Навигация
Реклама
Реклама

В Україні відбирають добровольців для роботи в Антарктиді

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 липня 2010, 7:23 Переглядів:

До пінгвінам. Наступного року поїдуть 10 українців. Фото НАНЦ.

В Україні оголосили новий набір бажаючих попрацювати на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. "Бажаючих менше не стає, адже там і зарплата близько тисячі доларів на місяць. Нову експедицію в Антарктиду відправимо в березні, поки що приймаємо заявки", - розповів "Сегодня" прес-секретар Національного антарктичного центру Володимир Бочкарьов. Щоб стати полярником, треба п'ять років працювати за фахом (наприклад, електриком, біологом або метеорологом), повинен знати англійську або іспанську мови (спілкуватися з колегами з інших експедицій), вміти користуватися комп'ютером і, звичайно, бути здоровим. "Раніше в групі було 14 осіб, тепер через мізерне фінансування відправимо лише десятьох (одна експедиція обходиться в $ 1 млн на рік). Але навіть цих десятьох полярників до місця призначення перевозять в борг", - говорить Бочкарьов. Робота у полярників в основному дослідницька - вивчають флору, фауну. "Але і фізично працюємо теж - сніг розчищаємо", - говорить старожил експедицій, дизеліст і електрик з Черкас Микола Старинець, який був на зимівниках шість разів і хоче поїхати сьомий.

ПОБУТ. Що стосується побуту, то тут все дуже строго і просто. Провізію доставляють спеціальні судна раз в чотири місяці. Це м'ясо, крупи, консерви, зрідка сало - його дуже складно перевести через американський кордон, оскільки в США заборонено ввозити продукти з Європи. "Якщо собака на кордоні не відчує сало, дуже радіємо", - говорить полярник. Алкоголь їм категорично заборонено, тільки на Новий рік дозволяється келих шампанського. Головна розвага - перегляд кіно і футбол. У свої комп'ютери полярники "закачують", за словами Старинця, кілька десятків фільмів - намагаються в основному комедії. А ось еротичні фільми заборонені. За рік зимівлі полярники встигають зіграти 60-90 матчів в футбол. "Єдине, чим погані такі матчі, що там сніг занадто жест-кий, - якщо падаєш, то можеш поранити коліна", - розповіли нам полярники.

ПІНГВІНИ втік від АНГЛІЙЦІВ ДО НАШИХ

Полярники розповідають, що дуже люблять спостерігати за пінгвінами. "Їх біля нашої станції живе приблизно 100-150. А все тому, що англійці приїхали з собаками, а пінгвіни їх бояться", - розповідає полярник Станіслав Недогибченко. У зграї є і такий пінгвін, який любить гратися ложкою на блюдечку. "Ставимо тарілку з ложкою, він підходить, підкидає ложку, потім шукає її, кладе в тарілку і так кілька разів", - говорить полярник Микола Старинець.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Україні відбирають добровольців для роботи в Антарктиді". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.