Навигация
Реклама
Реклама

Кава Ямайка Блю Маунтін

Вид: арабіка Спосіб обробки: мита Висота зростання: до 1800 м Повна назва: Ямайка Блю Маунтін Клайдсдейл або РСВ Істейт Урожай: 2012/13 р

Історія Ямайки Блю Маунтін почалася з рішення французького короля Людовика XV посадити кави на острові Мартініка, французької колонії в 1900 кілометрах на північний захід від Ямайки. П'ять років по тому, в 1728 році, губернатор Ямайки отримав в дар від губернатора Мартініки кавове деревце. З деревця виростили плантацію, і через дев'ять років відбувся перший експорт кави з Ямайки. Так на цьому острові зародилося кавове виробництво.

Багата азотом і фосфором грунт Ямайки чудово підходить для вирощування арабіки. Краща грунт зустрічається на крутих схилах Блакитних Гір (Blue Mountains), розташованих в східній частині острова на північ від Кінгстона, столиці Ямайки, і на південь від Порт-Марія і Порт-Антоніо.

Клімат Блакитних Гір також ідеальний для виробництва кави: Ямайка Блю Маунтін виростає на висоті до 1800 метрів над рівнем моря, а загальна площа посадок становить близько 60 квадратних кілометрів. В основному кава виробляється дрібними фермерами, але є і великі плантації розміром до 0,7 квадратного кілометра. Всього Ямайку Блю Маунтін виробляють 25000 малих і великих фермерських господарств.

Результатом кропіткої праці ямайських фермерів є один з кращих кави в світі - Ямайка Блю Маунтін, або, як її іноді називають, Шампань кавового світу. Так само, як французька Appelation D'Origine Contrôlée Champagne контролює області виробництва справжнього шампанського, область виробництва кави Ямайка Блю Маунтін строго визначена. Річне виробництво Ямайки Блю Маунтін коливається в межах від 1000 до 1350 тонн, що відповідає 0,1% щорічного виробництва Колумбії. В день в Колумбії виробляється більше кави, ніж Ямайки Блю Маунтін за рік!

Ексклюзивність та дефіцит Ямайки Блю Маунтін підкреслюється тим, що це єдиний кави в світі, що експортується в дерев'яних бочках.

Однак висока вартість Ямайки Блю Маунтін визначається не тільки перевищує пропозицію попитом. Контроль якості експортованого зерна також має свою історію. У 1944 році ямайське уряд запустив проект по Централізованої підготовці кави до експорту, в рамках якого велася обробка і здійснювався контроль якості всього експортованого кави. Іншим важливим рішенням уряду стало створення Палати кавовій промисловості Ямайки в 1950 році.

Сьогодні кожна бочка кава проходить через Палату з метою контролю якості перед експортом. Крім того, Палата кавовій промисловості Ямайки встановлює обов'язкові стандарти вирощування, збору врожаю, обробки (тільки мита арабіка) і просування на ринку кави Ямайка Блю Маунтін.

85-90% врожаю Ямайки Блю Маунтін поставляється в Японію, яка зажадала від Ямайки підписати на початку 2008 року угоду за кількістю залишкових пестицидів і хімічних реагентів в експортується кави. Вимоги японської сторони значно перевищують стандарти, прийняті в Євросоюзі та інших європейських країнах. Завдяки цій угоді весь кави, що експортується з Ямайки сьогодні, відповідає цим високим вимогам.

Тільки кава, сертифікований Палатою кавовій промисловості Ямайки, може використовувати зареєстрований товарний знак Ямайка Блю Маунтін.

Наша Ямайка Блю Маунтін надходить від виробника Клайдсдейл, чия перша ферма була заснована в кінці 18 ст. доктором Коліном МакКларті. Поряд з іншим виробником, Мевіс Бенк, Клайдсдейл сьогодні є найбільшим експортером Ямайки Блю Маунтін. Клайдсдейл закуповує кавові ягоди у фермерів з усієї території зростання Ямайки Блю Маунтін, а обробка кави здійснюється на підприємстві Блю Маунтін Кава Процессорс Лтд. в Кінгстоні.

Іншим виробником, від якого до нас надходить Ямайка Блю Маунтін, є компанія РСВ Істейт.

Смак Ямайки Блю Маунтін дуже цікавий: відмінний баланс інтенсивної, але стриманою кислинки, необхідної насиченості і перцевих нот спецій, бархатистого тіла. У Ямайки складний і неоднорідний смак, компоненти якого постійно борються за право домінувати в чашці: ця кава і кислий, і солодкий, і гострий одночасно. Чудова гамма смаків, дивно чиста чашка і чудове перечное післясмак.

Якщо ж вам до душі сорти з більш однорідними смаками - рекомендуємо ознайомитися з іншими сортами з нашого каталогу кави .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.