Навигация
Реклама
Реклама

Швейцарія - :: Туроператор «Світлана»

Одне тільки ім'я цієї маленької нейтральної країни викликає образи шоколаду, сиру, годинників, банкірів і сніжних гірських вершин

Одне тільки ім'я цієї маленької нейтральної країни викликає образи шоколаду, сиру, годинників, банкірів і сніжних гірських вершин. Також Швейцарія повсюдно відома своїми довгими традиціями політичного і військового нейтралітету, що дозволяє їй утримувати на своїй території безліч різних міжнародних організацій.

Географія.

Розташована в Центральній Європі, Швейцарія межує з Німеччиною, Австрією, Ліхтенштейном, Італією і Францією. Країна включає три основні топографічні області: Швейцарські Альпи, Швейцарське плоскогір'я і гірський масив Юра. Швейцарський клімат в цілому помірний, але може сильно відрізнятися в залежності від місцевості - від суворих умов високогірних місцевостей до приємної середземноморської температури в самих південних своїх точках.
Гірський масив Юра
Вапняковий гірський масив Юра простягається від Женевського озера до Рейну і займає близько 12% всієї площі країни. Середня висота гір дорівнює 700 м. Складчастий рельєф цих гір з перемежованими хребтами і з протікають в долинах гір річками дуже мальовничий.
Ці гори стали відомі завдяки розкопкам, в результаті яких були знайдені численні останки динозаврів. Саме за місцем розкопок в вапнякових горах Юра було дано назву геологічного періоду.
Швейцарське плато (Середня смуга)
Близько 30% всієї площі країни на північний захід від Альп займає Швейцарське плоскогір'я (плато), середня висота якого становить 580 м над рівнем моря Тут проживає 60% населення Швейцарії. Це найбільш густонаселений регіон країни: на 1 кв.км доводиться 450 людина.
Для Швейцарського плато характерні дуже велике зосередження промисловості, величезна кількість залізничних і автомобільних сполучень, розвинене сільське господарство і скотарство. Головну красу ландшафту складають мальовничі села, округлі зелені пагорби і блакитні озера.
Альпи
Майже всю південну половину Швейцарії займають Альпи. Ці високі, нерівні, покриті снігом гори розчленовані глибокими ущелинами. Альпи служать основним джерелом доходу, оскільки мальовнича природа високогір'я приваблює багато туристів і альпіністів. Найвищі вершини - пік Дюфур (4634 м) в масиві Монте-Роза на кордоні з Італією, Будинок (4545 м), Вайссхорн (4505 м), Маттерхорн (4477 м), Гран-Комбі (4314 м), Фінстераархорн (4274 м ) і Юнгфрау (4158 м).
Більша частина Швейцарії зрошується Рейном і його притокою Аре (найважливіші з його приток - Ройс і Ліммат). Південно-західні райони відносяться до водозбірного басейну Рони, південні - до басейну Тічино і південно-східні - до басейну р. Інн (притоки Дунаю). Річки Швейцарії не мають судноплавного значення. На Рейні судноплавство підтримується тільки до Базеля. За винятком Інна, що бере свій початок у Верхньому Енгандині, витоки всіх основних річок країни знаходяться в Сен-Готардском масиві. Води річок Арі, Ройса і Рейну, зливаючись у Брюгге і Вальдсхут, спрямовуються до Північного моря. На захід від Марселя Рона, звана в верхньому своїй течії Роттен, впадає в Ліонський затоку. Річка Тічино - притока річки По, що впадає в Адріатичне море на південь від Венеції.
Великі і малі озера Швейцарії дуже мальовничі. Найбільше з майже 600 озер - Женевське озеро (581 кв.км, з них Швейцарії належить 370 кв.км). Не менш відомо Фірвальдштетськоє озеро (114 кв.км), що утворився з семи водойм. Бріенцкое (29 кв.км) і Тунское (48 кв.км) озера розділяє мулиста дельта річки Лючіни. На північному сході Швейцарії належить частина Боденського озера (537 кв.км). На півдні країни розташовані озера Маджоре (212 кв.км) і Лугано (48,7 кв.км). У число найбільших озер входять також Невшательское (216 кв.км), Цюрихское (89 кв.км), Більське (39 кв.км) і Цугское (38 кв.км). Більшість цих озер має льодовикове походження: вони утворилися в епоху, коли великі льодовики спускалися з гір на Швейцарське плато. На південь від осі Альп в кантоні Тічино знаходяться озера Лугано і Лаго-Маджоре.
*
Погода і клімат
В цілому клімат країни можна назвати помірним. Швейцарії не властиві крайні прояви спеки, холоду або вологості.
Унікальність Швейцарського клімату в тому, що, в общем-то, для кожної області Швейцарії характерний свій пейзаж, свій клімат. Тут Арктика сусідить з тропіками. Ви можете знайти тут як в Арктиці мохи та лишайники, а так само пальми і мімози практично як на узбережжі Середземного моря. У лісах листяні породи чергуються з хвойними, буки і каштани - з ялинами, соснами і модрина. У замкнутих долинах гір Юра, там де скупчується холодне повітря, взимку іноді буває холодніше ніж в Сибіру. Деякі долини південних схилів Альп відрізняються надзвичайно сухим і теплим кліматом. У Цюріху температура літнього дня нерідко доходить до + 30 ° С в тіні, зате в особливо люті зими вона опускається до - 25 ° С. Взимку низовини Швейцарії наповнені холодним повітрям, густа пелена високого туману застеляє небо. Але в горах над туманом яскраво світить сонце, створюючи чарівну атмосферу казки. У західній частині Швейцарії клімат порівняно сухий, так як дощові хмари затримуються горами Юра. У який би час року Ви не поїхали до цієї країни, не забудьте будинку светр, зручне взуття, парасольку, сонячні окуляри і купальний костюм.
Інформацію про погоду в Швейцарії на даний момент Ви можете дізнатися на сайті:
www.meteoswiss.ch
Столиця.

Берн.


Час.

Відстає від київського часу на 1 годину.
Кухня.

Багатонаціональна, колоритна Швейцарія по-праву славиться різноманітністю своєї кухні. Всьому світові відома слава швейцарського сиру і шоколаду, але кожен з регіонів країни знаменитий своїм особливим кулінарним шиком. Французька, Німецька та Італійська кухня переважає в районах, де говорять на цих яиках, проте кожен район має свої кулінарні родзинки. Fondue і Racklette (розтоплений сир) у Французькій частини; апетитні сосиски і Rosti (спеціально приготований картопля) в Німецькій; скибочки в'яленої яловичини (Bundner Fleisch) і шинка в районі Graubunden; Італійська кухня також переважає в Ticino. Швейцарський шоколад і десерти славляться у всьому світі. Швейцарські вина прекрасні, особено в районах, де вирощують виноград - обов'язково питайте місцеве вино! Швейцарське пиво первокласная. Лікери також гарні, одноко дуже міцні - Kirsch, Pflumli, Williamine найпопулярніші
Коли подорожуєш по країні на машині або на поїзді, дивуєшся величезній кількості виноградників на гірських схилах. Як і всі в цій країні, швейцарські вина з різних регіонів країни смачні кожне по особливому.
«МЕРЛО» (Тічино) - вишукане рубінове вино з тонким букетом і гарантією якості.
«Амінь» (Вале) - ароматне сухе біле вино з однойменного винограду, яке воліли ще стародавні римляни.
«ФЕНДАН» (Вале) - вишукане на смак вино зі свіжим фруктовим ароматом.
«ДОЛЬ» (Вале) - запашне вино отримується при змішуванні сортів винограду Піно-Нуар і Гамей.
Сувеніри.

Чудова якість всього, що виробляється в Швейцарії, перетворює її в рай для любителів робити покупки. У більшості магазинів і універсамів говорять по-англійськи. Вашу поїздку до Швейцарії можна вважати незавершеною, якщо ви не купили швейцарський годинник. Наручний годинник пропонується тут в невимовному різноманітті і стоять зазвичай менше, ніж в інших країнах. У колосальному розмаїтті упаковок, форм і сортів представлений шоколад. Відмінним придбанням може стати одяг, вишивка, постільна білизна, точні прилади, складні ножі, музичні шкатулки, різьблення по дереву, кераміка і продукція інших ремесел, а також антикварні предмети і видання з мистецтва. Податок на додану вартість в Швейцарії становить 7.5%. На ваше прохання в деяких магазинах вам видадуть спеціальний чек (Global Refund Cheque), за яким при від'їзді з країни вам, як іноземцеві, повернуть закладений у вартість товару ПДВ прямо в аеропорту.
До оплати в магазинах приймаються всі основні кредитні картки. Магазини зазвичай відкриті з 9.00 до 18.30 по буднях і з 9.00 до 16.00 по суботах. У неділю магазини закриті, крім тих, які розташовані в аеропортах, на деяких залізничних станціях і в місцях зупинок для відпочинку вздовж шосейних доріг.
Транспорт.
За Швейцарії на поїзді.
Система залізничного сполучення в Швейцарії унікальна. Де б ви не були, Вам завжди допоможе компетентний, доброзичливий і говорить на декількох європейських мовах персонал. На будь-якій станції можна купити квиток до будь-якого пункту призначення в Швейцарії. Велика розмаїтість усіляких проїзних квитків дозволяє зробити подорож залізницею зручним і економічним. У багатьох поїздах є вагони-ресторани, дитячі ігрові майданчики. Розклад руху поїздів складено дуже зручно: поїзди відправляються щогодини в усіх напрямках по країні, а у великі міста - щопівгодини. Сучасні поїзди, а так само чудова кухня роблять подорож на поїзді по Швейцарії ще більш привабливим. Якщо Ви плануєте після Швейцарії відвідати іншу європейську країну, то Ви можете скористатися для переїзду міжнародними потягами, такими як TGV, ICE, Cisalpino, City Night Line, які швидко, надійно і з комфортом доставлять Вас в будь-який європейський місто.
Громадський транспорт в містах.
У містах Швейцарії діє дуже зручна і розумна система громадського транспорту (трамваї, автобуси і тролейбуси). Квитки продаються в автоматах, встановлених на кожній зупинці, до оплати приймаються тільки монети. У самому транспортному засобі придбати квиток, як правило, можна, але краще зробити це заздалегідь. За безквитковий проїзд стягується штраф, розмір якого досить великий. На міський громадський транспорт поширюється дія проїзних Швейцарської Системи Подорожей.
Особливості руху на автомобілі.
У Швейцарії подорожувати на автомобілі легко і приємно. Більшість дорожніх знаків збігаються з загальноприйнятими у всьому світі, інші зрозумілі по зображенню. Долати альпійські перевали на автомобілі не складно, але вузькі і круті гірські дороги вимагають від водія певних навичок і підвищеної уваги.
Деякі правила, які необхідно враховувати при пересуванні на території Швейцарії на авто:
- рух в країні правосторонній.
- обгін справа строго заборонений.
- при русі в тунелях, в тому числі і в світлий час доби, повинне бути ввімкнено ближнє світло фар.
- обмеження швидкості: на автостраді - 120 км / ч, інші дороги - 80 км / год, населені пункти - 50 км / ч.
- громадський транспорт має перевагу в русі. У містах існують спеціальні смуги для руху автобусів і тролейбусів, в'їзд на які заборонений.
- водій і всі пасажири (включаючи тих, хто перебуває на задньому сидінні) повинні бути пристебнуті ременями безпеки.
- діти до 7 років повинні перебувати в дитячому кріслі.
- пішоходи мають пріоритетне право руху перед автомобілями на пішохідних переходах, перед якими водії зобов'язані повністю зупинитися.
- більшість парковок платні, оплата проводиться в автоматах, розташованих поруч з паркувальними місцями. Можлива безкоштовна парковка, але час перебування автомобіля на такій стоянці, як правило, обмежена.
- покажчики доріг: автостради - зелені, головні дороги - сині, сільські дороги - білі.
- використання шипованої гуми заборонено.
- українські водійські посвідчення є дійсними, якщо написи в них дублюються англійською мовою.
- щорічний дорожній збір в розмірі 40 швейцарських франків стягується зі всіх автомобілів і мотоциклів, при належних громадянам Швейцарії. При оренді автомобіля цей податок вже включений у вартість. Водії автомобілів, орендованих за кордоном, повинні придбати дозвіл - «Vignette». Зробити це можна на кордоні Швейцарії або в будь-якому швейцарському поштовому відділенні, а так
ж на більшості заправних станцій. Цей дозвіл дійсно для багаторазового в'їзду до Швейцарії протягом одного календарного року.
За порушення правил дорожнього руху в Швейцарії передбачені дуже великі штрафи.
Валюта.
Швейцарський франк (CHF), рівний 100 сантимам. В обігу знаходяться купюри гідністю 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 франків, а також монети в 5, 2, 1 франк, 50, 20, 10 і 5 сантимів.
Банки і обмін валюти
Відкрито з 8.00 до 16.00 (деякі до 17.00 - 18.00) по буднях, перерва з 12.00 до 14.00. Раз в тиждень банки відкриті довше звичайного. Пункти обміну валюти при аеропортах і залізничних вокзалах відкриті щодня з 8.00 до 22.00, часто - цілодобово.
У багатьох магазинах можна розплачуватися конвертованою валютою, до оплати приймаються всі основні кредитні картки і туристичні чеки. Поміняти гроші можна в будь-якому відділенні банку, у вечірній час - в обмінних пунктах великих універмагів, аеропортів і в деяких туристичних агентствах. Міняти гроші краще за кордоном, так як в самій Швейцарії курс національної валюти завищений.
Чайові.

Чайові прийнято давати офіціантам і таксистам. Звичайна сума - 10 - 15% від рахунку.
Свята.

1 січня - Новий рік (в окремих районах 1 і 2)
28 березня - Страсна п'ятниця
30-31 березня - Великдень
8 травня - Вознесіння
18-19 травня - Трійця
1 серпня - День заснування конфедерації
25-26 грудня - Різдво
Магазини.

Працюють в будні дні з 08.30 до 18.30, деякі працюють до 21.00-22.00. У суботу всі магазини працюють з 08.00 до 12.00 і з 14.00 до 16.00. У великих містах деякі магазини працюють без перерви на обід, але закриті в понеділок першу половину дня.
Митні правила.

Товари, куплені в Швейцарії, митом не обкладаються. У країні діє система TAX FREE. Не забувайте відзначати чеки куплених Вами товарів в магазинах і пред'являти їх в аеропорту при вильоті з країни.
Ввезення і вивіз валюти не обмежений. Дозволяється безмитно ввозити предмети особистого користування - одяг, фото- і кінокамери, спортивний інвентар, музичні інструменти і харчові продукти з розрахунку на 1 день. Можна ввозити також подарунки на суму до 100 CHF.
Ввезення алкогольних і тютюнових виробів дозволяється особам, які досягли 17-річного віку. Вільний ввезення алкогольних і тютюнових виробів допускається в межах наступних кількісних обмежень:
2 літри алкогольних напоїв міцністю менше 15 градусів;
1 літр міцних спиртних напоїв;
200 сигарет або 50 сигар, або 250 гр. курильного тютюну.
Ввезення / вивезення готівкової валюти вільний і необмежений за сумами. Переміщувана валюта в сумі, що перевищує 1000 доларів США, підлягає обов'язковому письмовому декларуванню.
Заборонено ввезення наркотиків, м'яса і м'ясних продуктів, шкур диких котячих, крокодила, ящірок і виробів з них, квіткових рослин з грунтом. *
ТAX-FREE

У Швейцарії, як і в більшості європейських країн, існує система повернення податку на додану вартість громадянам, чиє постійне місце проживання знаходиться за межами Швейцарської конфедерації. Ставка податку становить 7,6% і вже включена у вартість товарів і послуг. Повернення ПДВ підлягають рахунку на суму понад 400 швейцарських франків.
1. Якщо Ви в магазині одноразово робите покупку на суму, що перевищує цей мінімум, Вам слід звернутися до продавця з проханням видати спеціальний бланк на повернення ПДВ.
2. В термін неперевищує 30 днів Ви повинні вивезти придбані Вами речі за межі країни.
3. При виїзді з країни Вам необхідно пред'явити чек Global Refund і куплений товар співробітникам швейцарської митниці для того, щоб ними було поставлено штамп, який підтверджує факт вивезення придбаного товару за межі країни.
Для цього Вам необхідно:
- після проходження паспортного контролю підійти до автомата з написом «ZOLL / CUSTOMS / EXPORT DOCUMENTS»;
- на моніторі автомата вибрати мову спілкування;
- слідувати інструкціям, що з'являються на моніторі.
Якщо Ви, купуючи товар, заплатили вартість за вирахуванням ПДВ, а в якості гаранта вивезення товару за межі Швейцарії внесли номер Вашої кредитної картки, то на цьому Ваші дії закінчені. Якщо ж Ви заплатили повну вартість товару, то по проштамповані співробітником митниці чеку Вам повернуть ПДВ готівкою в представництві Global Refund в аеропорту.
При виникненні будь-яких питань, Ви завжди можете звернутися за допомогою до працівників аеропорту або співробітникам митниці.
Примітка.
Якщо ви хочете здати куплені речі, за якими необхідно зробити повернення ПДВ, в багаж, то Вам необхідно показати чек Global Refund при реєстрації на рейс і слідувати інструкціям працівників аеропорту.
ВДАЛИХ ВАМ ПОКУПОК!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.