Навигация
Реклама
Реклама

Барановичі в еміграції: Об'єднані Арабські Емірати

  1. Про переїзд і роботі
  2. Про переїзд і роботі
  3. Про житло
  4. Про місто і місцевих жителів
  5. Про розваги
  6. Про місцеву кухню, ціни на їжу і послуги
  7. Про батьківщину

23-річна Карина Гіріс п'ять років тому виїхала жити і працювати в Дубай. Дівчина розповіла про те, за що в Арабських Еміратах не люблять «русских», до чого досі не може звикнути і чому не хоче повертатися додому.

Про переїзд і роботі

Після школи я поступила в Барге на викладача іноземних мов. Якось під час навчання вирішила з'їздити на відпочинок до Туреччини. У той період мене нічого не радувало, хотілося щось змінити в житті. У Туреччині мені так сподобалося, що я вирішила знайти спосіб залишитися. Стала шукати роботу: питала у місцевих, в основному в готелі, чи не потрібні їм працівники.

Мені запропонували влаштуватися менеджером по роботі з гостями в SPA-салон. І я погодилася. В університеті перевелася на заочне відділення і поїхала в Туреччину. Спочатку мені все подобалося, але з часом роботодавці стали знижувати зарплату, я отримувала штрафи, стало нестерпно. Я думала про те, щоб підшукати іншу роботу. Вирішила відправитися спочатку у відпустку разом з подругою в Дубай, а потім повернутися. В результаті подруга повернулася до Туреччини, а я залишилася в Дубаї.

В результаті подруга повернулася до Туреччини, а я залишилася в Дубаї

РЕКЛАМА

Про переїзд і роботі

Залишатися було не страшно, тому що у мене вже був подібний досвід. До того ж в Дубаї жив знайомий, який запропонував мені допомогу і допоміг знайти роботу. Я влаштувалася в готель. Працювала з 16 годин до двох ночі. В місяць платили близько $ 1000, також я отримувала чайові. Житло надавали, платити за нього потрібно було $ 200 в місяць. Тих, хто залишився грошей вистачало на життя. Але з часом і тут зарплату стали знижувати, і я звільнилася.

Тоді знайома запропонувала роботу менеджером в сфері нерухомості, де я працюю до сих пір. Зарплата в кілька разів вище, ніж в готелі. Я працюю позмінно: у нічну і денну зміну. В мої обов'язки входить здавати апартаменти в Дубаї. 14-денну відпустку можна отримати тільки коли відробиш рік. Відпускних платять більше $ 1000, а також оплачують квиток додому і назад.

Проблем з мовним бар'єром немає, так як місцеві добре говорять по-англійськи.

Про житло

Житло в Дубаї дороге. Наприклад, за кімнату доведеться заплатити близько $ 2000 на місяць.

РЕКЛАМА

Часто місцеві набувають багатокімнатну квартиру, щоб її здавати, а на виручені гроші будувати собі будинок. Здавати кімнати вигідно. Зазвичай в одну кімнату заселяють по три людини. Кожен з них платить за оренду приблизно по $ 1000 на місяць.

Навіть хостели в Дубаї коштують $ 400 в тиждень. При цьому в кімнаті не буде нічого, крім ліжок.

При цьому в кімнаті не буде нічого, крім ліжок

Про місто і місцевих жителів

Дубай мені не дуже подобається. Тут мало зелені, дуже шумно, запорошений і завжди щось будують. Також в Еміратах нестерпна спека. Влітку температура повітря піднімається до 50 градусів.

Тут не буває дощів, тому місцеві запускають штучний дощ, коли за допомогою спеціальних приладів стимулюють випадання опадів. Зазвичай дощ триває кілька хвилин.

До чужої менталітету звикнути складно. Мені здалося, що араби люблять хвалитися, особливо своїми грошима. Для місцевих всі російськомовні - «росіяни». «Російських» дівчат місцеві не дуже люблять, так як вважають, що ті ведуть у них чоловіків. В Еміратах не можна жити з жінкою до шлюбу. Інакше обох можуть посадити до в'язниці. Після заміжжя жінка стає власністю чоловіка, без його дозволу, наприклад, вона не може вийти на роботу.

Всі мусульмани в Еміратах дотримуються Рамадану (місяць обов'язкового поста для мусульман). Цілий місяць вони не їдять і не п'ють в денний час. Всі кафе і ресторани закриті, відкриваються тільки о 19 годині після заходу сонця. Пити і їсти можна вдома. Під час посту туристам краще нічого не їсти на вулиці, інакше можна отримати штраф - понад $ 100. Це можуть розцінити як неповагу до місцевих.

Також мене здивувало, що в метро сім'ї, жінки та чоловіки, завжди їдуть в різних вагонах. За те, що жінка стоїть поруч з чоловіком, вона також може отримати штраф.

Про розваги

У Дубаї багато розваг, особливо тут люблять екстремальні. Коштують вони чимало. Наприклад, стрибнути з парашутом з хмарочоса коштує приблизно $ 600. Я виїжджаю з друзями в клуби. Вхід в будь-який клуб безкоштовний, незалежно від його рівня. Але коли в клуб приїжджають відомі виконавці, вартість входу - $ 100. Це дуже дешево для Дубая. Замовити столик в клубі коштує дуже дорого - від півтори тисячі доларів і вище. На ці гроші принесуть кілька пляшок випивки та закуски.

Про місцеву кухню, ціни на їжу і послуги

Їжа тут дуже гостра і жирна. Своїм знайомим я готувала деякі білоруські страви: деруни з м'ясом, домашні котлети, супи. Для них така їжа є незвичною, але всі були в захваті від неї.

Продукти коштують дорого. Наприклад, хліб близько $ 4, літр порошкового молока - $ 2. Пачка сигарет приблизно $ 7, а алкоголь - близько $ 15. Алкоголь можна купити тільки за містом в спеціалізованому магазині, а також в кафе і ресторанах з величезною націнкою. Наприклад, за 30 г віскі треба заплатити близько $ 25.

У Дубаї багато лікарень, причому є окремо для росіян, німців, іранців та інших націй. У лікарнях говорять мовою пацієнтів. Медицина для іноземців дорога. Наприклад, за виклик лікаря швидкої допомоги потрібно буде заплатити близько $ 1,5 тисяч. Вартість лікування у стоматолога залежить від проблеми. Скажімо, вирвати зуб коштує близько $ 100. Пластична хірургія тут недорога. Пластика повік обійдеться близько $ 300.

Про батьківщину

У Дубаї цікаво - багато розваг і цікавих місць. Але все-таки до цього міста мені так і не вдалося звикнути.

У Білорусі у мене залишилися батьки. Я дуже сумую за своєю сім'єю. Але додому я приїжджаю рідко і повертатися в Білорусь не планую: мама постійно мені розповідає про те, що тут немає ніяких перспектив. Думаю, коли зовсім втомлюся від Еміратів, просто поїду жити в іншу країну.

РЕКЛАМА

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.