Навигация
Реклама
Реклама

Арабіка і робуста - в чому різниця? Різниця робусти і арабіки

Сьогодні мова піде про двох основних видах кавових дерев, з яких виготовляється найпопулярніший в світі напій - кава.

Арабіка і робуста - саме так ми звикли називати дерева сімейства маренових, що служать основою сучасного кавової справи. При цьому провідна в цій парі - арабіка, на чию частку припадає 2/3 світового кавового виробництва.

За морфологічними властивостями кава аравійська (Coffea arabica) і робуста (Coffea canephora) відрізняються за кількома параметрами. По-перше, формою ягоди: у арабіки вона довгасто-овальна, у робусти - більш кругла. По-друге, листям: робуста має більші, кілька грубі і часто обвислі листя в порівнянні з листям арабіки. Що стосується квіток, робуста знову виграє в розмірах і в безпосередньому кількості квіток в суцвітті, хоча за структурою вони схожі. Якщо говорити про розмір дерева, що росте в диких умовах, то і тут робуста, що досягає 10-15 метрів у висоту, обганяє арабіку з її 5-7 метрами.

Різниця робусти і арабіки ще і в умовах зростання. Плантації робусти розташовуються в низкогорье на висоті 600-900 метрів над рівнем моря, а арабіка росте в середньому не нижче 1000 метрів. Більш того, арабіка дуже примхлива: їй потрібно субтропічний клімат, велика кількість вологи, світло і родючі грунти; вона схильна до хвороб, "боїться" холоду і потребує підвищеної уваги та догляду. Арабіка вразлива. Зате саме цей вид вважається кращим кави з вишуканим смаком і чудовим ароматом. дійсно, аромат у арабіки в рази більш насиченим і багатшим. Це пояснюється наявністю в хімічному складі безлічі різних масел і ароматичних сполук, які формуються в процесі обсмажування.

Якщо за аромат відповідають масла і з'єднання, то за гіркуватий і терпкий смак - вміст кофеїну. Оскільки в робусті кофеїну в два рази більше, ніж в арабіки, то гіркуватості у неї значно більше. Тим часом, у робусти в два рази менше хромосом, ніж у арабіки. Можливо, саме тому робуста не володіє ніякими витонченими відтінками смаку, що містяться, головним чином, в розмаїтті кислинки, властивої тільки арабіки. Смак робусти часто спотворюють дефекти: присмак дерева, землі, цвілі та інші неприємні характеристики. У той же час гарна нейтральна робуста може сподобатися цінителям класичного кавового смаку і тим, хто не сприймає в кави кислинку.

Різниця арабіки та робусти також в тому, що в чистому вигляді робусту п'ють досить рідко, а реклама її нещадно дискредитує, тому позначку "100% Robusta" на популярних упаковках кави ви практично не знайдете, чого не скажеш про упаковках арабіки. Найчастіше робусту використовують в сумішах для додання фортеці і зниження ціни, адже робуста дешевше арабіки.

Найчастіше робусту використовують в сумішах для додання фортеці і зниження ціни, адже робуста дешевше арабіки

Активно поширюватися робуста початку в другій половині XIX століття, коли листкова іржа знищила більшу частину плантацій арабіки на Шрі-Ланці. Арабіку активно вирощували з кінця 16-го століття, але тільки лихо на Шрі-Ланці спонукало фермерів почати використовувати Coffea canephora, або робусту, оскільки вона більш стійка до погодних умов, добре розмножується, не вимагає високих витрат, постійного спостереження і догляду. Вважається, що в комерційних масштабах робусту почали вирощувати в Конго в 1870 році. Сьогодні її вирощують в основному в Африці, Азії і Бразилії, а в Колумбії і Коста-Ріці вирощування робусти заборонено законом.

Робуста - кава на любителя, але це не означає, що він гірше арабіки. Так, він дешевший, але якісна робуста має своїх поціновувачів. Важливо розуміти, що на смак кави в його кінцевому варіанті впливає сукупність багатьох факторів: погодні умови, якість догляду, метод збору врожаю , Процес обробки кавових зерен, спосіб приготування кави - і це далеко не все. Що краще, арабіка або робуста, питання безглуздий. Кращий кави для кожного свій! А ви вже вибрали свою каву?

А ви вже вибрали свою каву?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.