Навигация
Реклама
Реклама

Дивовижна природа Вірменії

  1. клімат
  2. гори
  3. Озера і річки
  4. Флора
  5. фауна

Багатьма знаменитими художниками була зображена, а поетами оспівана природа Вірменії

Багатьма знаменитими художниками була зображена, а поетами оспівана природа Вірменії. Про її суворої красі і багатстві писали Андрій Білий, Йосип Мандельштам, Валерій Брюсов і Микола Тихонов. Її пейзажі можна побачити на картинах Мартироса Сарьяна, Мінаса Аветисян і звичайно «співака моря» Івана Айвазовського, на чиїх полотнах знайшли відображення озеро Севан і Араратська долина.

клімат

Вірменія розташувалася на висоті від 1000 до 2500 метрів над рівнем моря, на одній географічній широті з такими країнами як Іспанія, Італія і Греція. Вірменія приваблює туристів не тільки численними історичними та природними пам'ятками, а й сухим континентальним кліматом. Тут тепло влітку і помірно холодно взимку, а 280 днів в році є сонячними.

гори

Карастан - «Країна каменів», саме так називають Вірменію, з півночі і сходу обрамлену хребтами Малого Кавказу. Вірменія є найбільш високогірної країною Закавказзя, так як більше 90% її території знаходиться на висоті 1000 метрів над рівнем моря. Найвища точка Вірменії - гора Арагац (4090 метрів). Друга за висотою гора в Вірменії - Капутджух, вона знаходиться на 3904 метрах над рівнем моря.

У Вірменії є багаті поклади мінералів і гірських порід, серед яких молібден, золото, цинк. Крім того, природа Вірменії надає колосальні запаси різних видів будівельного каменю: туф, базальт, травертин, фельзіт.

Озера і річки

Найдовшою річкою Вірменії є Аракс. Ліва притока Араксу річка Раздан має важливе іригаційне і гідроенергетичне значення. У Вірменії понад сотні озер, найбільше з них - прісне високогірне озеро Севан . Воно знаходиться на висота 1900 метрів над рівнем моря, його площа становить понад 1200 квадратних кілометрів. Севан служить для судноплавства, рибальства і виступає в якості зони відпочинку.

Флора

Вірменія розташовується на стику лісо-луговий Кавказької і безлюдно-напівпустельною Іранської геоботанических провінцій, а тому її флора відрізняється дивовижною різноманітністю. Тут росте понад 3200 видів рослин, багато з яких занесені в Червону книгу. У лісах Вірменії, які займають 12% її території, ростуть дуб, бук граб, а також зустрічаються клен, ясен і дикорослі фруктові дерева. На рівнинах Вірменії ростуть ковила, тіпчек, тонконіг, пирій. Для скель характерні чагарники: мигдаль, крушина Палласа, держидерево, а також подушкоподібні рослини - трагакантовий астрогал, акантолімон, чистець, чебрець, шавлія.

Природа Вірменії на протязі багатьох століть допомагала мешкали тут людям боротися з недугами, ранами і навіть старістю, завдяки різноманіттю лікарських рослин. А ще цікаво, що саме Араратська долина стала центром поширення першого виду пшениці і деяких інших злакових культур.

фауна

Фауна Вірменії включає рідкісні види тварин і птахів. Тут налічується до 450 видів хребетних, 44 види плазунів, 6 видів земноводних і 24 види риб, понад 10000 видів безхребетних. Цікаво, що загальна кількість видів птахів Вірменії, становить третину від кількості видів птахів, що мешкають на території Європи. Як і у випадку з флорою, багато видів тварин Вірменії занесені в Червону книгу.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.