Навигация
Реклама
Реклама

Традиції Арабов

  1. релігійні традиції
  2. Ставлення до жіночої половини
  3. Сімейні традиції
  4. Культура привітань
  5. Приймання їжі
  6. подача напоїв
  7. освітнє середовище
  8. Меджліс
  9. Національні розваги

Традиції Арабських Еміратів, в силу мусульманського державного устрою, мають свою специфіку та особливості. Плануючи відпочинок в ОАЕ , Ви повинні розуміти, що тут свято шануються і шануються вікові традиції і звичаї. Знаючи всі тонкощі унікального арабського побуту, ви зможете цілком адекватно реагувати на події, що відбуваються, і будете почувати себе максимально комфортно.

Знаючи всі тонкощі унікального арабського побуту, ви зможете цілком адекватно реагувати на події, що відбуваються, і будете почувати себе максимально комфортно

релігійні традиції

Говорячи про релігійність арабського народу, слід зазначити, що всі арабські традиції і звичаї засновані на священній для мусульман книзі Коран. Коран - це не тільки релігійний, а й культурний зразок арабської писемності.

П'ять разів на день відбуваються молитви, а під час святкування священного місяця Рамадан всі віруючі повинні поститися. У денний час заборонений прийом їжі, пиття і куріння. Протягом дня неприпустимі видовища, гуляння і розважальні заходи.

Протягом дня неприпустимі видовища, гуляння і розважальні заходи

Ставлення до жіночої половини

Традиції арабського народу відводять особливе місце жінці. Жінка на сході - це берегиня сімейного щастя і вогнища. Арабська жінка не повинна відчувати потреби, а чоловік зобов'язаний давати її подарунками і прикрасами.

У відповідь на таке шанобливе ставлення, жінка повинна вести себе скромно і стримано. Заборонено показувати на людях оголені ділянки тіла, а при появі, жінку обов'язково повинен супроводжувати чоловік або старший родич.

Для арабських жінок існує особливий день. Один раз в тиждень все аквапарки, пляжі, салони краси і фітнес центри відкриті тільки для прекрасної половини.

Сімейні традиції

Сімейні традиції Арабських Еміратів беруть свій початок в далекій давнині. Споконвіку арабський народ вів племінний спосіб життя. Кожне плем'я поділялося на окремі клани, які включали кілька сімей. Саме завдяки такому облаштування, сім'я в ОАЕ завжди мала велике значення.

До сих пір для арабів найстрашнішим покаранням є вигнання з сімейного кола. Хоча сучасний побут накладає певні відбитки на традиційний арабський уклад, сімейні узи залишаються священними для кожного жителя ОАЕ .

Культура привітань

Гостинність і прийом гостей займають традиційно важливе місце в культурі жителів Аравії. Звідси - значна увага, яка приділяється усіх аспектів в ритуалі взаємин, будь то чисто дружні зв'язки або ділові контакти.

Вважається непристойним занадто швидко переходити до конкретної розмови про справи, які не випередивши його різноманітними, виробленими поколіннями привітаннями, розпитуваннями про здоров'я, приправленими словами хвали на адресу Аллаха. Навіть при випадковій зустрічі на вулиці правилом хорошого тону вважається не просто вимовити привітання, а й поцікавитися здоров'ям знайомого, тим, як йдуть у нього справи.

У чоловіків, якщо вони родичі, близькі друзі або навіть хороші знайомі, зустрічі будь скороминущість можуть супроводжуватися двома поцілунками в щоки. Якщо зустріч відбувається в офісі або вдома, вона повинна супроводжуватися пропозицією чаю, кави або прохолодних напоїв - адже, згідно з традицією, гість повинен перш за все вгамувати спрагу після подорожі в безводної пустелі.

Приймання їжі

специфічні страви

, Що представляють собою однорідну масу з розтертого гороху, кунжутного насіння, баклажанів та ін., Беруться шматком твердої або м'якої коржі (останню краще скласти "совочком").

Перед їжею вимовляються слова: "бісміллягі ар-Рахман ар-Рахім" (В ім'я Бога милостивого, милосердного), а по завершенні трапези: "Аль-Хамді лив-ля" (Слава Богу).

подача напоїв

подача напоїв

Кахва Арабія - найміцніший арабська кава

, Як правило приправлений кардамоном і іншими спеціями, подається під час прийому гостей в маленьких чашечках. Там, де традицію хочуть дотримати повністю, він готується в довгоносих мідних кавниках - Даллі.

Якщо такий міцну каву вам не дуже до вподоби, можете відмовитися від другої запропонованої порції, тримаючи чашку в повітрі за краї і похитуючи нею з боку в бік. Якщо ви просто протягнете чашку до подавальників, він наповнить її знову. Просити добавки більше трьох разів вважається нечемним.

Після обіду по колу можуть бути передані духи, якими зазвичай злегка змочують шкіру у себе за вухами; також кадили пахощі. Цей ритуал підказує гостям, що пора прощатися. При прощанні голови і руки йдуть можуть бути обприскані ж рожевою водою.

При прощанні голови і руки йдуть можуть бути обприскані ж рожевою водою

освітнє середовище

Особливе місце в життєвому укладі, традиції арабського народу відводять сфері освіти. З давніх часів арабський народ відрізнявся високими знаннями і грамотністю. Якщо раніше особливою шаною користувалися приватні викладачі, то сьогодні до них на зміну прийшли сучасні освітні установи - школи, університети і коледжі.

Обов'язковою і абсолютно безкоштовним в ОАЕ є початкову освіту. Середня спеціальна освіта виступає як додаткове. Щорічно реалізуються навчальні програми для дорослого населення, що дозволяють повністю викорінити безграмотність.

Щорічно реалізуються навчальні програми для дорослого населення, що дозволяють повністю викорінити безграмотність

Меджліс

Поняття "меджліс" (дослівно: місце, де сидять) з'явилося як результат розвитку ритуалу арабського гостинності. У бедуїнів це частина намети або навіть окремий намет, у осілих жителів - частина будинку або окрема будівля, призначені для того, щоб гідно прийняти гостя. Меджліс у міру можливостей господаря встеляється циновками і килимами, східними подушками, щоб створити максимум затишку для відвідувачів. Знаходяться в меджлісі розташовуються уздовж стін, а в середині знаходиться мідний піднос з кавниками для частування гостей, жаровня для пахощів.

Оскільки поняття "гість" в арабському суспільстві трактується більш широко, ніж це прийнято у нас (наприклад, глава роду, що прийшов до шейха племені, теж розглядається в першу чергу не як підлеглий, а як гість), меджліс грає соціальну і суспільну роль.

Оскільки поняття гість в арабському суспільстві трактується більш широко, ніж це прийнято у нас (наприклад, глава роду, що прийшов до шейха племені, теж розглядається в першу чергу не як підлеглий, а як гість), меджліс грає соціальну і суспільну роль

Меджліс будь-якої людини незалежно від соціального становища відкритий для всіх, хто прийшов з миром, - ця традиція успадкована від племінного суспільний лад, де таким чином вирішувалися питання внутрішньої демократії. Тому меджліс вождя племені - це вже фактично офіційне місце, рада.

Сучасні установи і готелі Еміратів підтримують цю традицію, тому в багатьох місцях можна побачити спеціально влаштовані меджліси у вигляді наметів з подушками, килимами, кальянами, що стоять напоготові на гарячому вугіллі довгоносими кавниками-Далля, в яких вариться найміцніший кави (кахва Арабія), страви з фініками (нудотно солодкість фініків покликана підкреслити смак кави). Хоча меджліси, як правило, майже ніколи не використовуються за призначенням, вони підкреслюють гостинність місця і повагу до гостей.

Національні розваги

В ОАЕ ви не знайдете гральних закладів і казино, азартні ігри тут під забороною. Але відсутність азартної складової компенсується численними спортивними змаганнями. Щотижня тут організовуються різні спортивні змагання. Це можуть бути верблюжі перегони або бої биків. В якості елітного відпочинку, араби вважають за краще соколине полювання. Таке полювання є споконвічно арабською традицією і зберігає вікову пам'ять.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.