Навигация
Реклама
Реклама

Географія кави: що таке кавовий пояс Землі

  1. Південна Америка
  2. Центральна Америка
  3. Азія і Океанія
  4. Африка
  5. Але є проблема ...
назад

Кавове дерево - примхлива рослина, яка росте тільки в теплому вологому кліматі, де цілий рік тримається температура 18-22 ° і не буває заморозків. Регіони з кліматичними умовами, ідеальними для кави, знаходяться вздовж лінії екватора і утворюють смугу, звану кавовим поясом Землі. Розташовується вона між тропіками Рака і Козерога. В інших регіонах кави вийде виростити тільки в тепличних умовах або вдома - для промислового виробництва такі способи культивації не підходять.

Так кавовий пояс Землі виглядає на карті.

Різні види кавового дерева ростуть в місцевостях з різними умовами. Арабіка добре себе почуває тільки на високогір'ї, а робуста менш вибаглива і може виростати нижче.

Основні регіони, де росте кава: Центральна Африка, Південно-Східна Азія, Південна і Центральна Америка. Всього на території кавового поясу знаходиться 80 країн, але лише 50 з них виробляють кавові зерна на експорт. Решта постачають каву тільки місцеві ринки. Нова Зеландія і частина Австралії також знаходяться на території екватора, але врожаї кави тут незначні через сухість повітря.

Нова Зеландія і частина Австралії також знаходяться на території екватора, але врожаї кави тут незначні через сухість повітря

Південна Америка

Разом з Центральною Америкою регіон дає світу майже 50% врожаю кави.

Найбільше кави вирощують в Бразилії - що становить близько ⅓ світового врожаю. Ця латиноамериканська країна займає значну площу. На її території є гористі місцевості і рівнинні регіони, тому добре росте і арабіка, і робуста. Бразильський кави різноманітний, як географічні зони країни: є і недорогі сорти, що використовуються в сумішах і Бленд для еспресо , І якісні сорти арабського кавового дерева, наприклад, Сантос .

Другим великим постачальником регіону є Колумбія - колумбійські сорти займають 15% від світового обсягу кави. Тут росте тільки арабіка, характерною особливістю якої є м'який насичений смак.

Варто відзначити перуанська кава - він не такий відомий, як бразильський і колумбійський, однак, саме біля підніжжя Анд вирощують моносорти з насиченим різноманітним смаком: Чанчамайо, Норте, Куско.

Горами покрита і значна частина Венесуели, де виробляють кілька відомих кавових сортів: Маракаибо (Меріда і Тахіра), Каракас і інші.

У Болівії, крім арабіки, обробленої вологим способом, роблять каскара - висушену шкірку кавової ягоди, з якої готують напій, за смаком нагадує фруктовий чай.

А високогірні райони Еквадору славляться якісною арабікою і робустой, особливо цінуються сорти, зібрані в регіонах лоха , Сукумбіос, Ель Оро, Манабі, Лос Ріос.

У Південній Америці кави так само зростає в Тринідаді, Гайані, Сурінамі, Гвіані, Парагваї, Чилі.

У Південній Америці кави так само зростає в Тринідаді, Гайані, Сурінамі, Гвіані, Парагваї, Чилі

Центральна Америка

Одна з найбільших країн регіону - Мексика, основну частину кави вирощують на півдні країни. Багато різновидів мексиканської кави йдуть на суміші для кавоварок, але тут ростуть і якісні сорти з насиченим смаком і ароматом, наприклад Буено Лавада.

Постачальником хороших моносортів також вважається Гондурас. А Гватемала відома кава з яскравим смаком, особливо популярний сорт Антигуа .

Цікава історія у кава Коста-Ріка : Місцеве законодавство дозволяє вирощувати в країні тільки арабіку. Через прекрасних погодних умов зерна набувають насичений м'який смак з горіховим присмаком.

Чудова арабіка росте і в високогірних районах Ямайки: сорти, які ростуть на висоті приблизно 1700 м, називають Блю Маунтін , Зібрані на висоті близько 1000 м - Хай Маунтін, а ті, що ростуть на схилах нижче 460 м - Мідл Маунтін.

При покупці домініканського кава зверніть увагу на зерна, вирощені в провінції Харабакоа - високогірному регіоні, де весь процес збору та обробки врожаю проводиться вручну.

У Нікарагуа місцевий кави ділиться і по сортам, і по регіонах вирощування. Кращі плантації знаходяться в Матагальпа, Хінотега і Нуево Сігов - гористих місцевостях. У країні вирощують такі сорти, як Марагоджип , Лавада, Катурра і інші.

Острівна держава Куба вирощує десятки різновидів арабіки, в тому числі Марагоджип, Альтура, Гранма, Туркино.

У центрально-американському регіоні є й інші постачальники кави: Сальвадор, Беліз, Панама, Гаїті, Пуерто-Ріко.

У центрально-американському регіоні є й інші постачальники кави: Сальвадор, Беліз, Панама, Гаїті, Пуерто-Ріко

Азія і Океанія

Регіон займає друге місце за кількістю вирощуваного кави, славиться високою якістю кавових зерен.

Найменше якісної кави у В'єтнамі, країна спеціалізується на сумішах, Бленд і купажах.

В Індонезії зростає робуста і деякі старовинні сорти арабіки. Дуже цінується кави з індонезійських островів Ява , Суматра і Сулавесі . Саме в цій країні контрастів виробляють найдорожчий кави - Копи Лювак (Кавові зерна поїдає невеликий звірок роду циветт, потім їх збирають, промивають, сушать і обробляють).

В Індії вирощують як арабіку, так і робусту. Найкращі різновиди називають «чері», їх обробляють вручну. Багато видів індійського кави використовують для сумішей, за смаком вони схожі на індонезійську робусту. Але є тут і свої унікальні сорти, наприклад, малабарский мусон , Зерна для якого состаривают на березі океану під дією мусонних вітрів.

На гірських схилах Ємену розташовані невеликі кавові плантації, кава збирають і обробляють тільки вручну. Відомі сорти: Матари , Хаймі , Санані, Ходейда.

Ще один регіон з великими кавовими плантаціями - північний схід Камбоджі, тут вирощують робусту і арабіку. Камбоджійські сорти відрізняються помітним шоколадним присмаком.

Крім цього, азіатський кава росте в Таїланді, М'янмі, Шрі-Ланці, Китаї, Лаосі, Малайзії, на острові Тимор.

Африка

Історична батьківщина кавових дерев, де зараз вирощують не такі великі врожаї, як в інших регіонах. Зате за якістю африканського кави практично немає рівних.

Арабіка спочатку росла тільки в одній африканській країні - Ефіопії, саме звідси вона потрапила в інші регіони, де культивується штучно. Кава тут не вирощують на плантаціях, рослини ростуть в природних лісах, як в давнину.

В Уганді виростає робуста і невелика кількість арабіки, яка конкурує з сортами острова Ява за якісними характеристиками, смаку і аромату.

Робуста для виробництва розчинної кави збирається на території маленького африканської держави Кот-д'Івуар. Невибаглива робуста також зростає в Камеруні, крім цього, в країні культивують не гіркий сорти арабіки - такі плантації знаходяться в горах Адамава і на вулкані Камерун.

Чудову арабіку вирощують і в Кенії на схилах Меру і Кіліманджаро . А в Конго росте унікальний вид кави - гібрид Coffea Congencis і Coffea Arabica, що володіє вираженим смаком.

Інші африканські постачальники кави - Зімбабве, Танзанія, Замбія, Малі, Ангола, Ботсвана, Мадагаскар, ПАР.

Інші африканські постачальники кави - Зімбабве, Танзанія, Замбія, Малі, Ангола, Ботсвана, Мадагаскар, ПАР

Але є проблема ...

За прогнозами вчених кавовий пояс Землі знаходиться під загрозою - через глобальне потепління змінюється клімат екваторіальних регіонів, він стає несприятливим для кавових дерев. В результаті кількість плантацій скорочується, і до кінця 21 століття кава може стати справжньою рідкістю. Поки є можливість, встигніть спробувати все кавове різноманіття!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.