Навигация
Реклама
Реклама

У День космонавтики в Парку Горького відкриється сезон спостережень за небесними світилами

12 квітня, в День космонавтики, в Парку Горького стартує сезон спостережень за небесними світилами. Після піврічної перерви знаменита народна обсерваторія відкриє свої двері. В цей день гостей парку чекають чотири астрономічні екскурсії, які проведуть співробітники обсерваторії. Днем можна буде поспостерігати за Сонцем і Венерою, а ввечері - побачити зірки і галактики. Також в парку організують квест і лекцію про таємниці космосу. У День космонавтики всі заходи будуть безкоштовними.

У День космонавтики всі заходи будуть безкоштовними

«Сезон спостережень в нашій обсерваторії традиційно відкритий з 12 квітня по 30 вересня. У цей період погода сприяє кращої видимості небесних об'єктів. В астрономічному павільйоні встановлено два потужних телескопа: один - для денних спостережень зі збільшенням до 100 крат, інший - для вечірніх, зі збільшенням до 500 крат », - пояснили в прес-службі Парку Горького.

У четвер, 12 квітня, о 15:30 і о 16:30 всіх бажаючих запрошують на денні астрономічні екскурсії. На них відвідувачам обсерваторії розкажуть про пристрій телескопів. Гості зможуть спостерігати за Сонцем, побачити сонячні плями і протуберанці - щільні згустки плазми, які піднімаються над Сонцем і утримуються над його поверхнею протягом певного часу. Крім того, можна буде розглянути другу по віддаленості від Сонця планету - Венеру.

Вечірні екскурсії почнуться о 20:30 і о 22:00. На них розкажуть про принцип роботи телескопів і допоможуть знайти на вечірньому небі зоряні скупчення, а також галактики, які знаходяться в мільйонах світлових років від нас.

На них розкажуть про принцип роботи телескопів і допоможуть знайти на вечірньому небі зоряні скупчення, а також галактики, які знаходяться в мільйонах світлових років від нас

У перерві між екскурсіями гостей запрошують взяти участь у квесті «У пошуках зірок», який пройде по всій території Парку Горького. Він розпочнеться о 18:00 біля будівлі обсерваторії. Присутніх розділять на команди від двох до восьми чоловік. За півтори години їм належить виконати безліч завдань - наприклад, знайти символи, пов'язані з космосом, і розгадати таємниці перших повітроплавців. Команда, яка впорається краще за всіх, отримає приз. Для того щоб взяти участь у квесті, потрібно попередньо зареєструватися .

У лекторії в будівлі головного входу студенти, аспіранти, співробітники і випускники Московського фізико-технічного інституту прочитають лекцію "День космонавтики" (Початок о 19:30). Вони розкажуть про те, що таке космос, наскільки небезпечні астероїди і чим відрізняється Марс від Венери .. Слухачі зможуть задати питання астрофізикам, космологам і планетологам.

До кінця квітня обсерваторія буде відкрита для гостей тільки у вихідні дні і в залежності від погоди - небо повинно бути ясним і безхмарним. А з 1 травня по 30 вересня вона перейде на щоденний графік. Протягом всього сезону відвідування буде платним. Зареєструватися на екскурсію і купити квиток можна на сайті Парку Горького . Народна обсерваторія була побудована в парку в 1957 році, а в 1930-і на її місці знаходилася відкрита астрономічна майданчик.

Народна обсерваторія була побудована в парку в 1957 році, а в 1930-і на її місці знаходилася відкрита астрономічна майданчик

День космонавтики відзначають в Росії 12 квітня. У цей день в 1961 році радянський космонавт Юрій Гагарін вперше в світовій історії здійснив політ у космос. Програму в честь свята підготували три столичних технопарку, де пройдуть безкоштовні заняття для дітей. На уроках школярам розкажуть про політ першої жінки-космонавта Валентини Терешкової, роботі Міжнародної космічної станції і багато іншого. Місто до 12 квітня прикрасять 300 листівок з портретами Юрія Гагаріна і космічної станції «Салют».

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.