноманітні бактеріальні та грибні спільноти. Тому цілком можливо, що і більш складні форми життя влаштувалися в тих же печерах, додає ще один автор роботи професор Крейг Кері з Університету Вайкато ( Нова Зеландія ).

Дослідники відзначають, що Антарктида багата вулканами: тільки активних налічується понад 15 (і постійно виявляються нові). Не виключено, що багато хто з них мають по сусідству такі ж системи підлідних печер. Найбільшим сюрпризом було б знайти взаємозв'язок між цими печерами - тоді можна буде говорити про складні екосистемах та біорізноманіття крижаного континенту.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.