Навигация
Реклама
Реклама

кислий кави

Те, що кава кислий, знають далеко не всі. Не так давно один товариш запитав мене: "Чому ця кава кислий? Він що, прокис?" В той момент я зрозумів - все, пишу про кислий кави.

Нагадаю, що кава росте в вигляді ягід на кавових деревах в тропічному кліматі (див. Нашу статтю "Від ягоди до чашки" ). Кислинка - це нормальна характеристика тропічних плодів, і кава не виняток: практично вся арабіка має кислинкою. Чим вище зростає кави, тим вище інтенсивність кислинки. Оскільки кислинка - це те, що цінується в каву по всьому світу, високогірний кави вважається "краще". З цієї ж причини ставлення в цілому по світу до арабіці митої обробки краще, ніж до натуральної, оскільки мита обробка сприяє інтенсифікації кислинки (ми докладно розглядали це питання в статті "Сорти кави - розкладаємо по поличках" ).

Отже, поки ми можемо підвести таку рису: практично вся арабіка кисла, а самий кислий кави - це високогірна мита арабіка. Запам'ятаємо це.

Запам'ятаємо це

Значить, кислий кави більше цінується у всьому світі, ніж кава без кислинки. Чи означає це, що він краще? Звичайно, ні. Кращий кави - це той, який Вам більше подобається, і ми не будемо втомлюватися повторювати це ніколи. Відносно кислого кави ми хочемо відзначити, що в основному кавові гурмани приходять до нього в пошуках нового, цікавого і незвичайного смаку. Та й взагалі, саме кислинка відповідає за смакове різноманіття кави. Саме за типом кислинки ми відрізняємо один сорт арабіки від іншого. Кислинка буває трьох типів:

Саме в кислинки ховається смакове багатство кави. Через рік-півтора вживання кави простий кавовий смак без кислинки зазвичай набридає, починає хотітися чогось нового.

Як ми сказали, самий кислий кави - це високогірна арабіка митої обробки. А що щодо робусти? У робусті кислинки не буває. Крапка. Є всього один приклад робусти з кислинкою - це мита робуста з Гватемали (яка скоро у нас з'явиться!), І то багато хто стверджує, що кислинка в цій робусті з'являється за рахунок додавання арабіки.

Практично вся арабіка - це кислий кави. Найменш кислими сортами є мусонний Малабар , Деяка індонезійська і бразильська арабіка, Непал, найбільш кислими - Ефіопія Ирга Чеффі , Кенія, іноді Мексика.

Звичайно, кислинка знаходиться в прямій (а точніше, в зворотному) залежно від ступеня обсмаження кави - чим темніше обсмажена кава, тим нижче кислинка. Про це ми писали в статті "Обжарка кави" .

На закінчення хочеться сказати, що світ кави багатий і різноманітний. Якщо кислий кави Вам поки не до душі, то Ви закриваєте двері Вашого смакового сприйняття для більшості преміальних арабік. Кислий кави - це кава з лимоном, але без лимона безпосередньо. Так це можливо. І це цікаво.

Не так давно один товариш запитав мене: "Чому ця кава кислий?
Він що, прокис?
Чи означає це, що він краще?
А що щодо робусти?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.